Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Parametre Farkları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Parametre Farkları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

Parametre Farkları

Gerçek hayattaki bir uygulamada, parametreleri farklı bir sınıfa yerleştirmek veya sabit kodlanmış çekirdek ile bir rasgele sayı üreteci kullanarak anında oluşturmak daha iyi olacaktır. Bu, uygulamayı hacklemeyi zorlaştırır, ancak biz her şeyi basit tutacağız.

Listing’e tekrar baktığımızda, ilk kod bloğunun sağlanan şifreye dayalı olarak bir anahtar belirtimi oluşturduğunu görebiliriz. Anahtar belirtimi, fabrika tarafından gizli bir anahtar oluşturmak için kullanılan, anahtar verilerinin bir ara biçimidir.

Chat’in tüm örnekleri aynı algoritma parametrelerini ve parolayı kullandığından, oluşturulan anahtarlar aynıdır. Bu, bir Chat örneği tarafından şifrelenen mesajların başka bir örnek tarafından şifresinin çözülebileceği anlamına gelir. Gizli anahtar oluşturulduktan sonra, şifrenin iki örneği elde edilir. Bunlardan biri şifreleme için başlatılır ve diğeri şifre çözme için başlatılır.

Bir Encryptor örneği oluşturulduktan sonra, şifreleme ve şifre çözme gerçekleştirmeye hazırdır. Çoğu kriptografi algoritması ham baytlarla ilgilenir. Cipher sınıfının, bir bayt dizisini şifrelemek için kullanılabilen update() ve doFinal() olmak üzere iki yöntemi vardır. Örneğin, cipher adlı başlatılmış bir şifremiz ve data adlı bir bayt dizimiz varsa, veriler aşağıdaki gibi şifrelenebilir.

JCE, herhangi bir seri hale getirilebilir nesneyi saran ve seri hale getirme sırasında sarılmış nesneyi şifrelemek veya şifresini çözmek için sağlanan bir şifreyi kullanan SealedObject adlı bir yardımcı program sınıfına sahiptir.

Chat, iletileri nesne olarak gönderdiği için, şifreleme için daha yüksek düzeyli bir API sağladığı için SealedObject ham bayt verisinden daha iyi bir seçimdir. Java.io.Serializable örneklerini şifrelemek ve şifrelerini çözmek için Encryptor tarafından sağlanan iki yöntem gösterilmektedir.

Gördüğünüz gibi SealedObject, uygulamayı önemsiz kılıyor. Bahsettiğimiz Encryptor sınıfı artık Chat uygulamasında kullanılabilir. Chat, covertjava.chat.MessageInfo örneklerini birbirine iletmek yerine, mesajı göndermeden önce şifrelenmiş sürümünü elde etmek için Encryptor’ı arardı.

Yeni bir mesaj alındığında Chat, Alınan mühürlü nesneden MessageInfo nesnesini çıkarmak için Encryptor’ı kullanır. Bu kodun ChatServer’ın sendMessage() ve acceptMessage() yöntemlerine yerleştirilmesi gerekir, ancak zamandan ve yerden tasarruf etmek istediğimiz için bunu yapmayacağız. Encryptor sınıfındaki main() yöntemi, bir metin dizesi yazan ve okuyan bir kendi kendini sınama gösterir.
bir dosyaya.

Uygulama Dağıtımını Koruma

İletilen verilerin şifrelenmesi, bilgileri protokol düzeyinde dinlenmeye karşı korur. Bu, kullanıcının bilgilerini korur, ancak yazılımdaki algoritmalar, tasarım modelleri ve kod gibi fikri mülkiyeti korumaz. Bu çalışmada sunulan birçok tersine mühendislik tekniği, ticari bir ürünü kırmak ve normalde bir lisans satın alınmasını gerektirecek işlevselliğin kilidini açmak için kolayca kullanılabilir.

Yazılımın kurulu olduğu ana bilgisayar sayısına göre verilen lisanslar için, bir ana bilgisayar için en ucuz lisansı satın alan ve ardından çok sayıda ana bilgisayara dağıtan etik dışı bir kuruluştan başka bir potansiyel tehdit gelebilir. Bu bölümde, uygulama dağıtımını bilgisayar korsanlığına karşı koruyan ve ücretlerin lisanslama modeline göre ödenmesini sağlayan birkaç teknik ele alınmaktadır.

Derleme Sınıfları, Java bayt kodundan kaynak kodunu ne kadar kolay elde edebileceğinizi ve çoğu durumda derlenmiş kodun orijinal kaynak koduyla neredeyse bire bir eşleşme olduğunu göstermiştir.

Gizleme Sınıfları, bayt kodunun kaynak koda dönüştürmeden nasıl korunabileceğine ilişkin ayrıntılar sağladı. Genel korumanın gücünün, onu uygulayan kod kadar güçlü olduğu açık olmalıdır. Verileri şifrelemek için en güçlü algoritmayı kullanabilirsiniz, ancak kod 30 dakika içinde derlenebilir ve yamalanabilirse, şifreleme basitçe yorumlanabilir.

Şaşırtma, şaşırtma, şaşırtma. Bayt kodunu ve dolayısıyla bir uygulamanın fikri mülkiyetini korumanın tek güvenilir yolu budur. En iyi sonuçları elde etmek için çok önemli olan kontrol akışı karartması gerekir.


Java static method Nedir
Java metot Soruları
Veri Tipleri
Java Parametreli Metotlar
java’da sınıfların başlangıç ve bitişleri
Java metot Örnekleri
Java parametre Nedir
Java basit Veri Tipleri


Bayt kodunu çözmeye karşı nihai karşı önlem, Java uygulamasını yerel bir yürütülebilir dosyada derlemektir. Tersine mühendisliğin ve yerel koda yama uygulamanın karmaşıklığına baktık ve bytecode obfuscator ne kadar iyi olursa olsun, yerel kodun kırılması çok daha zordur. Ne yazık ki, şimdiye kadar yerel kod derleyicilere Java sunan satıcıların çoğu ya işsiz kaldı ya da ürünlerini aktif olarak desteklemeyi bıraktı.

JIT iyileştirmeleri ve artan işlemci hızları, Java uygulamaları için yeterli performansı sağlayarak yerel kodda derleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

TowerJ ve Excelsior muhtemelen Windows için en iyi uygulamalara sahiptir, ancak tüm özelliklerin düzgün çalıştığından emin olmak için derlenmiş uygulamanın dikkatle ve kapsamlı bir şekilde test edilmesini tavsiye ederim. Çoğu Java uygulaması için, Zelix KlassMaster gibi agresif bir karartıcı kullanmak, muhtemelen kodu yerel ikili dosyalarda derlemekten daha iyi bir seçimdir.

Hacklenmeye Karşı Koruma

Gizleyici tarafından ne kadar iyi bir iş yapılırsa yapılsın, bayt kodu yine de derlenebilir. Ve eğer kaynak koda dönüştürülebilirse, değiştirilebilir ve uygulamaya yama yapılabilir. Korumayı güçlendirmek için, sınıfları yama yapmaktan koruyabilecek güvenlik kontrolleri hakkında birkaç fikri gözden geçireceğiz.

Kitap boyunca, bilgisayar korsanlığı ve yama için çeşitli teknikler geliştirdik. Tüm sınıfları kaynak koda dönüştürmeyi ve sonra yama yapmayı, korumalı ve özel yöntemlere erişmeyi ve sistem önyükleme sınıfı yolu ile çalışmayı tartıştık. Yanlış nedenlerle kullanılan bu teknikler, bir Java uygulamasının içindeki fikri mülkiyete zarar verebilir. Burada bilgisayar korsanlığını çok daha zorlaştıran tekniklere ve her biri için önlemlere bakıyoruz.

Bunun en kolay çözümü JAR uygulamasını mühürlemektir. Bir JAR’ı mühürlemek, bir paketteki tüm sınıfların aynı kod kaynağından gelmesini garanti eder. Bu, bir bilgisayar korsanının JAR tarafından sağlanan paketlere özel sınıflar yerleştiremeyeceği anlamına gelir. JAR sızdırmazlığı, bildirim dosyasına satırın eklenmesiyle sağlanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın