Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Önbellek Optimizasyonu – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Önbellek Optimizasyonu – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Önbellek Optimizasyonu

İşlemciler, kodları ve verileri önbellekte olduğunda daha hızlı çalışır, ancak önbellek sınırlı bir kaynaktır. Java yorumlayıcısının büyük bir kısmını 64 kilobayttan daha azına yazmak mümkündür, ancak 64 kilobaytlık bir talimat önbelleği çok büyüktür ve yorumlayıcının önbelleği diğer kodlarla paylaşması gerekir.

Önbellek optimizasyonu için kullanılabilecek hızlandırma miktarı, önbellek hızı ile bellek hızı arasındaki farka bağlıdır. Önbellek, yavaş belleğe sahip sistemlerde ana bellekten 10 kat daha hızlı olabilir.

Bu optimizasyonun püf noktası, hangi belleğin aynı önbellek satırına veya yoluna düştüğünü izlemektir. Bu adresler, aynı önbellek satırı veya küçük önbellek satırları grubu için yarışacaktır. Önbellek hatlarına sahip kod, işlemci önbelleği yeni bir adresten gelen verilerle yüklerken sık sık bekler.

Önbellek optimizasyonu, gerçek zamanlı sistemler için özellikle uygundur çünkü önbellek hataları, belirleyici olmayan zamanlama davranışının ana nedenidir. Önbellek hatalarını kontrol eden sistemler bu belirsizliği azaltır, ancak önbelleği tamamen kontrol etmedikçe önbelleğin neden olduğu zaman değişikliklerini ortadan kaldıramazlar.

Optimizasyonu Kaydetme

Java bayt kodu yorumlayıcısının C’den derleme diline basit bir bağlantı noktası, performans gelişiminin çoğunu genellikle C derleyicilerinin kolayca izleyemeyeceği yerel olmayan bağlam için kayıtlar kullanarak alır. İlham verici bir bağlantı noktası, kayıt kullanımında bir sonraki adıma geçer.

Java sanal makinesi bir yığın makinesidir. Bu, genel amaçlı kayıtlara sahip olmadığı, ancak tüm çalışmalarını bir yığında veya çeşitli adlandırılmış alanlarda tuttuğu anlamına gelir. Sun Java platformu dağıtımının bir parçası olan bayt kodu yorumlayıcısı ve basit derleme dili yorumlayıcıları, Java yığınını bellekte tutar, ancak bu yaklaşım verimsizdir.

Neredeyse her bayt kodu yığına bir veya iki kez erişir. Yığındaki ilk birkaç giriş genellikle kayıtlardaysa, yorumlayıcı yaklaşık iki kat daha hızlı çalışabilir. İşlemciler, bellekteki bir dizi aracılığıyla dizin yapabileceğiniz şekilde, kayıtlar arasında dizin oluşturmanıza izin veriyorsa, bir grup kaydı yığının bir parçası olarak ele almak kolay olacaktır, ancak bu alışılmadık bir mimari özellik olacaktır.

Uygulanabilir bir yaklaşım, bazı kayıtları yığının tepesindeki bir pencereye ayırmak ve o pencerede yığının her uygun düzenlemesi için her işlem kodunun ayrı uygulamalarını kodlamaktır.

Yığının tepesine dört kayıt atanmışsa, yığının tepesi bu dördünden herhangi birinde olabilir ve pencere sıfırdan dörde kadar yığın girdisi içerebilir. Bu, her işlem kodunun 20 olası düzenlemesini ve 20 uygulamasını verir.

İşlem kodu dağıtıcısı, işleyici işlevinin indeks olarak opcode ile tek boyutlu bir tabloda aranmasından, bir dizin olarak opcode ve diğeri olarak kayıt düzenlemesi ile iki boyutlu bir tablodaki bir aramaya dönüşür.

Security Manager sınıfı, güvenilmeyen kodun güvenlik kısıtlamalarını ihlal etmesini önleyebilir. En iyi bilinen güvenlik yöneticisi, uygulamacıkların etrafını bir güvenlik duvarı ile saran sanal alanlardır.

Bir uygulama, temeldeki sistemin güvenliğini veya bütünlüğünü etkileyebilecek bir Java platformu hizmetini her kullandığında, hizmet güvenlik yöneticisinden izin ister. Birçok hizmet gibi kod parçacıkları içerir.

Geçerli güvenlik yöneticisi, yürütülmekte olan sınıfı yükleyen (veya daha doğrusu tanımlayan) sınıf yükleyici tarafından belirlenir. Apletler standart örnektir.

Bir web sitesinden uygulamaları yükleyen özel bir yükleyici tarafından yüklenirler, bu nedenle her zaman uygulama yükleyiciyle ilişkili güvenlik yöneticisi olan sanal alanda çalışırlar. Her sınıf yükleyici, sisteme getirdiği sınıfların giriştiği kötü niyetli işlemlerden sistemi koruyan bir güvenlik yöneticisi ile ilişkilendirilebilir.


Telefonda önbellek nedir
Telefonda önbellek temizleme
Whatsapp önbellek nedir
Instagram önbellek temizleme
WhatsApp önbellek temizleme
İnstagram önbellek nedir
Whatsapp önbellek temizleme ne işe yarar
Önbellek Nedir


Gerçek Zamanlı Sorunlar

Güvenlik yöneticisi, uygulamaların performansını sisteme getiren sınıf yükleyiciye bağlı hale getirir. Kontrol edilen her işlem, güvenlik yöneticisi aracılığıyla bir yol içerir ve güvenlik yöneticisi, gerçek zamanlı kodu yükleyen sınıf yükleyiciye bağlıdır.

Güvenlik yöneticisinin bir işlemi reddetme olasılığı, benzersiz bir gerçek zamanlı sorun değil, gerçek zamanlı programcılar için bir işleme izin verip vermemeye karar vermek için harcadığı zamandır.

Geliştirilmekte olan uygulamalar normalde varsayılan sınıf yükleyici tarafından yüklenir. Bu sınıf yükleyici normalde hiçbir şeyi kontrol etmeyen ve sonuç olarak çok az zaman harcayan güvenilir bir güvenlik yöneticisi kullanır.

Sistem daha az güvenilir bir güvenlik yöneticisi altında konuşlandırılabilirse, kontrol edilen işlevleri test edilenden daha yavaş yürütebilir. Kontrol edilen işlemlerin zamanlamasını güvenlik yöneticisinin katkısı olmadan bile tahmin etmek zordur.

Kontrol işlevlerinden yalnızca birkaçı, normal olarak zamanlamanın kolayca karakterize edilebileceği işlemlerle ilişkilidir:

• Erişimi kontrol et — Bir iş parçacığını değiştiren işlemleri kontrol eder.
• Özellik Erişimini kontrol et — Bir sistem özelliğinin değerini alan işlemlerde güvenliği kontrol eder.
• Özellikler Erişimini kontrol et — Sistem özellikleri veri yapısını alan veya ayarlayan işlemlerde güvenliği kontrol eder.
• Paket Erişimini kontrol et — Arayanın bir pakete erişmesine izin verilip verilmediğini kontrol eder.

Check Package Access’in varsayılan uygulaması her zaman SecurityException oluşturduğundan, bu yöntemin performansı bir sorun olmamalıdır. Güvenlik yöneticisi tarafından uygulanan diğer kontrol yöntemleri, G/Ç veya diğer benzer şekilde karmaşık işlemlerle ilişkilendirilir.

Java, teknik olarak bir çöp toplayıcı gerektirmez, ancak bir çöp toplayıcı olmadan zahmetli bir şekilde kısıtlanır. Çöp toplayıcı yoksa, JVM artık kullanılmayan belleği algılayamaz ve programcının yalnızca “sonsuza kadar” var olması gereken nesneleri yaratan bir kodlama stili benimsemesi gerekir. Genel kullanım için bir JVM, artık kullanılmayan nesneleri algılayan ve onları boş havuza geri döndüren bir çöp toplayıcı gerektirir.

Java çöp toplayıcının her tür çöpü (bellek, açık G/Ç yolları, diğer G/Ç kaynakları ve büyük bir çaba sarf etmeden ulaşılamayan sınıflar) toplaması güzel olurdu, ancak çoğu JVM yalnızca kullanılmayan belleği toplar.

Çöp toplama yeni bir fikir değil. LISP ve SmallTalk gibi diller onlarca yıldır çöp toplamayı kullandı. C ve C++’a çöp toplama ekleyen birkaç araç bile var.

Dil çalışma zamanı, ayrılmış belleğin işaretçilerini ve parçalarını tanımlayabilirse (nesne yönelimli bir dilde tüm bu parçalar nesnelerdir), ayrılan her bir parçanın içinden geçebilir ve başka bir parçanın onu işaret edip etmediğini görebilir.

Çalışma zamanının kullanımda olduğunu bildiği bir şeyden (yığındaki bir değişken gibi) işaretçiler izlenerek bir bellek yığınına ulaşılabiliyorsa, canlıdır. Ulaşılamıyorsa ölüdür ve serbest bırakılabilir. Bu şekilde ifade edildiğinde, çöp toplama, programın kullandığı bellek miktarının karesiyle orantılı olarak zaman alıyor gibi görünüyor.

Gelişmiş çöp toplama algoritmaları, O(n2)’den çok daha hızlı çalışmak için buluşsal yöntemler kullanır, ancak en kötü durum performansı burada geri düşer. Çöp toplamanın gerçek zamanlı performans üzerindeki etkisi, Java’yı birçok gerçek zamanlı proje için tamamen göz ardı etmeye yeterlidir. Bir çöp toplayıcı içerdiği için Java’yı gerçek zamanlı olarak reddetmek her zaman haklı değildir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın