Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kelime Stratejileri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kelime Stratejileri

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Kelime Stratejileri

Sınıflarda gözlemlediğimiz en yaygın anahtar kelime stratejisi, genellikle bir araştırma konusu olan tek bir kelimenin bir arama motoruna sunulmasıdır. Arama prosedürleri sorulduğunda, çok sayıda öğrenci yapmanız gereken tek şeyin “aradığınız konu kelimesini yazmak” olduğunu söylüyor.

Ana konu yaklaşımının tipik örnekleri <volkan>, <penguenler> ve <Arnold Schwarzenegger>’dir. Daha da kötüsü, bazı çocuklar <hayvanlar> ve <durumlar> gibi oldukça verimsiz anahtar sözcükler kullanarak anahtar sözcüklere tema seviyesinden yaklaşırlar. Daha da kötüsü, bazı öğrenciler o kadar geniş arama terimleri kullanır ki başarı olasılığı yoktur.

Bir çocuğun kendi kendine “Ne bulmak istiyorum?” diye sorduğunu, kendisine kelimenin tam anlamıyla “Bilgi” diye yanıt verdiğini ve safça bu terimi bir arama motoruna soktuğunu hayal etmek kolaydır. Tek bir anahtar kelime yazmak, bir öğrencinin konusu hakkında önceden bilgisi zayıfsa ve devam etmeden önce daha fazlasını öğrenmesi gerekiyorsa etkili bir yaklaşım olsa da, belirli bir şey ararken etkili değildir.

Eagleton ve Guinee’nin anahtar kelimeleri seçmek için “konu + odak” stratejisini icat ettiklerini destekleyen araştırma kanıtları var. Bu yaklaşımı kullanan öğrenciler, bir araştırma konusu içinde belirli bir odak alanı belirledikleri için hedef bilgileri daha hızlı bulabilirler.

Bu yöntem için anahtar kelimelere örnek olarak <güreş + teknikler> ve <“Mia Hamm” + çocukluk> verilebilir. Boole operatörünü <+> kullanmak her arama motorunda gerekli olmasa da, çocukların içselleştirmesi için iyi bir alışkanlık olduğunu unutmayın. Bu anahtar kelime yöntemini öğretmek için Kategori Akış Şemalarından bazılarını kullanmanızı kesinlikle öneririz.

Konu + odak yönteminin bir uzantısı, arama yaparken “çoklu anahtar kelime” dediğimiz ikiden fazla ayrık terim kullanmaktır.

Bir arama motorundan arama sonuçlarının sayısını daraltmak için iki anahtar kelimenin yetersiz kaldığı zamanlar vardır. “Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan ilk Afrikalı Amerikalılar kimlerdi?” gibi çok özel bir şey ararken. öğrencilerin cevapları bulmak için üç anahtar kelime <“Afrikalı Amerikalı” + “Nobel Ödülü” + edebiyat> girmesi gerekir.

<edebiyat> anahtar kelimesini eklemeyi ihmal eden öğrenciler, şair yerine yanlış bir şekilde tanımlayacaklardır. Çoklu anahtar kelime aramasının en sevdiğimiz örneklerinden biri, kullanıcıyı doğrudan iri yarı bir ABD başkanının göreve başladığı gün küvetinde nasıl sıkışıp kaldığını anlatan eğlenceli web sitelerine götüren <başkan + sıkışmış + küvet> örneğidir.

Birçok çocuk ve yetişkin, anahtar kelime araması için doğal dildeki ifadeleri ve cümleleri kullanma eğilimindedir. Geliştiriciler gibi arama motoru tasarımcıları, doğal dil işlemenin (NLP) etkili bir arama özelliği olduğunun farkındadır çünkü insanlar doğal dili bilgisayarda konuşmaya göre daha rahat kullanırlar.


Adwords hileleri
Reklamlardan birine tıklayın
Google reklam tıklama Hilesi
Google reklamlarda en üstte çıkmak
Google ücretli sponsorlu reklam
Google de siteyi ilk sayfada çıkartma


Bununla birlikte, diğer arama motorlarında, bu strateji etkisizdir çünkü potansiyel olarak yararlı web siteleri, aramalarında hakkındadır. İstenen konu görünmeyecek çünkü tam olarak bu sıradaki kelimeler hiçbir web sitesinde görünmüyor. 

Tümceleri kullanmak gibi, bir diğer popüler ancak oldukça etkisiz anahtar kelime stratejisi de tüm bir araştırma sorusunu bir arama motoruna göndermektir. Temel anahtar kelimeleri tüm cümlelerden etkili bir şekilde ayrıştırabilen tek arama motorları, örneğin NLP teknolojisini kullananlardır.

Soru anahtar kelimesi stratejisini alışkanlıkla kullanan öğrenciler muhtemelen standart arama motorlarının nasıl çalıştığını anlamazlar ve talimat ve rehberliğe ihtiyaç duyarlar. Boole denklemleri herhangi bir arama motorunda çalışacağından, öğrencilerin doğal dil yerine <konu + odak> stratejisini kullanma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olmak en iyisidir.

Açıkça görülüyor ki, birçok öğrencimiz umutsuzca sağlam bir eğitime ihtiyaç duyuyor. Web arama stratejileri. Bu bölümün sonundaki etkinlikler, öğrencilerinizin elektronik kaynakların nasıl etkili bir şekilde kullanılacağını daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.

Kaynakları Anlamak İçin Stratejileri Nasıl Öğretiyoruz?

Sunulan değerlendirmelerden herhangi birini uygulamadıysanız, önce yapmanızı öneririz. Ardından, bu üç alandan birine odaklanan bir öğretim birimine geçmeden önce aşağıda tartışılan ön değerlendirmelerden (Teknik Bilgi, Arama Motorları veya Anahtar Kelimeler) biriyle başlayın.

Aynı anda üç alan için stratejiler öğretmeye çalışmayın; bunun yerine, birini seçin ve gerisini iskele yapın. Öğrencilere, öğretimin vurgusunun QUEST’in U kısmı olduğunu sık sık hatırlatın.

Ve bu sorgulamalar sırasında öğrendikleri stratejiler, diğer okul konularına ve genel olarak hayata aktarılabilir. Amacımız, öğrencilere mümkün olduğu kadar becerikli olmayı öğretmektir ve bu, İnternet hakkında güçlü bir çalışma bilgisi gerektiren bu günlerde.

Teknik Bilgi

Öğrencilerinizin bilgisayar ve internet kaynakları hakkındaki bilgilerini değerlendirmenin hızlı bir yolu, Teknik Bilgi Değerlendirmesini İnternet sorgulama ünitesinden önce ve sonra uygulamaktır. Öğrencilerinize puan vermeleri için kağıtları değiş tokuş ettirin ve ardından Teknik Bilgi Puanlama Kılavuzunu kullanarak cevaplarını tartışın. Bu değerlendirmeyi bir öğretim aracına dönüştürmenin en iyi yolu, herkesin değerlendirmede yer alan özellikleri görebilmesi için LCD projektörlü bir bilgisayara sahip olmaktır.

Kaynakları Anlamak konusunda bir ünite başlatmanın etkili bir yolu, bir şeffaflık, kara tahta veya çizelge kağıdına büyük bir Venn diyagramı çizmek ve öğrencilerin kitap kullanarak araştırma yapmak ile İnternet kullanmak arasındaki benzerlikler ve farklılıklar konusunda beyin fırtınası yapmasını sağlamaktır. Okul kütüphanesi medya uzmanı liderliğindeki bir grup öğrenci tarafından oluşturulan bir diyagramı gösterir.

Öğrencilerin bir sorgulama ünitesinin başında öğreneceklerini düşündükleri okuryazarlık becerileri hakkında beyin fırtınası yapmasını ve bunları paylaşmasını ve sonunda listeye tekrar bakmalarını sağlamayı da bilgilendirici bulduk. Pek çok öğrenci (ve öğretmen), İnternet sorgulaması sırasında heceleme, kelime dağarcığı, okuma ve yazmadan Web tarayıcılarını, arama motorlarını ve anahtar sözcükleri kullanma stratejilerine kadar birçok temel okuryazarlık becerisinin devreye girdiğini keşfetmekten memnuniyet duyar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın