Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Modelleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Modelleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

Modelleme

Küçük bir çocuğa yeni bir beceri öğreten herkes, büyük olasılıkla, ayakkabı bağlamak gibi, becerinin yetkin bir şekilde kullanıldığını göstermek için modelleme kullanmıştır. “Sana göstereyim” bu bağlamda sıkça duyulan bir nakarattır. Benzer şekilde, öğrencilerin ihtiyaçlarını değerlendirdikten sonra, etkili öğretmenler, öğrencilerin bunları bağımsız olarak uygulamalarını beklemeden önce, öğrencilere alışılmadık bir dizi beceri veya stratejiyi nasıl uygulayacaklarını gösterir.

Modellemenin son derece güçlü bir kullanımı, öğretmenin sesli düşünmesidir. Örneğin, yeni bir bilgisayar stratejisinin kullanımını modellerken, öğretmen görevi yerine getirirken düşüncelerini anlatır. “Önce bir arama motoru seçeceğim. Konum hakkında zaten çok fazla arka plan bilgisine sahip olduğum için Google’ı deneyeceğim. URL alanına www.google.com yazıyorum. Yüklenmesini beklerken anahtar kelimelerimi düşünüyorum”

Yüksek sesle düşünmek, öğretmenlere göreve uygun temel sözcükleri modellemek için doğal bir fırsat sağlar; daha da önemlisi, ortak bir üstdil geliştirmek için bir fırsat oluşturur – dil, imgeler, metinler ve anlam oluşturan etkileşimler hakkında konuşmak için bir dil.

Başkalarıyla öğrenme süreci hakkında konuşmak, öğrencileri kendi öğrenme süreçleri hakkında daha üst bilişsel olmaya, yani kendi düşünceleri hakkında düşünmeye teşvik eder. Başarılı öğretmenler, öğrencileri sürekli olarak daha üst bilişsel olmaya teşvik eder, böylece öğrenciler kendi öğrenme stratejilerini gerektiği gibi ayarlamaya ve genişletmeye başlarlar.

Modellemede etkili olan öğretmenler, öğrenme hedefinin amacını açıkça ifade eder, böylece öğrenciler yalnızca stratejinin, sürecin veya ürünün neye benzediğini değil, nasıl uygulanacağını, ne zaman ve nerede uygulanacağını ve neden uygulanabileceğini de bilirler. 

Örneğin, yeni bir not tutma stratejisi modelledikten sonra, öğretmen “Bu strateji bir ders kitabı okurken, bir ders dinlerken veya Web’de arama Bu stratejiyi sadece bu derste değil diğer tüm derslerinizde kullanabilirsiniz.

Bu not alma tekniğini okul dışında da kullanabilirsiniz. Bu strateji önemli fikirleri hatırlamanıza yardımcı olacak, bu sadece sınavlarda başarılı olmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda makaleler yazmanıza ve günlük hayatınızdaki önemli şeyleri hatırlamanıza da yardımcı olacaktır.” Yeni bir öğrenme görevinin amacını ve gerekçesini açıklamak, bilişsel sinirbilimciler tarafından şu anda anlaşıldığı şekliyle tanıma, stratejik ve duygusal ağlar gibi beynin tüm bölümlerini meşgul eder.

Öğretimin son derece etkili diğer bir unsuru yapı iskelesidir. Bu, Vygotsky’nin, daha deneyimli bir çocuk veya yetişkinin, bir öğrencinin bağımsız olarak yapma yeteneğinin biraz ötesinde bir görevi yapmasına yardımcı olduğu yakınsal gelişim alanını (ZPD) kullanmasına benzer. Öğrencileri bireysel ZPD’leri boyunca dürtmek, onların mevcut bilgi ve beceri düzeylerini artan adımlarla genişletmelerine yardımcı olur.


Modelleme Nedir
Mühendislikte modelleme nedir
modelleme nedir
Matematiği modelleme
Matematiksel modelleme süreci
Yüzey modelleme Nedir
Psikolojide modelleme nedir
Matematiksel modelleme Kitap


Tüm yapı iskelelerinde, uzmandan acemiye kademeli bir sorumluluk devri vardır. Bir ev boyacısının geçici iskelesi metaforunu düşünün, asla eve kalıcı olarak yapıştırılması amaçlanmamıştır, ancak ressam projeye ilk başladığında ihtiyaç duyduğu iskele kullanılmadan duvarlara ulaşana kadar parça parça sökülür.

Küçük çocuklar ve acemi bilgisayar kullanıcıları Web’i ilk kez kullanmaya başladıklarında, pek çok öğretmen desteğine ihtiyaç duyarlar. Bu, öğrencilerin önceden öğretmen tarafından hazırlanan bir dizi sözlü ve yazılı yönergeyi takip etmesi kadar resmi veya bilgisayar başındayken öğretmenin öğrencilerin omuzlarının üzerinden bakıp bundan sonra ne yapacaklarına dair ipuçları vermesi kadar gündelik olabilir.

Deneyimli öğretmenler, her öğrencinin görevi güvenle ve farkındalıkla yerine getirebilmesi için doğru miktarda yapı iskelesi sağlama konusunda ustadır.

İlginç bir şekilde, iyi tasarlanmış bilgisayar yazılımları da öğrenenleri desteklemek için kullanılabilir. Henüz hiçbir bilgisayar programı, deneyimli bir öğretmen tarafından sağlanan hassas ve incelikli öğrenci desteğiyle boy ölçüşemezse de, öğrenciler, bilişsel yükü azaltmak için uzman performans modelleri, strateji yönlendirmeleri, geri bildirim sistemleri ve araçları içeren yazılım programları ile “entelektüel ortaklıklar” geliştirebilirler.

Bu tür yazılımların ilk örneği ödüllü, araştırmaya dayalı bir programdır ve bireyselleştirilmiş anlama stratejisi ipuçlarını (sorgulama, netleştirme, tahmin etme, özetleme, görselleştirme, bağlantı kurma ve yansıtma) ve yüksek kaliteli, yüksek ilgi gören çocuk romanlarında üstbilişsel sesli düşünme söz konusudur.

Pratik Yapma

Etkili öğretimin diğer bir temel taşı, öğrencilere sunulan becerileri ve stratejileri uygulamaları için yeterli zamanı sağlamaktır. İşbirliğinin gücüne ek olarak, öğrencilerin stratejileri kendi başlarına güvenle uygulayabilmeleri için bireysel rehberli ve bağımsız uygulama da önemlidir. Bazı öğrencilerin yeni bir beceride ustalaşmak için çok az uygulamaya ihtiyacı olabilirken, diğerlerinin bir öğrenme görevini farklı bağlamlarda ve farklı zamanlarda tekrar tekrar gözden geçirmesi gerekebilir.

Uygulanabilir olduğunda, uygulama aktivitelerinin otantik olması gerekir. Bununla, öğrencilerin uydurma bir amaç yerine gerçek bir amacı olan faaliyetlerle meşgul olmaları gerektiğini kastediyoruz. Örneğin, öğretmen tarafından atanan birden çok web sitesinden fikirleri sentezlemek, öğrencilerin bir araştırma projesinde kullanılmak üzere seçtikleri sitelerden derlenen bilgileri sentezleme alıştırması yapması kadar güçlü bir uygulama değildir.

Benzer şekilde, Web’de hiç yayınlanmayan bir web sitesi gibi başkalarıyla asla paylaşılmayan bir ürün oluşturmak da gerçek bir etkinlik değildir. Tek kişilik bir dinleyici kitlesi (yani öğretmen) aslında bir izleyici kitlesi değildir. Araştırmalar, öğrencilerin otantik bir izleyici kitlesi için yazarken daha kaliteli işler ürettiklerini defalarca göstermiştir.

Benzer bir şekilde, öğretmen tarafından seçilen sorgulama konuları öğrenciler için gerçek öğrenci sorularıyla yönlendirilen konulara göre çok daha az ilgi çekicidir. Öğrencilere kendi sorgulama konularını seçme fırsatı vermek, bir sahiplik ve yetki duygusu oluşturur. Öğrencilerimizin çoğu, “uzman kılığına girmelerine” izin verirsek, gerçek dünya sorunlarına yaratıcı çözümler tasarlama kapasitesine sahip olur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın