Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Erişim Yığını – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Erişim Yığını – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Kullanım Portalları

Uygulama üç gerçek zamanlı iş parçacığı kullanır. Ana iş parçacığı, saniyenin onda dördünde bir olmak üzere 50 kez bir döngü yürütür. Her seferinde, ana iş parçacığı bir karakter dizisinin içeriğini ve paylaşılan bir bellek kapsamında bulduğu bir tamsayı değerini yazdırır. Döngü boyunca 50 kez geçtikten sonra ana iş parçacığı, paylaşılan kapsamda durdurucu adı verilen bir boole değerini true olarak ayarlar.

Diğer iki gerçek zamanlı iş parçacığı, bellek kapsamını ana iş parçacığıyla paylaşır. Bu iş parçacıklarının her biri farklı bir periyotla döngüye girer ve her biri karakter dizisine farklı değerler yazar. Her ikisi de paylaşılan kapsamdaki tamsayı sayacını artırır. Durdurucunun gerçekleştiğini görünce çıkarlar.

Kullanım Portalı, belleği sızdırabilecek birkaç döngüye sahiptir. Ana çalıştırma yöntemi bir bellek kapsamında çalışır ve bir dize oluşturan ve döngü etrafında her seferinde System.out.println’yi çağıran bir döngüye sahiptir. Bu muhtemelen döngü etrafında her seferinde birkaç yüz bayt kullanır.

Çözümlerden biri, dış bellek alanını döngüde oluşturulan her nesnenin 50 kopyası için yeterince büyük yapmak için SizeEstimator kullanmak olabilirdi. Döngü gövdesi için bir hafıza alanı girmek daha iyidir.

Bu şekilde, döngüde ayrılan herhangi bir bellek serbest bırakılır. Döngü için bellek alanı, yalnızca tek bir geçişte oluşturulan nesneler için yeterince büyük olmalıdır. Uygulama boyunca bu numaranın birkaç kez tekrarlandığını göreceksiniz.

Portallı Oyunlar

Portal bir Nesne başvurusudur. Basit durumda, portalı kullanan tüm yöntemlerin nesnenin ayrıntılarını bilmesi gerekir. Bu muhtemelen çoğu durumda bir portal nesnesini kodlamanın doğru yoludur. İş parçacıkları, kapsamlı bir bellek alanını paylaşmak için yeterince yakından ilişkiliyse, her ikisi de paylaşılan bir nesne düzenine bağlı olabilir.

Ancak bazı durumlar daha esnek bir portal gerektirir. İşte bazı seçenekler:

• Bir nextHook referansı ve genel bir nesne referansı içeren bağlantılı bir kanca nesneleri listesi kullanın. Bu yapı her şeyi birbirine bağlayabilir, ancak nesnelerin ne olduğu konusunda pek ipucu vermez.
• Kancaya bir isim dizisi ekleyin.
• Kancaları bir ağaca koyun ve kullanıcıların bir nesneyi adına göre bulmasını hızlandırın. Bu, portalı, herhangi bir yöntemin yalnızca portal nesnesi için API’yi ve istediği nesnenin adını bilerek kullanabileceği bir nesne dizini içeren bir şeye genelleştirir.

İnce Baskı

RTSJ, istisnasız olarak herhangi bir kapsamdan başvurulabilen belleğe birkaç kez atıfta bulunur. “Herhangi bir kapsam”, yığınsız gerçek zamanlı iş parçacıklarını içerdiğinden, “istisnai olmayan şekilde başvurulabilir”, ölümsüz bellek gibi davranan bir şey anlamına gelir.

Şartname aslında ölümsüz hafıza talep etmiyor. Bu amaçlı ihmal, uygulamalara “akıllıca bir şey” yapma esnekliği sağlar. Örneğin, JVM destekli referans sayılan nesneleri kullanmak mümkün olabilir.

Bir programcının bakış açısından önemli olan şey, birçok uygulamanın bu şeyler için ölümsüz belleği kullanması muhtemeldir. Bir program, RTSJ’nin bazı egzotik uygulamalarında bir sınıf değişkeninde kapsamlı bellekteki bir nesneye referansı kaydederek kurtulabilir, ancak bu çok taşınabilir olmayan bir uygulama olacaktır.

RTSJ, başka bir sanatsal esneklik içerir. Ölümsüz bellekteki nesneler, onları oluşturan uygulama kadar devam eder. Bu davranışın, donanımda bayt kodları yürüten ve tam anlamıyla bir JVM’ye sahip olmayan makinelere incelikle uygulanacak kadar genel olması amaçlanmıştır, ancak zaman zaman ölümsüz bellekteki nesneleri serbest bırakmak için bir uygulama için biraz kıpırdatma odasına izin verir.

Java bağlamında bir uygulama tanımına en yakın bulabildiğim, The Java Virtual Machine Specification, Second Edition’dan şu alıntıdır: “Alternatif olarak, ilk sınıf uygulama tarafından sağlanabilir.

Bu durumda, ilk sınıf, Java 2 SDK, Standard Edition, v1.2’de olduğu gibi bir uygulamayı yükleyecek bir sınıf yükleyici ayarlayabilir.” bellek temizlenebilir.

Her durumda, “Herhangi bir ölümsüz alanda oluşturulan nesneler, uygulama süresi boyunca yaşar” gibi kurallar, uygulama için değil, davranış için geçerlidir. Uygulama, bir uygulama bunun olduğunu söyleyemeden ölümsüz bellekteki nesneleri silebilirse, uygulayıcı ekstra kredi alır.


Site erişim Engeli kaldırma
chrome’da site engelleme kaldırma
Telefon Chrome Site engelleme
Telefonda site engelleme
Telefonda zararlı siteleri engelleme
Erişim engeli kaldırma
Chrome Site engelleme Eklentisi
URL listesine erişimi engelle


Hızlı Örnekler

Bu bölüm, sık kullanılan kapsamlı bellek programlama tekniklerinin yedi örneğini sunar. newInstance, argümanları olan oluşturucularla kullanılabilir, ancak bu prosedürü gösteren kod biraz uzun solukludur.

Erişim Yığını

RTSJ, yığındaki nesneleri kullanmasına izin verilmeyen bir tür gerçek zamanlı iş parçacığı tanımlar. Onları tahsis edemez veya onlara hiçbir şekilde dokunamaz. Bu kesinlikle bir rahatsızlıktır, ancak bu iş parçacıklarının çöp toplayıcı yokmuş gibi davranmasına izin verir. Çoğu iş parçacığı, çöp toplayıcının onu kesmesine izin verilmeden önce temiz bir noktaya gelene kadar ertelenir.

Bir NoHeapRealtimeThread, çöp toplayıcıdaki bir iş parçacığını diğer tüm iş parçacıklarını engelleyebildiği kadar hızlı bir şekilde önleyebilir.
Bazı sistemler, yığın nesnelerine erişimde sıkı bir şekilde uygulanan yasağı, gerçek zamanlı ve gerçek zamanlı olmayan iş parçacıkları arasında uygun bir engel olarak görecektir, ancak çoğu uygulama için, disiplin nadiren zahmete değer.

Zamanlayıcı ile Etkileşim

Basit bir öncelik planlayıcı, bir iş parçacığının yığını kullanıp kullanamayacağına dikkat etmeyecektir. Programcı yığın kullanan iş parçacığının önceliğini yığınsız iş parçacığının önceliğine serbestçe ayarlayabilir (ancak bu tavsiye edilen bir uygulama değildir) ve programlayıcı programcının isteklerine saygı gösterecektir.

Yığınsız bir iş parçacığı, yığını kullanan daha yüksek öncelikli (veya başka şekilde daha uygun) bir iş parçacığı tarafından geciktirilmediği sürece, planlayıcının ek yüke çöp toplayıcının normal önleme gecikmesini bile dahil herhangi bir çöp toplama yükünü dahil etmesi gerekmez. yığınsız iş parçacığı içindir.

Sofistike bir planlayıcı veya bir zamanlama problemi üzerinde çalışan bir insan mimar, yığınsız yapıyla ilgilenir çünkü bu iş parçacığı için ön alım süresini, muhtemelen iki veya üç büyüklük sırası kadar değiştirir.

Bir planlayıcı (insan veya mekanik), bir iş parçacığının son teslim tarihini karşılayıp karşılayamayacağını hesaplarken, ek yükü içermesi gerekir. Önceki iş parçacığını engellemek için geçen süre, bu ek yükün bir parçasıdır.

Gerçek zamanlı ortamların çoğu, önleme süresini oldukça kısa ve öngörülebilir tutar, ancak çöp toplamayı içeren bir Java çalışma zamanı, tahmin edilmesi zor aralıklarla uzayan önleme sürelerine maruz kalır. Yığından ayrılan iş parçacıklarının, çöp toplama için bir zaman payı içermesi gerekir.

Bu o kadar ağır bir ek yük olabilir ki, JVM çöp toplama donanımı veya artımlı çöp toplayıcı kullanmıyorsa, yığından gerçek zamanlı amaçlar için ayrılan iş parçacıklarını temel olarak dışlar.

Bir insan planlayıcının, gerçek zamanlı bir iş parçacığının yalnızca kapsamlı veya ölümsüz bellekten, ancak zamanlayıcıdan ayrıldığını görebileceğini unutmayın. Java çalışma zamanında bunu göremez. Yığından ayrılabilen iş parçacıklarının çöp toplama gecikmelerine maruz kalacağını varsayması gerekir. Zamanlayıcı, oluşacak çöp toplama sayısını bile sınırlayamaz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın