Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelimeleri Kavramlara Ayırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelimeleri Kavramlara Ayırma

Kampanya Hazırlama

Anahtar Kelimeleri Kavramlara Ayırma

Anahtar kelimeleri listesini kavramlara veya “arzu demetlerine” ayırarak, büyük gruplar ve büyük gruplar içinde daha küçük gruplar elde edersiniz.

Kategorile rşunlardır:

✓ Kulüpler
✓ Aksesuarlar
✓ Giyim
✓ Talimat

Kulüpleri aşağıdaki kategorilere ayırabilirsiniz:

✓ Solak ve sağlak

✓ Erkekler, kadınlar ve gençler için

✓ Atıcılar, sürücüler, çim saha tahtaları, demirler ve takozlar

✓ Güç ve doğruluk

✓ Farklı markalar

Bu bölümlerin birleşimi, reklam grupları olabilir:

✓ Solak erkek golf sopaları

✓ Sağ elini kullanan kadın sürücüler

✓ Küçük çimenli ormanlar

Aksesuarlar için büyük bir alt kategori “golf topları”dır. Reklam gruplarınız muhtemelen markalara göre adlandırılmıştır. En çok aranan markalara özellikle dikkat edin.

Anahtar kelimelerinizi düzenlemenin tek doğru yolunu ararken burada felç geçirmeyin. Bu noktada kesin olarak bilemezsiniz. Verileriniz, kampanyanızı hemen şimdi zaman içinde optimize etmenize, en iyi tahminlerinizi yapmanıza ve tutarlı olacak kadar sıkı ve etkili yönetime meydan okuyacak kadar çok olmayan reklam grupları oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Yüksek trafikli anahtar kelimelere uzun kuyruklardan daha fazla zaman ayırın. Yüksek trafiğe sahip anahtar kelimeleri, eyalet fuarında size altın madalya kazandırabilecek ödüllü balkabağınız olarak düşünün. Düşük trafikli anahtar kelimeler, meyve bahçesindeki ağaçlardaki elmaların toplu halde değerlidir, ancak her elmaya günde on dakika ayıramazsınız.

Anahtar Kelimelerinizi Düzenleme

AdWords kampanyalarım için anahtar kelimeleri üç araçla yönetiyoruz: bir metin düzenleyici, AdTool ve Microsoft Excel.

1. Adım: Bir metin düzenleyiciyle anahtar kelimeleri toplayın

İlk pazar araştırmamı yaparken, tüm anahtar kelimelerimi kopyalayıp bir metin dosyasına yapıştırıyorum. PC’niz veya Mac’iniz neredeyse kesinlikle bir metin düzenleyiciyle birlikte gelir. Not Defteri PC’lerle birlikte gelir ve Başlat➪ Tüm Programlar➪Donatılar➪Not Defteri seçilerek erişilebilir.

Mac’te varsayılan düzenleyici TextEdit’tir ve en kolay şekilde sağ üstteki Spotlight arama kutusuna textedit yazıp TextEdit uygulamasını seçerek bulunabilir. Basit bir metin editörünü Microsoft Word gibi karmaşık bir kelime işleme programına tercih ederim çünkü kelime işlemciler bazen metne komik şeyler (biçimlendirme komutları, görünmez karakterler, her neyse) ekler. Düz metin ile ne görürseniz onu alırsınız.

Word’e o kadar aşinaysanız, başka bir program öğrenme düşüncesine katlanamıyorsanız, Word dosyasını Kaydet ekranındaki açılır menüye .doc yerine .txt olarak kaydetmeniz yeterlidir. Metin dosyasını kolayca bulabileceğiniz bir yere kaydetmeyi unutmayın ve unutmayın: Siz özel olarak istemediğiniz sürece Word, .doc dışındaki uzantılarla biten dosyaları size göstermez.


Makale anahtar kelime örnekleri
Tezde anahtar kelimeler Nasıl yazılır
Tezde anahtar kelime örnekleri
Makalede anahtar kelime nereye yazılır
Makalede anahtar kelimeler Nasıl yazılır
Anahtar kelime analizi
Anahtar kelime Bulucu
Kelime analizi programı


2. Adım: Kelimeleri AdTool’a girin ve yenilerini oluşturun

Metin düzenleyicinizdeki anahtar kelime listesini kopyalayın ve AdTool’a yapıştırın. Ardından, anahtar kelimeleri reklam grubuna göre tek tek Excel sayfalarına soyabilir ve yapıştırabilirsiniz.

AdTool’un sekmelerinden birinin adı Peel & Stick’tir. Bu ifade, AdWords ortamına, ilk olarak bir reklam grubundan tek bir anahtar kelimeyi kaldırma ve bu tek anahtar anahtar kelime etrafında yeni bir reklam grubu oluşturma sürecini açıklamak için kullanan Perry Marshall’ın izniyle girmiştir. Daha geniş anlamda, soyma ve yapıştırma, anahtar kelimeleri yeni reklam gruplarına taşıyarak ve bu anahtar kelimeleri daha özel olarak hedefleyen reklamlar yazarak reklam gruplarını daraltmayı ifade eder.

AdTool’un ayırma ve yapıştırma işlevi, anahtar kelimeleri, yaygın kullanılan kelimelere veya harflere göre dev anahtar kelime grubunuzdan ayırmanıza olanak tanır. Tüm anahtar kelimelerinizi oluşturduktan sonra, Yapıştır sekmesine gidin.

Büyük gruptan çıkarmak istediğiniz tüm anahtar kelimelerin içerdiği bir kelime seçin. Örneğin, golf reklam kampanyası için kurs içeren anahtar kelimeleri soyduğumu ve sonra bunları kendime e-postayla gönderdiğimi varsayalım. Daha sonra bunları doğrudan AdWords’e ekleyebilir, daha fazla düzenleyebilir veya gelecekteki çalışmalar için saklayabilirim. Bu nedenle, listeyi e-postayla göndermek yerine Panoma kopyalayabilir ve bir metin veya elektronik tablo dosyasına yapıştırabilirim.

3. Adım: Anahtar kelimeleri Excel ile sıralayın

Anahtar kelimelerimi reklam grubuna göre sıralanmış olarak görüntülememe yardımcı olması için Excel’i kullanıyorum. İlk sayfa benim özet sayfam. Tüm reklam gruplarımın adlarını ve her grup için arama hacmini içerir.

Bunu özenle düzenlenmiş bir e-tablo, anahtar kelimeleri AdWords’e girmeyi kolaylaştırır. Sütunun üst kısmındaki A’yı tıklayarak A sütununu seçin, tüm sütunu kopyalayın ve AdWords Anahtar Kelime Ekleme aracına yapıştırın.

AdWords hesabınızda her anahtar kelimeyi yalnızca bir kez kullanın. Aynı anahtar kelimeyi iki farklı reklam grubuna veya kampanyaya dahil ederseniz, Google, anahtar kelimenin kalite puanına göre yalnızca bir reklam gösterir. Google, her iki reklamı da göstererek kendinizle rekabet etmenize izin vermez. Ayrıca, yinelenen anahtar kelimeleriniz olduğunda, kampanya yönetiminiz karmakarışık hale gelir.

Trafik, reklam gruplarınız arasında bölündüğünden, anahtar kelimelerinizin ne kadar trafik aldığından emin olamazsınız. Çalışmayan bir anahtar kelimeyi silmek istiyorsanız, onu birden fazla yerde aramanız gerekir. Bu nedenle, hesabınıza temiz bir yapıyla başlayın; daha sonra en iyi uygulamaları takip etmenin kolay olduğunu göreceksiniz.

Negatif Anahtar Kelimeleri Dağıtma

Filmde, tıbbi uygulama hatası davasında yaralı bir müvekkilini temsil eden silahsız bir avukat. Galvin, sanığın suçlayıcı delilleri sakladığını anlayınca lanetleyici belgelerin teslim edilmesini ister.

Sanık, kanıtları, kamyonlar dolusu anlamsız kağıtla bir yere gömülmüş olarak duruşmadan önce bulunmamasını sağlayacak şekilde sunar (umar). AdWords trafiğiniz aynı  satın almayan dev bir akışta gömülü birkaç mücevher (gelecekteki müşterileriniz ve yönlendirenleriniz) var. Negatif anahtar kelimeler ilk savunma hattınızdır; yanlış kişileri uzak tutarken doğru kişilerin reklamınızı görmesine izin veren bir filtreleme sistemidir.

Diyelim ki yarasa evleri yapmak için ahşap takımlar satıyorsunuz. Yarasa ve yarasa anahtar kelimeleri için teklif veriyorsunuz ve nedense çok sayıda gösterim, ancak TO’nun çok düşük olduğunu keşfediyorsunuz. Neler oluyor? Reklamlarınız etkisiz mi? Belki. Ancak çözmeniz gereken ilk sorun, reklamlarla değil, anahtar sözcüklerle ilgilidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın