Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kalıcı Bellek – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kalıcı Bellek – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Kalıcı Bellek

Yığınsız gerçek zamanlı iş parçacıkları yığına değmemelidir. Yaparlarsa, JVM’de bozulmaya neden olabilirler. Bir iş parçacığı ile önlediği çöp toplayıcı arasındaki yıkıcı etkileşimin bir örneğini gösterir.

RTSJ, yığınsız gerçek zamanlı bir iş parçacığının yığındaki bir nesneye başvuru yüklemesine veya depolamasına izin vermez. Ölümsüz veya dürbünlü bellekteki nesneleri kullanmak ücretsizdir.

Spesifikasyon, bir referansın her bir yükünün veya deposunun çalışma zamanında kontrol edilmesi konusunda ısrar etmez, ancak referansların, yükleme veya depo tamamlanmadan önce kontrol edilmesi gerekir. Bu muhtemelen güvenilir bir derleyici veya sınıf yüklendiğinde çalışan bir doğrulayıcı tarafından yapılabilir, ancak bayt kodları yürütüldüğünde kontrolün yapılacağını da varsayabilirsiniz.

Aslında yığınsız bir iş parçacığının bir yığın nesnesine referansla yapabileceği bir şey vardır. Geçerli olarak, onu yığın olmayan bir nesneye veya bir boş değere referansla değiştirebilir.

En kötü durumda, böyle bir başvuru, nesneye yapılan son başvuru yığınsız iş parçacığı tarafından henüz silindiğinde, kesintiye uğramış bir çöp toplama işleminin bir nesneyi canlı olarak ele almasına neden olabilir. Bir nesnenin çöp toplama işlemi, çöp toplayıcının bir sonraki geçişine kadar ertelenir, ancak gerçek bir zarar verilmez.

Yığınsız bir iş parçacığının neredeyse imkansız bir şekilde disipline edilmesi gerekir. Sadece bir sınıf değişkeninden bir başvuru yüklemek, bazı iş parçacığı değişkende bir yığın nesnesine bir başvuru saklıyorsa bir MemoryAccessError atar. Bu, RTSJ’nin genel olarak kurtarılamaz olarak değerlendirdiği ciddi bir sorundur; sadece bir istisna değil, bir hata atar.

İş parçacıklarının, iş parçacığı nesnesine erişmesi gerekir. Yığınsız bir iş parçacığı için bu, iş parçacığı nesnesinin ölümsüz bellekte veya kapsamlı bellekte olması gerektiği anlamına gelir.

Örnekler

Kökü ölümsüz belleğe dayanan bir NoHeapRealtimeThread oluşturulmasını gösterir. Gerçek zamanlı olmayan bir iş parçacığında bir NoHeapRealtimeThread oluşturmak muhtemelen mümkündür, ancak bu zahmetli olacaktır. NoHeapRealtimeThread nesnesi ve referans verdiği tüm nesneler yığın olmayan bellekte ayrılmalıdır.

Yığın olmayan bellekte normal bir iş parçacığından tahsis edebilirsiniz, ancak NoHeapRealtimeThread’in arg içermeyen bir oluşturucusu vardır, bu nedenle yansıma sınıflarını kullanan newInstance’ın uzun biçimini kullanmanız gerekir. Kullanmak istediğiniz kapsamı girerseniz kodu yazmak çok daha kolaydır, ancak enter’ı kullanmak için gerçek zamanlı bir iş parçacığında olmanız gerekir.

NoHeapRealtimeThread nesnesi, yapıcının çağrıldığı bellek alanında oluşturulacaktır. İş parçacığı için ilk bellek alanına bir başvuru da dahil olmak üzere birçok başvuru içerecektir. İş parçacığı nesnesi ölümsüz ise, ilk bellek ölümsüz olmalı veya en azından ölümsüz bellekte oluşturulmuş bir kapsam olmalıdır.

İş parçacıklarını köklendirme amacıyla, kapsamlı bellek, geçici ölümsüz bellek olarak düşünülebilir. Kapsamlı bellek, iş parçacığı kadar uzun süre dayanır – kapsam diğer iş parçacıkları tarafından kullanılıyorsa muhtemelen daha uzun sürer.


Kalıcı bellek türleri
Geçici bellek nedir
Bilgisayar bellek türleri
Geçici bellek türleri
Sadece okunabilir bellek
ROM bellek
Ram bellek Nedir
RAM bellek türleri


Temel farklar şunlardır:

• Kapsamlı bellekte köklenen bir iş parçacığı, kapsam yığınını ebeveyninden devralır. Bu, paylaşılan kapsamlara kolay erişim sağlar.
• Kapsamlı bellek viral değildir. Kapsamlı bellek, öbek referansları (yığınsız bir iş parçacığı bu referansları kullanamasa da), ölümsüz ve daha uzun ömürlü diğer kapsamlı bellek içerebilir. Ölümsüz bellek, kapsamlı nesnelere yönelik başvuruları tutamaz ve yığınsız bir iş parçacığı yığın başvurularını kullanamaz. Ölümsüz hafızada başlarsan, dışarı çıkmak zordur.

Yığınsız iş parçacığını ve onun ilk bellek alanını aynı kapsamda oluşturur. mem1, iş parçacığı oluşturulduğunda geçerli bellek alanı olduğundan, yeni iş parçacığı için varsayılan ilk bellek alanı olurdu. Sadece netlik için belirtilmiştir.

İş parçacıkları, ortak bir bellek alanına sahiplerse verileri paylaşabilir. Ölümsüz hafıza herkes için çalışır. Kapsamlı bellek, ortak bir mirasa sahip iş parçacıkları için çalışır. Verileri paylaşan dizileri gösterir ve bu tür dizilerin nasıl başlatıldığını gösterir.

Nesne oluşturmayı kontrol ediyorsanız, yığınsız bir iş parçacığının kullanımı kolaydır, ancak asla rahatlayamazsınız. İş parçacığının sonsuza kadar oluşturmak istemediği bir nesne yaratması gerektiğinde, kapsamlı bir bellek girmelisiniz. Ömrü iş parçacığının ömründen daha kısa olan ancak bir kapsama uymayan bir nesne oluşturmak istediğinizde, o tür nesne için özel amaçlı bir ayırıcı oluşturmalısınız.

Yığınsız iş parçacıklarının oluşturulması bile programcıyı çok fazla düşünmeye zorlayabilir. İş parçacığının tüm başlangıç parametrelerine iş parçacığında erişilebilir olmalıdır. Bu, ölümsüz bellekte, thread nesnesinin kapsamında veya thread nesnesinin kapsamı dışında bir kapsamda olmaları gerektiği anlamına gelir.

İş parçacığı nesnesi ölümsüz ise, girdiği tüm kapsam nesneleri dahil olmak üzere referans verdiği her şey ölümsüz bellekte yaratılmalıdır. (Bu, kapsamlı belleği kullanamayacağınız anlamına gelmez. Bu, başka bir kapsamlı bellekte oluşturulan kapsamlı bir belleğe giremeyeceğiniz anlamına gelir. Bu giriş bir hata verir.)

Benim tavsiyem: Hafıza kuralları konusunda çok rahat olana kadar, bu bölümdeki örneklerle başlayın ve yığınsız iş parçacığının çalışırken diğer iş parçacıklarıyla iletişim kurması gerekiyorsa, yalnızca ölümsüz hafızayı kullananı kullanın. O zaman bile, yığınsız iş parçacığını bir kapsamda başlatmayı deneyin ve bunu paylaşın.

Bellek sızıntılarını, tüm uygulama kodu ve RTSJ uygulamasıyla paylaşılan büyük bir ölümsüz bellekten ayırmaya göre, küçük bir kod gövdesinde kullanılan küçük bir kapsamda bulmak daha kolaydır.

Notlar

1. RTSJ, yığınsız iş parçacıklarının statik alanlara ve sınıf nesnelerine erişebilmesi gerektiğinde ısrar eder. Bu, yığınsız bir iş parçacığının statik alanlarda depolanan başvuruları kullanabileceği anlamına gelmez. Uygulamalar genellikle bir nesne oluşturur ve bu nesneye bir referansı statik bir değişkende saklar (tekil nesne için normal tasarım modelini düşünün.) Başvurulan nesne yığın içinde değilse, yığınsız bir iş parçacığının bu referanslardan yalnızca birini yüklemesine izin verilir. 
2. Yığınsız iş parçacığı kuralları, yığın referansları üzerinden referansları depolamak hakkında hiçbir şey söylemez. foo.bar’da depolamak istiyorsanız, foo’nun yığın bellekte olmadığından emin olmanız gerekir, ancak bar’ın önceki değerinin ne olduğu umurunuzda değildir.
3. Yığınsız iş parçacıkları, iş parçacığı numaralandırması kullanmamalıdır. Yığınsız bir iş parçacığı, yığın belleğinde bulunan iş parçacığı nesnelerini içeren bir gruptaki iş parçacıklarını numaralandırmaya çalışırsa, kullanamayacağı değerler alır.
Kapsamlı bellekteki iş parçacığı nesneleri zaten iş parçacığı numaralandırmasını bozdu. RTSJ, kapsamlı bellekteki iş parçacığı nesnelerine izin verir, ancak yalnızca “ilgili” iş parçacıklarının bu nesneleri görmesine izin verilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın