Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Sorunları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Sorunları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Sorunları

Artık birkaç kısa Java programı gördüğünüze göre, Java’nın atomik öğelerini daha resmi bir şekilde tanımlamanın zamanı geldi. Java programları, boşluk, tanımlayıcılar, yorumlar, sabit değerler, işleçler, ayırıcılar ve anahtar sözcüklerden oluşan bir koleksiyondur. Operatörler bir sonraki bölümde açıklanmıştır. Diğerleri aşağıda açıklanmıştır.

Beyaz boşluk

Java serbest biçimli bir dildir. Bu, herhangi bir özel girinti kuralına uymanız gerekmediği anlamına gelir. Örneğin, her belirteç arasında bir işleç veya ayırıcı tarafından önceden çizilmemiş en az bir boşluk karakteri olduğu sürece, Örnek program tek bir satıra veya yazmak istediğiniz herhangi bir garip şekilde yazılabilirdi. Java’da boşluk bir boşluk, sekme veya yeni satırdır.

Tanımlayıcılar

Tanımlayıcılar, sınıf adları, yöntem adları ve değişken adları için kullanılır. Bir tanımlayıcı, büyük ve küçük harflerden, rakamlardan veya alt çizgi ve dolar işareti karakterlerinden oluşan herhangi bir tanımlayıcı dizi olabilir. Sayısal bir hazır bilgi ile karıştırılmamaları için bir sayı ile başlamamalıdırlar. Yine, Java büyük/küçük harfe duyarlıdır, dolayısıyla VALUE, Value’dan farklı bir tanımlayıcıdır.

Yorumlar

Belirtildiği gibi, Java tarafından tanımlanan üç tür yorum vardır. Zaten iki tane gördünüz: tek satırlı ve çok satırlı. Üçüncü türe belge yorumu denir. Bu yorum türü, programınızı belgeleyen bir HTML dosyası oluşturmak için kullanılır. Dokümantasyon açıklaması /** ile başlar ve */ ile biter. Dokümantasyon yorumları açıklanmıştır.

Ayırıcılar

Java’da ayırıcı olarak kullanılan birkaç karakter vardır. Java’da en sık kullanılan ayırıcı noktalı virgüldür. Gördüğünüz gibi, ifadeleri sonlandırmak için kullanılır.

Java Anahtar Kelimeleri

Şu anda Java dilinde tanımlanmış 48 ayrılmış anahtar kelime vardır. Bu anahtar sözcükler, işleçlerin ve ayırıcıların söz dizimi ile birleştiğinde Java dilinin tanımını oluşturur. Bu anahtar sözcükler bir değişken, sınıf veya yöntem için ad olarak kullanılamaz.

Const ve goto anahtar sözcükleri ayrılmıştır ancak kullanılmamıştır. Java’nın ilk günlerinde, gelecekte olası kullanımlar için başka birkaç anahtar sözcük ayrılmıştı. Bununla birlikte, Java için geçerli belirtim yalnızca gösterilen anahtar sözcükleri tanımlar.

Anahtar sözcüklere ek olarak, Java şunları saklı tutar: true, false ve null. Bunlar Java tarafından tanımlanan değerlerdir. Bu sözcükleri değişkenlerin, sınıfların vb. adları için kullanamazsınız.

Java Sınıfı Kitaplıkları

Bu bölümde gösterilen örnek programlar, Java’nın yerleşik iki yöntemini kullanır: println() ve print(). Belirtildiği gibi, bu yöntemler Java tarafından önceden tanımlanmış bir sınıf olan ve programlarınıza otomatik olarak dahil edilen System sınıfının üyeleridir.

Daha geniş bir görünümde, Java ortamı, G/Ç, dize işleme, ağ iletişimi ve grafikler gibi şeyler için destek sağlayan birçok yerleşik yöntem içeren birkaç yerleşik sınıf kitaplığına dayanır. Standart sınıflar ayrıca pencereli çıktı için destek sağlar.

Bu nedenle, bir bütün olarak Java, Java dilinin kendisinin ve standart sınıflarının bir birleşimidir. Göreceğiniz gibi, sınıf kitaplıkları Java ile birlikte gelen işlevlerin çoğunu sağlar. Aslında, bir Java programcısı olmanın bir parçası da standart Java sınıflarını kullanmayı öğrenmektir.

Bu çalışma boyunca, standart kütüphane sınıflarının ve yöntemlerinin çeşitli öğeleri gerektiği gibi açıklanmıştır. Bölüm II’de, sınıf kitaplıkları ayrıntılı olarak açıklanmıştır.


Bilgisayarımda Java yüklü mu
Java indir
Java Denetim Masası
Java açılmıyor
Java kurulmuyor
Java çalışmıyor Windows 10
Java printing Yazdırma Hatası
Sistemde yüklü geçerli bir 64 bit jre yok


Veri Türleri, Değişkenler ve Diziler

Bu bölümde Java’nın en temel üç öğesi incelenmektedir: veri türleri, değişkenler ve diziler. Tüm modern programlama dillerinde olduğu gibi, Java da çeşitli veri türlerini destekler. Bu türleri değişkenleri bildirmek ve diziler oluşturmak için kullanabilirsiniz. Göreceğiniz gibi, Java’nın bu öğelere yaklaşımı temiz, verimli ve tutarlıdır.

Java’nın türü kesin olarak belirlenmiş bir dil olduğunu en başta belirtmek önemlidir. Gerçekten de, Java’nın güvenliğinin ve sağlamlığının bir kısmı bu gerçekten kaynaklanmaktadır. Bunun ne anlama geldiğini görelim. İlk olarak, her değişkenin bir türü vardır, her ifadenin bir türü vardır ve her tür kesin olarak tanımlanmıştır. İkinci olarak, tüm atamalar, açık veya yöntem çağrılarında geçen parametre aracılığıyla, tür uyumluluğu açısından kontrol edilir.

Bazı dillerde olduğu gibi otomatik zorlamalar veya çelişen türlerin dönüşümleri yoktur. Java derleyicisi, türlerin uyumlu olduğundan emin olmak için tüm ifadeleri ve parametreleri kontrol eder. Herhangi bir tür uyuşmazlığı, derleyici sınıfı derlemeyi bitirmeden önce düzeltilmesi gereken hatalardır.

Not C veya C++ geçmişinden geliyorsanız, Java’nın her iki dilden de daha kesin bir şekilde yazıldığını unutmayın. Örneğin, C/C++’da bir tamsayıya kayan noktalı bir değer atayabilirsiniz.

Java’da yapamazsınız. Ayrıca, C’de bir parametre ile bir bağımsız değişken arasında mutlaka güçlü tip denetimi yoktur. Java’da var. Java’nın güçlü tip denetimini ilk başta biraz sıkıcı bulabilirsiniz. Ancak, uzun vadede kodunuzdaki hata olasılığını azaltmaya yardımcı olacağını unutmayın.

Basit Tipler

Java, sekiz basit (veya temel) veri türü tanımlar: byte, short, int, long, char, float, double ve boolean. Bunlar dört grupta toplanabilir:

• Tamsayılar Bu grup, tam değerli işaretli sayılar için olan bayt, kısa, int ve uzun içerir.
• Kayan noktalı sayılar Bu grup, sayıları kesirli hassasiyetle temsil eden float ve double’ı içerir.
• Karakterler Bu grup, bir karakter kümesindeki harfler ve sayılar gibi sembolleri temsil eden char’ı içerir.
• Boolean Bu grup, doğru/yanlış değerleri temsil etmek için özel bir tür olan boole içerir.

Bu türleri olduğu gibi veya diziler veya kendi sınıf türlerinizi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Böylece, oluşturabileceğiniz diğer tüm veri türlerinin temelini oluştururlar.

Basit türler, karmaşık nesneleri değil, tek değerleri temsil eder. Java tamamen nesne yönelimli olsa da, basit türler değildir. Nesne yönelimli olmayan diğer dillerin çoğunda bulunan basit türlere benzerler. Bunun nedeni verimliliktir. Basit türleri nesnelere dönüştürmek, performansı çok fazla düşürürdü.

Basit türler, açık bir aralığa ve matematiksel davranışa sahip olacak şekilde tanımlanır. C ve C++ gibi diller, bir tamsayının boyutunun yürütme ortamının gereklerine göre değişmesine izin verir. Ancak, Java farklıdır.

Java’nın taşınabilirlik gereksinimi nedeniyle, tüm veri türlerinin kesin olarak tanımlanmış bir aralığı vardır. Örneğin, belirli platformdan bağımsız olarak bir int her zaman 32 bittir.

Bu, herhangi bir makine mimarisinde taşıma olmadan çalışması garanti edilen programların yazılmasına izin verir. Bir tamsayı boyutunu kesin olarak belirtmek bazı ortamlarda küçük bir performans kaybına neden olabilirken, taşınabilirliği sağlamak için gereklidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın