Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kalıcı Nesne Hizmeti – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kalıcı Nesne Hizmeti – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Hazırlama

CORBA Hizmetleri Referansı

CORBA standardı, zengin bir nesne hizmetleri kümesi içerir. Bu hizmetler isteğe bağlı olarak bir CORBA sağlayıcısı tarafından CORBA uyumlu ortamının bir parçası olarak sunulabilir. Çoğu satıcı, CORBA nesnelerini bulmak için başlıca araç olduğu için bir Adlandırma Hizmeti içerir. Güvenlik ve Etkinlik Hizmetleri gibi diğer hizmetler, tüm kullanıcılar tarafından gerekli değildir, bu nedenle bunlar genellikle isteğe bağlı eklentiler olarak sağlanır.

CORBA hizmetleri için bu hızlı başvuru tam da budur: hızlı bir başvuru, kapsamlı değil. Çeşitli CORBA hizmetlerinin neler sunabileceğini anlamanız sizin için önemli olsa da, 15 hizmetin tümü için eksiksiz bir referans sağlamak bu kitabın kapsamı dışındadır.

Her hizmetin kısa bir genel bakışını ve temel arabirimleri ve bağlı olduğu diğer hizmetler gibi birkaç ayrıntısını sağladım. Hizmetlerden herhangi biri bir CORBA ortamındaki ihtiyaçlarınız için uygun bir çözüm gibi görünüyorsa, OMG’den hizmetlerin özellikleriyle ilgili tüm ayrıntıları alabilirsiniz.

Genel olarak konuşursak, CORBA hizmetlerinin her biri bir şeyi yapmanın standart, düzenli ve açık bir yolunu tanımlar. Bu aktiviteyi sadece temel CORBA arayüzlerini kullanarak başka bir şekilde yapabilirsiniz, ancak kullandığınız teknik ne olursa olsun standart dışı, geçici ve örtülü olacaktır.

Örnek olarak, yalnızca standart CORBA yapılarını kullanarak, nesnenizin başka, muhtemelen uzak bir nesnedeki bir değişiklikten otomatik olarak haberdar edildiği bir araç oluşturabilirsiniz. Etkinlik Hizmeti, bu bildirim kanallarını tanımlamak için standartlaştırılmış bir dizi arabirim sağlar, böylece dış aracılar da katılabilir.

Özel bir yaklaşım geliştirmek veya bir CORBA hizmeti kullanmak arasında karar verirken, bu hizmete bağlı kalmanız gereken düzeyi, bu alandaki diğer aracılarla birlikte çalışabilirlik ihtiyacınızı ve ilgili maliyetleri göz önünde bulundurmalısınız.

Adlandırma Hizmeti

Adlandırma Hizmeti, CORBA’da en sık kullanılan hizmettir, çünkü istemcilerin ağdaki nesneleri bulmaları için temel yolu sağlar. Uzak nesne başvuruları, Adlandırma Hizmeti içindeki adlara bağlanabilir ve istemciler, Adlandırma Hizmeti’nden ada göre isteyerek bu nesne başvurularına ağ üzerinden erişebilir. Adlandırma Hizmeti hakkında daha fazla ayrıntı Bölüm 4, Java IDL’de mevcuttur.

Adlandırma Hizmeti’ndeki ana arabirim, NamingContext’tir. Adlandırılmış nesnelerin bir dizini veya alt dizinini temsil eder. Bu arabirim, adlandırma dizini içindeki nesneleri ve alt bağlamları bağlayabilir, arayabilir ve bağlarını kaldırabilir. Bir NamingContext içindeki nesnelerin adları, NameComponent dizilerinden oluşur. Bir NamingContext içeriğine göz atmak BindingIterator ile yapılabilir.

Güvenlik Servisi

CORBA Güvenlik Hizmeti, dağıtılmış bir uygulamanın güvenliğini sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar. Nesne hizmetlerinin uzak kullanıcılarının kimlik doğrulamasını, sistemdeki anahtar nesneler ve hizmetler için erişim denetimlerini, denetim işlevlerini, istemciler ve nesne hizmetleri arasında güvenli iletişim kanalları kurma becerisini ve reddedilmeyen olayları destekler.

Şifreleme işlevlerinin (yani verileri şifrelemek ve dijital imzalar oluşturmak için algoritmalar) Güvenlik Hizmeti spesifikasyonuna dahil olmadığını unutmayın.

Güvenlik Hizmeti, uygulamasında kriptografi kullanması gereken daha yüksek düzeyli bir güvenlik çerçevesidir, ancak bu kullanım, şartnamede açıklanmamıştır. Uygulayıcılar, kullanımları Güvenlik Hizmetinin daha yüksek düzey özelliklerini desteklediği sürece, ihtiyaçlarına uygun olan daha düşük düzeyli kriptografik API’leri kullanmakta özgürdür.

Güvenlik Hizmeti çerçevesi, güvenlik önlemlerini çekirdek CORBA mimarisinde tanımlanan temel ORB nesneden nesneye modelinin üzerine yerleştirir. Güvenli bir iletişimin her iki ucunda da güvenlik önlemleri alınır. Erişim kontrolü, nesneler üzerindeki bireysel yöntemler düzeyine kadar tanımlanır ve erişim hakları, kimliği doğrulanmış bir nesne tarafından diğerine devredilebilir.

İlke Doğrulayıcı arabirimi, kimlikleri doğrular. Her kullanıcıya bir Kimlik Bilgileri nesnesi atanır; erişim hakları, kimliği doğrulanmış kimlikler vb. dahil olmak üzere kullanıcının güvenlik profilini açıklar.

Geçerli nesne, geçerli yürütme bağlamında geçerli olan güvenlik özellikleri hakkında ayrıntılar sağlar. Bir Nesnenin Kimlik Bilgilerini sorgulamak gibi eylemleri desteklemek için org.omg.CORBA.Object arabiriminin uzantıları da vardır.


Nesne sürekliliği ne demek
Nesne sürekliliği ne zaman kazanılır
Nesne sürekliliği Nedir psikoloji
Obje Kalıcılığı
Nesne sürekliliği ornekleri
Piaget nesne sürekliliği
Nesne sürekliliği borderline
Nesne devamlılığı etkinlikleri


Etkinlik Hizmeti

Olay Hizmeti, dağıtılmış nesneler arasında eşzamansız etkileşim için esnek bir çerçeve sağlar. Dinamik Çağırma Arabirimi tarafından sağlanan eşzamansız yöntem çağırma olanağı, Olay Hizmetinin sağladığı hizmetlerin çok temel bir biçimidir.

Bu tür asenkron iletişimler, etkileşim yerine bildirimin gerekli olduğu durumlarda faydalı olabilir. Örneğin, dinamik olarak güncellenen bir veritabanındaki veriler değiştirildiğinde müşterinizin bilgilendirilmesini isteyebilirsiniz. Olay Hizmeti, bu iletişim kanallarını kurmak için bir çerçeve sağlar.

Etkinlik hizmetleriyle uğraşan aracılar, etkinlik tüketicileri veya etkinlik sağlayıcıları olarak ayırt edilir. Her iki durumda da aracılar, itme veya çekme olayı iletişimlerine girebilir. Bu dört durum, PushConsumer, PullConsumer, PushSupplier ve PullSupplier arayüzleriyle temsil edilir. Olay iletişimleri, olay tüketicilerinin ve sağlayıcılarının bağlı olduğu EventChannel nesneleri üzerinden gerçekleşir.

Kalıcı Nesne Hizmeti

Bu hizmet, CORBA nesnelerinin, diğer nesnelerin kalıcı durumlarına erişmek veya kendi durumlarını kalıcı olarak depolamak amacıyla çeşitli temel kalıcılık motorlarıyla (ilişkisel veritabanları, nesne veritabanları vb.) etkileşime girmesi için ortak bir çerçeve sağlar. Bir anlamda, Kalıcı Nesne Hizmeti, CORBA nesneleri ile Nesne Veri Yönetimi Grubu (ODMG) tarafından tanımlanan veritabanı protokolleri arasındaki ara yazılım olarak düşünülebilir.

Kalıcılık, nesne düzeyinde veya veri-üye düzeyinde yönetilebilir. Tipik olarak, bir nesnenin kendi kalıcı durumunu kontrol etmesine izin verilir, ancak gerekirse, bir nesnenin müşterisi, nesnenin kalıcı durumunun belirli öğelerini kontrol edebilir.

Kalıcı Nesne Hizmeti’nin tanımlayıcıları, kısaltmalar için bir tutkuya sahip görünüyordu. Kalıcı bir nesne, PO arayüzü tarafından temsil edilir. Her PO’nun, kalıcı verileri için benzersiz bir tanımlayıcı olan bir PID’si vardır. Bir PO’daki yöntemler, durumunu kalıcı depolamaya yüklemenize ve depolamanıza olanak tanır.

Dahili olarak bir PO, kalıcı nesne yöneticisi arabirimi olan POM’u kullanır. Belirli veri depolama hizmetlerine yönelik arabirimler, PDS nesneleri olarak temsil edilen kalıcı veri hizmetleri tarafından sağlanır.

Kalıcı Nesne Hizmeti hizmeti, nesneleri kalıcı depolama ortamı için uygun bir biçime dönüştürmek için Dışsallaştırma Hizmeti’ne ve nesneleri oluşturmak, taşımak ve silmek için Yaşam Döngüsü Hizmeti’ne bağlıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın