Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Opsiyonel Paketler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Opsiyonel Paketler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

CDC ve Kişisel Profil

Bağlı Cihaz Yapılandırması (CDC), JSR 36 tarafından Java Topluluk Süreci kapsamında geliştirilmiştir. Symbian, onu geliştiren uzman grubun bir üyesiydi.

Yapılandırma, CLDC kullananlardan daha fazla belleğe, daha hızlı işlemciye ve daha büyük ağ bant genişliğine sahip cihazlar için tasarlanmıştır. Bu tür cihazların örnekleri arasında TV set üstü kutuları, konut ağ geçitleri, araç içi telemetri ve ileri teknoloji PDA’lar yer alır.

Bunu akılda tutarak, CDC’nin J2SE 1.3 API’lerini temel almak ve kısıtlı kaynaklara sahip cihazlara destek sağlamak amacıyla tasarlandığını anlamak daha kolaydır. Bu, mevcut J2SE geliştiricilerinin becerilerinden yararlanmaları için açık bir yol bırakır ve ayrıca kısıtlı cihazlar için güvenli kurumsal türde uygulamaların oluşturulması için bir yol sağlar.

CDC, CLDC’den daha fazla olanak sunar. Özel sınıf yükleme, iş parçacığı desteği ve güvenlik gibi kayan nokta ve çekirdek kitaplık özelliklerini içeren tam bir Java 2 sanal makinesi sağlar.

CLDC gibi, tam J2SE uygulamasının bir alt kümesidir; sınıflar, daha küçük bir bellek alanı oluşturmak için optimize edilmiştir ve bazı J2SE kitaplıklarında değiştirilmiş arabirimler vardır. Bunun bir örneği, javax.microedition.io paketinin giriş/çıkış ve ağ iletişimi için genel bağlantı arabirimi sağlamasıdır.

Hedef cihazların aşağıdaki minimum özelliklere sahip olması beklenir:

• 32 bit işlemci
• 2MBRAM
• 2MBROM.

Bu cihazlar için Java ortamı, tam uygulamayı oluşturmak için CDC sınıflarının en üstünde yer alan üç profilden birinin eklenmesiyle tamamlanır.

Katmanlı olan CDC profilleri aşağıdaki gibidir:

• Temel Profil (JSR 46), en temel CDC profilidir; ağ ve G/Ç desteği gibi temel uygulama destek sınıflarını sağlar ancak grafiksel bir kullanıcı arabirimi sağlamaz.
• Kişisel Temel Profil (JSR 129), tüm Temel Profil API’lerini ve hafif bileşen araç takımları oluşturmak için bir yapı ve Xlet uygulama modeli desteği sağlar
• Kişisel Profil (JSR 62), Temel ve Kişisel Temel Profillerin yanı sıra tam AWT, aplet ve sınırlı çekirdek desteği sağlar; PersonalJava teknolojisi için bir geçiş yolunu temsil eder.
Bölüm 1.3.2’de Kişisel Profil’e yakından bakacağız.

Çekirdek Kitaplıklar

Aşağıdaki temel paketler, CDC yapılandırmasında mevcuttur:

• java.io, veri akışları, serileştirme ve dosya sistemi yoluyla sistem giriş ve çıkışını sağlar
• java.lang, Java dilinin tasarımı için temel olan sınıfları sağlar; örneğin, sınıf hiyerarşisinin kökü olan Object
• java.lang.ref, çöp toplayıcı ile sınırlı derecede etkileşimi destekleyen referans nesne sınıfları sağlar.
• java.lang.reflect, sınıflar ve nesneler hakkında yansıtıcı bilgi elde etmek için sınıflar ve arayüzler sağlar
• java.math keyfi hassas tamsayı (BigInteger) ve ondalık (BigDecimal) aritmetiği gerçekleştirmek için sınıflar sağlar
• java.net, ağ uygulamalarını uygulamak için sınıflar sağlar.
• java.security, güvenlik çerçevesi için sınıflar ve arayüzler sağlar
• java.security.cert, sertifikaları ayrıştırmak ve yönetmek için sınıflar ve arayüzler sağlar
• java.text, metin, tarih, sayı ve mesajları doğal dillerden bağımsız bir şekilde işlemek için sınıflar ve arayüzler sağlar
• java.util, koleksiyon çerçevesini, eski koleksiyon sınıflarını, olay modelini, tarih ve saat olanaklarını, uluslararasılaştırmayı ve dize belirteci ve rasgele sayı üreteci gibi çeşitli yardımcı sınıfları içeren sınıfları sağlar
• java.util.jar, isteğe bağlı bir bildirim dosyasıyla birlikte standart ZIP dosya biçimini temel alan JAR dosya biçimini okumak ve yazmak için sınıflar sağlar
• java.util.zip, standart ZIP ve GZIP dosya biçimlerini okumak ve yazmak için sınıflar sağlar
• javax.microedition.io genel bağlantılar için sınıflar sağlar.

Opsiyonel Paketler

İsteğe bağlı paketler, cihaz üreticilerine isterlerse ek teknolojileri destekleme yeteneği verir:

• RMI, Java tabanlı ağ cihazları için J2SE RMI’nin bir alt kümesini sağlar; dağıtılmış uygulama protokollerini (Java arabirimleri, sınıfları ve yöntem çağrıları aracılığıyla) ortaya çıkarır ve uygulama geliştiricisini ağ iletişiminin ayrıntılarından korur
• JDBC, JDBC 3.0 API’nin düz dosyalara ve elektronik tablolar gibi tablo şeklindeki veri kaynaklarına erişmek için kullanılabilen bir alt kümesini sağlar; ayrıca çeşitli SQL veritabanlarına çapraz DBMS bağlantısı sağlar.


Java Dersleri
Java paketleri
Java Ders Notları PDF
Java PDF Türkçe
Java import nedir
Java Tutorial Turkce
İmport java util. Scanner
Java package nedir


Kişisel Profil

Kişisel Profil, CDC tabanlı bir cihaz için API’lerin alt kümesini belirlemenin başka bir yolunu sağlar. Tanımı, Symbian’ın uzman danışma grubunun bir üyesi olduğu Java Community Process JSR 62’ye dayanmaktadır.

Daha önce gördüğümüz gibi profiller, belirli bir konfigürasyonda ortak olan cihazlar için daha özel bir ortam sağlar. Kişisel Profil, iletişim cihazları veya oyun konsolları gibi tam GUI veya internet uygulaması desteği gerektiren cihazlara yöneliktir.

J2ME’nin biçimlendirilmesinden önce geliştirilen Personal-Java’nın halefidir ve bu nedenle PersonalJava uygulamalarının J2ME platformuna net bir geçiş yolu sağlar.

Personal Profile, ortama grafiksel kullanıcı arayüzü sınıfları ekleyerek Foundation Profile ve Personal Basis Profile üzerine kuruludur. Ağ ve Xlet özelliklerini diğer iki profilden devralır.

Tam grafik desteği ve web uyumluluğu ile masaüstünden mobil cihaza uygulamalar için tasarlanmış web tabanlı uygulamaları çalıştırma yeteneği sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Symbian İşletim Sisteminde J2ME

Symbian OS üzerinde Java, Symbian OS Sürüm 5’e kadar uzanan uzun bir geçmişe sahiptir. Bu ilk Java teklifi, Sun’ın JDK 1.1.4 platformuna dayanıyordu.

Bir sonraki büyük sürüm için Symbian, PersonalJava tarafından sunulan azaltılmış bellek ayak izinden (gelişmekte olan JDK ile karşılaştırıldığında) yararlanmaya karar verdi ve Java uygulamasının temeli olarak PersonalJava 1.1.1 spesifikasyonunu kullandı. Bu sürüm, Symbian OS Sürüm 6.0, 2000 yılında kullanıma sunuldu.

PersonalJava, J2ME’nin öncüsü ve Sun’ın kaynakları daha kısıtlı gömülü aygıt için bir Java ortamı sağlamaya yönelik ilk girişimiydi. CDC tabanlı Kişisel Profilin doğrudan öncülüdür.

Java’nın üç sürüme ayrılmıştır:

• Java 2 Kurumsal Sürüm (J2EE)
• Java 2 Standart Sürüm (J2SE)
• Java 2 Mikro Sürüm (J2ME).


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın