Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kullanıcı Girişleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kullanıcı Girişleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil Reklam Oluşturma

Kullanıcı Girişleri

Kullanıcı adınızı / şifreyi unuttmak

Kullanıcılar genellikle oturum açma bilgilerini (kullanıcı adı ve/veya parola) unuturlar ve bunlar olmadan uygulamaya erişemezler. Kullanıcılara unutulan oturum açma bilgilerini hatırlama veya alma seçenekleri sunun.

Kullanıcılar, özellikle nadiren kullandıkları bir uygulamaya erişirken genellikle kullanıcı adlarını ve/veya parolalarını unuturlar. Bu nedenle, kullanıcıların bu bilgileri hatırlaması veya geri alması için bir yol olması önemlidir. Kullanıcılar genellikle oturum açmaları istendiğinde kimlik bilgilerini unuttuklarını fark ettikleri için, bunları geri alma seçenekleri oturum açma alanının yakınında sağlanmalıdır.

Kullanıcı hesaplarının özel veya hassas bilgilere bağlı olmadığı durumlarda, parolaları sıfırlamak için e-posta yoluyla bağlantı gönderilmesi kabul edilebilir. Ancak, hassas bilgilerle uğraşırken, kullanıcıların oturum açma kimlik bilgilerini sıfırlamasına veya erişmesine izin vermeden önce kimliği doğrulamak için ek adımlar atmak önemlidir.

Oturum açma alanının yanında bir “Kullanıcı Kimliğimi (veya Parolamı) Unuttum” bağlantısı sağlayın; giriş yapmak için kullanıcıların e-posta adresleri kullanılıyorsa “Şifremi Unuttum” bağlantısı yeterlidir.

Kayıtlı e-posta Adresine Şifre Gönderme

Erişilen web uygulaması, kullanıcılar hakkında kötüye kullanılabilecek kişisel bilgileri (örn. sağlıkla ilgili veya finansal bilgiler) saklamıyorsa, kullanıcılardan kaydolmak için kullandıkları kullanıcı adlarını veya e-posta adreslerini vermelerini isteyin.

Doğrulandıktan sonra, şifreler onlara e-postayla gönderilebilir. Gelişmiş güvenlik için, mevcut parolayı e-posta ile göndermek yerine, kullanıcılara oturum açar açmaz değiştirebilecekleri geçici bir parola atayın. Alternatif olarak, kullanıcılara parolalarını sıfırlamaları için e-postayla bir bağlantı gönderilebilir.

GÜVENLİK SORULARI İLE KULLANICI KİMLİĞİNİ DOĞRULAYIN

Web uygulaması hassas bilgileri saklıyorsa, oturum açma bilgilerini kaybettiğini iddia eden kullanıcının kimliğini doğrulamak için ek güvenlik katmanları gerekebilir.

Ek tanımlama soruları, Sosyal Güvenlik numarasının son dört hanesi, hesap numarası vb. gibi yalnızca hesap sahibinin bildiği bilgileri içerebilir. Tanımlama, kullanıcıların kayıt sırasında ayarlanan bir veya daha fazla güvenlik sorusunu yanıtlamasını da gerektirebilir.

Kullanıcılar, oturum açmaları istendiğinde kullanıcı adlarını ve/veya parolalarını unuttuklarını fark edebilirler. Bu nedenle, oturum açmak (LOG IN) için gerekli alanlarla birlikte bunları geri alma seçenekleri sunulmalıdır.


Windows 10 Kullanıcı adı değiştirme
Windows 10 Bilgisayar adı değiştirme
Windows kullanıcı değiştirme kısayolu
Kullanıcı adı şifre girişi C
Windows 10 yerel hesap adı değiştirme
Bilgisayar adı değiştirme Windows 11
Windows 10 kullanıcı değiştirme kısayolu
Windows 10 yönetici adı değiştirme


Başvuru Ana Sayfası

Tasarımcılar için önemli bir karar, kullanıcıların uygulamaya giriş yaptıktan sonra ne görmeleri gerektiği veya hangi sayfaya yönlendirilmeleri gerektiğidir. Giriş yapmadan erişim sağlayan web uygulamalarında (ör. tüketici e-ticaret uygulamaları) kullanıcılar ya aynı sayfada kalır ya da sıradaki bir sonraki sayfaya götürülür.

Örneğin, kullanıcılar bir ürün detayları sayfasında oturum açmaya karar verirlerse, aynı sayfada kalırlar. Ancak, ödeme işlemi sırasında oturum açarlarsa, sırayla bir sonraki sayfa olan sevkiyat bilgileri sayfasına götürülürler.

Öte yandan, kullanıcıların işlevlerine erişmeden önce oturum açmasını gerektiren uygulamalar, uygulamanın yapısına bağlı olarak aşağıdakilerden birini gösterebilir:

  • Kullanıcıların görüntülemek veya üzerinde işlem yapmak için öğelerin listesini görebildiği bir INBOX.
  • Uygulama işlevselliğine erişmek için bir başlatma sayfası görevi gören BİR KONTROL PANELİ.
  • En önemli performans göstergelerini bir bakışta görebileceğiniz bir GÖSTERGE PANELİ.
  • Çeşitli kaynaklardan bilgi toplayan ve kullanıcıların erişebileceği bilgi ve uygulamalar için bir başlangıç yeri olarak hizmet veren bir
  • PORTAL. PORTAL sayfaları, kullanıcıların bir veya daha fazla uygulama tarafından desteklenen işlevlere ve içeriğe hızlı bir şekilde erişmelerini sağlamak için genellikle KONTROL PANELİ ve KONTROL PANELİ’nin bazı özelliklerini içerir.

Uygulama ana sayfaları, genellikle en ilgili içeriği sunmak ve pek alakalı olmayan bilgileri filtrelemek amacıyla kullanıcı profillerine, ilgi alanlarına ve bilgi ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilir.

Bununla birlikte, iş kuralları veya bir tür sosyal filtreleme tarafından yönlendirilen KİŞİSELLEŞTİRME, kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği bilgileri doğru bir şekilde tahmin edemeyebilir.

Bu nedenle, uygulamalar genellikle kullanıcılara uygulamayı tercihlerine göre uyarlamalarına ve kişiselleştirme eksikliklerini telafi etmelerine olanak tanıyan ÖZELLEŞTİRME seçenekleri sunar. Özelleştirme, bilgi ve görevle ilgili ihtiyaçlarla sınırlı değildir; genellikle renk, logo, tema, yazı tipi ve sayfa düzeni seçeneklerine kadar uzanır.

Pek çok web uygulamasının genellikle gözden kaçan bir tasarım özelliği, ilk kez kullananların göreceği şeydir (BOŞ KUTU). Bu, kullanıcıların uygulamayı uygun verilerle doldurmasına dayanan uygulamalar için özellikle önemlidir.

Gelen Kutusu

Kullanıcıların üzerinde çalışmaları gereken öğeleri veya en son oturum açtıklarından bu yana gerçekleşen etkinlikleri bilmeleri önemlidir. Kullanıcılara üzerinde işlem yapabilecekleri veya gözden geçirmeleri gereken öğelerin bir listesini gösterin. Örneğin, e-posta uygulamaları için kullanıcılara bir e-posta listesi gösterin; kusur izleme uygulamaları için kullanıcılara bir kusur listesi gösterin; ve benzeri.

Tek türdeki öğeleri (ör. e-postalar, kusurlar, dosyalar, hesaplar, destek çağrıları, zaman çizelgeleri vb.) yönetmeye odaklanan uygulamalar, kullanıcılara oturum açar açmaz etkileşim kurabilecekleri öğeleri göstermekten yararlanır. Bu, uygulamanın kullanıcıların diğer öğe türlerini yönetmesine izin vermediği veya uygulama içindeki diğer işlevlere hızlı erişime izin vermediği anlamına gelmez, yalnızca doğaları gereği ikincildirler.

Örneğin, birincil amacı kişileri yönetmek olmasa da, e-posta uygulamaları kullanıcıların kişi listelerini yönetmesine izin verir. Bu nedenle, kullanıcılar oturum açtıklarında, önce hem eski hem de yeni e-postaların bir listesi gösterilir. Gelen kutusu terimi uygundur, çünkü bunlar genellikle kullanıcıların uygulamada oturum açtıklarında ilgilenmeleri gereken öğelerdir.

Kullanıcılara, uygulamanın öncelikli olarak tasarlandığı öğelerin bir listesini gösterin; e-postalar, kusurlar, dosyalar, hesaplar, yapılacak işler vb., yeni e-postalar, yeni dosyalar gibi kullanıcıların hemen ilgilenmesi veya hatırlatılması gereken öğeleri vurgular.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın