Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Sürümleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Sürümleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Sürümleri

Java’nın ilk sürümü devrim niteliğindeydi, ancak Java’nın hızlı yenilik çağının sonunu işaret etmedi. Genellikle küçük, artımlı iyileştirmeler düzenine yerleşen diğer birçok yazılım sisteminin aksine, Java patlayıcı bir hızla gelişmeye devam etti. Java 1.0’ın yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Java tasarımcıları zaten Java 1.1’i yaratmıştı. Java 1.1 tarafından eklenen özellikler, küçük revizyon sayısındaki artışın düşündüğünüzden daha önemli ve önemliydi.

Java 1.1 birçok yeni kitaplık öğesi ekledi, olayların küçük uygulamalar tarafından işlenme biçimini yeniden tanımladı ve 1.0 kitaplığının birçok özelliğini yeniden yapılandırdı. Ayrıca, orijinal olarak Java 1.0 tarafından tanımlanan bazı özellikleri de kullanımdan kaldırmıştır (eski hale getirilmiştir). Bu nedenle, Java 1.1, özgün belirtiminden hem öznitelikler eklemiş hem de çıkarmıştır. Bu evrime devam eden Java 2, özellikler ekler ve çıkarır.

Tüm diller zamanla değişse de, Java’daki değişiklikler ekstra bir önem kazanır çünkü eski tarayıcılar yeni bir özelliği kullanan kodları çalıştıramaz. Bu nedenle, çeşitli değişikliklerin ne zaman gerçekleştiğine dair genel bir anlayışa sahip olmak iyidir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir sonraki bölüm Java’nın orijinal 1.0 spesifikasyonundan bu yana geçirdiği evrime kısa bir göz atıyor.

Özelliklerin Eklenmesi

Sürüm 1.1, Java’ya bazı önemli öğeler ekledi. Eklemelerin çoğu Java kitaplığında gerçekleşti. Bununla birlikte, birkaç yeni dil özelliği de dahil edildi.

İşte 1.1 tarafından eklenen en önemli özelliklerin bir listesi:

• Java ile yazılmış yazılım bileşenleri olan Java Fasulyeleri.
• Bir nesnenin durumunu kaydetmenizi ve geri yüklemenizi sağlayan serileştirme.
• Bir Java nesnesinin farklı bir makinede bulunan başka bir Java nesnesinin yöntemlerini çağırmasına izin veren Uzak Yöntem Çağırma (RMI). Bu, dağıtılmış uygulamalar oluşturmak için önemli bir kolaylıktır.
• Java Veritabanı Bağlantısı (JDBC), programların birçok farklı sağlayıcıdan SQL veritabanlarına erişmesine olanak tanır.
• Programlarınızın diğer dillerde yazılmış kod kitaplıklarıyla arabirim oluşturması için yeni bir yol sağlayan Java Yerel Arabirimi (JNI).
• Çalışma zamanında bir Java nesnesinin alanlarını, yapıcılarını ve yöntemlerini belirleme süreci olan yansıma.
• Dijital imzalar, mesaj özetleri, erişim kontrol listeleri ve anahtar oluşturma gibi çeşitli güvenlik özellikleri.
• Unicode karakterleri işleyen 16 bitlik karakter akışları için yerleşik destek.
• Grafik kullanıcı arabirimi (GUI) bileşenleri tarafından oluşturulan olayların işlenme şeklini iyileştiren olay işlemede önemli değişiklikler.
• Bir sınıfın diğerinin içinde tanımlanmasına izin veren iç sınıflardır.


Java eski sürüm
Java son sürüm
Java 64 bit
Java Eski sürüm yükleme
Java son sürüm Windows 10
java 32-bit indir gezginler
java 64-bit download
Java JDK


Kullanımdan Kaldırılan Özellikler

Az önce bahsedildiği gibi, Java 1.1 önceki birçok kitaplık öğesini kullanımdan kaldırmıştır. Örneğin, orijinal Date sınıfının çoğu kullanımdan kaldırıldı. Ancak, kullanımdan kaldırılan özellikler ortadan kalkmadı. Bunun yerine, güncellenmiş alternatiflerle değiştirildiler. Genel olarak, kullanımdan kaldırılan 1.0 özellikleri, eski kodu desteklemek için Java’da hala mevcuttur, ancak yeni uygulamalar tarafından kullanılmamalıdır. Bu çalışma, programcıların eski kodunun hatırı için, kullanımdan kaldırılmış daha önemli 1.0 öğelerinden birkaçını hala açıklamaktadır.

1.1 üzerine inşa edilen Java 2, birçok önemli yeni özellik ekler. İşte kısmi bir liste:

• Swing, tamamen Java’da uygulanan bir dizi kullanıcı arabirimi bileşenidir. Belirli bir işletim sistemine özgü veya işletim sistemleri arasında tek tip bir görünüm ve his kullanabilirsiniz. Ayrıca kendi görünümünüzü ve tarzınızı da tasarlayabilirsiniz.
• Koleksiyonlar nesne gruplarıdır. Java 2, kullanımınız için bağlantılı listeler, dinamik diziler ve karma tablo bölümleri gibi çeşitli koleksiyon türleri sağlar. Koleksiyonlar, birkaç yaygın programlama problemini çözmek için yeni bir yol sunar.
• Java programları için artık daha esnek güvenlik mekanizmaları mevcuttur. İlke dosyaları, çeşitli kaynaklardan gelen kod izinlerini tanımlayabilir. Bunlar, örneğin, belirli bir dosyaya veya dizine erişilip erişilemeyeceğini veya belirli bir ana bilgisayar ve bağlantı noktasına bir bağlantının kurulup kurulamayacağını belirler.
• Dijital sertifikalar, bir kullanıcının kimliğini oluşturmak için bir mekanizma sağlar. Elektronik pasaport gibi düşünebilirsiniz. Java programları, güvenlik ilkelerini uygulamak için sertifikaları ayrıştırabilir ve kullanabilir.
• Kriptografik anahtarlar ve dijital sertifikalar oluşturup saklamanıza, Java Arşivi (JAR) dosyalarını imzalamanıza ve bir JAR dosyasının imzasını kontrol etmenize olanak tanıyan çeşitli güvenlik araçları mevcuttur.
• Erişilebilirlik kitaplığı, görme engelli veya diğer engelli kişilerin bilgisayarlarla çalışmasını kolaylaştıran özellikler sağlar. Tabii ki, bu yetenekler herhangi bir kullanıcı için faydalı olabilir.
• Java 2D kitaplığı şekiller, resimler ve metinlerle çalışmak için gelişmiş özellikler sağlar.
• Sürükle ve bırak özellikleri, uygulamalar içinde veya uygulamalar arasında veri aktarmanıza olanak tanır.
• Metin bileşenleri artık klavyeden Japonca, Çince ve Korece karakterleri alabilir. Bu, bir karakteri temsil etmek için bir dizi tuş vuruşu kullanılarak yapılır.
• Artık WAV, AIFF, AU, MIDI ve RMF ses dosyalarını çalabilirsiniz.
• Ortak Nesne İstek Aracı Mimarisi (CORBA), bir Nesne İstek Aracısı (ORB) ve bir Arayüz Tanımlama Dili (IDL) tanımlar. Java 2, bir ORB ve bir idltojava derleyici içerir. İkincisi, bir IDL belirtiminden kod üretir.
• Çeşitli alanlarda performans iyileştirmeleri yapılmıştır. JDK’ya bir Tam Zamanında (JIT) derleyicisi dahildir.
• Birçok tarayıcı, uygulamaları yürütmek için kullanılan bir Java Sanal Makinesi içerir. Ne yazık ki, tarayıcı JVM’leri genellikle en son Java özelliklerini içermez. Java Eklentisi bu sorunu çözer. Bir tarayıcıyı, tarayıcının JVM’si yerine bir Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE) kullanmaya yönlendirir. JRE, JDK’nın bir alt kümesidir. Bir geliştirme ortamında kullanılan araçları ve sınıfları içermez.
• Javac, java, javadoc gibi çeşitli araçlar geliştirildi. JVM için hata ayıklayıcı ve profil oluşturucu arabirimleri mevcuttur.

1.0 ve 1.1 arasında yaşanan kullanımdan kaldırmalar kadar kapsamlı olmasa da, Java 1.1’in bazı özellikleri Java 2 tarafından kullanımdan kaldırılmıştır. yeni kod. Bu kitap boyunca, kullanımdan kaldırılan özelliklere işaret edilmiş ve bunların Java 2 alternatifleri açıklanmıştır. Bu, Java 1.1 kodunu güncellemekle görevli herhangi bir programcıya yardımcı olacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın