Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java API – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java API – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Java API

Bir API veya Uygulama Programlama Arayüzü, uygulamanız ile temeldeki programlama ortamı arasındaki sınırdır. Java API, grafik, ağ ve G/Ç’den trigonometrik işlevlere ve temel veri yapılarına kadar çeşitli işlevleri uygulayan standart, önceden tanımlanmış sınıflardan oluşur.

C/C++ kitaplıklarında olduğu gibi Java API, çekirdek dilin ötesinde bulunan özellikler için destek sağlar. Ve Java, nesne yönelimli bir dil olduğundan, API sınıflarının işlevselliğini doğrudan genişletebilirsiniz. API’yi oluşturan sınıflar, paketler halinde gruplandırılmıştır. API’deki paketler aşağıdadır.

java.applet

Bu paket, applet oluşturmak için gerekli sınıfları içerir. Uygulamalar olarak, oyunlarınız Web üzerinden dağıtılabilir ve bir Web sayfasında yürütülebilir. Bu bölümün sonunda appletler oluşturacağız.

java.awt

awt uzantısı Soyut Pencereleme Araç Takımı anlamına gelir. Java.awt paketi, bir Java uygulamasının temeldeki pencere ortamını kullanmasına izin veren sınıflardan oluşur. Burada, onay kutuları ve kaydırma çubukları gibi standart GUI widget’larının bildirimlerinin yanı sıra olayları ve grafikleri işlemek için sınıflar bulacaksınız. Bu pakette çok zaman harcayacaksınız çünkü video oyunları yazmak çok önemlidir.

Grafikleri işleyen java.awt sınıfına java.awt.Graphics adı verilir ve bu bölümün sonunda onu kullanıyor olacaksınız.

java.awt.

Bu paket, görüntü işlemeyi gerçekleştirmek için sınıflar sağlar. Kullanacaksınız, Gelişmiş Teknikler.

java.awt.peer

Bu, AWT’yi farklı platformlara taşımak için kullanılan bir pakettir. Hiç kullanmanıza gerek kalmayacak.

java.io

Java.io paketi, stdio.h (C kullanıyorsanız) veya stream.h’nin (C++) Java sürümüdür. Başka bir deyişle, girdi ve çıktıyı gerçekleştirmek için sınıflar buradadır. Bu paketi, Bölüm 8’de, Bir Ağda Yüksek Puan Sunucusu Uygulamak’ta kullanacaksınız.

java.lang

Bu paket, Java derleyicisi tarafından otomatik olarak içe aktarılır. Java geliştirmede kullanılan Object, Class, Thread ve Exception gibi temel sınıfların yanı sıra System ve Runtime gibi sistem kaynaklarına erişim sağlayan sınıfları içerir. Ayrıca, matematiksel işlevleri işleyen bir Math sınıfı ve diğer birçok sık kullanılan sınıf bulacaksınız.

java.net

Java.net paketi, İnternet ve World Wide Web ile arayüz oluşturmak için sınıflar içerir. Bunu çok oyunculu oyunlar oluşturmak için kullanacaksınız ve Ağda Yüksek Puan Sunucusu Uygulamak için onu keşfetmeye başlayacaksınız.

java.util

Bu pakette, yığın ve hashtable gibi gerçekten kullanışlı olan temel veri yapılarının bildirimlerini bulacaksınız. Bu dersler hakkında bilgi edineceksiniz. Şimdi Java programlarının nasıl yürütüldüğünü görelim.

Java Tercümanı

Bir Java programı yazdıktan sonra onu çalıştırmak isteyeceksiniz! İlgili birkaç adım var. İlk olarak, kaynak dosyayı Java derleyicisi ile derleyin. Derleyici, bir sınıf dosyasında saklanan bayt kodu üretir. Ardından, bu sınıf dosyası için Java yorumlayıcısını çağırın. Java yorumlayıcısını bir komut satırı isteminden açıkça çağırabilir veya bir Web tarayıcısının bunu sizin için yapmasına izin verebilirsiniz.

Ardından, Java yorumlayıcısı devralır. Birkaç şey yapar:

1. Bayt kodu yükleyici tarafından uygun sınıf dosyası yüklenir. Sınıf dosyası yerel dosya sisteminden veya internetten gelebilir.
2. Bayt kodu bilinmeyen bir kaynak olabileceğinden, bayt kodu doğrulayıcı tarafından kontrol edilir. Doğrulayıcının testlerinden geçen kod güvenle çalıştırılabilir. Gerçekte, bayt kodu doğrulayıcı, kötü, zararlı programların yürütülmesini önleyen bir bekçi görevi görür.
3. Başarıyla doğrulanan bayt kodu, Java sanal makinesinin uygulanmasıyla yürütülür.

Bu bileşenler (yükleyici, doğrulayıcı ve sanal makine) birlikte çalışır, böylece sınıflar dinamik olarak yüklenir ve gerektiğinde bağlanır. Java yorumlayıcısının bileşenleri şematik olarak gösterilmiştir.

Bu bölümde, Java’nın nasıl kullanıldığını görmek için üç programı daha yakından inceleyeceksiniz. Bu programlar uygulamalardır, yani doğrudan Java yorumlayıcısı tarafından çalıştırılabilirler. Tüm uygulamalar, yürütmenin başladığı yer olan main() adında bir yöntem tanımlamalıdır.


Java API Nedir
Java API documentation
Java API 19
Java 8 API
Java docs
Java 16 api
Java base
Java 18 API


Fun sınıfı, main() adlı bir yöntemi tanımlar. main()’in önündeki üç anahtar kelimenin anlamı nedir?

• halk. Bu, herhangi bir nesnenin main()’i çağırabileceğini belirten bir erişim belirleyicisidir.
• statik. Bu, main()’in bir sınıf yöntemi olduğu ve sınıfın bir örneği tahsis edilmemiş olsa bile çağrılabileceği anlamına gelir.
• geçersiz. Bu, main() öğesinin hiçbir şey döndürmediği anlamına gelir.

System, java.lang paketinin bir parçası olan ve dolayısıyla Java derleyicisi tarafından otomatik olarak dahil edilen bir sınıftır. Sistemin bir değişkeni var; out, println() yöntemine sahip bir nesnedir. Bu yöntem, adından da anlaşılacağı gibi, bir argüman alır (bu durumda bir String) ve onu standart çıktıya yazdırır. Yani bu programı çalıştırmanın sonucu, eğlendiğinizi hatırlatmaktır!

Parametre Geçişi

Dile genel bakışta, parametreleri yöntemlere geçirme konusuna biraz değindik. Şimdi bunun programlarınızı nasıl etkilediğine dair somut bir örnek göreceksiniz.

Java’da, ilkel türlerin değişkenleri (sayısal, karakter ve boolean türleri) değere göre iletilir. Başka bir deyişle, değişkenin adresi değil, değişkenin değeri yöntemlere iletilir. İlkel türde bir değişkeni bir yönteme ilettiğinizde, değişkenin değerinin yöntem tarafından değiştirilmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Diziler ve nesneler farklı davranır. Bir dizi veya nesne değişkeni aslında dizi veya nesne içeriğine bir başvuru depolar. Bir yönteme bir dizi veya nesne değişkeni ilettiğinizde, dizi veya nesne içerikleri yöntem tarafından değiştirilebilir.

Gerçekte, diziler ve nesneler referans olarak iletilir. C’deki eşdeğer davranış, verilere bir işaretçi iletilerek ve işlev gövdesinde işaretçinin başvurusu kaldırılarak elde edilir. Listelemede gösterilen program, ilkel bir türü geçirmekle bir diziyi geçirmek arasındaki farkı gösterir.

Bu nedenle, x’in değeri foo() yöntemine iletildiği için x değiştirilmemiştir. Öte yandan, y bir dizidir, dolayısıyla y’nin içeriği foo2() yöntemiyle değiştirilebilir.

Bağlantılı Liste

C ve C++’dan farklı olarak Java’da açık işaretçiler yoktur. Bunun önceki örnekte gördüğünüz gibi yalnızca parametrelerin iletilme biçimi üzerinde değil, aynı zamanda bağlantılı listeler veya ikili ağaçlar gibi işaretçiler kullanan veri yapılarının bildirimi üzerinde de etkisi vardır.

Örneğin, bağlantılı bir tamsayı listesi tanımlama problemini düşünün. Bağlantılı liste, dinamik olarak büyüyebilen veya küçülebilen bir dizi öğeyi depolayan bir veri yapısıdır. Listedeki her düğüm bir tamsayı ve bir sonraki düğüme işaretçi içerir. Diyagram, listenin sonunun öne doğru işaret ettiği dairesel bağlantılı bir listeyi göstermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın