Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Programları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Programları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Programları

Java, iki tür program oluşturmak için kullanılabilir: uygulamalar ve küçük uygulamalar. Uygulama, bilgisayarınızda, o bilgisayarın işletim sistemi altında çalışan bir programdır. Yani, Java tarafından oluşturulan bir uygulama, aşağı yukarı C veya C++ kullanılarak oluşturulana benzer. Java, uygulama oluşturmak için kullanıldığında diğer herhangi bir bilgisayar dilinden çok farklı değildir.

Aksine, onu önemli kılan, Java’nın küçük uygulamalar oluşturma yeteneğidir. Applet, İnternet üzerinden iletilmek ve Java uyumlu bir Web tarayıcısı tarafından yürütülmek üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Applet aslında tıpkı bir görüntü, ses dosyası veya video klip gibi ağ üzerinden dinamik olarak indirilen küçük bir Java programıdır.

Önemli fark, bir apletin yalnızca bir animasyon veya medya dosyası değil, akıllı bir program olmasıdır. Başka bir deyişle, bir uygulama, kullanıcı girişine tepki verebilen ve aynı animasyonu veya sesi tekrar tekrar çalıştırmakla kalmayıp dinamik olarak değişebilen bir programdır.

Uygulamalar ne kadar heyecan verici olsa da, eğer Java kendileriyle ilişkili iki temel sorunu çözemeseydi, bunlar birer hüsnükuruntudan başka bir şey olmazdı: güvenlik ve taşınabilirlik. Devam etmeden önce, bu iki terimin İnternet ile ilgili olarak ne anlama geldiğini tanımlayalım.

Güvenlik

Muhtemelen bildiğiniz gibi, “normal” bir programı her indirdiğinizde viral bir enfeksiyon riskiyle karşı karşıyasınız. Java’dan önce, çoğu kullanıcı yürütülebilir programları sık sık indirmezdi ve indirenler, çalıştırmadan önce bunları virüslere karşı tarardı.

Buna rağmen çoğu kullanıcı, sistemlerine virüs bulaştırma olasılığından hâlâ endişe duyuyor. Virüslere ek olarak, korunması gereken başka bir kötü amaçlı program türü daha vardır.

Bu tür programlar, bilgisayarınızın yerel dosya sisteminin içeriğini arayarak kredi kartı numaraları, banka hesap bakiyeleri ve parolalar gibi özel bilgileri toplayabilir. Java, ağa bağlı bir uygulama ile bilgisayarınız arasında bir “güvenlik duvarı” sağlayarak bu endişelerin her ikisine de yanıt verir.

Java uyumlu bir Web tarayıcısı kullandığınızda, Java uygulamalarını viral bulaşma veya kötü niyet korkusu olmadan güvenle indirebilirsiniz.

Java bu korumayı, bir Java programını Java yürütme ortamıyla sınırlayarak ve bilgisayarın diğer bölümlerine erişmesine izin vermeyerek sağlar. (Bunun nasıl yapıldığını kısa bir süre sonra göreceksiniz.) Hiçbir zarar verilmeyeceğinden ve hiçbir güvenliğin ihlal edilmeyeceğinden emin olarak uygulamaları indirme yeteneği, birçok kişi tarafından Java’nın en önemli yönü olarak kabul edilir.

Taşınabilirlik

Daha önce tartışıldığı gibi, dünyanın her yerinde birçok türde bilgisayar ve işletim sistemi kullanılmaktadır ve çoğu İnternet’e bağlıdır. Programların internete bağlı tüm çeşitli platformlara dinamik olarak indirilmesi için, taşınabilir yürütülebilir kod üretmenin bazı araçlarına ihtiyaç vardır. Birazdan göreceğiniz gibi, güvenliği sağlamaya yardımcı olan aynı mekanizma taşınabilirlik oluşturmaya da yardımcı olur. Aslında, Java’nın bu iki soruna çözümü hem zarif hem de etkilidir.

Java’nın yukarıda açıklanan hem güvenlik hem de taşınabilirlik sorunlarını çözmesini sağlayan anahtar, bir Java derleyicisinin çıktısının yürütülebilir kod olmamasıdır. Aksine, bayt kodudur. Bayt kodu, Java Sanal Makinesi (JVM) olarak adlandırılan Java çalışma zamanı sistemi tarafından yürütülmek üzere tasarlanmış, yüksek düzeyde optimize edilmiş bir yönergeler kümesidir. Yani, standart biçiminde JVM bayt kodu için bir yorumlayıcıdır.

Bu biraz sürpriz olabilir. Bildiğiniz gibi, C++ yürütülebilir kod olarak derlenir. Aslında, çoğu modern dil yorumlanmak için değil derlenmek üzere tasarlanmıştır – çoğunlukla performans endişeleri nedeniyle. Bununla birlikte, bir Java programının JVM tarafından yürütülüyor olması, programların İnternet üzerinden indirilmesiyle ilgili başlıca sorunların çözülmesine yardımcı olur.


Java kod yazma programı
Java kod yazma sitesi
Java kodlama programı
java download 64-bit
Java ile program yazmak için en uygun araç
Java SE
Java indir
Java kod yazma programı indir


Bir Java programını bayt koduna çevirmek, bir programı çok çeşitli ortamlarda çalıştırmayı çok daha kolay hale getirmeye yardımcı olur. Nedeni basittir: Her platform için yalnızca JVM’nin uygulanması gerekir. Belirli bir sistem için çalışma zamanı paketi var olduğunda, herhangi bir Java programı onun üzerinde çalışabilir.

JVM’nin ayrıntıları platformdan platforma farklılık gösterse de hepsinin aynı Java bayt kodunu yorumladığını unutmayın. Bir Java programı yerel koda göre derlenmişse, internete bağlı her bir CPU türü için aynı programın farklı sürümlerinin bulunması gerekir. Bu elbette uygulanabilir bir çözüm değil. Bu nedenle, bayt kodunun yorumlanması, gerçekten taşınabilir programlar oluşturmanın en kolay yoludur.

Bir Java programının yorumlanmış olması, onu güvenli hale getirmeye de yardımcı olur. Her Java programının yürütülmesi JVM’nin kontrolü altında olduğundan, JVM programı içerebilir ve sistemin dışında yan etkiler oluşturmasını önleyebilir. Göreceğiniz gibi, güvenlik ayrıca Java dilinde bulunan belirli kısıtlamalarla artırılmıştır.

Bir program yorumlandığında, genellikle çalıştırılabilir koda derlendiğinde çalışacağından çok daha yavaş çalışır. Ancak Java ile ikisi arasındaki fark o kadar büyük değil. Bayt kodunun kullanılması, Java çalışma zamanı sisteminin programları beklediğinizden çok daha hızlı yürütmesini sağlar.

Java yorumlama için tasarlanmış olsa da, teknik olarak Java’da bayt kodunun yerel koda anında derlenmesini engelleyen hiçbir şey yoktur. Bu doğrultuda Sun, Java 2 sürümünde yer alan bayt kodu için Tam Zamanında (JIT) derleyicisini henüz tamamladı.

JIT derleyicisi JVM’nin bir parçası olduğunda, bayt kodunu talep bazında parça parça gerçek zamanlı olarak yürütülebilir kod halinde derler. Tüm bir Java programını bir kerede çalıştırılabilir kod halinde derlemenin mümkün olmadığını anlamak önemlidir, çünkü Java yalnızca çalışma zamanında yapılabilen çeşitli çalışma zamanı kontrolleri gerçekleştirir.

Bunun yerine JIT, yürütme sırasında gerektiği gibi kodu derler. Ancak, tam zamanında yaklaşımı yine de önemli bir performans artışı sağlar. Bayt koduna dinamik derleme uygulandığında bile, yürütme ortamından hâlâ (derlemeyi gerçekleştiren) çalışma zamanı sistemi sorumlu olduğu için taşınabilirlik ve güvenlik özellikleri yine de geçerlidir. Java programınız ister geleneksel şekilde yorumlansın ister anında derlensin, işlevselliği aynıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın