Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Motoru Puanlaması

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Motoru Puanlaması

Web Domainleri

Arama Motoru Puanlaması

Pek çok öğrenci internette “aramayı” tercih ediyor gibi görünüyor; ancak çoğu okul etkinliği için arama gerekli bir beceridir. Eğitiminizin odak noktası arama motorlarıysa, Arama Motorları Değerlendirmesi ile başlamak ve öğrencilerin, Arama Motoru Puanlama Kılavuzunu kullanarak yanıtlarını puanlandırmak ve tartışmak için kağıtları değiş tokuş etmesini isteyebilirsiniz. Diğer değerlendirme araçlarında olduğu gibi, bu da mükemmel bir öğretim aracı olarak hizmet edebilir.

Büyük arama motorları arasındaki farkları daha iyi anlamak için öğrencileriniz, seviyeye bağlı olarak Arama Motoru Karşılaştırması Temel Seviye veya Arama Motoru Karşılaştırması Orta Düzey’i bireysel olarak, çiftler halinde, küçük gruplar halinde veya bir sınıf olarak deneyebilir. 

Daha sonra, seçtikleri konularda bazı mini soruşturmalar veya tam ölçekli soruşturmalar yapmaya hazır olmalıdırlar. Soruşturmalarını desteklemek için muhtemelen “Proje Planlama” bölümünde tartışılan materyallerden bazılarını kullanmak isteyeceksiniz.

Kendi arama alışkanlıkları hakkında daha metakognitif olabilmeleri için kullandıkları arama motorlarını takip etmelerini sağlayın. Sorgulama projesi boyunca, öğrencilerin Yansıma Günlükleri tutmalarını ve arama motoru stratejilerini düzenli olarak birbirleriyle paylaşmalarını sağlayın.

Tahmin edebileceğiniz gibi, anahtar kelime seçimi, Web’de başarılı bir şekilde okuma ve öğrenmenin temel taşıdır. Alakalı herhangi bir bilgi bulamazsanız, kesinlikle okuyamazsınız.

İlkokul, ortaokul ve hatta lise öğrencileriyle çok sayıda anahtar kelime birimi gerçekleştirdikten sonra, bunun her yıl ilgiyi hak eden bir alan olduğunu güçlü bir şekilde hissediyoruz.

Anahtar kelime birimleri sırasında, öğrencilerin anahtar kelimelere konsantre olabilmeleri için QUEST sürecinin diğer tüm yönlerini yoğun bir şekilde yapılandırırız. Ek bir bonus olarak, anahtar kelimelere odaklanmak, öğrencilerin heceleme ve kelime dağarcığı becerilerini de teşvik edecek ve güçlendirecektir.

Öğrencilerinizin anahtar kelime bilgisini hızlı bir şekilde değerlendirmenin bir yolu, Anahtar Kelime Değerlendirmesini ve beraberindeki Anahtar Kelime Puanlama Kılavuzunu kullanmaktır. Ön testi bir öğretme ve tartışma aracı olarak kullanabilmeniz için, öğrencilere puanlama için kağıtları değiş tokuş ettirin.

Ek alıştırma için, Anahtar Sözcük Alıştırması 1 ve Anahtar Sözcük Alıştırması 2 etkinliklerini kullanabilirsiniz. Bunlar sizin için yalnızca mükemmel teşhis değerlendirme araçları değil, aynı zamanda sınıf tartışması ve sonrasında yansıtma için kullanıldığında muhteşem öğretim araçlarıdır.

Öğrencilerin anahtar kelime stratejilerini değerlendirmek için daha doğrudan bir yöntem, Çöpçü Avı Değerlendirmesini kullanmaktır. Çocuklar için eğlenceli ve sizin için çok açıklayıcıdır.

Bu, bir matematik sorusu üzerindeki “çalışmanızı göstermeye” benzer çünkü biz yanıttan çok süreçle ilgileniyoruz. Bir komşunun ekranına gizlice göz atmak veya cevabı haykırmak isteyen öğrencilere dikkat edin.

Ancak, bulsalar bile, cevabı içeren bir web sitesine ulaşmak için herkesin yine de etkili anahtar kelimeler kullanması gerekir. Her zaman olduğu gibi, etkinliğin sonunda bir grup stratejisi tartışması ve/veya Düşünce Günlüğü girişi için zaman kazanın.


Bütün arama motorları
En çok kullanılan arama motorları
Arama motorları
Kalite Puanı Nedir
Arama motoru Örnekleri
Site Kalite Puanı sorgulama
Kalite Puanı Nasıl Yükseltilir
İnternette arama motorları


Öğrencilerinizden bazılarının odaklanmış anahtar kelime seçiminde rehberliğe ihtiyaç duyduğunu fark ederseniz, Basit Çöpçü Avı, İkame Çöpçü Avı ve Çift Odak Alanları Çöpçü Avı gibi ek çöpçü avları atayabilirsiniz. Tüm Çöpçü Avlarının yanıtları, U-15 Ödevi, Çöpçü Avı Yanıtları’nda bulunur. Kategori Akış Şemalarını henüz tanıtmadıysanız, bu etkinliklerin bağlamından koparılmış gibi görünebileceğini unutmayın.

Konu + odaklanmanın tek etkili anahtar kelime stratejisi olduğunu önermediğimize lütfen dikkat edin. Her öğrencinin sorgulama stratejisi araç kutusunda en az bir güvenilir anahtar kelime yöntemi olduğundan emin olmak istiyoruz.

Anahtar kelime seçiminde talimat ve uygulamadan sonra çoğu öğrenci, hızlarında ve doğruluklarında çarpıcı bir değişiklik fark edecek ve kendilerinden çok memnun kalacaklardır.

Konuyu + odaklanma stratejisini aile üyeleriyle paylaşmak için eve koşan, böylece yapılandırmacı eğitimde çok istenen “uzman kisvesini” üstlenen her yaştan ve yetenekten öğrencinin güzel anılarına sahibiz. Aslında, birlikte çalıştığımız tüm öğretmenler, etkili bir şekilde nasıl arama yapacaklarını öğrenmelerine birinin yardım etmesinin bu kadar uzun sürmesinden şikayet etti.

Bir veya iki haftalık anahtar kelime değerlendirmesi ve öğretiminden sonra, öğrenciler genellikle kendi sorgulama projelerini denemek için can atıyorlar. Bir çöpçü avının niteliksel olarak farklı olduğu ÖNEMLİ NOKTAYI belirttiğinizden emin olun.

Birincisi, küçük bir bilgi parçası için hızlı bir aramadır, oysa ikincisi çok daha karmaşıktır ve çeşitli kaynaklardan fikirlerin ve bilgilerin sentezini gerektirir. kullanmanızı öneririz. Özellikle Proje Planlama Şablonu olan Ödev Q-13 olmak üzere, öğrencilerin sorularını yanıtlamak için bazı proje planlama materyalleri yer alır.

Anahtar kelime alışkanlıkları hakkında metakognitif hale gelmeleri için kullandıkları anahtar kelimeleri takip etmelerini sağlayın. Sorgulama projesi boyunca öğrencilerin günlük Düşünme Günlükleri tutmalarını ve herkesin anahtar kelime stratejilerini düzenli olarak paylaşmaları için zaman ayırmalarını sağlayın.

Kaynak kaynaklarını anlama, bilgisayarları yönetme, İnternet’i kullanma, arama araçlarını seçme ve anahtar sözcükleri seçme ile ilgili bu bölüm. Araştırmacılar defalarca birçok insanın, hatta yetişkinlerin Web’de bilgi aramakta güçlük çektiğini bulmuşlardır; bu nedenle, bu beceriler öğretilmeli, uygulanmalı ve güçlendirilmelidir.

Bilgisayar öğretmenleri ve medya uzmanlarının öğrencilerle sürekli bir zamanı olmadığından, sınıf öğretmenlerinin öğrencilerin Kaynakları Anlamak için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olması gerekir.

Değerlendirme ile ilgili bir sonraki bölümde, Web’de bulunan bilgilerin “yararlılığını” ve “doğruluğunu” belirlemek için stratejiler sunuyoruz. Öğrencilerin yalnızca arama motoru sonuçlarını görüntülerken bir web sitesinin ziyaret etmeye değer olup olmadığını belirlemesi değil, aynı zamanda web sitesinin gerçekten istenen bilgileri içerip içermediğine de karar vermesi gerekir. Ayrıca, bilginin güvenilir olup olmadığını belirlemeleri gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın