Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Birleşik Emülatör Arayüzü  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Birleşik Emülatör Arayüzü  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Birleşik Emülatör Arayüzü

Cihaz üreticisi içerik geliştiriciler için öykünücüler oluşturdukça, Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) üreticilerinin her öykünücüyü desteklemesi giderek zorlaşıyor.

Çoğu öykünücünün farklı dizin yapıları, farklı komutları ve farklı komut satırı argümanları vardır. Tüm öykünücülerin desteklediği genel bir birleşik öykünücü arabirimi (UEI) gereklidir. UEI, IDE üreticilerinin tek bir arabirime yazmasına ve çok az çabayla veya hiç çaba harcamadan birçok farklı şirketin öykünücülerini destekleyebilmesine olanak tanır.

UEI spesifikasyonu öykünücü dağıtım birimi (yürütülebilir dosyalar, belgeler ve kitaplık dosyaları), ikili yürütülebilir dosyalar (emülatör vb.), adlar ve komut satırı yürütme bağımsız değişkenleri için bir dizin yapısı tanımlar.

Bir sonraki sürümde Symbian, MIDP öykünücüsünün JBuilder ve Sun ONE Studio gibi mevcut IDE’lerle daha kolay ve daha standart entegrasyonunu kolaylaştırmak için uyumlu bir UEI uygulaması sağlayacaktır.

Symbian OS Sürüm 8.0, sanal makine öykünücüsünde IDE içinden bir MIDlet başlatmayı destekleyecek ve IDE’nizle hata ayıklamayı etkinleştirmek için sanal makineyi hata ayıklama modunda başlatma seçenekleri sunacaktır.

Çalışma klasörünüzde geliştirir ve derlersiniz. Öykünücüyü çalıştırdığınızda, IDE’yi kullanarak bu şekilde geliştirmeye devam edersiniz ve Symbian UEI, sınıfları paketleme, öykünücü dosya alanına kopyalama ve MIDlet’i başlatma ile ilgilenir. Aşağıdaki örnek, UEI uyumlu bir öykünücünün Sun ONE Studio ile nasıl entegre edileceğini gösterir.

Öykünücüyü Sun ONE Studio’ya Ekleme

1. Explorer penceresinden Yüklü Öykünücüler’e sağ tıklayın ve Öykünücü Ekle’ye tıklayın
2. Ürün/platform varyantı için dağıtım birimini içeren dizine göz atın

Varsayılan Öykünücüyü Ayarlama

Gezgin penceresinde, Symbian UEI’nin kurulu öykünücüler listesine eklendiğini görmelisiniz. Varsayılan Öykünücüler’e sağ tıklayın ve Varsayılan Öykünücüyü Ayarla’ya tıklayın. Yüklü öykünücüler listesinden seçeneklerden birini seçin.

MIDlet Çalıştırma ve Hata Ayıklama

Bu, Sun ONE Studio içindeki diğer tüm MIDlet’lerde olduğu gibi menüler, kısayollar veya Araç Çubuğu kullanılarak yapılır. UEI, JAR dosyasını oluşturup onu ve tanımlayıcı (JAD) dosyasını öykünücü dosya sistemindeki uygun yere kopyalamayı ve ardından VM’yi gerekli modda başlatmayı halleder.

Cihaz Emülatörleri UIQ SDK

UIQ platformu, kullanıcı girişi aracı olarak bir işaretleme aygıtı kullanan Symbian OS telefonları için temel sağlar. UIQ SDK, geliştiricilere Sony Ericsson P900 gibi aygıtlar için MIDP 2.0 uygulamalarını test etme ve geliştirme yeteneği sağlar.

SDK, sınıflar sağlar ve öykünücü, yerel Symbian, PersonalJava ve MIDP 1.0 ve 2.0 uygulamalarının geliştirilmesini kolaylaştırır. Aşağıdaki kurulum bölümünde göstereceğimiz gibi, geliştiricilerin MIDP 2.0 uygulamalarını geliştirmek için tam SDK’yı kurmaları gerekmez.

SDK, Bluetooth ve Kablosuz Mesajlaşma API’leri de dahil olmak üzere Symbian’ın CLDC 1.0 tabanlı VM’sini, MIDP 2.0’ı içeren bir ortam sağlar.

SDK’yı Kurma

İlk olarak, aletin uygun bir şekilde çalışmasını sağlamak için bazı küçük temizlik işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Öncelikle, C:\ yolunun sistem yolunda olduğundan emin olun. EPOCROOT ortam değişkeni, UIQ aracı kurulumunun konumuna ayarlanmalıdır. Bu durumda komutta SET komutunu kullandık.

Ayrıca, varsayılan aygıtın UIQ öykünücüsü olup olmadığını kontrol etmek için devices komutu kullanılmalıdır. Perl’in kurulduğunu varsayarsak (bu, kurulum sürecinin bir parçası olarak kurulabilir), devices.exe komutunu vermek aşağıdakini döndürür.

Bu görünmezse, UIQ aracına varsayılan komutu ayarlamak için devices.pl komutu kullanılmalıdır. Bu, öykünücünün WinS yayın sürümünü yürütür. Hata ayıklama sürümü gibi diğer sürümler de çalıştırılabilir, ancak bunlar yerel C++ uygulamalarında hata ayıklamak için kullanılır. Bu komut çalıştırıldıktan sonra ekranda UIQ 2.1 öykünücüsü görünecektir.


Donanım arayüzü
Kullanıcı arayüzü
Grafik arayüzü Nedir
Kullanıcı arayüzü her zaman görseller içerir mi
Yazılım arayüzü Nedir
Bağlantı arayüzü ne demek
Kodlama arayüzü
Kullanıcı arayüzü nedir


Öykünücüye MIDP 2.0 Uygulaması Yükleme

MIDP paketleri öykünücü aygıtın sanal sürücüsüne yerleştirilebilir, örneğin <kurulum dizini>\epoc32\wins\c. Bu paket öykünücü arabiriminden şu şekilde kurulabilir:

1. Öykünücüdeki Başlatıcı menüsüne gidin ve Kur’u seçmek için fareyi kullanın
2. Geliştiriciden MIDP paketini bulmasını isteyen bir alt menü görünecektir. Yükle düğmesine basın, MIDlet kurulacaktır.
3. Öykünücünün masaüstünde bir simge olarak görünecektir. Bu durumda Helloworld uygulamamızı adresinden yükledik.

Kurulum

SDK, Symbian Developer Network’ten indirilebilir.

1. Bu indirme, uygun bir geçici konuma çıkarılması gereken bir ZIP dosyası biçiminde teslim edilir.
2. Ayıklanan dosyalara gidin ve Setup.exe’yi çalıştırın. kurulum
lasyon süreci başlayacaktır.
3. Şartlar, koşullar ve lisans sözleşmesi kabul edildikten sonra, SDK’nın varış yeri için bir bilgi istemi verilir.
4. Bu seçildikten sonra, yüklemek istediğiniz bileşenleri seçmeniz istenecektir. Disk alanı için oldukça açgözlü sistem gereksinimi göz ardı edilebilir.

Tam kaynak kodunu içeren eksiksiz Symbian “DevKit” anlamına gelir. Örnek yükleme, kullanılabilir disk alanı az olan bir PC’ye yüklendi. Seçilen paketlere, örneğe ve belgelere bağlı olarak yaklaşık 550 MB’lık bir rakam daha doğrudur.

SDK’nın kendisini oluşturan paketlerin yanı sıra Perl ve bir Java Runtime gereklidir. (Bu, tam Java Runtime Edition (JRE) sürüm 1.3.1 anlamına gelir ve MIDP 2.0 çalışma zamanı ile karıştırılmamalıdır.) Bunlar hedef bilgisayarda yoksa, onları da seçin. Bu durumda bunların kurulmamasına karar verilmiştir.

5. Bir özet iletişim kutusundan sonra bir kurulum kiti kurulur. Bu, kurulumun ilk aşamasıdır. Öykünücüyü çalıştırmak için gerekli olan Perl ve Java Runtime seçildiyse bunlar da bu aşamada kurulacaktır. Bu kısım biraz zaman alabilir.
6. Yükleyici artık gerekli SDK paketlerini yüklemeye hazırdır.
7. Geliştirici şimdi hangi paketlerin kurulacağına karar vermelidir. Geliştiricinin PC’ye yüklenmesini istediklerini nasıl seçip seçebileceğini gösterir. Bu durumda, SDK’yı daha iyi anlamamıza yardımcı olabilecek öykünücü, MIDP paketi ve belgelerle ilgileniyoruz. UIQ 2.1 Java SDK’nın seçilmediğini unutmayın. Bu aslında PersonalJava içindir ve bu nedenle onu bu durumda kurmakla ilgilenmiyoruz.
8. Yükleyici, paketleri bir araya toplar ve seçilen tüm paketlerin adlarını ve gerekli disk alanını görüntüler. Devam etmek için İleri’ye basın. Kurulumdan önce, kullanıcıdan lisans şartlarını kabul etmesini isteyen bir bilgi istemi görüntülenir. Ardından SDK kurulacaktır. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın