Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Konu Yönetimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Konu Yönetimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Google'ın Yazım Yönergeleri

Konu Yönetimi

Bir iş parçacığı eşzamanlılığı kapsar. Çok işlemcili bir sistemde, her iş parçacığı ayrı bir işlemci üzerinde çalışabilir. Yalnızca bir işlemci varsa veya JVM birden fazla işlemciyi desteklemiyorsa, tüm iş parçacıkları tek bir işlemci üzerinde yürütülür.

İş parçacıkları, birden çok işlemcide aynı anda yürütülüyor veya bir işlemciyi paylaşıyor olsalar da neredeyse aynı şekilde hareket edecek. İş parçacıklarını destekleyen yazılım, ister gerçek ister sanal olsun, eşzamanlılık etrafında aynı arayüzü yerleştirir.

Konular kavramsal olarak basittir. Bir iş parçacığının verileri, yürütme bağlamından biraz daha fazlasıdır; yani, bir dizi CPU kaydı, bir işlemci yığını ve bir Java yığını. Java API’leri dizileri başlatır, durdurur, önceliklerini değiştirir ve kesintiye uğratır.

Dağıtıcı, kontrolü bir iş parçacığından diğerine geçirir (tümünü çalıştırmak için yeterli fiziksel işlemci olmadığında) ve her iş parçacığının ne zaman çalıştırılacağına zamanlayıcı karar verir.

Syncized anahtar sözcüğü altında gizlenen kilitleme mekanizması, programlara eşzamanlılık üzerinde öncelikleri ayarlamaktan daha hassas kontrol sağlar. İş parçacıklarının doğru kullanımı ve uygulanmasıyla ilgili geniş bir bilgi birikimi oluşmuştur, ancak ilke basittir.

İş parçacıklarını destekleyen mekanizma, işletim sistemine (nispeten gelişmiş sistem yazılımı) veya çekirdeğe (nispeten basit sistem yazılımı) dahil edilebilir veya doğrudan JVM’ye bağlı bir kitaplıkta uygulanabilir.

Çekirdek Konuları. İş parçacıkları veya işlemler, sistem yazılımının temel bir hizmetidir. Basit çekirdekler genellikle doğrudan uygulama yazılımına bağlı olduğundan ve hiçbir zaman işlemler gibi koruma alanları sağlamadığından, çekirdek ve kitaplık iş parçacıkları arasındaki ayrım yalnızca işletim sistemleri için anlamlıdır.

Bununla birlikte, işletim sisteminde uygulanan iş parçacıklarına genellikle çekirdek iş parçacıkları denir. İşletim sistemi, JVM’nin gereksinimlerini karşılayan iş parçacıkları sağlıyorsa, bunları kullanmak mantıklıdır.

Bu yaklaşımın başlıca avantajları şunlardır:

• Birden çok işlemciye kolayca genişletilebilir.
• İş parçacıkları, onları çatallayan işlemin dışında görünür hale gelir. Bu, onları diğer işlemlerden gelen sinyallerin olası hedefleri haline getirebilir ve iş parçacığı önceliklerinin, diğer süreçlerin önceliklerinden bağımsız olarak değişmesine olanak tanır.
süreçlerindeki diğer iş parçacıkları.
• Çekirdek zamanlama mekanizmaları karmaşık ve harika olabilir. JVM çekirdek iş parçacıkları kullanıyorsa, bu hizmetlere “ücretsiz” erişim elde eder.

Sistem yazılımı iş parçacığı desteği sağlamıyorsa veya destek JVM’nin gereksinimlerini karşılamıyorsa, JVM desteği kendisi sağlayabilir veya iş parçacıklarını desteklemek için mevcut bir kitaplığı kullanabilir.

Kitaplık iş parçacıklarının başlıca avantajları şunlardır:

• İş parçacıklarının her iş parçacığı işlemi için işletim sistemini çağırması gerekmez. Bu, özellikle bağlam değiştirme için önemlidir. Çekirdek iş parçacıklarının her bağlam anahtarı için işletim sistemine girmesi ve işletim sisteminden çıkması gerekir. Kitaplık dizileri, longjmp gibi bir işlevle bağlam değiştirebilir.
• Java öncelikleri, tek bir işlem içinde yer alır. Bu, hileli Java uygulamalarının sistemdeki diğer etkinliklere müdahale etmesini önlemeye yardımcı olur.
• Çöp toplayıcı, bellekte çalışabilmesi için JVM’deki tüm iş parçacıklarını dondurmalıdır. Sıradan iş parçacığı uygulamaları, iş parçacıklarını seçici olarak dondurmanın bir yolunu içermeyebilir, ancak JVM ile ilgili olmayan iş parçacıklarını dondurmak son derece antisosyaldir. Bir işletim sistemi, bir işlemdeki kodun diğer işlemlere müdahale etmesini önler; bu mekanizma, kitaplık iş parçacıklarının ilgisiz iş parçacıklarını dondurmasını imkansız hale getirir.


Oracle Java
Oracle Java Tutorial
Java SE Development Kit
Oracle Java indir
Java JDK
Oracle Java 17
Java bellek Yönetimi
Java download


Giriş – Çıkış

Java programlarının G/Ç için iki yolu vardır. Olağan yol, JVM aracılığıyla onu işletim sisteminin G/Ç hizmetlerine bağlayan kitaplıklara gider. Bu hizmetlerin performansı, C’deki aynı hizmetlerin performansına benzer. G/Ç için geçen sürenin çoğu, sistem denetim altındayken geçer. JVM’nin temel hizmetin etrafına başka bir sarma katmanı eklemesi çok az fark yaratır.

Standart JVM, eşzamansız G/Ç’ye kusurlu bir şekilde uyarlanmıştır. Temel Java belirtimi, AWT aracılığıyla eşzamansız kullanıcı arabirimi G/Ç’yi ve ağ paketleri aracılığıyla eşzamansız ağ G/Ç’yi destekler. Bu eşzamansız G/Ç kaynakları, özellikle JVM’de işlenir. Bu eşzamansızlığı işlemeye yönelik mekanizmalar, onu kullanan birleştirme koduna sıkı sıkıya bağlıdır. Java uygulamalarından erişilemez.

Bir program yeni bir cihazdan eşzamansız G/Ç’yi desteklemek istiyorsa, onu AWT aracılığıyla iletmenin bir yolunu bulma veya cihazda beklemesi için bir hizmet iş parçacığı atama seçeneğine sahiptir.

Bazı Java uygulamaları, özellikle JavaOS, çoğu işletim sistemi hizmeti için Java kodunu kullanır. Aygıt sürücülerini bile Java programlama dilinde yazarlar.

Not

Aygıt sürücüleri saf standart Java programlama dilinde yazılamaz. G/Ç cihazlarını kontrol eden ve izleyen kayıtlar, normal belleğe veya özel bir G/Ç adres alanına eşlenir. Her iki durumda da, ilkel veri türlerine yönelik işaretçilerle bunlara erişilir.

Java bayt kodu yönerge kümesi tarafından desteklenen nesnelere yapılan başvurular yeterli değildir. Kesintiler ayrıca G/Ç için yaygın olarak kullanılır ve Java platformunun kesintilere veya kesinti maskelemesine doğrudan erişimi yoktur.

Java aygıt sürücüleri ya yerel koda göre derlenmiş bir katman içerir ya da işaretçiler için sınırlı destek ekleyen “genişletilmiş” bir JVM komut seti kullanır.

Grafik

Soyut pencereleme araç takımı (AWT), Java platformunun grafik API’sidir. Swing ve Truffles, AWT’yi sırasıyla daha fazla işlevsellik ve dokunmatik ekran arayüzüne doğru genişletiyor. AWT’yi kimse hızlı olarak nitelendirmez, ancak birçok gerçek zamanlı sistem gibi, olay odaklı bir sistemdir. Gelişmiş olay işleme olanaklarını Java programlama dili ve kitaplıklarına aktardı.

oylama Kullanıcı arayüzlerine sahip programların, gerçek dünyada bir fare tıklaması veya bir tuşa basma gibi bir şeyin ne zaman gerçekleştiğini bilmesi gerekir. Bu olaylar, bir uygulama bunları istediğinde gerçekleşmez; kullanıcı bir şeyi taşımayı seçtiğinde gerçekleşir. Program, kendisini ilgilendiren her olayı kontrol etmeye (veya yoklamaya) devam edebilir, ancak bunu yapmak sıkıcı olur ve kullanıcılar bilgisayarlara kıyasla yavaş oldukları için zaman kaybına neden olur.

Kendinizi bir trafik ışığında otururken hayal edin. Uzun bir ışıksa, beklerken bir gazete okumayı veya e-postaya bakmayı düşünebilirsiniz, ancak başka bir faaliyete dahil olursanız, ışığı birkaç saniyede bir kontrol etmeyi (veya yoklamayı) hatırlamanız gerekir. 

Çok sık kontrol ederseniz, fazla okuma yapamazsınız. Anketler arasında çok uzun bir aralık bırakırsanız, yeşil ışığa hemen yanıt vermeyebilirsiniz ve arkanızdaki arabalar (um …) ışık değiştikten kısa bir süre sonra sizi bilgilendirebilir. Yazılımda da aynı ikilem var. Sık sık anket yaparsa, başka pek bir şey başaramaz; nadiren anket yaparsa, yanıt vermiyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın