Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Olay İşleyiciler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Olay İşleyiciler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Hazırlama

Minimum Varış Arası Süre

Kesinlikle periyodik olmayan olaylar “analiz edilemez”. Olay işleyicinin ne sıklıkta çalışacağını bilmiyorsanız, maliyeti çok düşük olan bir olay bile işlemci süresinin yüzde 100’ünü kullanabilir. Sporadik olaylar, bütçesi olan periyodik olmayan olaylardır.

Düzensiz olaylar, minimum varışlar arası süre (MIT) ile karakterize edilir. Bir önceki olaydan sonra minimum varışlar arası süreden daha az sürerlerse, RTSJ platformunun bu olaylara hizmet etmesi gerekmez. Bu, olay işleyici tarafından kullanılabilecek maksimum işlemci süresine bir sınır koyar ve olaylar analiz edilebilir hale gelir.

Sporadik olaylar için minimum varışlar arası sürenin uygulanması iki karar gerektirir:

• Etkinlik çok erken başlatılırsa ne yapılmalı: Dört seçenek vardır.

1. Ateşi görmezden gelin.
2. Yangını yok sayın ve yangını başlatan iş parçacığına bir istisna atın. (Olay bir oluş tarafından tetiklenirse bu pek işe yaramaz.)
3. Son ateşi değiştirin. Bunu yapmak, olayı yeni yangına göre ele almak için son tarihi günceller. Bu, son yangın zaten bir AEH’nin tamamlanmasına neden olduysa yoksaymaya dönüşür. Ayrıca, sistem yoksa yoksay ile aynıdır.
son teslim tarihlerini uygulamak.
4. Yangını kurtarın, ancak bitiş tarihini, son yangından sonra minimum bir varış arası süre olacak şekilde değiştirin.

Uygulama, MIT ihlalleri için son tarihleri kaydediyorsa veya son tarih MIT’den daha uzunsa, sistemin bir bekleyen son tarih kuyruğu tutması gerekebilir.

• Kuyruk taşarsa ne yapılmalı:

1. Taşmayı yok sayın ve yeni ateşi atın.
2. Taşmayı yok sayın, yeni yangını atın ve bir istisna atın.
3. Kuyruğun sonundaki son tarihi yeni son tarihle değiştirin.
4. Sırayı uzatın, böylece ek süreyi tutabilir. (Bu seçeneğin uygulanması zordur, muhtemelen yavaştır ve muhtemelen ölümsüz hafızayı sızdırabilir.)

MIT ihlali ve kuyruk taşması politikalarının seçimi, zarif bir bozulma sorusudur. Uygulama, beklenenden daha hızlı gelen olayları işlemek için zamanın olacağını varsayamaz.

Bazen göründüğü kadar zor değildir:

• MIT ihlalleri, birinin kapı zili düğmesine basmasıyla eş değer bir şekilde meydana geliyorsa, zil hızlı bir şekilde art arda iki kez çalıyorsa ve kapıyı yanıtlama son tarihinin ilk çalışa göre ifade edilmesini istiyorsanız, yok say’ı seçin.
• İkinci halkaya göre olmasını istiyorsanız değiştir’i seçin.
• Zil çalana çılgın ziyaretçiler hakkında ne hissettiğinizi söylemek istiyorsanız, yoksay’ı seçin ve bir istisna atın.

Zaman Uyumsuz Olay İşleyicileri ve Konular

Zaman uyumsuz bir olay işleyicisi bir iş parçacığı değildir, ancak programlanabilir. Ayrım kafa karıştırıcıdır ve sorunlara yol açabilir.

BoundAsyncEventHandler kalıcı olarak bir iş parçacığına bağlıdır. Bu iş parçacığı, bağlı AEH’yi çalıştırmak için her zaman kullanılabilir olmalıdır. Bu, platformun AEH’nin durumunu bir iş parçacığına bağlamak için herhangi bir şey yapması gerekmeyeceğinden zaman kazandırabilir, ancak hiçbir şey yapmayabilir. Bu bir uygulama detayıdır.

Özel Zaman Uyumsuz Olaylar

RTSJ, zaman uyumsuz olaylar için birkaç dahili kullanım tanımlar.

1. Bir iş parçacığı (veya AEH) son tarihini kaçırırsa, zamanlayıcı bir AIE’yi ateşleyebilir.
2. Bir iş parçacığı (veya AEH) CPU bütçesini aşarsa, zamanlayıcı bir AIE’yi tetikleyebilir.
3. Fiziksel bellek ayırıcı, bellek takılıp çıkarıldığında arayanları bilgilendirmek için zaman uyumsuz olay işleyicilerini kullanabilir.
4. PeriodicTimer ve OneShotTimer sınıfları, süreleri dolduğunda zaman uyumsuz olay işleyicileri ateşler.


Sabit nesneler taşınacak hatası
Excel Sabit nesneler taşınacak hatası
Fixed objects will move hatası nedir


Sabit Nesne Ayırıcılarını Kullanma

En hızlı bellek ayırma algoritması sınıfı, sabit blok ayırıcıdır. Bellek tahsisi için sabit zamanı ve belleği boş havuza döndürmek için sabit zamanı kullanır. Tek sorunu, tüm tahsislerinin aynı boyutta olmasıdır.

C gibi bir dilde sabit blok ayırıcı kullanırsanız, olası bir boyut (diyelim ki 50 bayt) seçebilir, 50 baytlık blok havuzuyla bir ayırıcı oluşturabilir ve bu blokları boyutu farklı olan herhangi bir yapı için kullanabilirsiniz. 

Java programlama dili, bellek blokları kavramını desteklemez. Sabit blok ayırıcının Java eşdeğeri, önceden ayrılmış nesne havuzunu kontrol eden bir ayırıcıdır.

Taşıyıcı Nesneler

Bir sabit blok ayırıcı için serbest havuz normalde tek bağlantılı bir listede tutulur. Bellek ayırıcıya geri döndüğünde, ayırıcı, belleği içinde bir bağlantı alanı olan bir yapı olarak yeniden tanımlar ve bu yapıyı boş listenin başına yerleştirir.

Java, belleği bu şekilde yeniden tanımlamamıza izin vermiyor. Serbest listedeki nesnelerin zaten bir serbest listeye dizmek için kullanabileceğimiz bir referans alanı varsa, mükemmel. Aksi takdirde, ayırıcının sonraki işaretçileri tutmak için küçük taşıyıcı nesneler sağlaması gerekir.

Sınırlamalar

Sabit nesne ayırıcı, değişmez nesneler için neredeyse işe yaramaz. Tamsayı sınıfı, değişmez bir nesneyi tanımlayan bir sınıfa iyi bir örnektir. Tamsayı nesnelerine oluşturuldukları zaman bir değer atanır ve bu değer, Tamsayı içinde kalıcı olarak sabitlenir. 42 değerine sahip Tamsayı nesneleri için bir ayırıcı oluşturabilirdik, ancak bir değer almaya hazır Tamsayı nesnelerinin ücretsiz bir listesini sağlayamadık.

Bir nesne oluşturulduktan sonra ne kadar çok değiştirilebilirse, sabit nesne ayırıcı ile o kadar kolay kullanılabilir.

Geri Dönüşüm RT Konuları

Bir iş parçacığına oluşturulduktan sonra farklı bir çalıştırma yöntemi vermenin bir yolu yoktur. Ayrıca, sonlandırılan bir iş parçacığını yeniden başlatmanın bir yolu yoktur. Bu açıdan iş parçacıkları bir şekilde temel java.lang değişmez nesneleri gibidir: String, Integer, Float, vb. Bir uygulamanın ölümsüz bellekteki RealtimeThread nesnelerini yeniden kullanmasına izin veren bir RealtimeThread ayırıcısının bu iki sorunla mücadele etmesi gerekir.

Bir iş parçacığındaki veya gerçek zamanlı iş parçacığındaki çalıştırma yöntemi, uygulamanın parçası olan bir sarmalayıcı yöntemi tarafından çağrılır. Sarıcı, run yöntemini çağırır ve run yöntemi geri dönerse, sarıcı iş parçacığından çıkar. Ayrıca tüm fırlatılabilirleri yakalar, böylece iş parçacığı yığınının ucundan kaçmaya çalışmazlar.

Bir iş parçacığındaki çalıştırma yöntemi, iş parçacığı oluşturulduğunda sabitlenir. Gerçek zamanlı bir iş parçacığı için çalıştırma yöntemini değiştirmek için herhangi bir özel numara yoktur, ancak sorun, ek bir dolaylı düzeyle çözülebilir. Bir programcının bir iş parçacığı için çalıştırma yöntemini belirlemesine izin vermek yerine, değiştirilebilen bir iç çalıştırma yöntemini çağıran sabit bir çalıştırma yöntemi kullanan yeni bir sınıf tanımlayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın