Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelimelerin Seçilmesi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelimelerin Seçilmesi

Sürüm Farklılıkları 

GOOGLE

Google metin eşlemeyi kullanır, bu nedenle bulmayı umduğunuz bilgiler hakkında zaten iyi bir fikriniz olduğunda kullanışlıdır. Bu yazının yazıldığı sırada Google, okuyucunun arama terimleriyle ilgili en alakalı ve popüler olanları belirlemek için 8 milyar web sitesinde arama yapıyor. Popülerlik sıralaması, diğer kişilerin ziyaret etmeyi seçtiği sitelere öncelik verir, bu nedenle en iyi sonuçlar muhtemelen sizin aradığınız sonuçlar olacaktır.

Google ayrıca, yalnızca belirtilen arama terimlerinizi aramak için değil, aynı zamanda yakından ilişkili diğer terimleri de aramak için bir kök çıkarma tekniği kullanır. Google büyük/küçük harfe duyarlı değildir, bu nedenle büyük veya küçük harf kullanmanız fark etmez. Google, bir arama terimini yanlış yazmış olabileceğinizi düşünürse, “Bunu mu demek istediniz?” sonuç listesinin başında. Yazım hatası yaptıysanız, doğru arama sonuçlarını görmek için Google tarafından sağlanan doğru yazımı tıklayabilirsiniz.

Google, gelişmiş Web arama motoruna ek olarak, bazıları hala geliştirme aşamasında olan çok sayıda ek özellik sunar. Öğrenciler için çok popüler bir araç, yalnızca Web’de resimler arayan “görsel arama” özelliğidir. Bu görüntülerin ücretsiz olmadığını unutmayın, bu nedenle telif hakkı yasalarına uymak için uygun alıntılar toplanmalıdır.

Google, tüm İnternet kaynaklarını Web arama aracında birleştirmek yerine, ilgi grupları, haberler, alışveriş ve hatta uydu görüntüleri için ayrı aramalar gerçekleştirir. Diğer benzersiz özellikler, arama sonuçlarını yerel kaynaklarla veya bilimsel çalışmalarla sınırlandırma becerisini içerir. Son olarak müstehcen cinsel içeriğin arama sonuç listenizde görünmesini engellemek için tercihler linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz “Güvenli Arama” özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Google’da güneş sistemi hakkında bilgi aramak, yan tarafta listelenen sponsorlu bağlantılarla (reklamcılar tarafından ödenen) yaklaşık 36 milyon web sitesi verir. Bu kadar çok sayıda arama sonucu öğrenenler üzerinde iki etkiden birine sahip olabilir. Bazıları tamamen bunalmış hissedecek ve bu devasa miktarda bilgiyi daraltmak için gereken navigasyon kararlarını veremeyecektir.

Diğer öğrenciler bu sayıya, internette arama yapmakta iyi olduklarının bir işareti olarak bakarlar, çünkü pek çok web sitesi bulabilirler. Her iki durumda da, arama yapanların bilgi erişimini daha yönetilebilir hale getirmek için aramalarını daraltmak üzere anahtar kelime stratejilerine ihtiyacı vardır.


Tezde anahtar kelimeler Nasıl yazılır
Makalede anahtar kelimeler Nasıl yazılır
Makale anahtar kelime örnekleri
Makalede anahtar kelime kaç tane olmalı
Satış için anahtar kelimeler
YouTube anahtar kelime Bulma
SEO anahtar kelime analizi
Google anahtar kelime planlayıcı


Yahoo

Yahooligans gibi, Yahoo da kategorileri kullanır, bu nedenle, arzu ettiğiniz bilgiler hakkında genel bir fikriniz olduğunda ancak aramaya nereden başlayacağınız konusunda net bir fikriniz olmadığında faydalıdır. Yahoo, Yahoo personeli tarafından kategoriler halinde düzenlenmiş web sayfalarının bir dizinidir. Örneğin, bir “ünlü kişi” projesi için bir öğrenci, araştırma yapacağı ünlü bir kadın bilim insanını belirlemesine yardımcı olabilecek web sitelerini bulmak için Toplum ve Kültür > İnsanlar > Bilim Adamları > Kadınlar kategorilerini derinlemesine inceleyebilir.

Yahoo, kategori taramasına ek olarak arama terimlerini de kabul eder. Belirtilen arama terimleri Yahoo dizinindeki insanlar tarafından derlenen kategorilerden biriyle eşleşmezse, Yahoo aramayı tamamlaması için Google’a gönderir. Son zamanlarda Yahoo, web sayfalarını, resimleri, videoları, yerel bilgileri, haberleri ve ürünleri tek bir büyük isabet listesinde bir araya getirmek yerine ayrı ayrı arama yapma yeteneği gibi Google’ın sağladığı özelliklerin birçoğunu sağlamaya başladı.

Yahoo’da “güneş sistemi” terimi için yapılan bir arama, sağ tarafta listelenen sponsorlu siteler de dahil olmak üzere yaklaşık 16 milyon web sitesi döndürür. Öğrencilerimize öğretmemiz gereken pek çok kritik okuryazarlık becerisinden biri, sponsorlu bağlantıların güvenilirliğini sorgulamaktır, çünkü bunlar muhtemelen ticari amaçlıdır ve bilgi ihtiyaçları için en iyi kaynak olmayabilirler. 

Anahtar Kelimelerin Seçilmesi

Daha önce belirtildiği gibi, araştırmalar her yaştan insanın Web’de arama yapmada genellikle yetersiz (yavaş) ve etkisiz (yanlış) olduğunu defalarca göstermiştir. Örneğin, arama yapanların yaklaşık %25’i aradıklarını bir arama motorunun döndürdüğü ilk sonuç grubunda bulamıyor.

Bu, yavaş yüklenen web sayfalarına ek olarak, tüm İnternet kullanıcılarının yarısından fazlasının çevrimiçi olduklarında neden “Web öfkesi” olarak bilinen bir fenomen olan öfkelerini kaybettiklerini kabul etmelerini açıklayabilir. Web’de arama yapmanın zorluğu, pek çok kişinin gözünden kaçan benzersiz bir görev olan anahtar kelime seçimine odaklanır.

Web’de arama yapanların büyük çoğunluğu, oturum başına yalnızca iki anahtar kelime kombinasyonu kullanır, karmaşık anahtar kelime stratejileri kullanmaz ve genellikle sonuç listesinden en fazla 10 belge görüntüler.

Bir aramayı daraltmak için Boolean işleçlerinin kullanımı pratikte yoktur, %2 ile %8 arasında değişir; aslında, yetişkinler Boole işleçlerini kullanmaya çalıştıklarında bile genellikle bunu yanlış yaparlar. Büyük bir çalışmada, altı farklı okuldan 191 lise öğrencisi, Boole işleçleriyle ilgili bir ünite sırasında anahtar sözcükler oluştururken aşağıdaki hataları yaptılar:

• Öğrencilerin %44’ü Boole tersini yaptı
• Zamanın %28’inde öğrenciler operatörleri kullanamadı
• Arama ifadelerinin %36’sı doğal dilde bir ifade veya cümle içeriyordu
• Öğrencilerin %22’si sözcükleri yanlış yazdı
• %22 gereksiz kavramlar ekledi
• %100 ihmal edilen kelime biçimi varyasyonları (kesme)

Benzer şekilde, Excite arama motoruna girilen milyonlarca anahtar kelime kombinasyonunu analiz eden bir dizi çalışmada Jansen ve meslektaşları, Web’de arama yapan çoğu kişinin anahtar sözcükler oluşturmak için karmaşık stratejiler kullanmadığı sonucuna vardı.

Örneğin, kullanıcıların %67’si ilk ve tek arama sorgusunun ötesine geçmiyor ve yeni aramalar yapsalar bile anahtar kelimelerinde kelime sırasını tersine çevirme, büyük ve küçük harfleri değiştirme gibi yaptıkları değişiklikler yok denecek kadar azdır.

Yürütülen kapsamlı araştırmalara göre, çocuklar ve genç ergenler anahtar sözcükler oluşturmak için en az beş temel strateji kullanırlar: (1) tek sözcükler; (2) konu + odak; (3) birden fazla kelime; (4) ifadeler; ve (5) sorular. Basit olması için, bunları üç kapsayıcı kategoride sunuyoruz: bir konu veya araştırma sorusu için uygun kapsamı ölçmeye benzer şekilde çok geniş, tam doğru ve çok uzundur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın