Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Negatif İçerikler

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Negatif İçerikler

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Negatif İçerikler

Negatif anahtar kelimeler üzerine beyin fırtınası yapma

Negatif anahtar kelimeler bulmak için biraz ciddi zaman harcamalısınız. En yaygın ve maliyetli AdWords hatalarından biri, tüm dikkatinizi pozitif anahtar kelimelere odaklamaktır.

Pozitif anahtar kelimeler size trafik getirirken, negatif anahtar kelimeler trafiği sizin yerinize filtreleyerek yalnızca kaliteli arama yapanların reklamınıza ulaşmasını sağlar. Kapsamlı bir negatif anahtar kelime listesi, trafiğinizin kalitesini artırır ve TO’nuzu önemli ölçüde artırır. Birkaç negatif anahtar kelime kaynağı aşağıdaki alt bölümlerde ele alınmaktadır.

Hiçbir veri tabanı veya araç kendi içgörünüzün ve sağduyunuzun yerini tutamaz. Örneğin, hamam, yarasa evi için makul bir yazım hatası olabilir, banyo negatif anahtar kelimesini dahil etmek isteyebilirsiniz.

Geniş eşlemeli anahtar kelimeleriniz tarafından tetiklenebilecek diğer aramaları göz önünde bulundurun. Örneğin, reklamınızı yarasa ısırıklarından endişe duyan kişilere göstermek ister misiniz? Bir yok edici veya tıbbi bir Web sitesi arıyor olabilirler, ancak belki de böyle bir reklamla onları ikna edebilirsiniz.

Anahtar kelimeleri ısırmak için satmaya yönelik tüm çabalarınız başarısız olursa, ısırmayı negatif bir anahtar kelimeye dönüştürün ve devam edin. Negatif anahtar kelime listenizi oluşturmak için Arama Sorgusu Raporunu çalıştırma Arama Sorgusu Raporu, arama yapanları Web sitenize çeken tam anahtar kelime öbeklerini gösterir.

Yarasa sorunlarına geniş eşleme olarak teklif veriyorsanız, bu rapor size sitenizin ziyaretçilerinden birinin sığınağa yarasa sorunlarını yazarak bu anahtar kelime eşlemesini tetiklediğini gösterecektir. Aha! Listenize eklemek için başka bir negatif anahtar kelime sığınağı buldunuz. Google’da negatif anahtar kelimeler aranıyor.

AdWords Anahtar Kelime Aracı ile Negatif Anahtar Kelimeler Bulma

Öncelikle, hesabınıza giriş yapıp Kampanya Özeti ekranından kampanya ve reklam grubunu seçerek üzerinde çalıştığınız reklam grubuna gidin. Söz konusu reklam grubu içinden, Anahtar Kelimeler Sekmesini tıklayın ve Anahtar Kelime Aracını seçin. Eş Anlamlıları Kullan onay kutusunun seçili olduğundan emin olarak anahtar kelimenizi girin ve Daha Fazla Anahtar Kelime Al düğmesini tıklayın.

Her iki terim de sizin yarasa türünüzle ilgilidir, ancak lise öğrencilerini dönem ödevleri için yırtıp atacak makaleler aramaya getirebilir. Onları müşteriye çevirebilir misin? Belki, ancak bu trafik akışlarını diğerlerinden ayrı tutmak isteyeceksiniz, böylece onları uygun açılış sayfalarına gönderebileceksiniz.

Bir reklam grubu içinden Anahtar kelimeler sekmesini tıklayıp ardından tarih aralığının hemen altındaki Hızlı Ekle’yi seçerek negatif anahtar kelimeleri anahtar kelime listenize hızlı bir şekilde ekleyin. Gösterildiği gibi, kelime veya kelime öbeğinin önüne kısa çizgi yazarak anahtar kelime listenize negatif kelimeler ekleyebilirsiniz.


Pozitif ve negatif kelimeler
Negatif kelimeler
+ negatif mi pozitif mi
Negatif anahtar kelime örnekleri
Negatif kütle
Negatif Ne Demek
Google Ads
Negatif anahtar kelime Nedir


Anahtar Kelime Ekleme, Silme ve Düzenleme

Tüm bu anahtar kelimeler, siz onları reklam gruplarınıza yerleştirene kadar size bir fayda sağlamaz. Bir AdWords hesabı açtıysanız, her reklam grubunda en az bir anahtar kelimeniz vardır. Bireysel reklam grubu arayüzünde anahtar kelimeleri nasıl ekleyeceğiniz, çıkaracağınız, düzenleyeceğiniz ve yöneteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

AdWords hesabınıza giriş yapın ve tek bir reklam grubuna gidin. Tüm anahtar kelimelerinizin listesini gösterildiği gibi görüntülemek için sağdaki Anahtar Kelimeler sekmesini tıklayın.

Anahtar Kelime Listesini Büyütme

AdWords hesabınızda, reklam grubunuza iki şekilde anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz:

✓ Anahtar Kelimeler Ekle: Bir reklam grubu içinden Anahtar kelimeler sekmesini seçin. Anahtar sözcük listesinin hemen üzerindeki Anahtar Sözcük Ekle düğmesini tıklayarak anahtar sözcük ekleyin. Google, gösterildiği gibi, her satıra bir kelime veya kelime öbeği olacak şekilde anahtar kelimeleri yazabileceğiniz veya yapıştırabileceğiniz bir metin kutusu sağlar.

Kaydet düğmesini tıklayarak bunları hemen ekleyebilir veya Arama Trafiğini Tahmin Et düğmesini tıklayarak Google’ın her biri için size ne kadar trafik vermeyi beklediğini görebilirsiniz.

Reklam grubunuza zaten sahip olduğunuz bir anahtar kelimeyi ekleme konusunda endişelenmeyin, Google sizin için yinelemeleri nazikçe filtreler.

✓ Anahtar Kelime Aracı: Sayfanın üst kısmındaki Araçlar sekmesinden erişilebilen Anahtar Kelime Aracı, anahtar kelimeleri yazmanıza, yapıştırmanıza veya Google’ın sizin için yapmasına izin verir.

Bu noktaya gelmeden önce Google’ın geniş anahtar kelime yeteneklerini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Google’ın doğrudan hesabınıza kelime eklemesine izin vermeyin. Bunun yerine, çok sayıda anahtar kelime oluşturmak için bu aracı kullanın ve ardından bunları bir metin dosyasında veya elektronik tabloda değiştirin ve filtreleyin.

Tüm listenizi bir metin kutusunda görüntülemek için Anahtar Sözcükleri Düzenle bağlantısını (Anahtar Sözcük Aracı bağlantısının yanında) tıklayın. Burada, anahtar kelimeleri kaldırabilir, ekleyebilir ve değiştirebilir, ayrıca varsayılan teklifinizi değiştirebilirsiniz (tek tek anahtar kelimeler için belirli maksimum TBM’ler belirlemediğiniz sürece bir tıklama için ödeyeceğiniz tutar). Negatif anahtar kelimelerin teklifleri tetiklemediğini unutmayın, bu nedenle bunlar için teklif fiyatları konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Değişiklikleri Kaydet düğmesinin altında Google, tıklama başına maliyet tekliflerini ve hedef URL’leri manuel olarak değiştirmeniz konusunda talimat verir. Doğru, negatif olmayan her anahtar kelimenin kendi teklifi ve kendi açılış sayfası olabilir.

Belirli bir anahtar kelime için varsayılan teklifinizi geçersiz kılmak üzere Google’ın sözdizimi anahtar kelimesini**0,55 kullanın. Ana reklam grubu sayfasındaki Anahtar Kelimeleri Düzenle arayüzü sayesinde, aynı görevi çok daha hızlı, daha az yazım veya sözdizimi hatası olasılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Teklifleri kolay ve güvenli bir şekilde asmak için, her bir anahtar kelimenin solundaki onay kutusunu tıklayarak yeniden teklif vermek istediğiniz anahtar kelimeyi veya anahtar kelimeleri seçin. Tüm anahtar sözcükleri seçmek için, sütunun üst kısmındaki Anahtar sözcük onay kutusunu seçin. Şimdi, gösterilene benzer bir sayfa bulmak için anahtar kelime sütununun hemen üzerindeki Anahtar Kelime Ayarlarını Düzenle düğmesini tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın