Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

JVM Dahili Öğeleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

JVM Dahili Öğeleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

JVM Dahili Öğeleri

Sınıf yükleyiciler, Java sanal makinesinde (JVM) sınıfları ve arabirimleri yükler ve başlatır. Bu bölüm, bu sürece genel bir bakış sağlar ve yüklenen bayt kodunun dekorasyonuna izin veren özel bir sınıf yükleyicinin nasıl geliştirileceğini gösterir.

Sınıf Yükleme Perspektifi

İşletim sisteminin (OS) üzerinde çalışan Java sanal makinesi, Java ile yazılmış uygulamalara bir düzeyde soyutlama sağlar. Dil belirtimi ve standartlaştırılmış Uygulama Programlama Arayüzleri (API’ler), uygulamalar doğrudan işletim sistemine platforma özel çağrılar yapmadığından platformlar arası geliştirme ve dağıtıma olanak tanır. Çekirdek Java API’lerinin çoğu, JNI yoluyla erişilen yerel kodun yalnızca küçük bir kısmı ile Java’da yazılmıştır.

Java uygulamaları bayt kodu ve yerel dinamik kitaplıklar içerebilir. Yerel kitaplıklar, Windows için dinamik olarak bağlı kitaplıklar (.dll) ve Unix için paylaşılan kitaplıklar (.so) olarak dağıtılır. Bir Java uygulamasını yürütmek için JVM, sistem ve uygulama sınıflarını yüklemek ve başlatmak için bir sınıf yükleyici kullanır; bu, uygulamanın yerel kitaplıklarının yüklenmesiyle sonuçlanabilir. Sınıf yükleme perspektifinden JVM gösterilmektedir.

Tipik bir uygulamanın yükleme ve başlatma ile ilgilenmesi gerekmese de, bu süreci kontrol etme yeteneği, çalışma zamanı bayt kodu araçları ve bayt kodu bütünlük koruması gibi tekniklerde kullanılır.

Uygulama yükleme işlemi, Java başlatıcısına sağlanan ilk sınıfla başlar (genellikle Java çalışma zamanı için bir komut satırı parametresi). Başlangıç sınıfının main() yöntemi tarafından referans verilen tüm üst sınıflar ve tüm sınıflar, referanslar yapıldıkça yavaş yüklenir ve başlatılır. Açıkça belirtilmedikçe, başvuran sınıfın sınıf yükleyicisi, atıfta bulunulan sınıfı yüklemek için kullanılır. Sınıf yükleyiciler Java sınıflarını yüklüyorsa, sınıf yükleyicileri yüklemek için ne kullanılır diye sorabilirsiniz?

Yanıt, yerel kodda uygulanan ve java.lang.Object ve java.lang.ClassLoader gibi Java çekirdek sınıflarını yüklemek için kullanılan önyükleme sınıfı yükleyicisidir. Uzantı sınıfı yükleyici, uzantı kitaplıklarını tipik olarak JRE’nin lib/ext dizininden yüklemek için kullanılır ve bu dizine yerleştirilen JAR dosyaları Java uygulamaları tarafından otomatik olarak kullanılabilir.

Uygulama sınıfı yükleyicisi, standart CLASSPATH’ten sınıfları yüklemek için JVM başlatıcısı tarafından dahili olarak oluşturulur. Son olarak, sistem sınıfı yükleyicisi adı verilen bir sınıf yükleyicisi, genellikle uygulama sınıfı yükleyicisi ile aynıdır.

Sınıf yükleyiciler, bir çocuğun, sınıfı kendisi bulmaya çalışmadan önce ebeveynin sınıfı bulmasına izin verdiği bir zincir halinde düzenlenir. Genel olarak, bir sınıf yükleyici önce sınıfı zaten yükleyip başlatmadığını kontrol eder. Sınıf henüz yüklenmemişse, sınıf yükleyici onu oluşturmaya veya yüklemeye çalışır ve bulunursa JVM’de başlatır.


Java 11 download
Java indir
Java download
Java version cmd
Java sürümü öğrenme
Java 32 bit
Java güncelleme
Java doğrulama


Önyükleme sınıfı yükleyicisi, sınıf yükleyicileri hiyerarşisinin köküdür ve null değerine karşılık gelirken, sistem sınıfı yükleyicisi, yeni sınıf yükleyicileri için varsayılan yetki üst öğesidir. Sınıf yükleyicileri ve sınıf verilerinin kaynakları hakkındaki bilgileri listeler.

Çıktıdan, sınıf yükleyiciler hiyerarşisinin, çalışma zamanının bir sınıfı bulmaya ve yüklemeye çalıştığı sıraya karşılık geldiği sonucuna varabiliriz. İlk sınıftan getClassLoader() çağrısı tarafından döndürülen AppClassLoader örneği, PrintClassLoaders ile ilişkili sınıf yükleyicidir.

Aynı sınıf yükleyici örneği, ClassLoader.getSystemClassLoader() tarafından döndürülen sistem sınıfı yükleyicisi olarak kullanılır ve bunun hemen üst öğesi, uzantı sınıfı yükleyicisi ExtClassLoader’dır. Uzantı sınıfı yükleyicinin üst öğesi null değerine sahiptir, bu da önyükleme sınıfı yükleyicisini ima eder.

Bir sınıfı kendileri yüklemeye çalışmadan önce üst sınıfa yetki veren sınıf yükleyicilerin bir sonucu olarak, önyükleme sınıfı yolunda bulunan sınıflar her zaman önyükleme sınıfı yükleyicisi tarafından yüklenir. Sınıf, önyükleme sınıfı yolunda bulunmazsa, ardından uzantılar sınıfı yolu kontrol edilir. Yalnızca her iki yolda da bir sınıf bulunamazsa, uygulama sınıfı yolu kontrol edilir. Sınıf, uygulama sınıfı yükleyicisi tarafından da bulunmazsa, kötü şöhretli ClassNotFound istisnası atılır.

Sınıf yüklemeyle ilgili birkaç önemli nokta net bir anlayış gerektirir:

  • Bir sınıf sürecini yükleyen ve tanımlayan sınıf yükleyici, onunla ilişkilendirilir ve tanımlayıcı sınıf yükleyici olarak anılır.
  • Yüklenen sınıf, yalnızca adıyla değil, bir ad çifti ve tanımlayıcı sınıf yükleyicisiyle tanımlanır. Aynı adı paylaşan ancak sınıf yükleyicileri farklı olan iki sınıfın farklı olduğu kabul edilir.
  • A sınıfı, henüz yüklenmemiş olan B sınıfına bir referans yaparsa, B’yi yüklemek için A’nın tanımlayıcı sınıf yükleyicisi kullanılır.

Bu nedenle, bir sınıf, önyükleme sınıfı yükleyicisi tarafından önyükleme sınıfı yolundan yüklendiyse, açıkça sistem sınıfı yükleyicisi veya özel bir sınıf yükleyicisi aracılığıyla gitmediği sürece, uygulama sınıfı yolundaki sınıflara atıfta bulunamaz.

Bir iş parçacığının, getContextClassLoader() kullanılarak elde edilebilecek ilişkili bir sınıf yükleyicisi vardır. Genellikle iş parçacığını başlatan sınıfın sınıf yükleyicisi olarak ayarlanır. Bazen farklı bir kaynaktan sınıflara erişmek için tanımlayıcı sınıf yükleyici yerine iş parçacığı bağlamı sınıf yükleyicisini kullanmanız gerekir.

Bu, Web kapsayıcısının özel bir sınıf yükleyicisi kullanılarak yüklenen sunucu uygulamaları için geçerli olabilir. Kapsayıcının sınıf yükleyicisi, Web uygulamasından yalnızca sınıfları yüklemek üzere yapılandırılabilir, bu da sistem sınıf yolundaki sınıflara erişilemeyeceği anlamına gelir.

Özel Sınıf Yükleyici Yazma

Java, uygulamalara, özel veya kullanıcı tanımlı sınıf yükleyiciler aracılığıyla sınıfların nasıl oluşturulduğu veya yüklendiği konusunda denetim sağlar. Örneğin, Web ve uygulama sunucuları, aynı JVM içinde çalışan mantıksal uygulamaları daha iyi izole etmek için dağıtılan her uygulamaya kendi sınıf yükleyicisini sağlar.

Hatırlayın, iki sınıf aynı sınıf dosyasından yüklenmiş olsa bile, farklı sınıf yükleyiciler tarafından tanımlanmışlarsa farklı sayılırlar. Her uygulamanın kendi sınıf yükleyicisine sahip olmasıyla, tekil kalıpları uygulamak ve genel verileri depolamak için çok sık kullanılan statik değişkenler, JVM çapından ziyade uygulama genelinde olur.

Özel sınıf yükleyiciler ayrıca Web ve uygulama sunucularının JVM’yi yeniden başlatmadan sınıfları yeniden yüklemesine izin verir. Bir başka güçlü teknik de, Java çalışma zamanında tanımlamadan önce, anında sınıflar oluşturmak veya sınıf verilerinin ikili yapısını değiştirmek için özel bir sınıf yükleyici kullanmaktır.

Bu, covertjava.classloader paketinde, yüklü ikili sınıf verilerinin anında değiştirilmesine izin veren, DecoratingClassLoader adlı özel bir sınıf yükleyici oluşturacağız. Kodlandıktan sonra bu sınıf, bu çalışmada daha sonra tartışılacak olan şifreli sınıf dosyalarını veya bayt kodu dekorasyonunu desteklemek için kullanılabilir.

Şimdilik, sınıfları kullanıcı tanımlı bir sınıf yolundan yüklemeye ve ikili verileri inceleme ve değiştirme fırsatına sahip olacak bir geri çağırma yöntemini çağırmaya odaklanacağız. Kod, genel olarak JUnit’in bir sınıf yükleyici uygulamasına dayalı olacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın