Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İşleyicileri Geri Dönüştürme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İşleyicileri Geri Dönüştürme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Yeniden Kullanılabilirlik

Yeniden kullanılabilir bir gerçek zamanlı iş parçacığının uygulanması, RealtimeThread’in bir uzantısı olabilir veya üye olarak bir RealtimeThread içeren bir sınıf olabilir. İkincisi daha iyi çalışır çünkü geri dönüştürülebilir iş parçacığının yürütülürken bir RealtimeThread olmasına izin verir.

Ayrıca, ReusableThread’in RealtimeThread’te nihai (ve sonuç olarak geçersiz kılınamayan) yöntem adlarını kullanmasına izin verir. Örneğin, yeniden kullanılabilir bir iş parçacığındaki birleştirme, iş parçacığı çalışmayı bitirdiğinde ve yeniden kullanılmaya hazır olduğunda geri dönmelidir. Thread’deki son birleştirme yöntemi, thread’in kendisi hiçbir zaman sonlanmadığından asla geri dönmez.

ReusableThread’i RealtimeThread’in bir alt sınıfı yapmamanın talihsiz yönü, bir Thread veya RealtimeThread bekleyen yöntemlere geçirilememesidir. Zamanlanabilir’i uygular, bu nedenle bir Zamanlanabilir veya Çalıştırılabilir nesne gerektiren herhangi bir yerde kullanılabilir. Geri dönüştürülebilir bir iş parçacığının püf noktası, sabit ana çalıştırma yöntemi ve istemci iş parçacığını serbest bırakan bir başlatma yöntemidir.

Eşzamansız Olay İşleyicileri Geri Dönüştürme

Zaman uyumsuz bir olay işleyicisi bir iş parçacığına benzer. İdeal olarak, bir iş parçacığından daha hafif bir yapı olacaktır, bu nedenle sistem, her biri ayrı bir büyük zaman uyumsuz olay işleyicileri koleksiyonu kullanan birden çok aşamadan geçmediği sürece geri dönüşümü genellikle gereksiz olacaktır.

Yeniden kullanılabilir bir eşzamansız olay işleyicisi, yeniden kullanılabilir bir iş parçacığından şaşırtıcı derecede farklıdır. Temel fark, JVM’nin bir iş parçacığının çalıştırma yöntemini bir kez yürütmesi, ancak RTSJ’nin bir zaman uyumsuz olay işleyicisinin handleAsyncEvent yöntemini tekrar tekrar yürütmesidir. (Veya, zaman uyumsuz olay işleyicisi bir mantık parametresiyle oluşturulmuşsa, o nesnenin çalıştırma yöntemini tekrar tekrar çağırır.)

Birleştirme yöntemi veya başlatma yöntemi yoktur ve AsyncEventHandler’ın bir alt sınıfı olarak uygulama için iyi bir aday olduğu ortaya çıktı. Bu bir şanstır, çünkü zaman uyumsuz olayları zaman uyumsuz olay işleyicileri dışında bir şeyle çalıştırmanın bir yolunu bulmak zor olurdu.

Yeniden kullanılabilir AEH, mantığı AEH’ye ileten tüm AEH oluşturucularını geçersiz kılan bir dizi oluşturucudan, sabit bir handleAsyncEvent yönteminden ve AEH çağrıldığında yürütülecek kodu değiştiren yeni bir yöntem olan setLogic’ten oluşur.

Kod, yeniden kullanılabilir bir eşzamansız olay işleyicisini kullanmanın bir yolunu gösterir. Kod aşağıdakileri yapar:

• Yeniden kullanılabilir bir AEH oluşturur.
• AEH’ye bağlı bir zaman uyumsuz olay (bir Periyodik Zamanlayıcı) oluşturur.
• AEH’ye Çalıştırılabilir ayarlamak için setLogic’i kullanır.
• Zamanlayıcıyı başlatır.
• Ve zaman uyumsuz olayın çalıştığını göstermek için bir süre uyur.

Bu noktaya kadar, yeniden kullanılabilir zaman uyumsuz olay işleyicisi, mantığın kendisine yapıcı yerine setLogic ile iletilmesi dışında sıradan bir işleyici gibi çalıştı.

Yeniden kullanılabilir AEH’yi ücretsiz bir listeye geri getireceksek, onu zaman uyumsuz olaylarından ayırmak isterdik. Bu, ilişkili her zaman uyumsuz olayda removeHandler yöntemiyle yapılır. Örnekte, AEH’yi tamamen serbest bırakmamız gerekmiyor, sadece eylemini değiştiriyoruz, yani örnek sadece setLogic’i kullanıyor.


Java Ders Notları PDF
Java nesne Yönelimli PROGRAMLAMA örnek sorular
java hangi ilk firma tarafından geliştirilmiştir?
java’nın özellikleri
Java nesne Yönelimli programlama örnekleri
java’da derleme işlemi sonrasında aşağıdakilerden hangisi üretilir?
java ile geliştirmek yapabilmek için öncelikle aşağıdakilerden hangisi bilgisayara kurulmalıdır?
java’da derleme işlemi hangi uygulama ile yapılır?


Asenkron Kontrol Transferi

Eşzamansız denetim aktarımı (ATC), bir iş parçacığının başka bir iş parçacığına bir istisna atmasına izin veren bir mekanizmadır (geniş olarak Thread.stop’a benzer). ATC, bazı gerçek zamanlı uygulama sınıfları için önemlidir.

RTSJ, eşzamansız istisnalar için, istisnaları Java programlama dili ile kullanım için güvenli hale getiren özel kurallara sahip, AsenkronouslyInterruptedException (AIE) adlı bir sınıf tanımlar:

1. Hedef iş parçacığı, açıkça AsynchronouslyInterruptedException oluşturan bir yönteme ulaşana kadar eşzamansız olarak kesintiye uğramış bir istisnaya hizmet etmeyecektir.
2. Hedef iş parçacığı onu atan bir yöntemdeyse, AIE hemen onaylanacaktır; aksi halde AIE böyle bir metoda girene kadar beklemede kalacaktır.
3. Kontrol, AIE’yi atan bir yönteme girdiğinde ve bir AIE beklemedeyken, hemen atılır.
4. Bekleyen AIE, hizmet verilinceye kadar beklemede kalır.
5. Halihazırda beklemede olan bir AIE’ye sahip bir iş parçacığına bir AIE atılabilir.

Yeni AIE, daha az iç içe geçmiş bir yöntemi hedefliyorsa, beklemede olanın yerini alacaktır. AIE icat edildi çünkü bazı gerçek zamanlı programcılar bu tür bir işlevi çok önemli buluyor. Diğerleri itici buluyor. O sınıftaysanız, ATC kullanmayın. RTSJ, diğer özelliklerini kullanmak için sizi ATC’yi kullanmayı öğrenmeye zorlamaz.

Asenkron kontrol transferinin çözmek için icat edildiği bazı problemler aşağıdadır:

• Bir sistem n mikrosaniye için bir hesaplama yapmalıdır. Çalıştıkça sonucunu iyileştirmeye devam edecek olan hesaplama türüdür (belki pi’yi hesaplar), bu nedenle sonsuza kadar çalışmayı istemesi bir hata değildir.
• Zamanlama kısıtlamaları olan bir iş parçacığı, bir engelleme hizmetini aramak istiyor. Belki bir dosya açmak istiyor. Açık yöntemin geri dönmesi için n milisaniye beklemeye isteklidir, ardından dosya açık olsun ya da olmasın devam etmesi gerekir.
• Bir iş parçacığı kontrolden çıktı. Bir denetleyici iş parçacığının onu sonlandırması gerekir.
• Taşma işleyicisine sahip periyodik bir iş parçacığının, taşma algılanır algılanmaz mantığını değiştirmesi gerekir.

Bağlamda İş Parçacığı Kesintisi

İş parçacığı kesme, Java dilinin eski bir özelliğidir. Bir iş parçacığının kesme yönteminin çağrılması, iş parçacığını kesintiye uğramış duruma getirir Engelleme dışında etkileri olmayan (uyku, birleştirme, bekleme, waitForAll, getNextEvent ve diğerleri gibi), engellemeyi kaldıran ve engelleme sırasında kesme çağrılırsa bir InterruptedException atan hizmetleri engelleme arama yapıldığında iş parçacığı veya iş parçacığı kesme durumunda olabilir.

G/Ç çağrılarının ayrıca, iş parçacığı kesilirse engellemeyi kaldırması ve bir istisna oluşturması gerekir. G/Ç işlemleri için istisna, G/Ç işleminin kesintiye uğramadan önce G/Ç işleminin ne kadar ileri gittiği hakkında bilgi içermesine izin veren InterruptedIOException’dır.

Java programlama dili daha önce Thread sınıfında bir durdurma yöntemi içeriyordu. İş parçacığı bir kilit almanın ortasında olmadığı sürece, iş parçacığına hemen bir ThreadDeath istisnası atardı.

Durdurma yöntemi iki nedenden dolayı kullanımdan kaldırıldı:

1. Verdiğinden fazlasını önerir. ThreadDeath istisnası, diğer herhangi bir istisna kadar yakalanabilir; sonuç olarak, durdurma yöntemi kötü amaçlı bir iş parçacığını veya hatta yanlışlıkla ThreadDeath istisnasını yakalayıp yok sayan bir iş parçacığını durduramaz. (ThrowDeath’i yanlışlıkla yok saymak oldukça kolaydır.
2. Nesnelerin bozulmasına neden olabilir. Thread.stop, kilit tutan ve veri yapısını koruyan bir iş parçacığını kesebilir. Veri yapısını kısmen güncellenmiş bıraksa bile, belirsiz bir şekilde kilidi serbest bırakır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın