Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kapsam Yığını  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kapsam Yığını  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

Tahsis Mekanizmaları

Kapsamlı bir bellek nesnesi tahsis etmek ile kapsamlı bir bellek nesnesinden bir nesne tahsis etmek arasında önemli bir ayrım vardır. Kapsamlı bellek nesnesi, ScopedMemory’den türetilen bir sınıfın nesnesidir.

Belleğe bir veya daha fazla işaretçi, nesnenin görünmez uygulama bölümünde bir yere gizlenmiştir. Bu gizli bellek, nesneyle ilişkilendirilen bellektir. Kapsamlı bellekte tahsis edilen nesneleri depolamak için kullanılabilir.

RTSJ, kapsamlı bellekte nesneleri tahsis etmek için dört mekanizmayı destekler:

• newInstance— MemoryArea’dan newInstance ve newArray yöntemleri, nesneleri geçerli kapsam dışındaki bazı bellek alanlarından ayırır. Erişebildiğiniz herhangi bir bellek alanından tahsis edebilirsiniz, ancak kısıtlamalara uyan alanlar dışında newInstance’tan döndürülen nesne referansını depolayamazsınız.

Yığın ve ölümsüz bellek, kapsamlı bellekteki nesnelere yapılan başvuruları tutamaz. Kapsamlı bellek, kapsamlı belleğe referanslar tutabilir, ancak yalnızca daha uzun ömürlü kapsamlardaki nesnelere.
Öbekte, ölümsüz bellekte veya çevreleyen kapsamda bir nesne oluşturmak için newInstance veya new Array kullanabilirsiniz.

Geçerli kapsamlı bellek alanında o nesneye bir referans saklayabilirsiniz. Yığın veya ölümsüz nesnelere yapılan başvurular da dış kapsamlarda saklanabilir. Kapsamlı bellek nesnelerine yapılan referanslar, geçerli kapsamdan nesneyi içerene kadar herhangi bir kapsamda saklanabilir.

• enter— Bir iş parçacığı bir bellek alanının enter yöntemini çağırdığında, o iş parçacığı için varsayılan ayırma bağlamı o bellek alanına geçer; kontrol enter yönteminden döndüğünde geri döner.

Yanlış olamayacak kadar zarif görünen kapsamlı belleği kullanmanın bir yolunu gösterir. Çalışıyor, ancak yeni Runnable bellekte bir nesne yaratacak gibi görünüyor. O olmaz. Runnable, enter tahsis bağlamını mem’e taşımadan önce oluşturulur. Bu kod parçacığı, döngüde her seferinde yeni bir Runnable nesnesi oluşturacak ve döngüde her seferinde yeni nesneler otomatik olarak serbest bırakılmayacak. Bu ince bir bellek sızıntısıdır.

Kapsamlı belleği bir döngüde kullanmanın daha iyi bir yolunu gösterir. Yuvalanmış bir kapsamın basit bir uygulamasını gösterir. for döngüsü etrafında her seferinde, kontrol mem.’in enter yöntemini çağırır. run yönteminde ayrılan yeni nesneler mem’den gelir. Kontrol enter’dan her döndüğünde, uygulama bellekte tahsis edilen nesneleri serbest bırakabilir. Bu döngü, yığın belleği kullanmadan (ve çöp toplamaya zorlamadan) sonsuza kadar çalışabilir.

• Yeni iş parçacığı — Kapsamlı bir bellek alanını yeni bir iş parçacığına geçirmek, bu yeni iş parçacığının, varsayılan bellek alanı olarak bellek kapsamıyla çalışmaya başlamasını sağlar. Bu, açıklanan yığınsız gerçek zamanlı iş parçacıkları için çok önemlidir, çünkü bu iş parçacıklarının hiçbir koşulda yığın belleğine dokunmasına izin verilmez. Başlangıç ve maksimum boyutu 16K olan bir LTMeory alanı oluşturur.

Kod, tüketilen bellek miktarını yazdırır—0. Ardından, LTMemory alanını kullanacak yeni bir gerçek zamanlı iş parçacığı oluşturur ve tüketilen belleği yeniden kontrol eder—0. Sonra yeni iş parçacığını başlatır. Yeni iş parçacığı, 100 Tamsayı nesnesinden oluşan bir dizi oluşturur.

Yeni iş parçacığı çıktıktan sonra, LTMemory kapsamında 444 bayt kullanıldığını görüyoruz. Referans uygulama öyle kodlanmıştır ki, kapsam yeniden kullanılmak üzere olana kadar temizlenmez, bu nedenle kapsam başka bir gerçek zamanlı iş parçacığına geçirilene veya iş parçacığı kapsamın enter yöntemini çağırana kadar kullanılan 444 baytı göstermeye devam eder.

• Yöntemi enter olarak adlandırılır ve benzer şekilde çalışır, ancak diğer bellek kapsamlarının girilebilmesiyle farklı bir etkileşime sahiptir.

Sonlandırıcılar

Bir bellek kapsamında tahsis edilen nesneler için sonlandırıcılar, bu nesneler serbest bırakıldığında çalışır. Bu, bellek kapsamının etkin olmadığı an (kapsam için referans sayısı sıfıra gider) ile kapsamın yeniden girildiği veya başka bir iş parçacığına geçirildiği an arasında herhangi bir zamanda gerçekleşebilir.

Bellek kapsamı yeniden kullanılmazsa, kapsamdaki nesneler için sonlandırıcılar en geç bellek alanının serbest bırakıldığı zamandan sonra aşağıdaki gibi çalışacaktır:

• Kapsam nesnesi ölümsüz ise, bu, uygulamanın sonundan daha erken değildir.
• Kapsam nesnesi bir kapsamdaysa, zamanlama, çevreleyen kapsamın ömrü tarafından belirlenir.
• Kapsam nesnesi öbek üzerindeyse, sonlandırıcılar en geç kapsam nesnesi çöp toplandığında çalışır.

Bir nesne için sonlandırıcı, nesnenin yaratıldığı bellek alanında çalışır.


Kurumsal web tasarım
Profesyonel web tasarım
En iyi web tasarım firmaları
Hazır web tasarım
web tasarım kursu (ücretsiz)
Web Tasarım Ajansı
Web tasarım Fiyatları
Web tasarım Nedir


Yuvalanmış Kapsamlı Belleği Kullanma

Kapsamlı bir bellek alanı, tahsisi için enter yöntemiyle etkinleştirilir ve enter yöntemi geri döndüğünde devre dışı kalır. Bu şekilde kullanıldığında kapsamlı bellek iç içe geçmiş bir kapsamdır.

Atama kuralları, iç içe geçmiş bellek alanları yığını gibi davranan şeyler tarafından yönetilir. Tek ebeveyn kuralına uymaları koşuluyla, bellek alanlarını istediğiniz gibi iç içe geçirebilirsiniz. Kapsamın enter yöntemi, herhangi bir iş parçacığının farklı bir kapsamdan girmiş olduğu bir bellek alanında çağrılırsa, bir Kapsamlı Döngü İstisnası atar.

Tüm karmaşıklığıyla, tek ebeveyn kuralını ve atama kurallarını desteklemek, iki tür veri yapısı gerektirir: tüm iş parçacıkları tarafından paylaşılan yönlendirilmiş asiklik grafik (DAG) ve iş parçacığı başına bir ağaç.

Kapsam Yığını 

Gerçek zamanlı bir iş parçacığı oluşturulduğunda, yapıcı kapsam yığınını aşağıdaki gibi başlatır:

• İş parçacığı kapsamlı bellekte oluşturulmuşsa, ilk kapsam yığını, alt iş parçacığının oluşturulduğu andaki ana iş parçacığının kapsam yığınının bir kopyasını içerecektir.
• İş parçacığı yığın belleğinde oluşturulmuşsa, kapsam yığını başlangıçta yalnızca yığın belleği içerecektir.
• İş parçacığı ölümsüz bellekte oluşturulmuşsa, kapsam yığını başlangıçta yalnızca ölümsüz belleği içerecektir.

İş parçacığının ilk bellek alanı (kurucusunda belirtildiği gibi) zaten çocuğun kapsam yığınındaki geçerli kapsam değilse, iş parçacığı kurucusu, alt iş parçacığının girmiş olması durumunda olduğu gibi aynı kuralları izleyerek onu kapsam yığınına ekleyecektir. hafıza alanı.

Bu, her gerçek zamanlı iş parçacığına, uygulamanın atama kurallarını zorlamak için kullandığı bir kapsam yığını verir. Uygulama, kapsam yığınına Gerçek Zamanlı İş Parçacığı üzerindeki bir statik yöntemler koleksiyonuyla erişebilir:

• getMemoryAreaStackDepth— Geçerli iş parçacığının kapsam yığınının boyutunu döndürür.
• getOuterMemoryArea(int dizini)— Kapsam yığınını bir dizi gibi ele alır. Yığın, daha yüksek dizinler yönünde büyür, bu nedenle yığın büyüyüp küçülürken kapsam yığını girişleri sabit dizinlerde kalır.
• getCurrentMemoryArea— Bu, geçerli ayırma bağlamı olan bellek alanını döndürür. getOuterMemoryArea(getMemoryAreaStackDepth() -1) ile aynı şekilde çalışır.
• getInitialMemoryAreaIndex— Bir iş parçacığının ilk bellek dizini, iş parçacığının enter ile yığına ittiği kapsamlar ile ebeveyninden devraldığı kapsamlar arasındaki işaretçidir. Bu yöntem, kapsam yığınındaki geçerli iş parçacığının yığınının ilk bellek alanının dizinini döndürür.

Memory Area’daki bir statik yöntem de bir iş parçacığının kapsam yığınını etkiler. Kapsam yığını, aslında MemoryArea sınıfındaki executeInArea yöntemi nedeniyle bir kapsam ağacıdır. YürütmeInArea çağrıları tarafından yürütülen kod, iş parçacığının orijinal olarak girdiği bellek alanından farklı bir bellek alanına girerse, yığın bir ağaca dönüşür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın