Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Teknolojisi  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Teknolojisi  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Teknolojisi

Kablosuz Endüstrisi için Java Teknolojisi (JTWI) girişimi, Java Topluluk Sürecinin (JSR 185) bir parçasıdır ve uzman grubunun amacı, cep telefonları için endüstri standardı bir Java platformu tanımlama görevidir.

Her JTWI uyumlu cihazın desteklemesi gereken minimum bir Java API seti (ilgili JSR’lerde tanımlandığı gibi) belirterek, geliştiricilerin ve hizmet sağlayıcıların gelecekteki Java özellikli cep telefonlarında bekleyebilecekleri en düşük ortak payda Java platformunu sağlar.

Bu bölümde, Sürüm 1’in bir parçasını oluşturan JTWI ve JSR’lere bir göz atacağız. JTWI’yi tanıttıktan sonra, Symbian OS üzerindeki CLDC’yi kısaca gözden geçireceğiz. Ardından MIDP 2.0’a ve JTWI yol haritasının bir parçası olan isteğe bağlı API’lere ayrıntılı olarak göz atacağız.

JTWI’ye Giriş

JTWI’nin temel amacı, tescilli API’lere olan ihtiyacı azaltarak ve telefon üreticilerinin, ağ operatörlerinin ve geliştiricilerin hedefleyebileceği net bir özellik sağlayarak kablosuz Java platformunun API parçalanmasını en aza indirmektir. JSR 185 spesifikasyonunun 1. Sürümü, Temmuz 2003’te nihai onayı aldı.

JTWI spesifikasyonu üç ana alanla ilgilidir:

• uyumlu bir cihazın desteklemesi gereken minimum API seti (JSR) sağlar
• JTWI uyumlu bir cihazda bu bileşen JSR’lerinde hangi isteğe bağlı özelliklerin uygulanması gerektiğini tanımlar
• uygun olduğunda, bileşen JSR spesifikasyonlarının açıklamasını sağlar.

JTWI’nin bileşen JSR’leri

JTWI, spesifikasyonun kapsamına giren üç JSR kategorisi tanımlar: zorunlu, koşullu olarak gerekli ve minimum yapılandırma söz konusudur. Aşağıdaki zorunlu JSR’ler, JTWI Sürüm 1 ile uyumlu bir Java platformunun parçası olarak uygulanmalıdır.

• MIDP 2.0 (JSR 118)
• Kablosuz Mesajlaşma API’sı (JSR 120).

Mobile Media API (JSR 135), JTWI Sürüm 1’de şartlı olarak gereklidir. Cihaz multimedya API’lerini (ör. ses veya video oynatma veya kaydetme) Java uygulamalarına sunuyorsa mevcut olmalıdır.
JTWI uyumluluğu için gereken minimum yapılandırma CLDC 1.0’dır (JSR 30). CLDC 1.1, CLDC 1.0’ın bir üst kümesi olduğundan, bunun yerine kullanılabilir ve bu durumda CLDC 1.0 gereksiniminin yerini alır.

JTWI Spesifikasyon Gereksinimleri

Daha önce bahsedildiği gibi, JTWI spesifikasyonu, bileşen JSR’lerin uygulanmasına ilişkin ek gereklilikler getirir. Bunlardan seçilmiş birkaç örnek aşağıda listelenmiştir. Bileşen JSR’lerine uygulanan gereksinimlerin tüm ayrıntıları için Java Community Process (JCP) web sitesinde bulunan JTWI spesifikasyonuna bakın.

CLDC 1.0/1.1

• bir MIDlet takımının en az on çalışan iş parçacığı oluşturmasına izin vermelidir
• Unicode karakterleri desteklemelidir.
• en az beş bağımsız kayıt deposunun oluşturulmasına izin vermelidir
• JPEG resim formatını desteklemelidir
• kullanıcı PHONENUMBER kısıtlaması olan bir TextField veya TextBox’u düzenlerken cihazın telefon defterinden bir telefon numarası seçmek için bir mekanizma sağlamalıdır.

WMA

• GSM/UMTS telefonları, PushRegistry MMA içinde SMS protokolü itme işlemini desteklemelidir.
• MIDI oynatmayı desteklemelidir
• MIDI oynatma için VolumeControl’ü desteklemelidir
• anlık video görüntüleri için JPEG kodlamasını desteklemelidir
• Ton Sırası dosya formatını desteklemelidir.

GSM/UMTS Uyumlu Cihazlar İçin Güvenlik Politikası

JTWI spesifikasyonu, güvenilmeyen alan adlarıyla ilgili olarak GSM/UMTS cihazları için MIDP 2.0 tarafından önerilen güvenlik politikasının özelliklerine ilişkin bir açıklama sağlar.


Java ne için Kullanılır
Java Frameworkleri
Java dili Nedir
Java Nedir
java’nın özellikleri
Java PROGRAMLAMA dili PDF
Java PROGRAMLAMA
Oracle Java indir


JTWI Çıktıları

JTWI için spesifikasyonu tanımlamanın ve bir referans uygulama (RI) ve teknoloji uyumluluk kiti (TCK) sağlamanın yanı sıra JSR 185, JSR 185’in gelecekteki sürümlerinin bir parçasını oluşturması muhtemel cep telefonlarıyla ilgili aday JSR’lerin bir yol haritasını da sunar. .

JTWI girişimi, şartnamede tanımlanan veya yol haritasında belirtilenlere ek JSR’lerin benimsenmesini engellemez; yalnızca JTWI uyumlu bir cihazın desteklemesi gereken minimum API kümesini tanımlar.

Symbian ve JTWI

Symbian, JTWI’nin çabalarını desteklemekte ve onaylamaktadır ve JSR 185 uzman grubunun bir üyesidir. Yazma sırasında, Symbian OS’nin mevcut sürümü (Sürüm 7.0’ler), zorunlu JSR’lerin uygulamalarını ve JTWI Sürüm 1’in gerektirdiği minimum yapılandırmayı sağlar: CLDC 1.0, MIDP 2.0 ve Kablosuz Mesajlaşma API’si.

Mevcut sürümler ayrıca Bluetooth Kablosuz Teknolojisi için Java API’leri olan JSR 82’nin bir uygulamasını sağlar. Nokia Series 60 Geliştirici Platformu Sürüm 2.0, Symbian OS Sürüm 7.0’lar üzerine kuruludur ve halihazırda uygulanan JSR’lere ek olarak, Java platformunun bir parçası olarak Nokia’nın Mobil Medya API’sini (JSR 135) uygulamasını da sağlar.

JTWI belirtiminin son sürümü, MIDP 2.0 belirtimininkinden yaklaşık sekiz ay sonraya tarihlendiği için, Symbian’ın CLDC 1.0/MIDP 2.0 Java platformunun (ve onu kullanan Nokia 6600 ve Sony Ericsson P900 gibi aygıtların) mevcut uygulaması ve yerelleştirilmiş varyantları) JTWI spesifikasyonunun tüm gereklilikleriyle tam olarak uyumlu değildir.

Gelecekteki sürümler (ve bunlara dayalı cihazlar) JTWI uyumlu olacaktır. Aşağıdaki bölümler, JTWI Sürüm 1’in parçası olan bileşen API’lerini kapsayacaktır.

Symbian İşletim Sisteminde CLDC

Bağlı Sınırlı Cihaz Yapılandırması (CLDC) tanıtıldı. Bu bölümde, Symbian OS’de bulunan CLDC uygulamalarını kısaca açıklayacağız.

Symbian’ın MIDP 1.0 teklifi, Sun’ın CLDC 1.0 tabanlı Sanal Makinesinin (VM – KVM olarak da bilinir) bir bağlantı noktası üzerinde çalışır. Erken masaüstü Java VM’leri gibi, bu CLDC 1.0 VM, C programlama dilinde yazılmış saf bir yorumlayıcıdır.

Symbian OS, C STDLIB’nin bir alt kümesini destekler (başlangıçta Symbian’ın Symbian OS Sürüm 5’teki ilk JDK 1.1.6 tabanlı Java teklifinin uygulanmasını desteklemek için yazılmıştır), bu da CLDC 1.0’ı taşımayı nispeten basit bir görev haline getirir.

Yorumlanan ortamların doğasında var olan genel performans yükünün bilincinde olan Symbian, ARM’nin VMA Teknoloji Kitini (VTK) CLDC 1.0 uygulamasına entegre etti. VTK, ARM derleyicisinde (orijinal C kodu yerine) bayt kodu yorumlayıcı döngüsünün yeniden yazılması da dahil olmak üzere, ARM mimarisi için bir dizi iyileştirme sağlar.

Bu optimizasyonlar, standart KVM uygulamalarına kıyasla çok önemli performans geliştirmeleri sağlayarak Symbian’ın CLDC 1.0/MIDP 1.0 uygulamasına sınıfının en iyisi performans sağlıyor.

Symbian OS Sürüm 7.0’ların piyasaya sürülmesiyle Symbian, Sun’ın yeni CLDC 1.0 Hotspot Uygulama VM’si (CLDC HI, Monty kod adıyla da bilinir) için bir bağlantı noktası sağlayarak MIDP 2.0 için sanal makine teklifini geliştirdi.

CLDC HI, Dinamik Uyarlanabilir Derleme (DAC) gibi daha önce yalnızca masaüstü Java VM’lerinde bulunan birçok gelişmiş teknolojiyi içeren, yüksek düzeyde optimize edilmiş bir VM’dir. CLDC HI, cep telefonlarının gerektirdiği küçük bellek ayak izini korurken, standart KVM’den neredeyse bir kat daha iyi performans sunar.

Bu, Symbian’ın CLDC HI/MIDP 2.0 Java platformuna, MIDP 2.0 tarafından sunulan ek işlevsellik ve ek isteğe bağlı API’lerden tam olarak yararlanan zorlu uygulamaları çalıştırma performansını verir. Sony Ericsson P900/P908 ve Nokia 6600’deki MIDP 2.0 uygulaması, CLDC 1.0 HI üzerinde çalışır.

Gelecekteki sürümlerde Symbian OS, Sun’ın CLDC 1.1 HI VM’sinin bir uygulamasını sağlayacaktır. Bu, CLDC 1.0 HI ile karşılaştırıldığında daha fazla performans geliştirmesi sunmanın yanı sıra, kayan nokta desteğini de beraberinde getirir (CLDC 1.1 spesifikasyonunun standart bir parçasıdır).


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın