Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İşleyiciler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İşleyiciler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

İşleyicilerle Periyodik Konular

Taşmalar ve kaçırılan son tarihler için zaman uyumsuz olay işleyicileri olmayan periyodik ileti dizileri, eksik bilgi veya denetimle çalışıyor.

İşleyiciler olmadan, RTSJ çalışma zamanı sadece waitForNextPeriod’dan false döndürür ve iş parçacığını yeniden zamanlamaya hazır hale getirir. Eşzamansız olay işleyicilerle, zamanlayıcı uygun olay işleyiciyi başlatır ve gösterildiği gibi, kendisine talimat verilinceye kadar periyodik iş parçacığını tekrar çalıştırmaz.

Taşma işleyicisine basit bir örnek. Zamanlayıcı, bir iş parçacığının ayırdığı süreyi aştığını algıladığında çağrılır. Bu işleyici, taşma konusunda tamamen müsamahakârdır. İş parçacığının neden çok fazla işlemci zamanı kullandığını anlamaya çalışmaz. Sadece iş parçacığının ödeneğini artırır ve iş parçacığının yeniden çalışmasını başlatır.

İşleyicideki son ifade olan rt.schedulePeriodic, işleyicideki en önemli ifadedir. Zamanlayıcı bir taşma işleyicisini çağırmadan önce etkin bir şekilde deschedulePeriodic’i çağırır.

Birisi onun SchedulePeriodic yöntemini çağırana kadar waitForNextPeriod’dan tekrar dönemez. Bu ifade, zamanlayıcının iş parçacığının bir sonraki dönemde programlanmasına izin vermesine neden olur.

Bu, uyarlanabilir bir taşma işleyicisinin yalnızca iskeletidir. “Gerçek” bir kişi aşağıdakileri yapabilir:

• Hangi sorunun iş parçacığının zaman rezervasyonunu aşmasına neden olduğunu bulmaya çalışın.
• Başka bir yaklaşımı denemeden önce bir iş parçacığının maliyetini artıracağı miktarı sınırlayın.
• Fizibilite analizinin iş parçacığı için artan bir maliyeti reddettiği durumu ele alın.

Periyodik iş parçacığının iyi olduğu varsayımıyla çalışır. Zamanlayıcı biraz daha zaman ayırmalı ve çalışmaya devam etmesine izin vermelidir.

Diğer üç genel yaklaşım vardır:

1. Periyodik iplik üzerindeki yük çok ağır. Taşma işleyicisi, dönem başına yapması gereken iş miktarını azaltmayı ayarlamalı ve ardından maliyetini değiştirmeden yeniden çalıştırmayı ayarlamalıdır.
2. Geçici bir sorun oluştu. Taşma işleyicisi sorunu görmezden gelmeli ve iş parçacığını son teslim tarihini karşılamak için zamanında yeniden çalıştırmaya çalışmalıdır.
3. Konu sorunlu. İçinde bir böcek olabilir ve her durumda yapılması gereken başka önemli şeyler vardır. Taşma işleyicisi sorunlu iş parçacığını sonlandırır. Bu yordam, kapsanan eşzamansız olarak kesintiye uğrayan istisna adı verilen bir mekanizma kullanır.


Google izinleri kapatma
Site ayarları
gtb.gov.tr giriş
Site ayarları nasıl Yapılır
Telefondan bazı sitelere giremiyorum
Site izinlerini değiştirme
Güvenli olmayan siteyi güvenli yapma


Zamanlayıcı, iş parçacığının bir zamanlayıcı işlevini çağırmasını beklemeden bir taşmayı algılayabilir. Zamanlayıcının taşma tespiti ve zorlaması varsa, muhtemelen bir hesaplama döngüsünün ortasında iş parçacığını önceden ayırır, dönemin geri kalanında programlanamaz hale getirir ve taşma işleyicisini başlatır.

Taşma işleyicisi iş parçacığına eşzamansız olarak kesintiye uğramış bir istisna göndermediği sürece, iş parçacığı, sanki daha yüksek öncelikli bir iş parçacığı tarafından önlenmiş gibi CPU bütçesi yenilendiğinde bir sonraki periyotta yürütmeye devam edecektir.

Son teslim tarihini kaçırmak, aşmaya benzer ve destek mekanizması aynıdır. Zamanlayıcı, iş parçacığının son tarihini kaçırdığını algıladığında, iş parçacığını planlanamaz hale getirir ve eksik işleyicisini ateşler. Kaçırılan işleyici, kaçırılan son tarihle başa çıkmak için önlemler almalıdır. İş parçacığının yürütmeye devam etmesini istiyorsa, iş parçacığının SchedulePeriodic yöntemini çağırmalıdır.

Bir hata işleyicisi için en önemli husus, kaçırılan son tarihtir:

• Gerçek zamanlı sistemin en zor sınıfı için son tarih mutlaktır. Teslim tarihini kaçırmaktan kurtulmanın bir yolu yok ve bir dahaki sefere daha iyisini yapmaya çalışmanın da bir anlamı yok. Son teslim tarihini kaçırmak bir felaketti ve hepsi bu! “Dünyanın sonu” olduğundan, bu sistem sınıfı için bir hata işleyici oluşturmanın bile çok az anlamı vardır. Bunun gibi süper zor gerçek zamanlı sistemler için, bir hata işleyici oluşturmak için bile çok az neden vardır.
• Birçok sistem için son teslim tarihini kaçırmak kötüdür, ancak kurtulmaya ve belki bir tekrarı önlemeye çalışmaya değmeyecek kadar büyük bir felaket değildir.

İşleyiciler, nezaketsiz bozulmaya yol açabilir. Iskalama ve taşma işleyicilerinin bir maliyeti vardır. Sistemin zaten stres altında olduğu bir zamanda belirli aralıklarla çalışırlar. İyi tasarlanmış bir taşma veya ıskalama işleyicisi mümkün olan en kısa sürede tamamlanacaktır. Yapacak çok az işi varsa, işi işleyicide çalışan küçük bir parçaya ve daha düşük öncelikli başka bir işleyicide veya bir sunucunun gözetiminde çalışan daha büyük bir parçaya bölmeye çalışmalıdır.

Kaçırılan son tarih kurtarmaları tamamen uygulamaya özeldir, ancak geniş sınıflara girerler: çöpe atın, düzeltin veya özür dileyin. Bir hata işleyici, kilitlerin süresi dolmuş olan veritabanı kayıtlarını yeniden kilitleyebilir. Bir montaj hattının, kaçırılan termin tarihi nedeniyle hasar görmüş bir parçayı atmasına neden olabilir.

Akış ortamı için eksik paket yordamlarını çağırabilir. Bir kimyasal reaktörden bazı malzemeleri boşaltabilir ve reaktiflerin dengesini düzeltmek için yeni bir içerik akışı başlatabilir. Yalnızca operatör için bir özür mesajı görüntüleyebilir veya arızayı günlüğe kaydedebilir.

Bayan işleyici, kaçırılan son tarih hakkında endişelendikten sonra, iş parçacığı ile ilgilenmesi gerekir. İlk olarak, bu süre zarfında herhangi bir iş parçacığının taşmaya maruz kalıp kalmadığını görebilir. Biri yaptıysa, aşımlı iş parçacığı, son teslim tarihinin tekrar kaçırılmasını önlemenin bir yolunu aramaya başlamak için iyi bir yerdir.

Son olarak, bayan işleyici, iş parçacığının düzenine karar vermelidir. Birkaç strateji arasından seçim yapabilir:

1. SchedulePeriodic’i çağırarak ve miss işleyicisinden geri dönerek iş parçacığının mümkün olan en kısa sürede tekrar çalışmasını sağlayın. Bu, bir teslim tarihini ciddi şekilde kaçırmanın sonuçlarının onu zar zor kaçırmanın sonuçlarından daha kötü olduğu sistemler için iyi bir strateji olabilir. Bu stratejiyle ilgili sorun, zamanlayıcının son teslim tarihinden sonra yürütmeye devam eden herhangi bir iş parçacığına güvenmemesidir. Bu hesaplamayı tamamlamak için kullanılan süre, sistemin diğer son teslim tarihlerini kaçırmasına neden olabilir.
2. İş parçacığına, mevcut hesaplamayı iptal etmesine neden olan eşzamansız olarak kesintiye uğramış bir istisna gönderin, ardından onu bir sonraki dönem için yeniden planlamak üzere SchedulePeriodic’i kullanın. Bu, geç alınan bir sonucun değersiz olduğu sistemler için iyi bir stratejidir. Artık çok geç olan hesaplamayı iptal ederek, hata işleyici, hatanın neden olduğu sistem bozulmasını en aza indirir.
3. Son teslim tarihi, döneme eşit değilse, normalde beklediği süre boyunca diğer ileti dizilerinin önünden kaldırın, bir teslim tarihini kaçırdığını söylemek için iş parçacığına görünür bir alan ayarlayın ve ardından bırak kaldığı yerden devam etsin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın