Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Mobil Bilgi Cihazı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Mobil Bilgi Cihazı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Mobil Bilgi Cihazı Profili 

Bu profil, kullanıcı arabirimi, ağ bağlantısı, yerel veri depolama ve daha da önemlisi uygulama yaşam döngüsü yönetimi gibi mobil uygulamaların gerektirdiği temel işlevleri sunar. Cep telefonları ve çağrı cihazları için referans uygulamasının yanı sıra, Palm OS’yi karşılayan ikinci bir uygulama var. Palm OS için MIDP olarak bilinir ve bu tür cihazlarda farklı kullanıcı arabirimi sağlar.

Bilgi Modülü Profili (IMP)

Bu profil, MIDP 1.0 profilini temel alır. CLDC ile birleştirilmiş IMP, kaynakları kısıtlı ve gömülü ağa bağlı cihazları hedefleyen bir Java uygulama ortamı sağlar. Bu cihazların zengin grafik kullanıcı arayüzleri yoktur, ancak MIDP 1.0 ile olan ilişkileri, geliştirici becerilerinin kolayca IMP’ye aktarılabileceği anlamına gelir.

Vakıf Profili

Bu profil, üç katmanlı CDC profilinden ilkidir. Kullanıcı arabirimi olmadan ağ uyumlu bir uygulama sağlar. Cihazlar bir UI gerektirdiğinde Kişisel Profil ve Kişisel Temel Profil ile birleştirilebilir.

Kişisel Profil

Bu profil, ileri teknoloji PDA’lar veya iletişimci tipi cihazlar gibi tam GUI veya İnternet uygulaması desteği gerektiren cihazları hedeflemektedir. Tam bir Soyut Pencere Araç Seti (AWT) kitaplığı sağlar ve web uygunluğu sunar. Masaüstü ortamı için tasarlanmış web tabanlı uygulamaları çalıştırabilir.

Kişisel Temel Profil

Bu profil, Kişisel Profilin bir alt kümesidir ve sınırlı bir GUI’yi destekleyen veya özel grafik arayüzler gerektiren ağa bağlı cihazlar için ağ tabanlı bir ortam sağlar. Cihazlar set üstü kutuları ve araç içi sistemleri içerir.

Kişisel Temel Profil ve Kişisel Profil, PersonalJava teknolojisinin yerini almıştır ve PersonalJava uygulamaları için J2ME’ye açık bir geçiş yolu sağlar.

Bu profilde Kişisel Bilgi Yönetimi ve Telefon API’leri zorunlu olmamakla birlikte, J2ME kullanımı için değiştirmeler belirtilmektedir. Hem Kişisel Temel Profil hem de Kişisel Profil, CDC ve Temel Profilin üzerinde katmanlıdır.

CLDC ve MIDP 

Mobil cihazlar için uygulamalar oluşturmak isteyen bir geliştirici, CLDC’nin tüm özelliklerini göz ardı edebilir. Bir geliştirici başlangıçta MIDP’yi bağımsız bir teknoloji olarak tanımakla ilgilenebilir. Bununla birlikte, MIDP’yi oluşturan temel teknolojiyi anlamak önemlidir.

Java Spesifikasyon İsteği (JSR) 30 tarafından belirtildiği şekliyle CLDC, iki konfigürasyondan daha küçük olanıdır ve aşağıdaki yeteneklere sahip cihazlar için bir standart tanımlamayı amaçlar:

• Java platformu için 160 KB ila 512 KB arası kullanılabilir toplam bellek bütçesi
• 16 bit veya 32 bit işlemci
• genellikle pil gücüyle çalışan düşük güç tüketimi
• kesintili ağ bağlantısı, muhtemelen kablosuz ve 9600 bps veya daha az bant genişliği ile sınırlı.

160 KB bellek bütçesi, aşağıdaki gibi minimum donanım gereksinimlerinden türetilmiştir:

• Java Sanal Makinesi ve CLDC kitaplıkları için en az 128 KB kalıcı bellek kullanılabilir
• Java çalıştırma zamanı nesne belleği için 32 KB geçici bellek.

CLDC’nin kendisi, küçük bağlantılı aygıtlar için kitaplıklar ve bileşenler açısından gereken minimum Java teknolojisini tanımlar. Spesifik olarak bu, Java dilinin kendisine, sanal makine tanımına, çekirdek kitaplıklara, G/Ç yeteneklerine, ağ iletişimi ve güvenliğe yöneliktir.

İlginç bir şekilde, erken bir aşamadan itibaren, CLDC tanımının odak noktalarından biri, bu cihazlara yönelik içeriğin çoğunun üçüncü taraf geliştiricilerden geleceğini kabul etmekti. Bir diğeri, çeşitli cihazlarda taşınabilir uygulamalar oluşturabilme fikrine bağlı kalınması gerektiğiydi.

Bu, gelir elde etmek için daha kolay bir yol sağlar ve bu nedenle içeriği daha fazla cihaz için çoğaltır. Java’nın doğası, bir programcının, cihazın çalışmasını gerçekten anlamak zorunda kalmadan, cihazın özelliklerini kullanan uygulamalar oluşturabileceği anlamına gelir.

Geliştiricinin yalnızca cihazın arayüzünü anlaması gerekir. CLDC, taşınabilirliği garanti etmez ve herhangi bir isteğe bağlı özellik uygulamaz. CLDC içindeki cihazların varyantları, yapılandırma yerine profiller aracılığıyla belirtilmelidir.

Gerçek uygulama taşınabilirliğinin ancak uygulama tasarımı aşamasında birkaç ilkenin uygulanmasıyla elde edilebileceği söylenmelidir. Bu konulara bu yazı dizisinde daha sonra bakacağız.


Araç Arıza tespit programı
Obd2 Arıza Tespit Cihazı
obd-ii
OBD Cihazı
Obd Cihazı fiyat
Telefon takip cihazı
Araç Arıza Tespit Cihazı
En iyi Arıza Tespit Cihazı hangisi


Sanal Makineler

Sun’ın CLDC için orijinal VM’si KVM olarak biliniyordu (bu, bazen Kilo Virtual Machine olarak da bilinen Kauai Virtual Machine’in kısaltmasıydı). CLDC VM, kısaca özetleyeceğimiz birkaç farklılık dışında, Java Virtual Machine Specification ve Java Language Specification ile uyumludur.

Kullanılabilir kitaplıklar tipik olarak iki kategoriye ayrılır: CLDC tarafından tanımlananlar ve bir profil tarafından tanımlananlar ve MMAPI ve WMA gibi isteğe bağlı paketleri. Bu bileşenlerin nasıl bir araya geldiğini yüksek düzeyde gösterir.

CLDC sanal makinesinin küçük bir alanda çalışabilmesi ve ayrıca CLDC cihazları için ek güvenlik gereksinimlerini dikkate alabilmesi için CLDC, aşağıdaki açılardan CDC’den farklıdır:

• kayan nokta desteği yok bu, kayan ve çift sayıların kullanılamayacağı ve bu değerleri saklamanın alternatif yollarının bulunması gerektiği anlamına gelir, örneğin, ”string math”
• sonlandırma yok – Object.finalize() yöntemi mevcut değil (Object.finalize(), çöp toplayıcı tarafından bir nesne toplandığında gerekli olabilecek herhangi bir düzenlemeyi gerçekleştirmek için kullanılır.
Ancak, bu yönteme pratikte çok az ihtiyaç varsa bile vardır.)
• sınırlı hata işleme – yalnızca üç hata sınıfı mevcuttur: java.lang. Hata, java.lang.OutOfMemory ve java.lang.VirtualMachineError
• Java Yerel Arabirimi (JNI) yok – bunun nedeni, güvenlik endişeleri ve JNI tarafından cihaz belleğine uygulanan ek yüktür.
• kullanıcı tanımlı sınıf yükleyici yok – yerleşik sınıf yükleyici, güvenlik nedeniyle geçersiz kılınamaz
• yansımasız
• iş parçacığı grubu ve daemon iş parçacığı yok – iş parçacığı kullanılabilir olmasına rağmen iş parçacığı grupları oluşturulamaz (ancak, benzer bir efekt gerekiyorsa iş parçacığı dizileri oluşturulabilir)
• zayıf referans yoktur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın