Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Motoru Teknolojileri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Motoru Teknolojileri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil Reklam Oluşturma

Geri Bildirimler

Etkili öğretimin diğer bir unsuru geri bildirimdir. Çocukların, gerektiğinde yaklaşımlarını değiştirebilmeleri ve göreve devam etme güvenini geliştirebilmeleri için bir görevde nasıl olduklarını bilmeleri gerekir. Geribildirim çeşitli biçimlerde verilebilir, ancak kesin ve zamanında olması zorunludur.

Temel bir öğretmen eğitimi kursu almış olan herkes, “aferin” veya “harika” gibi genel övgülerin, öğrencilerin gelecekteki performansını etkilemek için yeterli özgüllük sağlamadığını bilir. Deneyimli öğretmenler, bir fark yaratmak için geri bildirimin zamanında yapılması gerektiğini bilirler.

Geribildirim orijinal eylemden gittikçe uzaklaştıkça, azalan getirilerin bir noktası vardır. Testlere not vermekte veya öğrencilerinin çalışmalarını gözden geçirmekte o kadar yavaş davranan öğretmenlerle hepimiz tanışmışızdır ki, artık öğrencilerin öğrenmesini iyileştirmede yararlı olmadığı için kağıtlar “dairesel dosya” (diğer adıyla çöp tenekesi) haline gelir.

Geribildirim sadece bir bölümün, ünitenin veya dönemin sonunda değil, sürekli olmalıdır. Öğrenciler, tam da ihtiyaç anında bir konuyu anlamaları veya bir görevdeki performansları üzerinde şevkle olumlu veya hafif olumsuz olsun, yapıcı geri bildirim aldıklarında, akılda tutma ve aktarma şansı çok daha fazladır.

Bir öğretmen, bir öğrencinin bir web sitesinde yararlı bilgilerin bulunduğu yeri fark ettiğinde, öğrenci yalnızca İnternet okuma becerilerine güvenmekle kalmaz, aynı zamanda başka konular hakkında ve başka amaçlar için bilgi arama olasılığı daha yüksektir. Öğrencilere geri bildirim vermek için ideal zaman, kendilerini bir göreve kaptırdıkları ve önerilere açık oldukları zamandır; buna genellikle “öğretilebilir an” denir.

Geribildirim yalnızca öğrenciler için faydalı değildir, aynı zamanda öğretmenler için birincil teşhis aracı olarak hizmet eder. Kalabalık sınıflarda ve öğrenci yükünde zor olabilse de, etkili öğretmenler öğrencilerinin öğrenme süreçlerinin farkındadır ve mümkün olduğu kadar çok öğrenciye ulaşmak için öğretimi gerektiği gibi değiştirebilir ve uyarlayabilir.

Gerçek teşhis eğitimi, öğretmenleri bir sonraki adımda neyin öğretilmesi (veya yeniden öğretilmesi) gerektiğine yönlendirir, böylece yeni bir modelleme, yapı iskelesi, uygulama ve geri bildirim döngüsü başlatır. Öğretmen-öğrenci konferansı, bireysel olarak değerlendirme yapmak ve öğrencilere özel geri bildirim sağlamak için kullanışlı bir tekniktir.

Web’in kendisi öğrencilere geri bildirim sağlamadığından, Web’de öğrenme sürecinde öğretmen geri bildiriminin çok önemli olduğu birçok durum vardır.

Öğretmenler, öğrencilerin araştırma sorularını ve anahtar kelimelerini daha bilgisayar başına geçmeden ön tarama yapabilirler ve öğrenciler çevrimiçiyken, öğretmenler öğrencilerin arama motorları seçimleri, alternatif anahtar kelimeler, takip edilecek bağlantılar ve Web sayfalarını hızlı bir şekilde gözden geçirmek veya daha derinlemesine okumak için kullanılır.

Web Öğrenimindeki Zorluklar

Müfredat kararları vermek ve dersleri planlamak için güçlü bir teorik çerçeve kullanıldığında bile, Web’deki öğretmenler ve öğrenciler, yoğun bir bilgisayar laboratuvarında İnternet’e erişim elde etmekten daha dün orada olan bir web sitesini bulmaya kadar çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalırlar. Bu zorlukların çoğu, öğrenciler tarafından bir web sayfasına bile ulaşamadan karşı karşıya kalmaktadır.

Hiç şüphe yok ki “ağ bağlantılı bilgi ve iletişim için yeni teknolojiler karmaşıktır ve etkin kullanımları için birçok yeni strateji gerektirir”. Teknolojinin eğitimdeki tüm rahatsızlıklar için gümüş bir değnek olmadığı görüşümüze uygun olarak, bu bölümde, ders çalışırken daha iyi hazırlanabilmeniz için sınıftaki bilgisayarlarla yaptığımız çalışmalarda karşılaştığımız bazı zorlukları açıklıyoruz.


Arama motoru Örnekleri
18 arama motoru
Yahoo arama motoru
Arama motoru Nelerdir
Bing arama motoru
En çok kullanılan arama motorları
Firefox arama motoru
Yaani arama motoru


Web’in Doğası

Web’deki bilgi hacmi, hızla bilişsel aşırı yüklenmeye veya beynin bir kerede işlemesi için çok fazla bilgiye yol açabilir. hakkındaki mevcut bilgilerin çokluğu nedeniyle Web’de, okuyucular nadiren “çalışmada” nerede olduklarına dair bir fikir sahibi olurlar.

Okuyucular henüz okunacak yüzlerce ekran mı yoksa sadece birkaç ekran mı olduğunu bilmiyor. Bu, kaygı, hayal kırıklığı ve zaman yönetimi ile ilgili zorluklara neden olabilir.

Öğrenciler için Web’de okuma konusunda bir başka zorlu konu da, çoğu web sitesinin genç okuyucular düşünülerek tasarlanmadığı veya yazılmadığıdır.

Aslında, bazı araştırmacılar hiper metin okurken, yetkin basılı metin okuyucularının bile “alan bağımlılığı, zayıf görselleştirme ve uzamsal yetenek, dış kontrol odağı ve daha az aktif öğrenme stratejileridir”.

Arama Motoru Teknolojileri

Canlı bir kişinin genç araştırmacılar için arama sürecinde yardımcı olabileceği bir kütüphanede bilgi için geleneksel aramanın aksine, günümüzde internette bilgi aramak yalnızca arama motoru teknolojilerine dayanmaktadır.

Arama motorları, kullanıcıların yaklaşık %85’i tarafından bilgileri bulmak için kullanılmaktadır. Ve birçok arama motoru sürekli olarak Web’de erişilen ilk 10 site arasında yer almaktadır.

Öğrencilerin yalnızca belirli arama türleri için hangi arama motorlarını kullanacaklarını bilmeleri değil, aynı zamanda çoğu mükemmel yazım, esnek anahtar kelime stratejileri ve sonuçları yorumlama becerisi gerektiren çeşitli arama motoru arayüzleri üzerinde anlaşabilmeleri gerekir. 

Açıkçası, arama motorları öğrenme araçları değildir. Daha önce tartışılan modelleme, yapı iskelesi, rehberli uygulama veya geri bildirim gibi etkili öğretim unsurlarından hiçbirini sağlamazlar. Arama motorlarında daha ustalaşmak için bazı stratejiler paylaşıyoruz.

Ayrıca, geniş bir arama sorgusu, herhangi birinin bir ömür boyu inceleyebileceğinden daha fazla web sitesi döndürebilse de, arama motorları hala Web’in yalnızca çok ince bir katmanına erişir. Bazı tahminler, çoğu arama motorunun gözünden gizlenen web sayfalarının sayısını 500 milyar olarak gösteriyor.

Notlar, “Web’de kelimenin tam anlamıyla arama yapamazsınız. Yalnızca bir arama motoru tarafından çekilen bir anlık görüntüyü arayabilirsiniz”. Sözde Derin Web, yüzey Web’den niteliksel olarak farklıdır ve bazıları onun daha değerli, güvenilir bilgiler içerdiğini söyler. Sorun şu ki, kütüphaneler, müzeler ve devlet kurumları gibi Deep Web kaynakları, içeriklerini günümüz arama motorlarının çoğu tarafından erişilemeyen veritabanlarında saklıyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın