Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Kurulum  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Kurulum  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Java Kurulum

J2ME Wireless Toolkit 2.1 kurulumunu etkinleştirmek için ana bilgisayarda Java 2 SDK 1.4.1 kurulu olmalıdır. PC’ye kurulum aşağıdaki gibi yapılabilir.

1. Java Sun web sitesindeki indirme alanlarında bulunan j2me_wireless_toolkit-2_1-windows.exe dosyasını çalıştırın (yukarıya bakın).
2. Kullanıcıdan Java Runtime Environment’ın konumunu onaylaması istenecektir. Sürüm 1.4.1 veya üstü gereklidir. Bu yoksa, araç setinin kurulumuna devam etmeden önce kurulmalıdır.
3. Araç kitinin hedefi daha sonra seçilebilir ve onaylanabilir. Bu durumda varsayılan konumdan saptık. En azından mevcut Araç Seti için bu adın boşluk içeremeyeceğini unutmayın.
4. Kurulum programı daha sonra bir Program Klasörü adının onaylanmasını ister. Windows makinelerinde bu, Başlat menüsünde göründüğü şekliyle klasörün adıdır. Daha kısa bir isim girilmesi istenebilir.
5. Kurulum ayrıntılarını gözden geçiren bir iletişim kutusu görüntülenir. Kuruluma başlamak için İleri’ye basın.
6. Yükleyici, kullanıcıya yüklemenin tamamlandığını bildirmek için bir iletişim kutusu görüntüler.

Apache Ant projesi, Apache’nin Jakarta projesinin bir parçasıdır ve Apache lisansı altında dağıtılan Java tabanlı bir yapı aracıdır. Java topluluğu tarafından geliştirilmiştir ve “Make benzeri, ancak kırışıksız” olarak tanımlanmıştır. Apache Ant web sitesinden edinilebilir.

Bunu, MIDP 1.0 ve 2.0 uygulamalarını oluşturmak için özel Ant görevleri sağlayan başka bir araç olan Anten ile birlikte kullanacağız. Bu, GNU Kısıtlı GPL altında dağıtılır ve SourceForge web sitesinden edinilebilir.

Kullanımı oldukça kolay bir araçtır ve Wireless Toolkit’e benzer bir şekilde, bir MIDlet paketinin derlenmesini, ön doğrulamasını ve paketlenmesini otomatikleştirir. Ekstra rahatlık için XML yapılandırma dosyasının sonuna bir öykünücünün yürütülmesi de eklenebilir.

KToolbar, geliştiriciye MIDlet oluşturma için yeterli araçları sağlarken, Ant, geliştiriciye MIDlet paketinin nasıl bir araya getirilmesi gerektiği konusunda ayrıntılı kontrol sağlar. Ant ile ilgili gerçekten harika olan şey, Borland’ın JBuilder’ı, Sun’ın ONE Studio’su ve ayrıca JCreator JEdit ve Eclipse gibi diğer IDE’lerle entegre olabilmesidir. Ancak, bu bölüm Ant’a bağımsız bir araç olarak bakacaktır.

Ant, bir XML yapılandırma dosyasını okur ve bu bilgiyi, içindeki komutları yürütmek için kullanır. Bu durumda Antenin derleme, ön doğrulama ve paketleme gibi yerleşik görevlerini kullanır. Komutlar, gerekli olmadıklarında doğru veya yanlış olarak ayarlanabilir.

Bu, geliştiriciye derleme ve ön doğrulama arasında bir şaşırtma adımı ekleme seçeneği sunar. Üçüncü taraf geliştiricilerin paketleriyle başa çıkmak için fazladan bir hedef de eklenebilir. Ant gerçekten esnektir ve giderek artan sayıda Java geliştiricisi tarafından benimsenmesinin nedenlerinden biri de budur.

Farklı uygulamalar için yapıların veya aynı uygulama için çok sayıda yapının işlenmesini kolaylaştırarak geliştirme sırasında geliştiriciye zaman kazandırır ve geliştirme ekibinin farklı üyeleri arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Hangi şekilde kullanılırsa kullanılsın, bir MIDlet (Anten kullanımı ile) veya bu konudaki diğer herhangi bir Java uygulaması için tanımlanmış ve tekrarlanabilir bir yapı sağlar.

Kurulum ve yürütmeye bakmadan önce örnek bir build.xml dosyasına bakalım. Tartışılan Demo Racer uygulamasıyla kullanım için bir tane oluşturduk. Wireless Toolkit sürüm 2.1 kullanılarak MIDP 2.0 için Ant ve Anten yapılandırması, önceki sürümlere göre biraz daha zordur.

Sürüm 2.1, CLDC ve MIDP paketlerini her sürüm için JAR dosyalarına böler. Bu nedenle <wtk home>/lib dizini cldcapi10.jar, cldcapi11.jar, midpapi10.jar ve midpapi20.jar dosyalarını içerir. Bu ayırma, aşağıdaki gibi build.xml dosyasına yansıtılmalıdır. Bu derleme dosyası, Antenna source ZIP dosyasında yer alan “hello” örneğinden alınmış ve daha sonra ihtiyaçlarımıza göre uyarlanmıştır.


java download 64-bit
Java indir
Java 64 bit
Java download
Java son sürüm Windows 10
Java manuel
Java kur
Java 32 bit


Bu build.xml dosyasında yedi ilgi alanı vardır:

• Kablosuz Araç Seti konumu – wtk.home özelliğinde; Anten güvenir
WTK tarafından sağlanan işlevsellik üzerine, bu nedenle bu özellik esastır
• MIDP API konumu – WTK 2.1, MIDlet’ler oluştururken geriye dönük uyumluluk sağlamak için iki API kümesi tanımlar; midpapi20.jar dosyasını seçtik
• Anten özellikleri dosyası – görev tanımında bir kaynak olarak tanımlanır ve anten.özellikler olarak ayarlanır; bu dosya, antenna-bin-0.9.11.jar dosyası içindeki anten sınıflarının sınıf yolunu belirtir.
• yapı hedefi – varsayılan yapı olarak (aynı yapılandırma dosyasında birden fazla tanımlayabiliriz), bu, yapının gerçekte neleri içereceğini tanımlar.

Bu durumda, mevcut JAD dosyasını yeni bir konuma kopyalıyoruz, ancak bu build.xml dosyasını yeni bir tane oluşturmak için kullanabiliriz. MIDlet kaynağı, derlenmiş sınıflar için hedefle birlikte tanımlanır.

Öykünücünün yürütülmesi ve paketlenmesi bu yapıya sarılmıştır.

• wtkpackage komutu bu, JAR’ı oluşturur ve JAD dosyası mevcutsa, MIDlet-Jar-Size ve MIDlet-Jar-URL özniteliklerini güncellemeye çalışır; şaşırtma ve ön doğrulama gerçekleştirir (bu öznitelikler doğru olarak ayarlanmışsa) ve MIDlet’in sürüm numarasını artırır
• derleme sınıf yolu – WTK 2.1, CLDC sınıflarını CLDC 1.0 ve CLDC 1.1’e ayırır, dolayısıyla ön doğrulayıcının doğrulaması gereken sınıfları belirtmemiz gerekir; CLDC 1.0’ı seçtik; bu özellik doğru ayarlanmazsa ön doğrulayıcı başarılı bir şekilde yürütülmez
• bir öykünücüde çalıştırma – tüm bunlar başarıyla tamamlandıktan sonra, belirtilen öykünücü, aygıt özelliğinde ayarlanan aygıta göre çalıştırılacaktır.

Yapılar, hem Windows hem de Linux/Unix geliştiricileri için Ant web sitesinde mevcuttur, ancak biz yalnızca Windows kurulumuyla ilgileniyoruz. Geliştiriciler ikili veya kaynak indirmeyi seçebilir. Basit olması için ikili indirmeyi inceleyeceğiz.

Ant ZIP veya TAR dosyası indirildikten sonra, içeriği uygun bir konuma çıkarılmalıdır. Bu yapıldıktan sonra, Ant’in kullanılabilmesi için ayarlanması gereken bir dizi ortam değişkeni vardır.

Ayrıca anten-bin-0.9.11.jar ve anten-src-0.9.11.zip dosyalarını indirmeniz gerekecektir. JAR dosyasını Ant’ın lib dizinine yerleştirin. Kaynak dosyaları mevcut Ant kurulumunun altındaki bir konuma çıkarın, örneğin <ant kurulumu>\antenna\ ve ardından Antenna JAR dosyasını Ant’in lib dizinine yerleştirin.

Bu, Anten paketinin sınıf yolunda olmasını sağlayacaktır. Bu örnek için Ant’in c:\ant\ dizinine kurulduğunu varsayalım. Alternatif olarak bunlar, PC’deki Kontrol Panelindeki Sistem komutu aracılığıyla kalıcı olarak ayarlanabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın