Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Optimize Kodlar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Optimize Kodlar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Optimize Kodlar

Bayt kodu yorumlayıcısını derleme diline yeniden kodlamak verimlidir. İnsanlar, küresel kayıt sözleşmeleri hakkında derleyicilerden daha iyi kararlar verir. Basit bir yeniden kodlama işi, genel bir yönerge işaretçisini ve yığın işaretçisini tutar.

Daha dikkatli çalışma, en azından yığındaki en üst girişi ve belki de ilk dört veya daha fazlasını bir kayıtta tutacaktır. En yüksek düzeyde optimize edilmiş yorumlayıcı, yerel makine yönergelerine göre derlenen koddan hâlâ daha yavaştır, ancak boşluk dört kattan daha aza kapatılabilir.

Gerçek zamanlı bakış açısından, optimize edilmiş tercümanlar neredeyse tamamen iyi bir şeydir. Bir kayıtta birden fazla yığın konumu tutmayan optimizasyonlar, performansı tahmin etmeyi zorlaştırmadan performans artışı sağlar.

Kayıtlarda ilk birkaç yığın girişini tutan tercümanlar yine de tahmin edilebilirdir, ancak tek bir talimatın yürütme süresi, tamamen kayıtlardan yürütülüp yürütülemeyeceğine ve bu da kendisinden önce yürütülen yönergelere bağlıdır. Bu karmaşıklık, performans tahminini zorlaştırır, ancak yine de kontrol altındadır ve hızlanma, küçük talimat gruplarının performansını tahmin etmede ek zorluklara değer.

JIT, tam zamanında bir derleyicidir. Sınıflar bayt kodu biçiminde JVM’ye yüklenir, ancak JIT yüklendikten bir süre sonra bayt kodlarını yerel kodda derler. Bir JIT, yükleme işleminin bir parçası olarak sınıftaki tüm yöntemleri derleyebilir veya birkaç kez çağırarak yöntemin “sıcak” olduğunu belirleyene kadar bir yöntemi derlemeyebilir.

Bir JIT yerel kod üretir. Teorik olarak, bir JIT, kıyaslamaları en az geleneksel bir derleyici ile derlenen kod kadar hızlı yürütebilir, ancak bir JIT, gerçek zamanlı programlar için ciddi sorunlar oluşturur.

Bir JIT kapsamında:

1. standart yorumlayıcı kullanılarak bir yöntem sıfır veya daha fazla kez çalışır,
2. sonra derlenir ve
3. o zaman çok daha hızlı çalışır.

Bir JIT altında, bir yöntemin en uzun yürütme süresi, muhtemelen yöntemi derleme süresi artı derlenmiş kodu yürütme süresidir. Hızlı bir derleyici hasarı azaltacaktır, ancak muhtemelen yetersiz optimize edilmiş kod üretecektir.

Her JIT birbiriyle ilişkili iki uzlaşma üzerine tasarlanmıştır:

1. Erken derleyin ve derlenen kodun hızına hemen ulaşın veya geç derleyin ve nadiren kullanılacak bir yöntemi derleme riskini azaltın.
2. Derlenmiş yöntemleri sık sık çağıran kod üzerindeki performansı en üst düzeye çıkarmak ve her yöntem derlenirken duraklamayı en üst düzeye çıkarmak için derlenmiş kodu dikkatlice optimize edin.

Örneğin JIT basit bir kural kullanıyorsa, her yöntemi ilk çalıştırıldığında derleyin, program kendisini JIT ek yüküne tabi tuttuğu noktayı kontrol edebilir. Sistem, gerçek zamanlı işlem için ihtiyaç duyulmadan önce tüm yöntemleri derleyecek şekilde tasarlanmalıdır. Böyle bir tasarım özen gerektirir ve zaman açısından kritik olan her yöntemi ihtiyaç duyulmadan önce çağıran kodun, gelecekteki bazı programcıların gereksiz çağrıları kaldırmasını engellemek için kesinlikle açık belgelere ihtiyacı vardır.


Java kodları ve Anlamları Pdf
Java kod örnekleri PDF
Java kodları PDF
Hazır Java kodları
Java kodları ve Anlamları
Java komutları
Java ORTA Seviye örnekler
Temel Java kodları


Not

Bir JIT genellikle performansı artırmanın daha hızlı bir işlemciden daha ucuz bir yoludur. Basit bir JIT genellikle uygulamalara bir tercümandan kabaca beş kat daha iyi performans verir. Birkaç dolarlık üretim maliyetinin uğraşmaya değer olduğu sistemler, derlenmiş kodu tutmak için bir JIT lisansı ve RAM eklemeyi CPU’yu yükseltmekten daha ucuz bulabilir.

Tüm ortak JIT’ler bir sorunu paylaşır. Yöntemleri yerel koda göre derlerler ve derlenmiş kodu bir arabelleğe koyarlar, ancak derlenmiş kodu arabellekten çıkarma konusunda iyi değildirler. Statik bir ortamda, tüm canlı yöntemler kısa sürede derlenir ve sistem kararlı bir durumda çalışır. Sistem birkaç gün boyunca farklı uygulamalar çalıştırırsa, sistemin belleği bitene ve tıkanana kadar yerel kod arabelleğinde eski yöntemlerden oluşan bir kompost oluşur.

Çoğu JIT, masaüstü sistemler için yazılmıştır. Bu donanım sınıfı, büyük bir kod arabelleği için bol miktarda belleğe sahiptir ve JVM nadiren bir seferde birkaç saatten fazla çalışır. Bu tür sistemlerde, kod arabelleğinin taşması olası değildir ve JIT oluşturucuları performansa odaklanır.

Birçok gerçek zamanlı sistemin belleği yetersizdir, ancak donanım eskiyene veya güç kesilene kadar bunların yine de sorunsuz çalışması beklenir.

Neyse ki, çoğu gerçek zamanlı sistem aynı zamanda tüm kullanım ömürleri boyunca aynı yöntem setini çalıştırır. Bu tür sistemler, JIT’in çıktısını asla kaybetmeyen bir JIT ile daha iyi sonuç verir. Derlenmiş kod ara belleğinden eski kodu temizleyen bir JIT, yöntemlerin derlendiği zamanı kontrol etmeyi zorlaştırır.

JVM’sinin ilk sürümleri bir snippet derleyici kullanıyordu. Parçacık derlemesi, bir Java uygulamasını oluşturan sınıf koleksiyonları gibi dinamik kodlar için çok uygundur. Bir parçacık derleyicisini en kötü durum davranışına yönlendirmek zordur, ancak bu en kötü durum davranışı berbattır.

Parçacık derleyicisi, bir yöntemden çok daha küçük Java bayt kodu bloklarını derler. Bayt kodlarını yerel koda dönüştürürken delice agresif varsayımlar kullanır. Örneğin, nihai olmayan yöntemleri satır içi olarak kullanabiliyor. Parçacığın bir sonraki kullanımında bu yöntemler yanlış olabilir, ancak muhtemelen doğru olacaktır.

Parçacık, parçacığın hala geçerli olduğunu doğrulayan kodu içerir. Değilse, snippet atılır ve yürütme orijinal bayt koduna geri döner. Aynı tür numara, değişken davranışı olan herhangi bir kod için çalışır; örneğin, kilitleme ve koşullu dallar.

Ayrıca derleyicinin nesnelerin adreslerini koda dönüştürmesine izin verir. Çöp toplayıcı bu nesnelerin yerini değiştirdiğinde, onlara atıfta bulunabilecek parçacıkları atar. JVM, ihtiyaç duyduğunda parçacıkları yeni adreslerle yeniden oluşturur.

Dikkatlice tasarlanmış bir kıyaslama ile, snippet’ler keyfi olarak iyi bir hızlanma sağlayabilir. İstediğiniz kadar derin bir erişimci yöntemi yuvası oluşturun; parçacığı derleyici, n yöntem çağrısını ve bir alan referansını bir alan referansına dönüştürür.

Hızlandırma, iç içe geçmiş erişimci yöntemlerinin sayısıyla orantılı olduğundan, bu numara talep etmek istediğiniz herhangi bir hızlandırma sağlayabilir, ancak hızlandırma tamamen yanıltıcı değildir. Gerçek Java kodu bazen önemsiz yöntemlerin derin yuvalarını içerir. Geleneksel bir derleyici, sıradan yöntemleri satır içi yapamaz, bu nedenle bir parçacık derleyicisi, sanal yöntem çağırma özelliğine sahip bir kıyaslamada optimize edilmiş C++’dan kolayca daha iyi performans gösterebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın