Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Şifreleme Mimarisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Şifreleme Mimarisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Java Şifreleme Mimarisi

Java Cryptography Architecture (JCA), kriptografi hizmetleri ve algoritmalarının eksiksiz ve sağlam bir şekilde uygulanmasını sağlar. Java API’lerinin çoğu gibi, JCA da bir uygulamanın hizmetlerle satıcıdan bağımsız bir şekilde nasıl etkileşime girebileceğini tanımlayan arabirimler sağlar.

Bir zamanlar ayrı bir modül olan Java Cryptography Extensions (JCE), JDK 1.4’ten itibaren artık J2SE’nin bir parçası. JCE, güvenli karma oluşturma için HmacSHA1 ve anahtar çifti oluşturma ve imzalama için DES gibi en sık kullanılan algoritmaları uygulayan bir Sun sağlayıcısıyla birlikte gelir.

ABD hükümetinin ihracat kısıtlamaları nedeniyle, RSA gibi bazı algoritmalar JDK’ya dahil değildir. Sun JCE’ye ek olarak, diğer mükemmel açık kaynak paketleri, zengin bir algoritma seti uygular. Bouncy Castle ve Cryptix, Java uygulamaları sağlar ve ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir.

Çekirdek JCA sınıfları javax.crypto paketinde bulunur, ancak ileti özetleriyle çalışmak için sınıflar ve arabirimler java.security paketinde bulunur. Java Güvenliği ana sayfası, çeşitli güvenlik konularında Java merkezli ayrıntılar almak için iyi bir başlangıç noktasıdır.

JCE ana sayfası, JCE’ye üst düzey bir genel bakış sağlar ve başvuru kılavuzu gibi JCE ile ilgili sayfalara bağlantılar sağlar. Derine inmeyi seviyorsanız, konu çok geniş ve ilginç olduğu için Java güvenliği hakkında bir kitap almanızı tavsiye ederim.

Java Güvenliği, çeşitli güvenlik konularının kapsamlı kapsamını sunar. Bu bölümün sonraki bölümlerinin odak noktası, Java uygulamalarını bilgisayar korsanlığına karşı korumak için güvenliğin pratik kullanımıdır.

JCA ile SGüvenliği Sağlama

Bir kez daha, kullanıcı gizliliğini ve yazarın fikri mülkiyetini korumanın en yararlı yöntemlerini göstermek için kötü şöhretli Chat uygulamasını kullanacağım. Chat, mesajları ağ üzerinden gönderdiği için, kullanıcı görüşmesi üçüncü taraflarca dinlenmeye ve dinlenmeye eğilimlidir. Bu nedenle Chat’i güvenli hale getirmek için en bariz başlangıç noktası, iletilen mesaj içeriğinin korunmasıdır.

Chat’in, farklı ana bilgisayarlarda çalışan örnekler arasında mesaj alışverişi yapmak için TCP/IP üzerinden RMI kullandığını hatırlayın. Bu, HTTP üzerinden HTML kadar kötü değildir çünkü ikili TCP/IP akışlarını dinlemek, metin tabanlı HTTP’den çok daha zordur. Yine de “Gizli Dinleme Teknikleri”ni gördüğünüz gibi, doğru araçlarla bir bilgisayar korsanı konuşmayı dinleyebilir ve mesaj içeriğini okuyabilir.

Gizli dinlemenin mümkün olmasının ana nedeni, serileştirilmiş Java nesnelerinin içindeki dizelerin metin olarak kalmasıdır. Bu nedenle Sohbet mesajlarının güvenliğini sağlamak, dizelerin şifrelenmesini gerektirir. Mesajlar ikili olduğundan ve dizeler insan tarafından tanınmadığı sürece, mesajın gövdesinde öne çıkmadıkları sürece, hemen hemen her tür şifreleme Chat için çalışacaktır.

Karakterlerin basit XORing’i bile çalışır. Teorik olarak, RMI iletişim kanalını korumanın en güvenli yolu, SSL soketleri oluşturan özel soket fabrikalarını kullanmaktır. Ancak, veri koruması için genel bir yöntem öğrenmekle ilgilendiğimiz için, Java Kriptografi API’si ile kod yazacağız.

İlk tasarım kararı hangi algoritmanın kullanılacağıdır. Asimetrik algoritmalar genellikle daha iyi koruma sağlar çünkü özel anahtar genel halka açık değildir. Ancak Chat söz konusu olduğunda, asimetrik bir algoritma mesaj şifreleme için doğru çözüm değildir.

Masaüstüne kurulan Chat uygulaması, hem gönderdiği mesajları şifreleyebilmeli hem de aldığı mesajları çözebilmelidir. Asimetrik bir algoritma kullanmak, Chat dağıtımıyla hem özel hem de genel anahtarların gönderilmesi anlamına gelir. Bu, asimetrik algoritmadan alacağınız ekstra korumayı etkili bir şekilde ortadan kaldırır, bu nedenle daha iyi performans gösterdiği ve yazması daha kolay olduğu için simetrik şifreleme kullanmalısınız.

İkinci tasarım kararı, hangi güvenlik sağlayıcısının kullanılacağıdır. Sağlayıcı, belirli bir algoritmanın somut bir uygulamasını verir. Chat ile ek kitaplıkları yeniden dağıtmak zorunda kalmamak için, önce Sun JCE tarafından JRE ile birlikte verildiği için uygulanan algoritmaları kontrol edelim.


Java şifre kontrol
Java şifreleme algoritmaları
Java şifre üretme
Java. kullanıcıdan Veri Alma
Java Sezar ŞİFRELEME
Java kullanıcı adı ve parola
GitHub


Sun JCE şu şifreleme algoritmalarını destekler: Data Encryption Standard (DES), DESede ve PBEWithMD5AndDES. DES, ABD hükümeti tarafından benimsenmiş ve yaygın olarak kullanılan bir standarttır. Çok fazla bilgi işlem gücüyle kırmanın bilinen yolları olsa da, çoğu uygulama için yeterli koruma sağlar. Birden çok DES olarak da bilinen DESede, ekstra güç için birden çok DES anahtarı kullanır.

PBEWithMD5AndDES, PKCS#5 standardında tanımlanan parola tabanlı bir şifreleme ile MD5 ve DES algoritmalarından bir mesaj özetini içeren bir algoritma kombinasyonu kullanır. JCA tarafından belirlenen standardizasyon nedeniyle, bu algoritmalardan yararlanan istemci kodu, kullanılan algoritmadan neredeyse bağımsızdır. Üçü arasında en güçlü korumayı sunduğu için PBEWithMD5AndDES’i seçeceğiz.

Bir resim bin kelimeye bedeldir ve programlama dünyasında kaynak kodu bin resme bedeldir. Bu bölümde üzerinde çalışacağımız tüm kaynak kodları, covertjava.protect paketinde bulunmaktadır. Sohbet uygulaması için şifreleme hizmetleri sağlayan bir sınıfa bakarak başlayacağız. Liste, covertjava.protect.Encryptor’ın oluşturucusunu gösterir.

Kaynak kodunu inceleyelim ve ne yapıldığını anlayalım. Encryptor yapıcısı bir parolayı karakter dizisi olarak alır. PBEWithMD5AndDES algoritması üç parametre kullanır: DES algoritmasını başlatmak için tuz ve yineleme sayısını geçer ve PKCS#5 ile şifreleme için kullanılan parolayı geçer.

Bir şifreleme algoritmasını temsil eden JCE sınıfı javax.crypto.Cipher’dir. Bir program, algoritma adını alan Cipher.getInstance() yöntemini çağırarak bir şifre örneğini elde eder (sağlayıcı adını da alabilen aşırı yüklenmiş bir yöntem vardır).

Güvenlik algoritmaları genellikle parametrelerin müşteri kodu tarafından sağlanmasını gerektirir. Parametreler, şifreleme sırasında gerçekleştirilen matematiksel hesaplamalarda kullanılır ve daha sonra verilerin şifresini çözmek için gerekli olan gizli bir çekirdeği veya parolayı temsil eder. Parametre gerektiren algoritmaların çoğu, sağlayıcı tarafından sağlanan varsayılan değerleri kullanabilse de, bunların özel değerlerle başlatılması önemle tavsiye edilir.

Şifremizi başlatmanın iki yolu vardır. Birincisi, tuz ve yineleme sayısı gibi algoritma parametreleri sağlamaktır. Bir diğeri, önceden oluşturulmuş bir anahtar sağlamaktır. Bir anahtar sağlamayı seçecek olsaydık, anahtarı Chat dağıtımıyla birlikte göndermemiz gerekirdi, bu da bilgisayar korsanlarının anahtarı çıkarmasını kolaylaştırır.

Normal sayılar olan algoritma parametreleri, Java koduna sabit kodlanabilir ve farklı sınıflara yerleştirilebilir. Gizleme, kodun okunmasını çok zorlaştırır, bu nedenle anahtar yerine parametreleri sağlamayı seçeceğiz. Liste, Encryptor sınıfı içindeki algoritma parametrelerinin bildirimini gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın