Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Çekirdek Java Sınıfları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Çekirdek Java Sınıfları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Çekirdek Java Sınıfları

Çekirdek sınıflara yama uygulama yaklaşımı, uygulama sınıflarına yama uygulamak için kullanılan yaklaşıma benzer. Yama gerektiren bir sınıf için bir kaynak dosyanın edinilmesi gerekir. JDK, kaynak koduyla uygun bir şekilde dağıtılır, bu nedenle çoğu zaman kodu src.jar’dan alabilirsiniz.

Bazı sistem sınıflarının kaynak kodu olmadan gönderildiğini unutmayın; bu, sun paketi içindeki sınıflar ve diğer halka açık olmayan paketler için geçerlidir. Lisans sözleşmesine uyulması gerekmesine rağmen, sınıf dosyalarını “Sınıfları Derlemeden Derleme” bölümünde açıklandığı gibi kaynak koda dönüştürebilirsiniz.

Kaynak kodunu elinize aldıktan sonra, yeni mantığı ekleyebilirsiniz. Sınıfı, diğer herhangi bir sınıfı derlediğiniz gibi derleyin ve lütfen hata eklemediğinizden emin olun. Artık bayt kodunun yeni bir sürümüne sahip olduğunuza göre, geriye kalan görev, JVM’ye orijinal bayt kodu yerine onu kullanmasını söylemektir.

Bu, açıklandığı gibi önyükleme sınıfı yolu değiştirilerek elde edilebilir. Önyükleme sınıfı yükleyicisi, çekirdek sınıfları bulmak için önyükleme sınıfı yolunu kullanır.

Varsayılan olarak, yalnızca rt.jar’ı ve muhtemelen birkaç başka sistem kitaplığını içerecek şekilde ayarlanmıştır. JRE_HOME\lib konumunda bulunan rt.jar, çekirdek sınıfların çoğunu içerir, bu nedenle, bir sınıf için kaynak kodu yoksa ve bayt kodunu bulmak istiyorsanız, önce rt.jar’ı kontrol edin. Önyükleme sınıfı yolu, Java başlatıcısı komut satırına -Xbootclasspath parametresi kullanılarak ayarlanabilir. Java -X çalıştırıldığında aşağıdaki yardım görüntülenir.

Komut satırı parametresini kullanarak, önyükleme sınıfı yolunu ayarlayabilir veya genişletebiliriz. Mevcut bir sınıfı değiştirmekle ilgilendiğimiz için, yamaları içeren dizini varsayılan yolun önüne eklemek için -Xbootclasspath/p:’yi kullanırız. JVM’yi bu parametre ile çalıştırmak, orijinal sınıf yerine yamalı sınıfın kullanılmasına neden olur.

Teoriyi uygulamaya koymak için java.lang.Integer’a basit bir yama yazalım. Java topluluğu tarafından bilinmeyen nedenlerle, Tamsayı nesnesi sabittir. Değer ayarlandıktan sonra değiştirilemez.

Fikir, muhtemelen Tamsayı nesnelerinin String nesneleri gibi davranmasını sağlamaktı, yani bir Tamsayı nesnesi tarafından temsil edilen bir değeri değiştirmeniz gerekirse, yeni bir örnek oluşturmalı ve eski değer yerine onu kullanmalısınız.


java’da sınıfların başlangıç ve bitişleri
java’da kullanılan tüm sınıfların türetildiği sınıf
Java açılımı
Java ne demek
Java ne için kullanılır
kurulumu yapılan java’nın version kontrolü hangi komut satırında hangi komutla yapılabilir?
Java indir
java’da derleme işlemi hangi uygulama ile yapılır?


Bu yaklaşımın sorunu, dinamik tamsayı koleksiyonlarına ihtiyaç duyan uygulamalar için verimsiz bellek kullanımına yol açmasıdır. Java, ilkel türler için koleksiyon sınıfları sağlamaz, bu nedenle dinamik bir tamsayı dizisi elde etmenin tek yolu, bir Java.util.Array of Integer örneği kullanmaktır.

Depolanan tamsayının değerinin değişmesi gerekiyorsa, yeni bir Tamsayı örneği oluşturmalı ve bunu eski değerin olduğu diziye yerleştirmelisiniz. Elbette, tahsisler ve müteakip çöp toplama işlemleri önemli bir ek yük oluşturur.

Tamsayı nesnesinin dahili değerini değiştirmek çok daha iyi bir yaklaşımdır. Ancak java.lang.Integer sabit olduğundan, tek meşru geçici çözüm, Integer’ı taklit eden kendi sınıfınızı oluşturup kullanmak ve ona bir setValue() yöntemi de vermektir.

Yine de mevcut java.lang.Integer sınıfını yamalayacağız ve ona bir setValue() yöntemi vereceğiz. Bunu tamamen akademik bir ilgiden ve vaaz ettiğimiz şeyi uygulamak için yapacağız çünkü Java lisans sözleşmesini ihlal etmek de istemiyoruz.

Java.lang.Integer için kaynak kodunun incelenmesi, nesnenin değerinin özel bir alanda, değerde saklandığını ortaya çıkarır. Bu nedenle kaynak dosyayı CovertJava\src\java\lang dizinine kopyalamalı ve setValue adında bir metot da eklemeliyiz.

Çekirdek sınıfın genel arabirimi değiştiyse, çekirdek sınıfların yamalı sürümlerini kullanan sınıfları derlemek biraz zor olabilir. Javac’ı test sınıfımızda çalıştırmaya çalışmak hata veriyor çünkü Integer’ın JDK uygulaması setValue() yöntemine sahip değil. Bu nedenle, yamalı java.lang.Integer’ı derlemek için Ant’i de kullanamayız.

En kolay geçici çözüm, yamalı Tamsayımızı javac kullanarak manuel olarak derlemek ve ardından sınıf dosyasını CovertJava/distrib/patches dizinine kopyalamaktır. Artık derleyiciyi, yamalı sınıfı orijinal sürümden önceki önyükleme sınıfı yoluna yerleştirerek yapabileceğimiz projemiz için yamalı Integer sürümümüzü kullanacak şekilde de yapılandırabiliriz. javac, Ant’ın javac görevinde olduğu gibi, varsayılan önyükleme sınıfı yolunun geçersiz kılınmasını sağlayan -bootclasspath parametresini de alır.

Ancak, javac için önyükleme sınıfı yolunu geçersiz kılmaya çalışırsak, rt.jar’ın ve diğer tüm sistem kitaplıklarının konumunu belirtmemiz gerekir. Bu, derleme betiklerini JDK kurulumuna veya ortam değişkenlerine giden yola bağımlı hale getirir.

Daha basit bir yol, Ant’ı çalıştıran JVM’ye -Xbootclasspath/p:’yi iletmektir, böylece varsayılan yolu geçersiz kılmak yerine önüne bir öğe ekleriz. Ant.bat betiği, komut satırı seçeneklerini Java çağrı satırına geçirmek için ANT_OPTS ortam değişkenini kullanır. Aşağıdaki satırı CovertJava\bin\build.bat dosyasına ekleyerek bundan faydalanacağız.

Artık projeyi ve dağıtım kitaplıklarını (sürüm hedefi) oluşturmak için Ant’i kullanabiliriz. Projeyi oluşturduktan sonraki son görevimiz, CorePatchTest’i çalıştıran CovertJava\bin dizininde corePatchTest.bat adlı bir toplu iş dosyası oluşturmaktır. Bir kez daha Integer’ın yamalı sürümünün kullanıldığından emin olmak için -Xbootclasspath parametresini java’ya geçiriyoruz. corePatchTest.bat için ilgili kaynak kodu da gösterilir.

Kısacası;

  • Çekirdek Java sınıflarına yama uygulamak, hata ayıklamaya ve JVM’yi anlamaya yardımcı olabilir.
  • Çekirdek sınıflar her zaman bayt kodunu bulmak için önyükleme sınıfı yolunu kullanan önyükleme sınıfı yükleyicisi tarafından da yüklenir.
  • Bir çekirdek sınıfa yama uygulamak için yeni sürüm, eski sürümün önündeki önyükleme sınıfı yoluna yerleştirilmelidir.
  • Ortak arabirimini değiştiren çekirdek sınıfın yamalı sürümünü kullanan bir sınıfı derlemek için, yamalı sürümün Java derleyicisinin önyükleme sınıfı yolunda belirtilmesi de gerekir.

Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın