Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kullanıcı Doğrulama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kullanıcı Doğrulama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Kullanıcı Doğrulama

Çoğu uygulama için, bir hesap oluşturmak veya kaydolmak, kullanıcıların hedeflerinden biri değildir. Hedefleri tipik olarak bir ürün satın almayı, bilgi paylaşmayı, faturaları ödemeyi vb. içerir. Kullanıcılardan kaydolmalarını istemek, onları birincil hedeflerinden uzaklaştırdığından, genellikle etkileşim deneyimlerinde bir kesintidir.

Bu nedenle, kayıt mümkün olduğu kadar uzun süre ertelenmelidir. Bu, e-ticaret uygulamalarında (ör. Amazon, Buy.com), içerik portallarında (ör. Yahoo!, MSN, Morningstar) ve içerik paylaşım uygulamalarında (ör. Flickr, YouTube, SlideShare) yaygındır. kullanıcıların bir kullanıcı hesabı olmadan içeriği keşfetmesine olanak tanır.

Bu web uygulamaları, yalnızca kullanıcılar bir satın alma işlemi yapmak, içerik eklemek, yorum yapmak veya bir uygulamanın görünümünü ve hissini özelleştirmek istediğinde kullanıcıların kaydolmasını gerektirir. Böylece kaydı geciktirmek, kullanıcıların uygulamanın avantajlarını deneyimlemelerine ve bir hesap oluşturmanın gerekliliğini ve değerini daha iyi anlamalarına da olanak tanır.

Her şeyden önce, kayıt formlarını mümkün olduğunca kısa tutun ve yalnızca temel bilgileri isteyin. Çoğu uygulama için buna benzersiz bir kullanıcı adı (veya kullanıcı kimliği veya e-posta adresi) ve ilişkili parola dahildir.

Kullanıcılar girdikleri şifreyi göremedikleri için şifreyi tekrar girerek doğrulamalarını isteyin. Ayrıca, yasal nedenlerle gerekliyse, kullanım şartlarını ve koşullarını kabul etmelerini isteyin.

Kullanıcıların bir hesap oluşturması gerektiğinde, formların olabildiğince kısa olması ve yalnızca ilgili bilgileri istemesi önemlidir, böylece kullanıcıların dikkati yalnızca çok kısa bir süre dağılır ve hedeflerine ulaşmaya devam edebilir.

Gerekli olmayan bilgilerin sorulması, kaydolmak için gereken süreyi artırır ve kullanıcı hatası olasılığını artırır. Bu, kullanıcının kayıttan vazgeçmesine veya yanlış veya anlamsız veriler sağlamasına neden olabilir.

Kullanıcılardan doğum tarihi, cinsiyet, ırk vb. kişisel olarak hassas bilgiler isterken, bu bilgilere neden ihtiyaç duyulduğunu ve nasıl kullanılacağını açıkça belirtin.

Bir Kullanıcı Adı için Bir e-posta Adresi Kullanmayı Düşünün

Kaydolurken, kullanıcıların genellikle hesapları için kullanıcı adı veya e-posta adresi gibi benzersiz bir tanımlayıcı seçmeleri gerekir. E-posta adresleri genellikle daha iyi bir seçimdir çünkü her zaman benzersizdirler ve kullanıcıların birden fazla e-posta hesabı olduğunda bile hatırlamaları daha kolaydır.

Ek olarak, kullanıcılara oturum açma kimlik bilgilerinin hatırlatılması gerektiğinde, hatırlatma bilgilerini kayıtlı e-posta adreslerine göndermek daha kolaydır (bu bölümün ilerleyen kısımlarında yer alan KULLANICI ADI/PAROLAYI UNUTMA kalıbına bakın).

İNSANLAR TARAFINDAN KAYDEDİLMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN CAPTCHA KULLANIN

Artan sayıda otomatikleştirilmiş web gezgini, onları meşru insan kullanıcılardan ayırmayı zorlaştırdı. Bu tür otomatik aracılar tarafından yapılan kaydı en aza indirmek için kayıt formunun bir parçası olarak CAPTCHA kullanın.

CAPTCHA, kullanıcıların kaydolmadan önce bozuk bir görüntüden harfler ve/veya rakamlar içeren karakterleri yazmalarını gerektirir. Bozulmuş görüntüden karakterleri doğru bir şekilde tanımlama yeteneği, kullanıcının otomatik bir aracı değil, insan olduğuna dair yeterli kanıt olarak kullanılır (sonraki CAPTCHA modeline bakın).

CAPTCHA kullanımı yaygınlaşmaya başlasa da, kullanıcıların sağlaması gereken ve mümkünse kaçınılması gereken bir bilgi daha vardır. Kayıt formundan CAPTCHA’yı kaldırmanın dönüşüm oranını iyileştirdiği bulundu.


Doğrulama kodu nedir nasıl alınır
Doğrulama kodu ne demek
Google kimlik doğrulama nasıl yapılır
Google kimlik doğrulama kodu
Doğrulama kodu nasıl alınır
Sms doğrulama kodu Nedir
İki faktörlü kimlik doğrulama nasıl yapılır
Gmail doğrulama kodu


Kayıt yaklaşımını göz önünde bulundurun

Belirtildiği gibi, kayıt genellikle kullanıcıların etkileşim deneyimlerinde bir kesintidir. Bu nedenle, kaydı mümkün olduğunca geciktirin ve kullanıcıların kayıt olmalarını istemeden önce uygulamayı keşfetmelerine izin verin.

Örneğin, Morningstar, kullanıcılardan yalnızca hassas bilgiler sağlamalarını gerektiren bir sayfaya geldiklerinde (örneğin, bir yatırım portföyü oluşturmak) veya ödeme yapan müşteriler için ayrılmış içeriğe eriştiklerinde kaydolmalarını veya oturum açmalarını ister.

Kayıt sürecini mümkün olduğu kadar verimli hale getirmek için, gecikmeli olsa bile, kullanıcılar uygulamayla etkileşimde bulunurken tarayıcı çerezlerini kullanan kullanıcılar hakkında bilgi toplayan “tembel” bir kayıt yaklaşımı kullanmak da bir seçenektir.

Arka planda bilgi toplayarak, kullanıcılara kayıt formu sunulduğunda, bazı kayıt alanları önceden doldurulabilir ve bu da kullanıcıların toplanan bilgileri girmek yerine doğrulamasını gerektirir. Örneğin, bir kullanıcı bir e-posta bültenine kaydolursa, uygulama, kullanıcının kayıt formunda önceden doldurabileceği e-posta adresine sahiptir.

KAYDI İPTAL ETMEYİ DÜŞÜNÜN

Kullanıcılara, işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamak isteyebilecekleri uygulamalara kaydolmadan erişme seçeneği sunun. Bu, e-ticaret uygulamalarında, özellikle kullanıcıların sadece bir hediye satın almak isteyebilecekleri ve uygulamadan ayrılabilecekleri hediye kayıtlarını destekleyenlerde yaygındır. İşlemin (veya ödeme işleminin) sonunda kullanıcılardan kayıt olmaları istenebilir ve bunun için açıkça listelenen avantajlar (örneğin, siparişi takip etme) yapılabilir.

KAYIT AVANTAJLARINI AÇIKÇA BELİRTİN

Kaydı geciktirmenin mümkün olmadığı web uygulamaları için, kayıt avantajlarının kullanıcılara açıkça belirtilmesi. Pek çok başvuru için, özellikle kayıt ücretsiz olmadığında, listeleme avantajları yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda, kullanıcılara uygulamayı kullanmanın faydalarını açıklayan rehberli bir tura çıkma seçeneği sunun ve/veya sınırlı bir süre için veya sınırlı işlevsellik ile ücretsiz bir deneme hesabı oluşturmalarına izin verin.

Birleşik Kayıt Hizmetlerini Kullanmayı Düşünün

Birkaç uygulamadan fazla oturum açma bilgilerini hatırlamak, kullanıcılar için zor olabilir ve kişisel bilgilerinin güvenliğini tehlikeye atabilecek uygulamalara yol açabilir (örneğin, oturum açma bilgilerini yazmak veya çok basit parolalar kullanmak).

Güvenlik önemli olmadığında bile, oturum açma bilgilerinin unutulması görevlerin yerine getirilmesinde gereksiz gecikmelere neden olabilir. Bu nedenle, mümkünse, kullanıcıların OpenID veya Windows CardSpace gibi “birleşik kayıt” hizmetlerini kullanarak kaydolmalarına izin verin.

OpenID, kullanıcıların herhangi bir OpenID özellikli web uygulamasında oturum açmak için bir kullanıcı adı ve parola seti oluşturmasına ve kullanmasına izin veren açık bir standarttır.

Bu nedenle, OpenID desteğinin etkinleştirilmesi, kayıt ihtiyacını ortadan kaldırabilir veya en azından kullanıcılardan bir hesap oluşturmak için gereken bilgileri en aza indirebilir. Tüm kullanıcıların OpenID hesaplarına sahip olması beklenemeyeceğinden, normal bir kayıt sürecini desteklemek hala önemlidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın