Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Sürümü  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Sürümü  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Sürümü 

Java zaten bir ATC sürümünü denedi ve bunu kötü bir fikir olarak reddetti, ancak dilin hala birçok engelleme çağrısını kesintiye uğratan ve kesintiye uğrayan iş parçacığı nesnesinde iş parçacığının kontrol edebileceği bir parça ayarlayan bir mekanizması var. RTSJ neden yeni bir mekanizma ekliyor? Gerçekten yeni mi?

Standart kesme mekanizması, aşağıdaki davranışlar nedeniyle yetersizdir:

1. JVM’nin uyumlu bir uygulaması, G/Ç işlemleri veya diğer engelleme yöntemleri sırasındaki kesintileri tamamen göz ardı edebilir. Gerçek zamanlı bir uygulamanın bundan daha güçlü bir güvenceye ihtiyacı vardır.
2. Uyumlu standart JVM, G/Ç engelleme olmayan işlemler sırasında kesintileri bile yok sayabilir.
3. Kesinti, yalnızca iş parçacığı engellendiğinde (isteğe bağlı olarak) bir istisnaya neden olur. Diğer zamanlarda iş parçacığı bir kesinti için yoklama yapmalıdır.

Yoklama için en kötü durum yanıt süresi, yoklama sıklığına bağlıdır. Kesintiye hızla yanıt vermesi gereken bir ileti dizisi, if(!interrupted()) ve while(!interrupted) ile karmakarışık olacaktır.

Bunu okumak zordur ve tüm gereksiz testler genel performansı düşürür. İş parçacığı, farklı yanıt verme kısıtlamalarına sahip iş parçacıkları arasında paylaşılan yöntemler ve kesintiye uğramış durumu tamamen göz ardı edebilecek standart kitaplıklar aracılığıyla hareket ettiğinde, kesintiye uğrayan özniteliğin uygun şekilde yoklanmasını sağlamak özellikle zordur.

4. Kesintiler etiketlenmez. Standart bir Java platformu, halihazırda kesintiye uğramış durumdayken kesintiye uğrayan bir iş parçacığı için herhangi bir hazırlık yapmaz.

İş parçacığı nesnelerindeki durdurma yöntemi şu nedenlerle yetersizdir:

1. Kullanımdan kaldırıldı. RTSJ, mekanizmayı geri yükleyebilirdi, ancak ThreadDeath aleyhindeki iddialar geçerli ve önemlidir.
2. ThreadDeath yanlışlıkla yakalanabilir.
3.ThreadDeath, kesintiye hazır olmadığında iş parçacığını kesebilir. Özellikle, ThreadDeath, senkronize bir blokta iş parçacığını kesebilir. Bu davranışı programlamak çok zordur.
4. “Yürüyen” bir ThreadDeath istisnası olan bir iş parçacığını kesmek için herhangi bir hüküm yoktur.

Eşzamansız denetim aktarımı için RTSJ mekanizması, kötü amaçlı iş parçacıklarının sonlandırılması dışında bu zorlukları ele alır.

• Tutarlı uygulama. RTSJ, her engelleme işleminin bir AIE tarafından kesilebilir olmasını gerektirir. Spesifikasyon, belirli bir yanıt süresi gerektirmez, ancak gecikme sınırsız olamaz. G/Ç işlemleri kesintiye uğrarsa blokajı kaldırmak gerekir.

• İstisnaya tutarlı dönüştürme. AsynchronouslyInterruptedException, ciddi bir çaba sarf edilmeden göz ardı edilemez. Bir uygulamanın istisnayı yanlışlıkla yok sayması olası değildir.

• Yoklama yok. AIE için yoklama gerekli değildir. Durdurmada olduğu gibi, bir RealtimeThread nesnesinde çağrı kesme, neredeyse anında hedef iş parçacığına bir istisna atar.

• Yanlışlıkla atmak zor. Bir AIE yanlışlıkla yakalanabilir, ancak belirli bir formüle göre işlenmezse platform istisnayı yeniden yükseltir. Yani istemeden yakalanabilir ama yakalanmış kalamaz.

• Eski kodla güvenli. Yalnızca eşzamansız istisnaları işlemek için tasarlanmış yöntemler onlar tarafından kesilebilir. Bir yöntem imzası AsynchronouslyInterruptedException oluşturmadığı sürece, eşzamansız olarak kesilemez. Bu istisnayı oluşturmayan yöntemler tamamlanana kadar çalışır. Bir uygulama hiçbir şey yapmadan kesintisiz işlemleri korur.

• Kilitli kasa. Senkronize kodu kesmek akıllıca değildir ve RTSJ bunu yapmaz. Eşzamanlı bloklar, AsynchronouslyInterruptedException oluşturan yöntemlerde göründüklerinde bile kesilemezler. Bir algoritma, senkronize edilmiş bir bloğun ortasındaki bir AIE’yi gerçekten öğrenmek istiyorsa, bunun için isInterrupted yöntemini yoklayabilir.

• Yeniden kesinti sağlar. Bir AIE hareket halindeyken bir RealtimeThread yeniden kesilebilir. RTSJ’deki kurallar, yeni istisnanın öncekinin yerine geçip geçmeyeceğini belirler.


Java indir
Java son sürüm Windows 10
Java 64 bit
Java SE
java 64-bit download
Java 32 bit
Java güncelleme
Java 17


Asenkron Kesintisi

RTSJ, bir AIE oluşturmak için üç yol sunar. RealtimeThread’deki kesme yöntemi, iş parçacığına genel bir AIE atar, AsynchronouslyInterruptedException üzerindeki yangın yöntemi, belirli bir yönteme yönelik bir AIE’ye neden olur ve atanan bir anda, Zamanlanmış bir nesne, kendisine verilen çalıştırma yönteminde bir AIE atar. (Bir iş parçacığı ayrıca kendisine bir AIE fırlatabilir, ancak o zaman aslında eşzamansız değildir.)

Zamanlı Sınıf

Gerçek zamanlı uygulamalar sıklıkla şu özellikleri içerir:

Yanıt için 200 milisaniye bekleyin, ardından işlemi durdurun ve kurtarma işlemini başlatın veya Hesaplamayı iyileştirmek için 1022 mikrosaniyeye kadar harcayın, en iyi sonucu alın ve hesaplamadaki bir sonraki adıma geçin.

İş parçacığı 10 saniyeden fazla çalıştırılmamalıdır. Varsa, A, B ve C iş parçacıklarını sonlandırarak, veri yapılarını temizleyerek ve yeniden başlatarak alt sistemi sıcak başlatın.

veya bir süre sınırı içeren diğer talimatlar. Formlar, gerçek zamanlı sistemlerde o kadar yaygındır ki, RTSJ, zamana dayalı istisnalar için uzmanlaşmış bir AssynchronouslyInterruptedException alt sınıfını içerir.

Timed sınıfı, kendi kendini çalıştıran bir AIE’dir. Alarmı çalana kadar Interruptible bağımsız değişkeninin run yöntemini yürütür ve ardından run yönteminde kendini ateşler.

Bu karmaşık bir kod değil. Timed sınıfı, RTSJ’nin bir parçası olmasaydı, bu bölümde kesinlikle bir örnek olurdu. Muhtemelen ATC’nin en sık kullanılan uygulamalarından biri olacağından, birkaç sayfa dikkatle incelenmeyi hak ediyor, ama aynı zamanda basit. Bu bölümün, başka bir yönteme yönelik bir istisnayı ele geçirmek gibi muğlak konulara harcadığı sayısız sayfa sizi yanıltmasın. Zamanlama önemlidir.

Timed nesnesinin oluşturucusu, bir HighResolutionTime parametresi içerir. Zaman bir aralıksa, kontrolün doInterruptible’a girdiği zaman ile run yöntemine girdiği zaman arasındaki bir noktadan ölçülür. Süre mutlak bir süreyse, zamanlayıcı belirlenen anda sona erer.

Bir Timed nesnesi oluşturmak ve onu yalnızca bir kez kullanmak utanç verici olacağından, Timed sınıfı, bir Timed nesnesinin time özniteliğinin yerini alan bir resetTime yöntemi içerir.

resetTime yöntemini kullanmazsanız, uygulama aralığı değiştirmek istemediği sürece göreli bir süre kullanan Zamanlanmış bir nesne tekrar tekrar kullanılabilir. Aralığın değiştirilmesi veya mutlak bir zamanla ayarlanmışsa nesnenin yeniden kullanılması, resetTime kullanımını gerektirir.

AIE’leri hedef yöntemlere sahip olmaya ve bu yöntemlere ulaşana kadar yaymaya neredeyse zorlama mekanizmasının önemini görmek özellikle kolaydır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın