Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Mobil Kullanıcı Arayüzü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Mobil Kullanıcı Arayüzü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Mobil Kullanıcı Arayüzü

MIDP, taşınabilir, sezgisel kullanıcı arabirimlerinin oluşturulmasına yardımcı olmak için bir dizi standart bileşen sağlar. Bu sınıflar, geliştirme süresini azaltır ve aynı zamanda son uygulamanın boyutunu da azaltır. Standart sınıflar, seçim grupları, listeler, açılan uyarılar ve ilerleme çubukları gibi nesneleri tutan ekran nesnelerini içerir.

Metin girişi bileşenleri, salt okunur alanlar ve özel öğeler aracılığıyla kullanıcı girdisini yakalamak için formlar oluşturulabilir. Tüm ekran ve form nesneleri aygıt farkındadır ve yerel görüntüleme, giriş ve gezinme teknikleri için destek sağlar. MIDP 2.0 ayrıca, geliştiricilerin kendi form öğelerini tanımlamasına izin veren CustomItem sınıfının tanıtımını da görür.

Multimedya ve Oyun İşlevselliği

MIDP, geliştiricilerin mobil cihazlar için oyun ve diğer eğlence içeriği oluşturmaları için ideal bir fırsat sağlar. Bir dizi düşük seviyeli API, geliştiricinin ekranı piksel seviyesinde kontrol etmesine olanak tanır. Grafikler canlandırılabilir ve kullanıcı girişi yakalanabilir.

Game API, hareketli grafikleri, çarpışma algılamayı, katmanları ve döşemeli katmanları yöneten çerçeve uygulamasıyla animasyon üzerinde oyuna özel kontrol sağlar.

Yerleşik multimedya desteği, video ve diğer multimedya işlevselliklerini ekleyen isteğe bağlı bir MIDP paketi olan Mobile Media API (MMAPI) ile de sağlanır. MIDP ayrıca, basit ton üretimi ve WAV dosyalarının oynatılması için destek sağlayan MMAPI’nin bir alt kümesine sahiptir.

Oyun API’si, MIDP 2.0’ın bir parçası olarak eklenmiştir ve Java’nın mobil cihazlar için bir oyun geliştirme platformu olduğu durumunu daha da pekiştirmektedir. Kablosuz provizyonla birleştiğinde bu, hareket halindeyken eğlenceli uygulamalar edinen kullanıcılardan gelir akışı elde etmek için güçlü bir iş gerekçesi sunar.

Bu oyun geliştirme çerçevesinin sağlanması, ev yapımı animasyon sınıflarını başka bir uygulamaya uyacak şekilde yeniden tasarlamak yerine, tasarımcıya oyun üzerinde çalışmak için daha fazla zaman bırakır. Bu aynı zamanda uygulama boyutunu küçültür ve gerektiğinde yerel kodun, donanım hızlandırmanın ve cihaza özel görüntü verisi biçimlerinin kapsamlı kullanımına izin vererek animasyon rutinlerini optimize eder.

Game API, karakterler ve katmanlar için bir yönetici sağlamanın yanı sıra karmaşık döşenmiş katmanlar oluşturmak için bir uygulama sağlar. Katman yöneticisi, kendisine kayıtlı tüm ekran nesnelerinin bir dizinini tutar ve paint() yöntemine çağrı yapıldığında bunları gerektiği gibi ekranda gösterir.

Medya API’si, Java Community Process JSR 135 altında geliştirilen daha büyük Mobil Medya API’sinin (MMAPI) bir alt kümesi olarak MIDP 2.0 için oluşturulmuştur. MMAPI geliştirildiğinde, cep telefonları gibi daha küçük kısıtlı cihazların tam tamamlayıcısını barındıramaz.

Akıllıca, örneğin tüm mobil cihazların kameralara sahip olmayacağı kabul edildi, bu nedenle bunu zorunlu kılmak etkisiz olacaktır. Bu nedenle MIDP 2.0 Media API, MMAPI ile yukarı doğru ses uyumluluğu sağlamak için yola çıkar.

Media API, basit ton oluşturma, WAV dosyalarının ses çalma ve başlatma, durdurma ve ses kontrolü gibi genel medya kontrollerini gerçekleştirme yeteneği sağlar.

Kapsamlı Bağlantı

Geliştiriciler, uygulamalarının gerektiği gibi bir ağ üzerinden iletişim kurmasını sağlayabilir. http, https, datagramlar, soketler ve seri portlar üzerinden iletişim için arayüzler mevcuttur. MIDP ayrıca isteğe bağlı Kablosuz Mesajlaşma API’si (WMA) aracılığıyla GSM ve CDMA ağlarının SMS özelliklerini destekler. WMA 2.0, MMS özelliklerini bile destekler. Belirli bir cihaz, bu protokollerin tümü için destek sağlamayabilir.

Üçüncü taraflarla iletişim, olay tabanlı bir ağ oluşturma modeli kullanılarak da oluşturulabilir. MIDP, ağdan gelen kayıtlı üçüncü şahıs iletişimlerini takip eden bir itme kayıt defterine dayalı bir sunucu itme modelini destekler.

Bilgi geldiğinde, cihaz kayıtlı MIDlet’i başlatabilir (bu, kullanıcının onayına bağlı olabilir). Bu, geliştiricilerin örneğin sıra tabanlı oyunlar oluşturmasına veya finansal veya saha satış bilgileri gibi uyarı tabanlı verileri alan kurumsal uygulamalar oluşturmasına ve bu bilgileri doğrudan bir uygulamayla entegre etmesine olanak tanır.


Uygulama Arayüzü tasarımı
Mobil uygulama arayüz tasarımı
Mobil uygulama tasarımı
Mobil uygulama tasarım örnekleri
Mobil tasarım örnekleri
Mobil uygulama tasarım programı
Uygulama arayüzü
Mobil uygulama tasarımı nasıl yapılır


Provizyon

MIDP 1.0 resmi olarak bir havadan provizyon (OTA) tanımını kapsamasa da, orijinal belirtime ek olarak kabul edilen ve şimdi MIDP 2.0 belirtiminin bir parçası haline getirilen bir uygulama önerdi.

Bu, uygulamaların kablosuz olarak konuşlandırılması ve güncellenmesinin artık MIDP spesifikasyonu kapsamına girdiği anlamına gelir. Bu nedenle standartlaştırılmıştır ve uygulamaların MIDP cihazlarında nasıl keşfedildiğini, kurulduğunu ve kaldırıldığını tanımlar.

Bunun en faydalı sonucu, artık durum raporlarının üretilebilmesidir. Uygulamalar kurulurken, güncellenirken veya kaldırılırken izlenebildiğinden, bu, MIDP uygulamaları için gelir modelini büyük ölçüde geliştirir.

Kalıcı Depolama

MIDP ayrıca basit bir kayıt tabanlı veritabanı yönetim sistemi uygular. Veriler, bir MIDlet’in birden çok çağrısında mevcut kalacaktır. Platform, yeniden başlatma ve pil değişiklikleri de dahil olmak üzere cihazın normal kullanımı boyunca verilerin bütünlüğünü korumak için elinden gelenin en iyisini yapmaktan sorumludur.

Ancak, ilişkili MIDlet paketi kaldırıldığında, kayıt depoları da kaldırılır. MIDP 2.0, hizmet veren veri deposunun bu paylaşım için izin verdiği varsayılarak, artık MIDlet takımları arasında açık veri paylaşımına izin vermektedir.

Uçtan Uca Güvenlik

Daha fazla ağ bağlantısı ve yaygın uygulama yükleme yöntemlerinin doğası ile sağlam bir güvenlik modeli belirlenmiştir. HTTPS, SSL ve WTLS gibi mevcut standartlardan yararlanır ve şifrelenmiş verilerin iletilmesini sağlar. Güvenlik etki alanları, güvenilen ve güvenilmeyen MIDlet’leri belirlemek için kullanılır.

Varsayılan olarak, tüm uygulamalara güvenilmez ve ayrıcalıklı işlevlere erişmeleri engellenir. X.509 PKI standardı kullanılarak cihazda tanımlanan belirli etki alanlarına MIDlet imzalanarak erişim sağlanabilir.

Bu, cep telefonu operatörlerinin ve üreticilerinin, bilinmeyen uygulamaların yeteneklerini sınırlayarak kullanıcı deneyimini geliştirmelerine olanak tanır.

Geliştiriciler, gelişmiş yeteneklere erişmek için uygulamalarının operatörler veya üreticiler tarafından incelenmesini ve güvenilir kabul edilmesini sağlayarak, uygulama güvenilirliğinin ve kullanıcı güveninin arttığını görürler. Cihazın güvenlik politikasına bağlı olarak bir kullanıcı, bilinmeyen uygulamaların gelişmiş yeteneklere tam veya geçici olarak erişmesine izin vermeyi de seçebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın