Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kesme Yöntemi  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kesme Yöntemi  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Kesme Yöntemi

RealtimeThread üzerindeki kesme yöntemi, normal Thread nesnelerindeki aynı yöntemle büyük ölçüde uyumludur.

Sıradan bir iş parçacığındaki kesme gibi, bir RealtimeThread’deki kesme de iş parçacığının kesintiye uğrayan özniteliğini ayarlar. İş parçacığı bir G/Ç işleminde engellenirse ve belirli bir süre içinde engellemenin kaldırılacağından emin olamazsa, sistem G/Ç işleminden çıkar ve bir InterruptedException atar.

Her durumda, iş parçacığı ATC ertelenmemişse, hemen bir AsynchronouslyInterruptedException atılır. ATC ertelenmişse AIE, ATC ertelenmemiş bir kod girene kadar iş parçacığında beklemede kalır; sonra istisna hemen atılır.

RealtimeThread’de genel kesme yöntemi tarafından oluşturulan istisnaya genel AIE adı verilir. Bir doInterruptible yöntemiyle ilişkili değildir. Hedefi iş parçacığının kendisidir ve genellikle iş parçacığını öldürür.

Bir RealtimeThread nesnesinde çağrı kesme, bu iş parçacığını sonlandırmanın mükemmel bir yoludur. Hedef iş parçacığının istisnayı yakalaması ve yürütmeye devam etmesi bekleniyorsa, ateşleme yöntemi zaman uyumsuz istisnayı tetiklemenin daha iyi bir yoludur.

Yangın Yöntemi

AIE nesnesinin doInterruptible yöntemiyle birlikte AssynchronouslyInterruptedException üzerindeki yangın yöntemi, eşzamansız kesintilerin belirli yöntemlere yönlendirilmesine izin verir. Programcı olağanüstü önlemler almadığı sürece, AIE hedef yönteme ulaşana kadar yayılacaktır, bu noktada yakalanıp devre dışı bırakılabilir.

AIE’lerin bu hedeflemesi, rutinler arasında özel işbirliği gerektirmeden eşzamansız kesintiler için çeşitli gereksinimlere sahip rutinlerin iç içe geçmesine izin vermek için RTSJ’ye dahil edilmiştir. foo ve bar yöntemlerini hayal edin.

Bu yöntemlerin her biri, işlemlerinin büyük bir kısmı, önceden ayarlanmış bir aralıktan sonra Zamanlanmış nesneyi hedefleyen bir AIE’yi ateşleyerek onları aşırı zaman kullanımına karşı koruyan bir Zamanlanmış nesne içine alınmış şekilde kodlanmıştır.

Foo, barı arayabilir veya bar, kafa karışıklığı olmadan foo’yu arayabilir. İç yönteme yönlendirilen bir AIE, zamanlanmış bileşenini kesecek ve orada yakalanacaktır. Dış yönteme yönlendirilen bir AIE, iç yöntemi kesecek ve orada yakalanacak, ancak platform, dış yönteme ulaşana kadar istisnayı otomatik olarak yeniden atacaktır.

ATC’nin basit kullanımı aşağıdaki adımları içerir:

1. Eşzamansız Olarak Kesintiye Uğrayan Bir İstisna Oluşturun.
Bu, kendisine eşzamansız bir istisna atacak olan varlıkla işbirliği yapan iş parçacığının bariz bir örneğidir.

İş parçacığı, istisnanın onu tetikleyecek iş parçacığında ve onu oluşturan iş parçacığında erişilebilir olmasını sağlamalıdır. İstisna, hedefte bu noktadan itibaren yığının yukarısına yayılmayacağından, buradan erişilebilir olması gerekmez.

2. Kesintili kod yazın ve onu doInterruptible ile çağırın.

doInterruptible yöntemi, kapatma fikrini kullanır. doInterruptible içindeki kod, kendi AIE’si tarafından kesintiye uğramayı bekler. İstisna bu noktaya kadar yayılacak ve kaybolacaktır.

doInterruptible argümanı, Interruptible arayüzünü uygulayan bir sınıftır. run yöntemi olmadan yazılabilir, ancak bu, run yönteminin yürütülmesi sırasında AIE’lerin beklemede kalmasına neden olacağından ve alıştırmanın amacı bir AIE’yi yönetmek olduğundan, bu olağandışı olacaktır.


Java String Metodları
Java Ders Notları PDF
Java String özellikleri
java’nın nesneye yönelik özellikleri
Java PDF Türkçe
Java ile PROGRAMLAMAYA Giriş – PDF
java’nın özellikleri
Java nesne Yönelimli programlama örnekleri


3. Kesintiyi ateşleyin. İş parçacığı, istisnayı kendi kendine ateşleyebilir, ancak buna dejenere bir durum denmesi gerekir. Başka bir iş parçacığı veya bir zaman uyumsuz olay işleyicisi istisnayı tetiklediğinde daha ilginçtir.
Şu anda hiçbir iş parçacığı AIE’nin doInterruptible yöntemini kullanmıyorsa, yangın yöntemi hemen false değerini döndürür.

AIE etkinleştirildiyse ve hedef iş parçacığı AsynchronouslyInterruptedException oluşturan bir yöntemi yürütüyorsa ve bu, senkronize edilmiş kodda değilse, AIE hemen atılır.

AIE ve senkronize bloklar atmayan metotlar ATC ertelenir. Bu sözcüksel bağlamlarda, eşzamansız kesintiler beklemede yapılır. Kontrol ATC ertelenmemiş bir alana girene kadar beklemede kalırlar, sonra yayılırlar.

Bir AIE bir iş parçacığına ateşlendiğinde, fırlatıldığında veya yayıldığında, kontrolü en yakın uygun yakalamaya veya nihayet bloğa aktarır. Uygun hedef, ATC tarafından ertelenmiş bir bölgede olacaktır.
İş parçacığı beklemede, uykuda, birleştirmede veya InterruptedIOException oluşturan bir G/Ç işleminde engellenirse, AIE iş parçacığının engellemesini kaldırır.

Kod bir AIE dışında bir istisna oluşturduğu için kontrol ATC tarafından ertelenen bir bölgeden çıkarsa, bekleyen AIE atılan istisnanın yerini alacaktır. Fırlatılan istisna bir AIE ise, değiştirme kuralları uygulanır.

Değiştirme Kuralları

Bir AIE zaten hedef iş parçacığında “geçiş halindeyken”, AsynchronouslyInterruptedException nesnesi aie1’de yangın yöntemini çağırmak mümkündür. aie1 için doInterruptible şu anda çağrı yığınındaysa, fire true değerini döndürür ve ardından aşağıdaki eylemler gerçekleşir:

1. Uçuştaki AIE, yığında aie1’den daha derin olan aie2 ise, yeni istisna sessizce yok sayılır.

2. Uçuş halindeki AIE, çağrı yığınında daha az derinde bulunan aie3’ü hedefliyorsa, aie1 aie3’ün yerini alacak ve hedef iş parçacığında istisna işleme yeni istisna ile devam edecek.

Kural 2, değiştirme kuralıdır. RTSJ çalışma zamanı, hedef doInterruptible’ın (muhtemelen bir çağrı oldu) kesmeyi tanıdığı ana kadar herhangi bir zamanda bir AIE’yi başka bir AIE ile değiştirebilir. Bu süreden önce çalışma zamanı, bir AIE’yi, işlemi kesintiye uğratmadan yığının daha yukarısını hedefleyen başka bir AIE ile değiştirebilir.

RTSJ, bir AIE başka bir özel durumla çakıştığında değiştirmeyi de belirtir. AIE her zaman diğer istisnaların yerine geçer. Bir iş parçacığı ATC ertelenmiş durumdayken, diğer istisnaları atabilir ve yakalayabilir, ancak iş parçacığı ATC ertelenmiş durumundan ayrıldığı anda, bekleyen herhangi bir AIE, örneğin iş parçacığı bir AIE alırsa otomatik olarak yayılır. 

z, IOException oluştursa bile, y’ye yeniden giriş, AIE’nin otomatik olarak yayılmasına neden olur ve AIE hemen x yöntemine atılır. Yöntem z’nin normal şekilde dönmesi veya bir istisna oluşturması fark etmez, y yöntemindeki hiçbir kod yürütülmez, tüm istisnalar kaybolur ve kontrol, x’te bir catch yan tümcesine iner.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın