Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Metin ve Multimedya Biçimleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Metin ve Multimedya Biçimleri

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Metin ve Multimedya Biçimleri

Günlük hayatımızda karşılaştığımız metin ve multimedya biçimleri, kalite hakkında yargıda bulunma işinde olan başkaları tarafından yapılan bir tür değerlendirmeyle birlikte gelir. Gördüklerimizi ve okuduklarımızı, daha gözümüze ulaşmadan başkalarının derinlemesine bir değerlendirme yaptığını bilerek üstünkörü bir değerlendirme yapabiliriz.

Kitaplar, dergiler ve gazete makaleleri editörler tarafından yeniden okunur ve yayıncının standartlarını karşılamalıdır. Televizyon, film ve video oyunları gibi çoklu ortamlar bile izlenmeye veya satın alınmaya sunulmadan önce dikkatle incelenir.

Televizyon programlarında, programın ağ ve Federal İletişim Komisyonu tarafından belirlenen standartları karşıladığını belirten bir programın başında görüntülenen bir simgenin yer aldığı ve izleyen ebeveynler için bir rehber işlevi gören bir etiketleme sistemi vardır. 

Filmler, izleyiciyi uygun yaş seviyesi ve filmi izleyenler için gereken rehberlik seviyesi hakkında bilgilendirmek için bir derecelendirme alır. Video oyunları bile bir video oyununun uygun olduğu yaşı temsil eden semboller taşır. Bazıları bu etiketlerin doğru olmadığını, yeterince uygunsuz içeriği elemediğini veya yeterince yüksek standartlara sahip olmadığını söyleyebilir.

Diğerleri, özellikle ebeveynler, çocukların karşılaştığı multimedya kalitesinin değerlendirilmesinde biraz yardıma ihtiyaç duyulduğunun farkındadır. Ne olursa olsun, değerlendirmek için tamamen kendi başımıza bırakılmadık.

Bu diğer ortamların aksine, İnternet’in değerlendirme, etiketleme veya herhangi bir uygunluk göstergesi sağlama için bir kontrol ve denge sistemi yoktur. Öğrenci, doğru olmayan veya uygunsuz bilgileri filtreleyecek hiçbir katman olmaksızın doğrudan yazara veya web sitesi oluşturucusuna bağlıdır.

Değerlendirme sorumluluğu doğrudan öğrenciye aittir ve bu, öğrencilerimiz için göz korkutucu bir görev olabilir. Ebeveynler ve öğretmenler, öğrencilere değerlendirme stratejilerini öğretmenin temel nedenlerinden birini oluşturan yanlış ve/veya uygunsuz web sitesi bilgileriyle karşılaşan öğrencilerle ilgili endişelerini paylaşırlar.

Değerlendirmeyi Karakterize Eden Nedir?

Bilgiyi değerlendirirken, öğrencilerin “kalitesini belirlemek için bilgileri dikkatli ve akıllıca tartmalarını” istiyoruz, bu bilgi basılı metinde veya internette bulunsun.

Her türden bilginin okuyucuları, kendi önyargılarının ve bunların sorularına cevap aramalarını nasıl etkileyebileceğinin farkına varmanın yanı sıra, bilginin kalitesini nasıl belirleyeceklerini ve belirleyeceklerini bilmelidir. Bununla birlikte, internet okuyucuları, özellikle web sitelerinde karşılaşılan bilgilerin yararlılığını ve doğruluğunu belirlemeye odaklanmalıdır çünkü okuyucu, bu bilgilerin birincil değerlendiricisidir.


Kısa metin yazısı
Metin Örnekleri
Bir metin yazısı
Uzun metin ve sayıların veri türü nedir
Sadece bir veri türü içeren
Kısa bir metin
access’te uzun metin ve sayıların veri türünü ne olarak belirleriz
Orta bir metin


Yararlılığı Değerlendirme

Bilginin kullanışlılığını belirlerken, İnternet okuyucusu kendine şu soruyu sorar: “Bu bilgi benim ihtiyaç ve ilgi alanlarımı karşılıyor mu?” Bu soru, ne okuyacağına, ne zaman okuyacağına, ne kadar hızlı okuyacağına ve ne zaman okumayı bırakacağına karar verirken öğrencinin yol gösterici odak noktasıdır. İnternetteki bilgilerin yararlılığına ilişkin kararlar genellikle birkaç saniye içinde verilir.

Sıklıkla, bir öğrenci bir web sayfasına göz atar ve bilginin yararlı ve ilgi çekici olup olmayacağına hızla karar verir. İnternet okuyucuları ile yaptığımız çalışmada, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin genellikle Web’de ne okuyacakları konusunda aceleci kararlar aldıklarını ve bunun da onların ya alakasız bilgiler üzerinde zaman kaybetmelerine ya da yararlı bilgi kaynaklarını atlamalarına neden olduğunu bulduk.

Öğrencilere Web’de bulunan bilgilerin yararlılığını belirlemeyi öğretmek, onlara daha dikkatli bakmalarını ve gördüklerini anlamak için arka plan bilgisine sahip olmalarını öğretmek meselesidir.

Arama Motoru Sonuçlarını Değerlendirme

Bir İnternet okuyucusunun değerlendirme becerileri, İnternet aramasının başladığı andan itibaren kullanıma girer. Dolayısıyla, bir anlamda değerlendirme, bir arama motorunun seçilmesiyle başlar, ancak çoğu öğrenci tipik olarak favori arama motorunu bulur ve düzenli olarak ona geri döner.

İçinde, belirli arama motorlarını tanımladık ve okuma amacınıza ve ihtiyaç duyulan bilgi türüne göre ihtiyaçlarınızı karşılayan arama motorunu belirlemek için bilgiler sağladık. Ayrıca, İnternet aramanıza başlamak için anahtar kelimeleri seçmek için çeşitli stratejiler paylaştık.

Bir kullanıcı bir arama motoru seçip bir anahtar kelime girdikten sonra, bir web siteleri listesi sunulur. Arama sonuçları listesi veya bulunanlar listesi, öğrencilerin aradıkları bilgilere ilk kez maruz kaldıkları yerdir ve ilerlemelerine rehberlik etmesi açısından kritik öneme sahiptir.

Bir öğrenci hemen kendi kendine şu soruyu sorarak en faydalı görünen web sitesini seçmek için değerlendirme becerilerini kullanır: “Hangi web sitesi benim bilgi gereksinimlerimi karşılayacak?” Pek çok öğrenci, isabet listesinden iyi siteleri belirlemekte ve uygun ve uygunsuz sonuçları ayırt etmekte güçlük çekiyor.

Bir arama motoru potansiyel web sitelerinin bir isabet listesi döndürdüğünde, acemiler ve zayıf okuyucular bazen tüm isabetleri sayısal sırayla tıklarlar, halbuki daha güçlü arama yapanlar daha seçicidir, iyi bir sonuç elde etme olasılığını belirlemek için alan adları ve URL’ler hakkındaki bilgilerini kullanırlar. kibrit. Tipik ortaokul öğrencilerinin “Bir isabet listesine baktığınızda hangi web sitelerini ziyaret edeceğinize nasıl karar verirsiniz?” sorusuna verdiği yanıtları gösterir.

Hangi stratejiyi kullanırlarsa kullansınlar, öğrencilerin bu aşamada akıllarında bir araştırma odağına sahip olmaları çok önemlidir, aksi takdirde sorularına yanıtlar içermeyebilecek web sitelerinde gezinerek değerli zamanlarını kaybedeceklerdir. Yararlı bir web sitesi seçmek, öğrencinin arama motorunun sağladığı sınırlı bilgiye dayalı olarak bir web sitesinin kalitesini eleştirel bir şekilde analiz etme konusundaki önceki deneyimlerini ve becerilerini içerir.

Arama motorlarını kullanmayla ilgili ön bilgi eksikliği veya değerlendirme becerisiyle ilgili deneyim eksikliği, öğrencinin arama sonuçlarını değerlendirme konusunda mücadele etmesine ve birçok sonuçla karşılaştığında hüsrana uğramasına neden olabilir.

web sitesi bağlantı seçenekleri. Güvenebileceği değerlendirme araçları olmadan, hüsrana uğramış bir öğrenci dikkatini çeken bir siteye veya listede bir sonraki siteye tıklayarak eleştirel olmayan kararlar vermeye başvurabilir. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın