Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kayıtlı Aramalar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kayıtlı Aramalar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Kayıtlı Aramalar

Kullanıcılar gelecekte aramalarından birini veya daha fazlasını yeniden yapmak isteyebilir. Kullanıcılar karmaşık aramalar için bir veya daha fazla ölçüt eklemeyi unutabileceğinden, aynı arama ölçütlerini tekrar tekrar belirtmek verimsizdir ve hataya açıktır.

Kullanıcıların ad hoc arama sorgularını kaydetmelerine ve gerektiğinde yeniden göndermelerine izin verin. Ek olarak, arama kriterlerine uyan yeni öğelerden haberdar olabilmeleri için kullanıcıların uyarılar ayarlamasına izin vermeyi düşünün.

Aramaları kaydetme yeteneği, özellikle aramalar karmaşık olduğunda ve filtreleme, sıralama ve özelleştirme seçeneklerinin bir kombinasyonunu içerdiğinde kullanıcılara zaman kazandırabilir. Aramalar karmaşık olmadığında bile, kullanıcıların aramaları kaydetmesine izin vermek, geçmiş aramaları hatırlamalarını ve başkalarıyla paylaşmalarını kolaylaştırır.

Ayrıca, kullanıcıların kayıtlı aramaları için bildirim uyarıları ayarlamasına izin vermek, uygulamayı daha kullanışlı hale getirir çünkü kullanıcılar kayıtlı aramalarını düzenli olarak yapmak ve değiştirilen öğeleri belirlemek zorunda kalmaz.

Arama sonuçları sayfasında, kullanıcılara aramalarını kaydetme seçeneği sunun. Kullanıcıların arama yaptıkları parametreleri açıkça görebilmeleri için “Aramayı Kaydet” eylemini arama kriterlerinin yakınına yerleştirin.

KULLANICILARIN ARAMALARINI YENİDEN YAPMALARINI KOLAYLAŞTIRIN

Kullanıcıların kayıtlı aramalarını kolayca yeniden yapmalarına izin verilmesi önemlidir. Kaydedilmiş aramalara sık sık erişilecekse, bunları ana sayfada kullanılabilir ve kolayca erişilebilir hale getirin veya sayfa başlık bölgesindeki yardımcı program navigasyonuna dahil edin. Ayrıca, kullanıcıların kayıtlı arama listelerini yönetmelerinin daha kolay olacağı “Hesabınız” bölümünde bunları kullanılabilir hale getirmeyi düşünün.

Kullanıcılardan aramalarını kaydetmelerini istemek yeterli olmayabilir, çünkü kullanıcılar kayıtlı aramalarını düzenli olarak kontrol etmeyi ve güncellemeleri gözden geçirmeyi hatırlamayabilir. Aramalarını tekrar yaptıklarında bile değiştirilen öğeleri belirlemekte zorlanabilirler. Kullanıcılara, değişikliklerden haberdar olabilmeleri için uyarı oluşturma ve bildirim ayarlama seçeneği sunarak kayıtlı aramaları daha kullanışlı hale getirin.

Daha yeni bir trend, kullanıcıların aramalarını e-posta uyarıları olarak kaydetmelerine veya Gerçekten Basit Sendikasyon (RSS) yayınlarına abone olmalarına izin vermektir. Abone olduktan sonra, kullanıcılar güncellemeler için beslemeleri izlemek üzere bir RSS okuyucu yazılımı kullanabilirler. Bu, kullanıcıların kayıtlı aramalarına erişmek için uygulamada oturum açma ihtiyacını ortadan kaldırır.


Geçmişi sil
Geçmişi göster
Tüm Geçmişi sil
Hepsini sil
Telefon arama geçmişi Görme
Telefon arama Geçmişi silme
Arama geçmişi
Arama Geçmişi silme


Listeler

Listeler, bir öğe koleksiyonunu görüntülemek için web uygulamalarında yaygındır. Ancak, listeleri sunmak için kullanılan yaklaşım, koleksiyondaki öğelerin doğasına bağlıdır.

BASİT LİSTE, tipik olarak yalnızca bir veya iki özelliğe sahip bir öğe koleksiyonunu sunmak için kullanılır. Karşılaştırma veya sıralama için kullanıcılar tarafından ek niteliklere başvurulmayacaksa, çok özellikli öğeler için kullanılabilir. Sıralama ve karşılaştırmanın önemli olduğu çok özellikli öğeleri sunmak en iyi TABULAR LIST kullanılarak gerçekleştirilir.

Liste öğelerinin bir üst-alt ilişkisini göstermesi gerektiğinde HİYERARŞİK LİSTE en uygunudur. Hiyerarşik bir listedeki öğeler, ebeveyn-çocuk ilişkileri artık liste öğelerinin değişen sırasına uygun olmayabileceğinden başvurulduğunda genellikle TABLO LİSTESİ’ne geri döner.

OLAYLAR LİSTESİ ve ZAMAN ÇİZELGESİ, zamana dayalı bilgiler içeren öğeleri içeren listeler için kullanılır. OLAY LİSTESİ, gelecekteki olayları gösterirken uygundur ve ZAMAN ÇİZELGESİ, geçmiş olayları gösterirken uygundur.

Artan multimedya içeriğiyle birlikte, metin listeleri yerini öğelerin küçük resim olarak gösterildiği GÖRÜNTÜ LİSTELERİ/GRIDS’e bırakıyor. Görüntüler artık özellikle arama sonuçları için geleneksel olarak metin listeleri olarak gösterilen öğeler için bile değerlendiriliyor.

Açık uygulama programlama arabirimleri (API’ler) aracılığıyla coğrafi harita bilgilerine kolayca erişilebilmesiyle, harita tabanlı etkileşim de olağan hale geliyor ve coğrafi (veya uzamsal) niteliklere sahip öğe listeleri genellikle MAPS tarafından tamamlanıyor.

Web uygulamalarında, kullanıcılar yalnızca liste öğelerini görüntülemez, tek tek öğeler üzerinde (örn. düzenleme, kaldırma, kopyalama vb.) veya birden fazla öğe üzerinde (örn. karşılaştırma, taşıma, silme vb.) eylemler gerçekleştirir. Bu LİSTE EYLEMLERİ öğeleri bir veya daha fazla şekilde etkiler. Bununla birlikte, öğeleri değiştirmeyen ve bunun yerine verileri başka biçimlerde (LIST UTILITY FUNCTIONS) dışa aktararak paylaşımı, yazdırmayı ve analizi kolaylaştıran bir dizi eylem vardır.

BASİT LİSTE

Kullanıcılara bir ila birkaç özelliği olan bir öğe listesi sunulmalıdır ve her öğe bir veya daha fazla eylemle ilişkilendirilebilir. Ayrıca, sunulacak öğelerin herhangi bir özelliğe göre sıralanması veya karşılaştırılması gerekmez.

Kullanıcılara, ilişkili eylemlerle birlikte basit bir öğe listesi gösterin.  Kullanıcıların listelere aşina olması, özellikle öğeler öncelikle metin tabanlı olduğunda ve bunlarla ilişkili temel eylemlere sahip olduğunda, bir dizi öğeyi sunmayı çok etkili bir tasarım yaklaşımı haline getirir.

Örneğin listeler, kullanıcılara yapılacaklar, en çok yönlendiren web siteleri, en popüler ürünler vb. öğelerin listesinin gösterildiği panolarda ve portallarda yaygın olarak kullanılır. Kullanıcılar daha sonra ayrıntılarını görüntülemek üzere gezinmek için bir liste öğesini tıklayabilir.

Basit listeleri numaralı veya numarasız listeler olarak gösterin. Numaralandırılmış listeler, özellikle haftanın en iyi 10 filmi veya en iyi 10 haber hikayesinde olduğu gibi, sayılar öğenin sıralama sırasını temsil ettiğinde kullanışlıdır.

Listenin görsel etkisini iyileştirmek veya öğenin türünü belirtmek için numarasız listelerde simgeler veya başka simgeler kullanmayı düşünün. Ek olarak, listeler, yakın aralıklı liste öğelerinin okunabilirliğini artırmak için alternatif arka plan rengi tonları veya bir satır ayırıcı kullanabilir.

Basit listelerin çoğu yalnızca bir veya iki özniteliği olan öğeleri gösterse de, bazı listeler daha fazlasını içerebilir. Örneğin, arama sonuçları genellikle sayfa başlığını, kısa bir açıklamayı, web sitesi adresini ve diğer bilgileri basit bir liste biçiminde gösterir.

Kullanıcıların çoklu özellik listesini sıralaması ve bu özelliklerin öğelerini karşılaştırması gerekmediğinde, basit bir liste kullanmak genellikle TABLO LİSTESİnden daha iyi bir alternatiftir. Ancak, birden fazla öznitelik içeren basit listeleri gösterirken, listedeki en önemli özniteliği belirgin hale getirerek ve onu diğer özniteliklerin önüne yerleştirerek hızlı taramayı kolaylaştırın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın