Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

JIT Arayüzü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

JIT Arayüzü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Bağımsız İşleme Derleme

Bir sisteme bir JVM eklemek, sistemin yerel kodu çalıştırma yeteneğini birdenbire ortadan kaldırmaz ve Java programlarının, JVM dışındaki işlemlerle etkileşim kurmak için çeşitli olanakları vardır. Bu ayrı işlemler, eski uygulamalar, bazı sıkı zamanlama durumlarının üstesinden gelmek için yüksek düzeyde ayarlanmış kodlar veya Java sınıflarından kolayca erişilemeyen düşük düzeyli donanım olanaklarını kullanan kodlar olabilir.

Buradaki önemli gözlem, JVM’nin sadece bir süreç olduğudur. İşletim sistemleri birçok işlemi çalıştırabilir ve bunlar arasındaki etkileşimleri yönetebilir. Bu eski teknolojidir. Yüksek seviyeli diller ve montaj dili karışımında gerçek zamanlı kısıtlamaları ele almak bazen zor olsa da, gerçek zamanlı programcılar bunu yapabilir. Java dili ve JVM bu koleksiyona yeni araçlar ekler.

Yerel bir işlem Java dilinde kodlanabilir. Birkaç Java derleyicisi, bir JVM’nin hizmetleri olmadan yürütülen ikili görüntüler oluşturabilir. Bir programcı, bir yorumlayıcının veya hatta bir JIT’in ek yükünü kabul etmeden Java dilinin birçok güçlü yönünden yararlanmak için bu derleyicileri kullanabilir.

Yerel Yöntemler

Yerel bir yöntem, Java ortamına bağlanan yerel koddur. Java kodundan çağrılır ve JVM’ye geri çağrılabilir. Java nesnelerine başvurulardan kaçınırsa, yerel bir yöntem, Java çalışma zamanına (çöp toplama dahil) tabi olması dışında herhangi bir yerel kod gibi çalışabilir.

Yerel Bir Yönteme Derleme

Java sınıflarını doğrudan yerel koda derleyen derleyiciler geliştirilmiştir. Bu ikili nesneler, bir JVM’de çalışan sıradan Java uygulamaları tarafından kullanılacaksa, bariz yol, Java Yerel Arayüzü olan JNI’dir.

Yerel yöntem arabirimi JNI, programcılar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Java yığınından programcının ortamına parametreler getirmek veya JVM tarafından oluşturulan nesnelere erişmek için programcının kahramanca çabalar göstermesini gerektirmez. JNI’nin kullanılabilirlik özellikleri onu yavaşlatır.

JVM ile yerel bir yöntem arasında geçişin maliyeti, donanım mimarisine ve JVM’nin uygulanmasına bağlıdır, ancak genellikle düzinelerce C satırına eşdeğerdir.

Ayrıca, yerel bir yöntem JVM tarafından kontrol edilen bir nesneye her başvuruda bulunmak istediğinde, önce JVM’ye nesneyi bağlamasını söylemelidir. Bazı çöp toplayıcılar, yalnızca yerel bir yöntemle başvurulan ve bağlı olmayan nesneleri serbest bırakabilir ve herhangi bir çöp toplayıcı, bu tür nesnelerin yerini değiştirebilir.

Tüm bunlar, yerel yöntemler için önemli bir performans cezası anlamına gelir. JVM tarafından tutulan nesnelere fazla erişim gerektirmeyen bir uzunluk işlevi için iyi performans vereceklerdir. JVM tarafından tutulan nesneleri kullanan kısa yöntemler için yorumlanan bayt kodundan daha kötü performans gösterebilirler.

JIT Arayüzü Derleme

JIT arabirimi yerel kodu da çağırabilir, ancak yerel kodun JVM’ye eklenmiş bir JIT tarafından üretildiğini varsayar. JVM, bir JIT’den JVM dahili kuralları ile çalışma yükünü taşıyan kod üretmesini istemekten çekinmez. Bu arayüz nispeten belgelenmemiş, affedilmez ve kullanımı sıkıcıdır, ancak nispeten verimlidir.


Jit Nedir Java
Jit Nedir tıp
Jit Nedir C
Jit Compiler nedir
Tam Zamanında üretim Nedir
Just In Time felsefesi
Just in Time Nedir
Just in time ne demek


Donanım Mimarisi

Gerçek zamanlı bir sistem için yazılım mühendisi, bir işlemcinin ne kadar hızlı gidebileceğini değil, talihsiz koşullar nedeniyle ne kadar yavaşlatılabileceğini sormalıdır. Bu açıdan bakıldığında, modern işlemci mimarisinin verim için optimize etmesi talihsiz bir durumdur. Çoğu sistem için, diğer her yerde iki katına çıkan bir performans için nadir görülen 100 yavaşlama faktörünü takas etmek çok mantıklıdır.

Bu tasarım felsefesi, on yıl önce inşa edilmiş bir departman minibilgisayarından birkaç yüz kat daha hızlı bir masaüstü bilgisayar kullanmanızın büyük bir nedenidir, ancak gerçek zamanlı programları eski işlemci seçenekleriyle veya korkutucu gerçek zamanlı işlemcilerle bırakır. 

Birçok donanım mimarının hilesi, yavaş bellekten en iyi şekilde yararlanmayı amaçlar. Bellek çok hızlı yapılabilir, ancak yıldırım hızında bellek pahalıdır. Daha yavaş bellek, modern işlemcilere neredeyse ayak uyduran şeylerden çok daha ucuzdur.

Akıllı numara, en son kullanılan belleğin bir kopyasını yüksek hızlı bellek önbelleğinde tutmak ve işlemcinin belleği yavaşlatmadan önce oraya bakmasını sağlamaktır. Yalnızca birkaç kilobayt önbelleğin, çoğu bellek yükünü ve önbellekten depolamayı karşılamak için yeterli olduğu ortaya çıktı. Peki bir yükleme talimatı ne kadar sürer?

Önbellekten yükleniyorsa talimat bir döngü sürebilir. Yük önbellekten karşılanmazsa, önbellek kaçırma denen bir durumla karşılaşırız ve işlemci yavaş belleğe geçmek zorunda kalır.

Yeni verilere yer açmak için önbellekten bazı veriler yazması bile gerekebilir. Yükleme komutunun tamamlanması yüz döngü veya daha fazla sürebilir. İşlemci doğrudan belleğe giderse, tüm belleğe erişim, bir önbellek kaybının yaklaşık onda biri kadar sürer. Gerçek zamanlı bir programcı, tahmin edilmesi zor aralıklarla 100 kat yavaşlama yerine her yerde on kat yavaşlama seçme fırsatı ister.

Talep sayfalama, gerçek zamanlı programcılar dışında herkesin sevdiği başka bir bellek optimizasyonudur. Talep disk belleği, disk alanının şaşırtıcı derecede yavaş bellek gibi davranmasına neden olur. Bilgisayarın tüm RAM’i, disk tabanlı bellek için bir önbellek görevi görür.

Bilgisayarda çalışan yazılımın tipik bir yazılım gibi davranması koşuluyla, sistemin verimi, daha fazla belleğe ihtiyaç duyduğundan yavaş yavaş düşecek, ta ki çökmeye başladığı ve aniden yavaşlayarak sürünmeye başladığı bir noktaya gelene kadar.

Sabit disk alanı fiyatına etkili bir şekilde RAM satın alabilmek iyi bir şey, ancak gerçek zamanlı bir programcı, bellek erişiminin artık önbellek erişimi için bir döngüden disk erişimi için yaklaşık 10 milisaniyeye yavaşladığını görüyor.

Bellek erişimi, özellikle zengin bir performans varyasyonu damarıdır, ancak CPU’nun kendisi sorunlara neden olabilir. Şube tahmini, işlemcinin yakın geçmişte gittiği şekilde devam etmesi durumunda bir şube talimatını daha hızlı yürütmesine neden olur. Bu, geçmiş geçmişine bağlı olarak talimata yürütme süresinde önemli bir değişiklik verir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın