Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bellek Türleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bellek Türleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Bellek Türleri

Bir iş parçacığının yalnızca ölümsüz ve kapsamlı bellekten ayırdığı aralıklar sırasında, talep çöp toplamasına neden olmaz. Bu, aşağıda ana hatlarıyla belirtildiği gibi, çöp toplamanın söz konusu iş parçacığı üzerindeki etkisini büyük ölçüde azaltır:

• Daha düşük öncelikli bir iş parçacığının neden olduğu talep çöp toplama işlemi önlenirken iş parçacığı gecikebilir. Bu önleme gecikmesi için en kötü durum değeri çöp toplayıcıdan alınabilir:
• RealtimeSystem.currentGC().getPreemptionLatency()
• İş parçacığı, şu anda talep çöp toplama işlemini yürüten bir iş parçacığı tarafından tutulan bir kilidi beklerse, normal öncelik artırma algoritması çalışacak, ancak yine de çöp toplama, kilit serbest bırakılmadan önce tamamlanacaktır.
• Talep çöp toplama işlemini yürüten veya talep çöp toplama işlemini yürüten bir iş parçacığı tarafından engellenen herhangi bir yüksek öncelikli iş parçacığı, düşük öncelikli iş parçacıklarının yürütülmesini etkiler.
• İş parçacıkları bir dinamik öncelik zamanlayıcısının kontrolü altındaysa, iş parçacıkları arasındaki etkileşimler söz konusu zamanlayıcı için belgelenecektir, ancak yığından ayırmayan bir iş parçacığı üzerindeki çöp toplamanın etkisi sınırlı olacaktır.

Gerçek zamanlı iş parçacıklarının disiplinli zamanlamasını yığın olmayan tahsis alanlarıyla birleştirmek, birçok gerçek zamanlı uygulamanın ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince belirleyici yürütme sağlar.

JVM, yeni bellek türlerinin çöp toplayıcının kötü işaretçiler bırakmama taahhüdünü bozmasını önlemek için belirli kuralları uygulamak zorundadır. Temel kural, bir referans değişkeninin, referans değişkeninden önce serbest bırakılabilen bir nesneye referans içeremeyeceğidir. Bu kural JVM tarafından uygulanır. Atama kurallarını özetler.

Gerekirse, JVM, nesne referanslarını depolayan bayt kodu talimatlarını yürüttüğünde atama kurallarını uygulayabilir, ancak bu zorlama JVM’nin yürütülmesini yavaşlattığı için, kaliteli bir uygulama, bir sınıfı yüklediğinde, doğrulamak için her türlü çabayı gösterecektir. bir referansı saklayan işlem, atama kurallarına uyar; veya belki de güvenilir bir derleyici birçok atamanın doğruluğunu doğrulayabilir. Java çalışma zamanı bir kuralı ihlal eden bir atama yakalarsa, bir IllegalAssignmentError atar.

RTSJ’nin yığın veya ölümsüz bellekteki nesnelere yapılan başvuruların herhangi bir bellek sınıfında saklanmasına izin verdiğini gösterir. Çöp toplayıcı, yığındaki nesnelerin her zaman en azından bu nesnelere yapılan başvurular kadar hayatta kalmasını sağlar. Ölümsüz hafızadaki nesneler uygulama kadar dayandığından, ölümsüz hafızadaki bir nesneye yapılan hiçbir referans geçersiz olmayacaktır.

Kapsamlı belleğe referanslara her zaman izin verilmez. Ölümsüz bellekteki veya öbekteki nesneler hiçbir zaman kapsam içindeki nesneleri işaret edemez. Bir kapsamdaki nesneler, kapsam artık etkin olmadığında serbest bırakılır. Yığındaki veya ölümsüz bellekteki bir nesne, kapsamdaki bir nesneye referans içeriyorsa, bu referans geçersiz olur ve Java ortamının temel garantilerinden biri ihlal edilir.

Bir kapsam, her zaman o kapsamdaki diğer nesnelere başvuran referanslara sahip nesneleri içerebilir. Bu nesnelerin ömrü aynıdır, dolayısıyla aralarındaki referanslar her zaman güvenlidir. Kapsamlardaki nesneler, JVM’nin en az referans kadar uzun bir ömre sahip olacağını bildiği diğer kapsamlara referanslar da içerebilir.

Nesnelere yapılan başvurular, Java dilinde ilkel bir veri türüdür ve yerel değişkenlerde saklanabilir. Yerel değişkenler, JVM’nin referanslardan daha uzun süreceğini bildiği bir kapsamdaki nesnelere referanslar tutabilir.


Bellek Türleri Psikoloji
Bilgisayar bellek türleri
Anısal bellek türü
Kalıcı bellek türleri
Bellek türleri beyin
İşleyen bellek diğer adı
Açık bellek Türleri
RAM bellek türleri


Ölümsüz Hafızayı Tahsis Etme Mekanizmaları

RTSJ, nesneleri ölümsüz bellekte tahsis etmek için beş mekanizmayı destekler:

• örtük. Java çalışma zamanı ortamı, bir nesnenin istisnasız olarak herhangi bir yerden başvurulabilir olması gerektiğini belirleyebilir. Sadece ölümsüz hafızanın bu gereksinimi karşıladığı ortaya çıktı. RTSJ’nin yüksek kaliteli bir uygulaması, bu nesnelerden bazılarını işlemek için özel bir referans sayma çöp toplayıcı tarafından denetlenen bellek nesneleri benzeri bir “hile” kullanabilir, ancak ölümsüzlermiş gibi davranmaları gerekir.

• yeniÖrnek. Herhangi bir iş parçacığı, ölümsüz bellek nesnesine bir başvuru alabilir ve belleği ayırmak için onun newInstance yöntemlerini kullanabilir. Bu, yalnızca bir ölümsüz nesne tahsis etmek isteyen kodlar için iyi bir tekniktir. Biraz uzun soluklu olduğundan ve belirli bir tahsisin ölümsüz hafızadan geldiğini mükemmel bir şekilde açıkça ortaya koyduğundan, tüm ölümsüz atamalar için en iyi teknik olabilir. Ölümsüz belleğin newInstance yöntemi ölümsüz bellekte bir istisna nesnesi oluşturmak için kullanılır.

NewInstance yönteminin formu, oluşturduğu nesneler için arg içermeyen yapıcılarla kullanılır. Oluşturulabilen ve daha sonra yapılandırılabilen nesneler için bu sınırlama, en kötü ihtimalle bir rahatsızlıktır. NewInstance’ın başka bir biçimi, yansıma kullanır ve kodlandığı gibi bağımsız değişkenleri olan oluşturucuları kullanabilir.

• yeni Dizi. Bu yöntem, gösterildiği gibi bir dizi nesne tahsis eder. Diziyi dolduracak nesne türünü kabul eder, ancak üyeleri ayırmaz.
• giriş. Ölümsüz bellek nesnesinin enter yöntemi, gösterildiği gibi, bir iş parçacığının ölümsüz belleği tüm tahsisi için geçici olarak varsayılan yapmasına izin verir. run yönteminde oluşturulan ve e’ye atanan yeni istisna ölümsüzdür.

Yeni bir varsayılan bellek ayırma alanı belirlemek, tanıtılan kapatma konseptinin birincil kullanımlarından biridir. Ölümsüz hafızayı kullanması gereken bir kod bölümünü tanımlamanın yeni bir tür parantezlemenin nasıl güzel bir yol olduğunu görebilirsiniz, ancak kapatma neredeyse aynı derecede kolay okunur ve dil değişikliği gerektirmez.

• Yeni Konu. Gerçek zamanlı bir iş parçacığının ilk varsayılan bellek ayırma alanı, iş parçacığı oluşturulduğunda belirtilebilir. ImmortalMemory.instance, Realtime Thread veya No Heap Realtime Thread sınıfının alan parametresi olarak kullanılırsa, bu thread, farklı bir alandan bellek ayırmak için newInstance veya enter kullanmadığı sürece tüm ayırmaları ölümsüz bellekten yapacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın