Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kapsamlı Bellek Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kapsamlı Bellek Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Kapsamlı Bellekten Tahsis Etme Mekanizmaları

Kapsamlı bellekteki nesnelerin tümü birlikte serbest bırakıldığından, ayırma algoritması basit olabilir. Algoritma sabit zamanlı bir algoritmadır ve hızlıdır. Genellikle LTMemory sınıfını destekleyen bulacağınız algoritma yaklaşık olarak budur. Sınıf, CTMemory (sabit zaman ayırma belleği için) yerine LTMemory (doğrusal zaman ayırma belleğini temsil eder) olarak adlandırılır çünkü bir nesne için bellek tahsis edildikten sonra, JVM’nin nesneyi başlatması gerekir.

En azından, nesne sabit değerlere başlatılır, bu nedenle nesneyi tahsis etmek için toplam süre, belleği almak için sabit süre artı nesnenin boyutuna bağlı olan (veya boyutunda doğrusal olan) bir süredir. nesne) başlatmak içindir.

Bu nedenle doğrusal zaman belleği olarak adlandırılır. Bir nesne oluşturmak için en kötü durum süresi, nesnenin boyutunun bazı sabit katlarından daha hızlı olamayacağından, Algoritmadaki sabit zamanlı bellek ayırma algoritması, nesnenin boyutuyla orantılı olarak zaman alan bir algoritmaya kadar herhangi bir şeyle değiştirilebilir. 

LTMemory’de bir nesne oluşturmak için gereken süre kolayca tahmin edilebilir (ve uygulama çok süslü olmadıkça her zaman neredeyse aynı olacaktır) ve bu bellek alanı tükenirse LTMemory’den yeni bir bellek başarısız olsa da, LTMemory’den ayırma asla kışkırtmaz çöp toplama. Bu özellikler, LTMemory’yi, öngörülebilir performans bir sorun olduğunda yeni nesneleri tahsis etmek için çekici bir yer haline getirir.

VTMemory’nin herhangi bir süre almasına izin verilir. Bu, RTSJ uygulamasının boş belleği yönetmek için herhangi bir algoritmayı kullanmasına izin verir. Uygulama, bir C malloc işleviyle VTMemory’yi desteklemek için bu özgürlüğü kullanmayı seçebilir. malloc işlevi genellikle malloc tarafından yönetilen bellek miktarıyla veya (malloc bir arkadaş ayırıcı kullanıyorsa) o boyuttaki günlükle orantılı olarak zaman alır.

Bu tür VTMemory uygulaması için destekleyici kod, malloc kullanarak her yeni nesne için bellek ayırır ve bir bellekteki nesnelerin bağlantılı bir listesini tutar. Kapsamlı bellek alanı devre dışı kaldığında, VTMemory’yi destekleyen kod, her bir bellek bloğunu boş havuza döndürmek için C serbest işlevini kullanarak bağlantılı listede yürürdü.

VTMemory alanlarında, standart çöp toplayıcılardan daha hızlı çalışmak için atama kurallarından yararlanacak bir çöp toplama hizmeti uygulamak mümkün olabilir. Çöp toplama gecikmelerinin yalnızca kapsamdan yeni nesnelerin tahsisi sırasında görünür olması koşuluyla, RTSJ’deki hiçbir şey bir uygulamanın bunu yapmasını engellemez.

RTSJ, VTMemory’nin LTMemory’ye göre herhangi bir avantajını belirtmez, dolayısıyla bir tasarımcı, VTMemory’nin LTMemory’ye farklı bir ad veren bir sarmalayıcıdan başka bir şey olacağını varsayamaz. Yine de, bir uygulama LTMemory’nin güçlü nesne oluşturma performansı garantisine ihtiyaç duymadığında, VTMemory’yi kullanabilir ve uygulamaya belleği daha verimli kullanma şansı verebilir veya verilen ek özgürlükle RTSJ uygulamasının yapmayı seçtiği her şeyi yapabilir. VTMemory tarafından.

Kapsamlı Bellek Oluşturma

Kapsamlı bir belleğin kullanılabilmesi için önce oluşturulması gerekir. Kapsamlı belleği istediğiniz zaman normal bir new ifadesiyle oluşturabilirsiniz. Bellek alanı nesnesi normal bir nesnedir, ancak nesneyle ilişkili tahsis edilebilir bellek özel bir alana tahsis edilmiştir (belki doğrudan JVM tarafından malloc ile tahsis edilmiştir), bu nedenle kapsam için kullanılan bellek örtük referans kısıtlamaları taşımaz.

Kapsamlı belleğin yapıcısı, alanın başlangıç boyutunu ve maksimum boyutunu geçer. Standart Java ortamında nesnelerin boyutu belirtilmez ve hatta dilin ruhuna aykırı olmadan belirlenemez.

RTSJ, bir nesnenin boyutunu (memoryConsumed ile) oldukça kolay bir şekilde belirlemenizi sağlar, ancak nesnelerin boyutunu belirtmez, bu nedenle belirli bir nesne kümesi için gereken boyut önceden hesaplanamaz. Başlangıç ve maksimum boyut için sabit değerler çalışacaktır, ancak bunların her yeni Java platformunda test edilmesi gerekir. Alternatif olarak, Size Estimator sınıfı, gösterildiği gibi, bir bellek alanını belirli bir nesne karışımına uyacak şekilde boyutlandırmanın taşınabilir bir yolu olarak kullanılabilir.


MemTest86
Memtest86 İndir
Bilgisayar performans ARTTIRMA Windows 10
Memtest64
Memtest ne kadar sürer
En iyi performans için ayarla
Sanal bellek arttırma Windows 10
PC RAM ARTTIRMA


Kapsamlı belleğin nereye tahsis edildiği ve ne zaman serbest bırakıldığı

RTSJ, kapsamlı bir bellek alanı tarafından temsil edilen belleğin “Java yığınında olmamasını ve çöp toplamaya tabi olmamasını” gerektirir.

Kapsamlı bellek alanı nesnesinin kendisi normal bir nesnedir. Yığın, ölümsüz veya kapsamlı bellekte saklanabilir. Java ortamının bütünlüğü, kapsamlı bellek tarafından temsil edilen belleğin, erişilebilir nesneler içermeyene ve karşılık gelen bellek alanı nesnesi serbest bırakılmaya uygun olana kadar serbest bırakılamamasını gerektirir.

Kapsamlı bir bellek alanının bitişik olması gerekmez, ancak başlangıç boyutu için ayrılan bellek bitişik davranmalıdır. Kapsamlı bir hafıza alanına bir dizi nesne sığdırabilirseniz, bu nesneler her zaman sığacaktır. Bu kural için ilginç bir test nesnesi, bitişik olduğunda bellek kapsamını tamamen dolduran bir nesnedir. 16 kilobaytlık kapsamlı bir bellek alanına 16 kilobaytlık bir nesne sığdırabilirseniz, alan pratik amaçlar için yeterince bitişiktir.

LTMemory ve VTMemory’nin maximumSize özelliği iyimserler içindir. RTSJ’nin bir uygulaması bir bellek kapsamı oluşturmayı başarırsa, kapsamın sonraki kullanımları için bellek kapsamının başlangıç boyutunu sağlamada başarısız olamaz.

Başlangıç boyutunun ötesinde bellek konusunda özel bir şey yapmak zorunda değildir. İlk tahsisatın ötesinde bellek ayırması gerekmez ve ilk belleğin ötesindeki istekleri yerine getirirse, bitişik bellek kullanmasına gerek yoktur. Ayrıca boş belleği başlangıç boyutunun ötesinde bir bellek alanından uzaklaştırabilir.

Bu, bir bellek kapsamının başarılı bir şekilde 100 kilobayta genişleyebileceği, ardından etkin olmadığında 50 kilobaytı tutamayabileceği ve milisaniyeler sonra yeniden kullanılabileceği anlamına gelir. Uygulamanın bir kapsamda fazladan bellekten yararlanabileceği ancak OutOfMemoryError’ı kolayca tolere edebileceği durumlarda değişken boyutlu bellek kapsamları kullanılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın