Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java’nın Ortaya Çıkışı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java’nın Ortaya Çıkışı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Java’nın Ortaya Çıkışı

Java, 1991 yılında Sun Microsystems, Inc.’de James Gosling, Patrick Naughton, Chris Warth, Ed Frank ve Mike Sheridan tarafından tasarlandı. İlk çalışan sürümü geliştirmek 18 ay sürdü.

Bu dil başlangıçta “Oak” olarak adlandırıldı, ancak 1995’te “Java” olarak yeniden adlandırıldı. Oak’ın 1992 sonbaharında ilk kez uygulanması ile 1995 baharında Java’nın halka duyurulması arasında, daha birçok kişi tasarımına ve gelişimine katkıda bulundu. dil.

Bill Joy, Arthur van Hoff, Jonathan Payne, Frank Yellin ve Tim Lindholm, orijinal prototipin olgunlaşmasına önemli katkılarda bulunan kişilerdi.

Şaşırtıcı bir şekilde, Java’nın asıl itici gücü İnternet değildi! Bunun yerine, birincil motivasyon, mikrodalga fırınlar ve uzaktan kumandalar gibi çeşitli tüketici elektroniği cihazlarına yerleştirilecek yazılım oluşturmak için kullanılabilecek platformdan bağımsız (yani mimariden bağımsız) bir dile duyulan ihtiyaçtı.

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, denetleyici olarak birçok farklı CPU türü kullanılmaktadır. C ve C++ (ve diğer dillerin çoğu) ile ilgili sorun, belirli bir hedef için derlenmek üzere tasarlanmış olmalarıdır. Hemen hemen her tür CPU için bir C++ programı derlemek mümkün olsa da, bunu yapmak için o CPU için hedeflenmiş tam bir C++ derleyicisi gerekir.

Sorun, derleyicilerin oluşturulmasının pahalı ve zaman alıcı olmasıdır. Daha kolay ve daha uygun maliyetli bir çözüme ihtiyaç vardı. Böyle bir çözüm bulma girişiminde Gosling ve diğerleri, farklı ortamlarda çeşitli CPU’larda çalışacak kod üretmek için kullanılabilecek taşınabilir, platformdan bağımsız bir dil üzerinde çalışmaya başladı. Bu çaba nihayetinde Java’nın yaratılmasına yol açtı.

Java’nın ayrıntıları üzerinde çalışıldığı sıralarda, Java’nın geleceğinde çok önemli bir rol oynayacak ikinci ve nihayetinde daha önemli bir faktör ortaya çıkıyordu. Bu ikinci güç, elbette World Wide Web’di.

Web, Java’nın uygulanmaya başladığı aynı zamanda şekillenmemiş olsaydı, Java, tüketici elektroniklerini programlamak için yararlı ama belirsiz bir dil olarak kalabilirdi. Bununla birlikte, World Wide Web’in ortaya çıkmasıyla Java, bilgisayar dili tasarımında ön plana çıktı, çünkü Web de taşınabilir programlar gerektiriyordu.

Çoğu programcı, kariyerlerinin başlarında, taşınabilir programların arzu edilir oldukları kadar zor olduğunu öğrenirler. Verimli, taşınabilir (platformdan bağımsız) programlar yaratmanın bir yolunu bulma arayışı neredeyse programlama disiplininin kendisi kadar eski olsa da, diğer, daha acil sorunlara arka planda kalmıştı.

Dahası, bilgisayar dünyasının çoğu Intel, Macintosh ve UNIX’ten oluşan üç rakip kampa bölünmüş olduğundan, çoğu programcı güçlendirilmiş sınırları içinde kaldı ve taşınabilir koda olan acil ihtiyaç azaldı. Bununla birlikte, İnternet ve Web’in ortaya çıkışıyla, eski taşınabilirlik sorunu intikamla geri döndü.

Ne de olsa İnternet, birçok bilgisayar türü, işletim sistemi ve CPU ile dolu çeşitli, dağıtılmış bir evrenden oluşur. İnternete birçok türde platform bağlı olsa da, kullanıcılar hepsinin aynı programı çalıştırabilmesini ister. Bir zamanlar sinir bozucu ama düşük öncelikli bir sorun, yüksek profilli bir gereklilik haline gelmişti.

1993 yılına gelindiğinde, Java tasarım ekibinin üyeleri, katıştırılmış denetleyiciler için kod oluştururken sıklıkla karşılaşılan taşınabilirlik sorunlarının, İnternet için kod oluşturmaya çalışırken de bulunduğu aşikar hale geldi. Aslında, Java’nın başlangıçta küçük ölçekte çözmek için tasarladığı sorunun aynısı, büyük ölçekte İnternet’e de uygulanabilir.

Bu farkındalık, Java’nın odağının tüketici elektroniğinden İnternet programlamaya geçmesine neden oldu. Dolayısıyla, mimariden bağımsız bir programlama dili arzusu ilk kıvılcımı sağlarken, İnternet nihayetinde Java’nın büyük ölçekli başarısına yol açtı.

Daha önce bahsedildiği gibi Java, karakterinin çoğunu C ve C++’dan alır. Bu niyet gereğidir. Java tasarımcıları, C’nin bilinen sözdizimini kullanmanın ve C++’ın nesne yönelimli özelliklerini yansıtmanın, dillerini deneyimli C/C++ programcılarının lejyonları için çekici hale getireceğini biliyorlardı.

Yüzey benzerliklerine ek olarak Java, C ve C++’ın başarılı olmasına yardımcı olan bazı diğer öznitelikleri paylaşır. Birincisi, Java gerçek, çalışan programcılar tarafından tasarlanmış, test edilmiş ve rafine edilmiştir. Onu tasarlayan insanların ihtiyaç ve deneyimlerine dayanan bir dildir. Bu nedenle, Java aynı zamanda bir programcının dilidir. İkincisi, Java uyumlu ve mantıksal olarak tutarlıdır. Üçüncüsü, İnternet ortamının dayattığı kısıtlamalar dışında, Java size programcı verir.


Java ne için kullanılır
Java tarihçesi
Java ne demek
Java PROGRAMLAMA dili PDF
Java dili Nedir
java’da derleme işlemi hangi uygulama ile yapılır?
kurulumu yapılan java’nın version kontrolü hangi komut satırında hangi komutla yapılabilir?
Java’nın nesneye yönelik özellikleri


İyi programlarsanız, programlarınız bunu yansıtır. Kötü programlama yaparsanız, programlarınız da bunu yansıtır. Başka bir deyişle Java, eğitim tekerlekleri olan bir dil değildir. Profesyonel programcılar için bir dildir.
Java ve C++ arasındaki benzerlikler nedeniyle, Java’yı “C++’ın İnternet versiyonu” olarak düşünmek cazip gelebilir. Ancak bunu yapmak büyük bir hata olur.

Java’nın önemli pratik ve felsefi farklılıkları vardır. Java’nın C++’tan etkilendiği doğru olsa da, C++’ın geliştirilmiş bir sürümü değildir. Örneğin Java, C++ ile ne yukarıya ne de aşağıya doğru uyumlu değildir.

Elbette, C++ ile benzerlikler önemlidir ve eğer bir C++ programcısıysanız, o zaman Java ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Bir diğer nokta: Java, C++’ın yerini alacak şekilde tasarlanmamıştır. Java, belirli bir dizi sorunu çözmek için tasarlanmıştır. C++, farklı bir dizi sorunu çözmek için tasarlanmıştır. Her ikisi de uzun yıllar birlikte var olacak.

Bu bölümün başında belirtildiği gibi, bilgisayar dilleri iki nedenden dolayı gelişir: ortamdaki değişikliklere uyum sağlamak ve programlama sanatındaki gelişmeleri uygulamak. Java’yı harekete geçiren çevresel değişiklik, Internet’te dağıtılmak üzere platformdan bağımsız programlara olan ihtiyaçtı. Ancak Java, insanların program yazmaya yaklaşımlarındaki değişiklikleri de bünyesinde barındırır.

Özellikle, Java, C++ tarafından kullanılan nesne yönelimli paradigmayı geliştirir ve geliştirir. Bu nedenle Java, yalıtılmış olarak var olan bir dil değildir. Aksine, yıllar önce başlayan ve devam eden bir sürecin güncel örneğidir. Bu gerçek tek başına Java’nın bilgisayar dili tarihinde bir yer edinmesini sağlamak için yeterlidir. C sistem programlama için ne ise, Java da İnternet programlama için odur: dünyayı değiştirecek devrim niteliğinde bir güç.

Java ve İnternet İlişkisi

İnternet, Java’nın programlamanın ön saflarına çıkmasına yardımcı oldu ve buna karşılık Java’nın İnternet üzerinde derin bir etkisi oldu. Bunun nedeni oldukça basit: Java, siber uzayda serbestçe hareket edebilen nesnelerin evrenini genişletiyor. Bir ağda, sunucu ile kişisel bilgisayarınız arasında çok geniş iki nesne kategorisi iletilir: pasif bilgi ve dinamik, aktif programlar.

Örneğin, e-postanızı okurken pasif verileri görüntülüyorsunuz. Bir programı indirdiğinizde bile, programın kodu siz çalıştırana kadar yalnızca pasif verilerdir. Ancak, bilgisayarınıza ikinci bir tür nesne iletilebilir: dinamik, kendi kendini çalıştıran bir program. Böyle bir program, istemci bilgisayarda etkin bir aracıdır, ancak sunucu tarafından başlatılır. Örneğin, sunucunun gönderdiği verileri düzgün bir şekilde görüntülemek için sunucu tarafından bir program sağlanabilir.

Dinamik, ağa bağlı programlar ne kadar arzu edilirse de, güvenlik ve taşınabilirlik alanlarında da ciddi sorunlar arz ederler. Java’dan önce siber uzay, şu anda orada yaşayan varlıkların yarısına fiilen kapalıydı. Göreceğiniz gibi, Java bu kaygıları giderir ve bunu yaparak heyecan verici yeni bir program biçimine kapı açar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın