Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Sınıfları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Sınıfları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Sınıfları

Tüm sınıf yükleyiciler soyut sınıf java.lang.ClassLoader’ı genişletmeli ve belirli bir ad için sınıfı yüklemek veya oluşturmak için en azından findClass yöntemini geçersiz kılmalıdır. DecoratingClassLoader’ın findClass uygulaması Listeleme’de gösterilmektedir.

Yöntem, yapılandırılmış sınıf yolunun öğelerini yineler ve karşılık gelen dizindeki bir .class dosyasındaki verileri bulup yüklemeye çalışır. Sınıf verileri bulunamazsa, ClassNotFoundException atılır. DecoratingClassLoader, sınıf yolunu kurucusunun parametresi olarak alır ve varsayılan kurucu, sınıf yolunu başlatmak için decore.class.path sistem özelliğinin değerini kullanır.

DecoratingClassLoader için tam kaynak kodu CovertJava/src/covertjava/classloader dizininde bulunabilir. Özel sınıf yükleyiciyi kullanmak için, üst sınıf yükleyiciler tarafından erişilemeyen bir sınıfın yüklenmesi için açıkça belirtilmelidir.

Bu, bir sınıf yükleyici örneğini Class.forName() yöntemine geçirerek veya doğrudan özel sınıf yükleyicinin loadClass() yöntemini çağırarak yapılabilir.

Sınıf yükleyicilerin, yüklemeyi ana zincire devrettiğini ve bir üst sınıf yükleyici sınıfı bulabilirse, alt sınıf yükleyicinin findClass() yönteminin çağrılmadığını unutmayın. Bu, özel bir sınıf yükleyicinin bir sınıfı yüklemesine izin vermenin en temiz yolunun, sınıfın sistem sınıfı yolunda, önyükleme sınıfı yolunda veya uzantı sınıfı yolunda bulunmadığından emin olmak olduğu anlamına gelir.

Bu, uygulama sınıflarının CLASSPATH sistemine yerleştirilmesine karşı uyarıda bulunan Web sunucusu ve uygulama sunucusu uygulamaları için yaygın bir seçimdir. Sınıf yüklemesinin tam kontrolü gerekiyorsa, loadClass(String name, boolean solution) yöntemi geçersiz kılınabilir.

Bu yöntem, sınıf yüklemesini başlatmak için çağrılır ve varsayılan uygulama, ebeveynin önce sınıfı yükleme girişiminde bulunmasına izin verir. Bu yöntemi geçersiz kılarak, sınıf verilerinin nerede bulunduğuna bakılmaksızın sistemdeki her sınıf için özel sınıf yükleyicisi çağrılır.

Bir alternatif, ClassLoader oluşturucusuna boş bir değer ileterek önyükleme sınıfı yükleyicisini üst öğe olarak kullanmaktır. Ancak, özel bir sınıf yükleyici kullanılarak yüklenmesi gereken sınıflara sahip kavanozları ve dizinleri CLASSPATH sisteminden almak en iyi alternatiftir çünkü sistem ve özel sınıfların ayrılmasını sağlar.

DecoratingClassLoader delegasyonunu test etmek için, çağrıldığı sınıfın adını basan PrintingClassDecorator adında bir dekoratör ekleyeceğiz.

DecoratingClassLoader’ımızı çalışırken görmek için, daha önce incelediğimiz PrintClassLoaders sınıfında deneyelim. Özel sınıf yükleyicimizi başlatan ve ardından onu kullanarak test sınıfını yükleyen bir başlatıcı sınıfına ihtiyacımız olacaktır.

Covertjava.classloader paketindeki DecoratingLauncher başlatmak için test sınıfının adını alır ve onu yüklemek için DecoratingClassLoader’ı kullanır. Daha sonra yansıma API’si aracılığıyla test sınıfının main() işlevini çağırır. DecoratingLauncher’ın main() yöntemi gösterilir.

Sınıf yükleyicimizin örneğini forName() yöntemine geçirdiğimize dikkat edin. Testi çalıştırmadan önce, PrintClassLoaders sınıfının CLASSPATH’ten kaldırıldığından ve decore.class.path sistem özelliği tarafından işaret edilecek bir dizine yerleştirildiğinden emin olmamız gerekir. Covertjava.classloaders’ı taşımak için build.xml dosyamızdaki sürüm hedefini değiştirmemiz gerekecektir.

Bir JAR oluşturmadan önce ClassLoaders’ı CovertJava/lib/classes dizinine yazdırın. Ayrıca bin dizininde, başlatıcıyı çağıracak ve bunu PrintClassLoaders’ı parametre olarak iletecek yeni bir toplu iş dosyası oluşturmamız gerekiyor. Toplu iş dosyası içeriği gösterilir.

Çıktıdan, PrintClassLoaders sınıfıyla ilişkili sınıf yükleyicinin bir DecoratingClassLoader örneği olduğunu görebiliriz. DecoratingClassLoader, üst öğesi olarak sistem sınıfı yükleyiciyi aldı ve hiyerarşinin geri kalanı aynıdır.


java’da sınıfların başlangıç ve bitişleri
java’da veri ile çalışmak için kullanılan sınıflar
Java nesne Nedir
java’da kullanılan tüm sınıfların türetildiği sınıf
java’da tek bir sınıftan maksimum kaç nesne oluşturulabilir?
Java Sınıf isimleri
Java nesne oluşturma
Java class Örnekleri


Kısacası;

  • Sınıf yükleyiciler, JVM’deki sınıfları ve arabirimleri yükler ve başlatır.
  • Uygulama yükleme işlemi, başlatıcıya geçirilen ilk sınıfla başlar. Başlangıç sınıfının main() yöntemi tarafından referans verilen tüm üst sınıflar ve tüm sınıflar, referanslar yapıldıkça yavaş yüklenir ve başlatılır.
  • Önyükleme sınıfı yükleyici yerel kodda uygulanır ve Java.lang.Object ve Java.lang.ClassLoader gibi Java çekirdek sınıflarını yüklemek için kullanılır.
  • Sınıf yükleyicileri, bir çocuğun, sınıfın kendisini bulmaya çalışmadan önce ebeveynin bir sınıf bulmasına izin verdiği bir zincir halinde düzenlenir.
  • Yüklenen bir sınıf, yalnızca adıyla değil, bir ad çifti ve tanımlayıcı sınıf yükleyicisiyle tanımlanır.
  • Özel sınıf yükleyiciler, Java uygulamalarının sınıf yüklemenin kontrolünü ele geçirmesini sağlar. Sınıfların yeniden yüklenmesini, aynı
  • JVM içindeki mantıksal uygulamaların ayrılmasını ve anında bayt kodunun dekorasyonunu veya oluşturulmasını gerçekleştirmek için kullanılırlar.

“Uygulama Sınıflarını Değiştirme ve Düzeltme Eki” başlıklı yazımızda, temeldeki mantığı değiştirmek veya genişletmek için Java sınıflarının yamalanmasından bahsettik. Bu bölümde sunulan teknikler, sistem veya özel bir sınıf yükleyici tarafından yüklenen uygulama ve kitaplık sınıfları için çalışır.

Ancak adı java ile başlayan bir paketteki çekirdek sınıfları yamalama tekniklerini uygulamaya çalışmak, sınıfın orijinal sürümü kullanılmaya devam ettiği için sonuç vermez.

“Controlling Class Loading”, sınıfların nasıl yüklendiğine dair ayrıntılı bir tartışma sağladı ve biraz hesap yaparak, sistem sınıflarının neden farklı bir yaklaşım gerektirdiğini görebiliriz.

Sistem sınıflarının, CLASSPATH ortam değişkenini kullanmayan yerel önyükleme sınıfı yükleyicisi tarafından yüklendiğini hatırlayın. Sistem sınıfı düzeltme ekine genel yaklaşım, uygulama sınıfı düzeltme ekine benzer olsa da, birkaç ince fark vardır ve bunlar bu bölümün konusudur.

Çekirdek sınıfları düzeltmeye gerçekten ihtiyaç var mı? Kariyerimde uygulama sınıflarına sistem sınıflarından çok daha sık yama yapmak zorunda kaldım. Sebeplerden biri, çekirdek sınıfların iyi tasarlanmış olması ve şimdiye kadar çoğu geliştiriciye uygun bir biçime gelmiş olması olabilir. Bununla birlikte, arada bir, iyi bir çözümü olmayan bir çekirdek sınıfta bir eksiklikle karşılaşabilirsiniz.

Kalıcı bir çözüm olarak çekirdek Java sınıflarına yama uygulanması kesinlikle önerilmez. Bunun yasal sonuçları vardır (JDK lisansı, çekirdek sınıflarda değişiklik yapılmasını yasaklar) ve yeni bir JDK sürümüne geçmek için ek çalışma gerektirebilir. Ancak bu teknik, geliştiriciye çok daha fazla kontrol sağlar.

JDK koduna izlemeler eklemek ve temel mantığın uygulamasını uygulama gereksinimlerine uyacak şekilde geçici olarak değiştirmek için kullanılabilir. Son olarak, ama en az değil, sadece havalı ve bu güçlü teknikle silahlanmaktan zarar gelmez. Bu yola çıkmadan önce lisans sözleşmesini okuduğunuzdan emin olun.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın