Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Otomatik Giriş Alanları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Otomatik Giriş Alanları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Kullanıcıları Yerleştirme

Hedef kitleniz bilgisayardan anlamıyorsa, uzun, kayan bir form en iyi yaklaşım olmayabilir çünkü bu kullanıcılar kaydırma çubuklarını fark etmeyebilir ve pencereden erken çıkmaya çalışabilir.

Uluslararası Formlar İçin Farklı Etiketleme Stratejileri Kullanın

Form uluslararasılaştırılacaksa, iki seçeneğiniz vardır: Etiketleri yukarıda açıklandığı gibi alanların üzerine sola hizalı olarak yerleştirin veya yeniden boyutlandırılabilir sütunlara sahip bir tablo oluşturun.

İkinci stratejide, etiketler birinci sütuna, alanlar ise ikinci sütuna gider. Ardından hangi dili kullanırsanız kullanın, sütunlar metne uyacak şekilde yeniden boyutlandırılacaktır. Örneğin, İngilizce versiyonla İspanyolca versiyonla karşılaştırın: aynı biçim, farklı dil, sorun yok.

Etiketlerin Alanlarına Doğru Bir Şekilde Bağlandığından Emin Olun

Jaws gibi ekran okuyucular, ikisini açıkça ilişkilendirmeniz koşuluyla, etiket nerede görünürse görünsün, bir etiketi alanıyla ilişkilendirebilir. Örneğin HTML’de <label for=“id”> niteliğini kullanabilirsiniz. Örneğin, bu kod gösterilen etiketi ve alanı oluşturur.

Karmaşıklık Mutlaka Kötü Değildir.

Alanları gruplandırmanın bir başka yönü de, tasarımcılar genellikle açıkça ele almasa da kullanıcı memnuniyeti için önemli olabilen “karar karmaşıklığı avantajı”dır.

Araştırmalar, kullanıcılara büyük bir basit kararlar dizisi yerine küçük bir karmaşık kararlar dizisi göstermenin genellikle daha verimli olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, altı aşamalı bir karar vermek, altı tek adımlı karar vermekten daha hızlıdır.

Bu nedenle, örneğin, bir finans tüccarı, aynı anda yalnızca bir tür bilgi içeren büyük bir çerçeveden ziyade, bir ekranda birçok küçük çerçeveyle daha mutlu olacaktır.

Farmasötik araştırmacıları, onları her seferinde tek bir seçim yapmaya zorlayan bir pencere yerine, birçok girdi ve çıktı içeren bir pencereyi tercih edeceklerdir. Deneyimli veri girişi personeli, kendilerini ekrandan ekrana hareket ettiren bir pencereden çok, alanlarla dolu bir pencereden (iyi organize edildiği sürece) daha memnun olacaktır.

Otomatik Giriş Alanları Sunun

Bir web uygulamasında iki tür otomatik alan girişi olabilir: Otomatik tamamlama ve otomatik doldurma Otomatik tamamlama, kullanıcıların girişini “hatırlar” ve girilen ilk birkaç harfle eşleşen önceki girişlerin bir listesini sağlar.

Kullanıcılar, tarayıcılarının Tercihler iletişim kutusuyla otomatik tamamlamayı açıp kapatabilir. Geliştiriciler, bireysel veri girişi alanları için bir otomatik tamamlama özelliği ayarlayabilir. HTML formlarında otomatik tamamlama alanları oluşturma hakkında bilgi için, detaylara bakın.

Otomatik doldurma, ilk bakışta otomatik tamamlama ile aynı görünebilir, ancak etkilerini oluşturmak için bir HTML standardı kullanır. “Elektronik Ticaret Modelleme Dili” (ECML) adı verilen bir dizi standart alan adı kullanarak, kişisel verileri bir kullanıcının “elektronik cüzdanından” formlara kopyalar. Diğerlerinin yanı sıra bankalar, çevrimiçi satıcılar, kumar siteleri ve Google otomatik doldurma seçenekleri sunar. Spesifikasyonun ilk bölümünü gösterir.

Google’ın otomatik doldurması, eklenti araç çubuğu aracılığıyla gerçekleştirilir. Kullanıcının bilgilerini toplayan iletişim kutusunu gösterir. Kullanıcı Google araç çubuğunda “Otomatik Doldur”u tıkladığında (düğme en sağdadır) önceden ayarlanmış girişleri kabul eden bir Zımba formu gösterir. Otomatik doldurma alanları sarı renkle işaretlenmiştir.

ECML standardı ve elektronik cüzdanlar öncelikle tüketici e-ticaret uygulamaları için tasarlanmış olsa da, bazı alanlar işletmeler arası, extranet ve elektronik veri aktarımı (EDT) işlemlerinde yararlı olabilir. Otomatik doldurma hakkında bilgi için, otomatik doldurma bölümüne bakın.


Telefonda otomatik doldurma
Google otomatik şifre Doldurma
Otomatik Doldurma ayarları
Google otomatik Doldurma
Instagram otomatik doldurma kapatma
Google otomatik doldurma kapatma
Otomatik doldurma şifre Yöneticisi
Form otomatik doldurma verileri


Korunan Alanlar Nasıl Gösterilir?

Bazen alanlar korumalı hale gelir; iş kuralları veya veri bütünlüğü kuralları nedeniyle kullanılamaz veya geçici olarak devre dışı bırakılır. Alanlar geçici olarak etkin olmadığında, bu yönergeleri izleyin.

Kullanıcılar bir alanın içeriğini geçici olarak değiştiremezlerse, içeriği daha açık hale getirin (gri veya penceredeki baskın rengin pastel versiyonu), ancak giriş alanının arka plan rengini veya etiketin rengini değiştirmeyin. Alanın tamamı etkin değilse, giriş alanının etiketini ve arka planını grileştirin. Örneğin, yalnızca diğer pencerelerde değiştirilebilen alanlar korumalı olarak gösterilir.

Yalnızca görüntüleme, kalıcı olarak korunan alanlar ise, veri alanları için pencerenin arka plan rengini kullanır ve kenarlıkları olmamalıdır. Kullanıcılar, bir kayıt değiştiğinde metnin değiştiğini fark etmedikçe, bunların alan olduğunun farkına bile varmayabilir.

Zorunlu Alan

Zorunlu alanlar, formun kabul edilmesi, doğrulanması ve kaydedilmesi için doldurulması gereken alanlardır. Aşağıdaki durumlarda kullanılırlar.

  • Veritabanı uygulamalarında, kayıtların tam veya gerekli bilgileri içerdiğinden emin olmak için.
  • Etkileşimli analizlerde, girişlerin eksiksiz ve geçerli olduğundan emin olmak için.
  • E-ticaret sitelerinde, örneğin bir ürünü göndermek veya hak talebinde bulunmak için gerekli bilgileri toplayan formlarda

Zorunlu Alanları İdareli Kullanın

E-ticaret sitelerinde zorunlu alanlar kötü bir isim almıştır. Sorun şu ki, çok fazla sitede kullanıcılardan çok fazla bilgi isteniyor.

Örneğin, çevrimiçi bir yazılım tanıtımını denemek istiyorsanız, denemeden önce neden tüm adınızı, posta adresinizi, e-posta adresinizi, telefon ve faks numaralarınızı, evcil hayvanınızın adını, annenizin kızlık soyadını vb. Demoyu indir? Yazılım olmadan yaşayamayacağınıza karar verdiğinizde, demo sonunda bu bilgilerin bir kısmını göndermek daha mantıklı olacaktır.

Ve tüm alanların gerçekten gerekli olup olmadığına bakılmaksızın, birçok kişi gerekli olduğuna inanır, bu nedenle mahremiyetlerinin ihlaline kızarak formdan çıkarlar.

Zorunlu alanlar veritabanı ve analiz uygulamalarında da sorunlu olabilir. Veri girişi yapan kişiler bir alana koymak için doğru verilere sahip değilse veya bulamıyorsa, bazen mantıklı olsun ya da olmasın, alanın kabul edeceği herhangi bir şeyi girerler: “Evcil bir Komodo ejderiniz var. ?

Bu sorunları çözmek için, gerekli alanları doldurmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri kolayca alabildiğinden veya alamıyorlarsa tamamlanmamış bir pencereyi kaydedebileceklerinden emin olmak için hedef kullanıcılarla kullanılabilirlik testleri yapın. Kısıtlama bilgilerinin çoğunun (mantıksal veya iş kuralları nedeniyle) görev analizinizde olması gerekse de, pencereleri gerçek kullanıcıların önüne koyduğunuzda ince zorluklar ortaya çıkabilir.

Ticari sitelerde, ihtiyacınız olan minimum miktarda bilgiyi toplamayı düşünün ve kullanıcıların sitenizde derinleştikçe daha fazla bilgi eklemelerine ve onlara ne sunduğunuz hakkında daha iyi fikir sahibi olmalarına izin verin. Örneğin Novartis İlaç, her noktada ihtiyaç duydukları minimum miktarda bilgiyi toplar.

Örneğin Lamisil sitesi, kayıt olmadan ücretsiz olarak pek çok iyi bilgi veriyor. Bir reçetenin maliyetine yönelik 10 dolarlık bir kupon istiyorsanız, o zaman adınızı ve adresinizi girmelisiniz, ancak takas açıkça makuldür.

İlacı almaya başladığınızda site, yeniden doldurmalar için e-posta hatırlatıcıları sunar ve ilerlemenizi çevrimiçi olarak izlemenize yardımcı olur. Her seçenek yalnızca gerekli minimum bilgiyi ister.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın