Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Otomatik Çıkış  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Otomatik Çıkış  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Teklif Simülasyon Aracı

Çıkış Yapma

Kullanıcılar oturum açtıktan ve istenen görevleri yerine getirdikten sonra, web uygulamasıyla oturumlarını sonlandırmak isteyebilirler. Bunu çeşitli nedenlerle yapmak isteyebilirler:

  • Yetkisiz kullanıcıların kişisel bilgilerine erişmesini engellemek. n Bir hesaptan çıkış yapmak ve başka bir hesapta oturum açmak içindir.
  • Görevlerini tamamladıklarını ve artık uygulamaya erişmeleri gerekmediğini belirtmek içindir.

Kullanıcıların oturumlarını kapatarak oturumlarını sonlandırmasına izin verin.  Kullanıcıların hesap bilgileri kötüye kullanılabildiğinde, onlara oturumu kapatma seçeneğinin sunulması önemlidir. Oturumu kapatma yeteneği, web uygulamaları için özellikle önemlidir çünkü bunlar belirli bir bilgisayara yüklenmez ve kullanıcıların İnternet’e ve bir web tarayıcısına erişimi olduğu sürece her yerden erişilebilir.

Bu, bir yandan kullanıcılara bilgilerine her yerden erişme esnekliği sunar (örneğin, kütüphaneler, iş yerindeki ortak bilgisayarlar, İnternet kafeler vb.), ancak diğer yandan bu erişim kolaylığı, kötüye kullanım ve yanlış kullanım için fırsatlar yaratır. sahtekar. Bu nedenle, kullanıcılara oturumlarını sonlandırmaları için açık bir yol sunulmalıdır.

Kullanıcılara oturumu kapatma seçeneği sunun. Tipik olarak, “çıkış” seçeneği sayfanın sağ üst kısmına veya kullanıcı adının yakınına yerleştirilir.

Giriş bilgilerinin gelecekteki ziyaretler için kaydedildiği tüketici web uygulamaları, özellikle e-ticaret uygulamaları, açık bir çıkış sunmaz, ancak kullanıcılara başka bir kullanıcı olarak oturum açma seçeneği veya “Kullanıcı adı değil mi?” Kullanıcının tanındığını belirtmek için “Hoş geldiniz, kullanıcı adı” mesajı ile kullanıcıları karşılarlar.

Kullanıcılara açık bir oturum kapatma seçeneği sunulmadığında, kullanıcıların herhangi bir finansal işlem (ör. ödeme) veya hesap güncellemeleri (ör. şifre değiştirme) için oturum açmaları gerektiğinden emin olun.

Etiketleri Tutarlı Bir Şekilde Kullanma

Bunun küçük kullanılabilirlik etkileri olsa da, ilgili bir tasarım sorunu, uygulamayla kullanıcı oturumlarını sonlandıran eylemi etiketlemektir. Ortak seçenekler, oturumu kapatma, oturumu kapatma, oturumu kapatma, oturumu kapatma, oturumu kapatma ve oturumu kapatmadır. Bağlantı bir eylemi temsil ettiğinden, uygun kullanım oturumu kapatmak, oturumu kapatmak, oturumu kapatmak veya oturumu kapatmaktır.

Herhangi bir araştırma kanıtının yokluğunda, yaygın bir uygulama, kullanıcıların web uygulamasına erişirken kullandıkları eylemi tamamlamaktır: Çoğu tüketici uygulaması için Oturumu Kapat (Oturum Açmayı tamamlamak için) ve birçok iş ve teknik uygulama için Oturumu Kapat kullanılır. (Oturum Açmayı tamamlamak için) kullanılır.

ONAY LOGOSU

Kullanıcılara oturumlarını kapattıklarını açıkça belirtin. Onay şu şekillerde olabilir:

  • Kullanıcıların gezinmesi için uygun seçeneklerin bulunduğu özel bir “Çıkış Yaptınız” sayfası.
  • Kullanıcının oturumu kapattığını belirten uygun mesajı içeren oturum açma sayfası.
  • Sayfanın oturum açmamış ziyaretçi sürümü (bu, Yahoo!, MSN, iGoogle ve benzeri içerik portallarında yaygındır).
  • Bu seçeneklerin bir kombinasyonu; örneğin, belirli bir gecikme süresinden sonra otomatik yönlendirmeye sahip özel bir sayfa.

Seçim genellikle oturum açmak için “ilk” koşullara bağlıdır. Bir kullanıcının uygulamaya erişmek için oturum açması gerekiyorsa, kullanıcıları oturumu kapattıklarında oturumu kapattığını onaylayan bir mesajla oturum açma sayfasına döndürün, çünkü kullanıcılar verilerini kaybedecekleri sürece bu genellikle onay gerektirmez.

Bu, kullanıcıların yanlışlıkla çıkış yapmaları durumunda tekrar oturum açmalarına da olanak tanır. Alternatif olarak, kullanıcılar oturum açmadan önce sayfanın oturum açmamış ziyaretçilere yönelik bir sürümüyle başlarsa, oturumu kapattıklarında onları benzer bir sayfaya döndürür.

LOG OUT modeli, LOG IN şablonuna eşlik eder, çünkü kullanıcılara uygulamaya erişmek için oturum açmaları gerektiğinde, genellikle oturumu kapatma seçeneği sunulur.


Google hesabından çıkış yapma
Bilgisayarda oturum kapatma
Tüm pencereler kapatıldığında çerezleri ve site verilerini temizleme
Pc de Gmail oturum kapatma
Chrome oturum kapatma
Gmail tek hesaptan çıkış yapma
Diğer tüm web oturumlarını kapat
Chrome Gmail oturum kapatma


Otomatik Çıkış

Giriş yaptıktan sonra, kullanıcılar beklenenden daha uzun bir süre uygulama ile etkileşimi durdurdular, bu da dikkatlerinin dağıldığını veya uygulamayı terk edip çıkış yapmayı unuttuklarını gösteriyor. Kullanıcılar, hesaplarını oturum açmış durumda bırakarak, kişisel veya hassas verilerinin kötüye kullanılmasına ve kötüye kullanılmasına maruz kalır.

Önceden belirlenmiş bir hareketsizlik süresinden sonra, son kullanıcıların oturumlarını kapatarak oturumlarını kapatın.

Otomatik oturum kapatmalar, yalnızca yetkisiz hesap erişimi olasılığını azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların oturum bilgilerini tutan web sunucusu üzerindeki yükü de azaltır. Otomatik oturum kapatma, sekme tabanlı göz atmaya izin veren yeni tarayıcılarda özellikle önemlidir. Birçok kullanıcı birden çok sekme açar ve çeşitli web uygulamalarına erişir ve genellikle oturumlarını kapatmayı unutur.

Güvenlik ve/veya gizlilik endişeleri olan uygulamalar için, belirli bir süre işlem yapılmadığında (ör. oturum zaman aşımı) kullanıcıların oturumlarını otomatik olarak kapatın. Tipik oturum zaman aşımları, açığa çıkabilecek verilerin hassasiyetine bağlı olarak 15 ila 45 dakikalık sürelerdir.

Oturum zaman aşımı yaklaşırken, kullanıcılara bir uyarı sunun ve oturumlarını açık tutmalarına izin verin. Onay, özellikle kullanıcı görevlerinin biraz zaman alabileceği durumlarda (örneğin, ödeme gibi çok adımlı görevler söz konusu olduğunda) ve olası veri kaybı kullanıcılar için sinir bozucu olabilir.

Oturum zaman aşımı oluştuğunda, aşağıdakiler oldukça yaygındır:

  • Kullanıcılar, oturumun zaman aşımına uğradığını (veya askıya alındığını) ve yeni bir oturum başlatmak için oturum açmaları gerektiğini belirten bir mesajla Oturum Açma sayfasına yönlendirilir. Bu yaklaşım, ekranda bulunan veriler hassas olduğunda kullanışlıdır.
  • Kullanıcılar, oturumun askıya alındığını ve verilerinin kaydedilip kaydedilmediğini (örneğin, “taslak” durumunda) belirten bir açılır pencere ile aynı sayfada tutulur. Ekranda (açılır pencerenin arkasında) bulunan veriler kişisel ve/veya hassas olduğunda bu yaklaşım önerilmez.

Bazı uygulamalarda, uygulamaya erişmek için kullanılan tarayıcı penceresi kapatılırsa oturumlar sona erebilir.

KULLANICILARIN BİLGİLERİNİ KAYDETMEK

Kullanıcıların oturumunu otomatik olarak kapatırken bilgilerini kaydetmeyi düşünün. Kullanıcıların başladıkları işi bitirmeye niyetlendiklerinde ancak bir nedenle dikkatleri dağıldığında oturumlarının zaman aşımına uğraması ve tüm verilerini atması can sıkıcı olabilir. Örneğin Gmail, kullanıcıların tamamlanmamış e-postalarını “taslak” durumunda kaydeder ve bekleyen bir yanıtları olduğunu belirtmek için onları işaretler.

KULLANICILARIN OTURUM ZAMAN AŞIMLARININ SÜRESİNİ AYARLAMASINA İZİN VERİN

Kullanıcılar, bazı web uygulamalarının, uygulama tarafından varsayılandan daha uzun veya daha kısa oturum zaman aşımı süresine sahip olmasını isteyebilir.

Bu, e-posta, ofis üretkenliği uygulamaları (ör. kelime işlem, elektronik tablolar) ve durum izleme uygulamaları (ör. Bu tür uygulamalar için zaman aşımları ayarlanmışsa, kullanıcılara süreyi değiştirme seçeneği sunun.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın