Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Zamanlayıcıyı Değiştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Zamanlayıcıyı Değiştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Google'ın Yazım Yönergeleri

Normal Konularla Etkileşimler

RealtimeThread sınıfı, Thread sınıfındaki iş parçacıklarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak düzenleme biraz tek taraflıdır. Sıradan iş parçacıkları, gerçek zamanlı iş parçacıkları içeren bir sistemde değişiklik yapılmadan çalışabilir. Sıradan iş parçacıklarıyla etkileşime giren gerçek zamanlı iş parçacıkları, kendilerini gerçek zamanlı olmayan iş parçacıklarının performansından ayırmak için özel bir özen göstermezlerse performans sorunları yaşarlar.

Sıradan iş parçacıkları, gerçek zamanlı iş parçacıklarından çok daha sınırlı bir öncelik aralığına sahiptir, ancak RTSJ, bunlar üzerinde çalışmak için öncelik artırma gerektirir. Bu, sıradan bir iş parçacığının kendisini JLS ile uyumlu olmayan bir önceliğe sahip bulabileceği anlamına gelir. Bu normalde bir sorun olmamalı, ancak RTSJ’nin sıradan iş parçacıkları üzerinde hiçbir etkisi olmaması niyetinden küçük bir sapmadır.

Gerçek zamanlı iş parçacıkları, sıradan iş parçacıklarının yaptığı her şeyi yapar ve iyi bir gerçek zamanlı davranış sağlar. Gerçek zamanlı bir sistem için yeni kod, görevin gerçek zamanlı gereksinimleri olmasa bile gerçek zamanlı iş parçacıklarını kullanmak için yazılmalıdır. Bu şekilde, gerçek zamanlı bir iş parçacığı ile etkileşime girerlerse, gerçek zamanlı anlamda iyi davranılacaklardır.

Dört strateji, büyük miktarda eski Java kodu içeren bir sistemi, RTSJ’yi uygulayan bir Java platformuna taşıyabilir:

1. Gerçek zamanlı tesisleri göz ardı edin. Gerçek zamanlı ortamın bazı güçlü yanları, RTSJ sıradan iş parçacıklarının davranışında herhangi bir değişiklik gerektirmese bile sızabilir.

2. Gerçek zamanlı gereksinimleri olan görevler için gerçek zamanlı iş parçacıkları kullanın. Eski kodu hiç değiştirmeyin.

Yeni gerçek zamanlı kod, gerçek zamanlı olmayan bir iş parçacığı tarafından engellenebileceği her yeri tanımlamalıdır. Bu noktalarda, gerçek zamanlı olmayan bir iş parçacığını gerçek zamanlı aralığa yükseltmenin olası etkisini dikkate almalıdır.

3. Gerçek zamanlı gereksinimleri olan görevler için gerçek zamanlı iş parçacıkları kullanın ve eski kodu değiştirmeyin. Gerçek zamanlı bir iş parçacığının gerçek zamanlı olmayan bir iş parçacığı tarafından engellenebileceği her yeri belirleyin ve bunlardan kaçının. Bu strateji, bir Java çalışma zamanında iki sistem için bir reçetedir. Gerçek zamanlı ve gerçek zamanlı olmayan alt sistemler, Java çalışma zamanı ve destekleyen işletim sistemindeki küçük önleme gecikmeleri ve diğer genel giderler dışında birbirine değmez.

4. Tüm eski iş parçacıklarını gerçek zamanlı iş parçacıklarına dönüştürün. Eski kod, gerçek zamanlı olmayan Java çalıştırma zamanları aralığında taşınabilirse, gerçek zamanlı iş parçacıklarında çalışmalıdır. Eski kod, kasıtlı olarak gerçek zamanlı iş parçacıklarının herhangi bir özelliğini kullanmayacak olsa da, bunlar ve sistemdeki diğer tüm iş parçacıkları, gerçek zamanlı iş parçacıklarının performans ve zamanlama garantilerini alacaktır.

Engellemeyen mesaj kuyrukları, farklı gerçek zamanlı destek seviyeleri arasındaki iletişim için tasarlanmıştır: gerçek zamanlı ve gerçek zamanlı olmayan iş parçacıkları arasında ve yığınsız gerçek zamanlı iş parçacıkları ve diğer her şey arasında. Öncelikli ters çevirme önleme protokolünü engelleme veya başlatma riskini almadan iş parçacıkları arasındaki sınırlı etkileşimi desteklerler.


Tarih ve saat güncelleme
Tarih ve saat ayarları değişmiyor
Google Chrome saat değiştirme
Chrome saat ayarı
Bugün Tarih ve saat
Chrome saat Hatası XP
Chrome saat hatası
Türkiye saat dilimi ayarı


Zamanlayıcıyı Değiştirme

Günümüzde öncelikli planlayıcılar, gerçek zamanlı sistemler için bir normdur. Son tarihler ve fizibilite kavramlarına sahip periyodik bir programlayıcı bir kenara bırakılabilir, ancak düz öncelikli programlamadan bu kadar sapma bile olağandışı olacaktır.

Zamanlayıcı durumu aslında bundan daha az gerçek zamanlı. RTSJ, sabit öncelikli önleyici planlayıcının oldukça katı tanımının bazı “gerçek zamanlı işletim sistemleri” için zorlayıcı olması ve genellikle gerçek zamanlı performans hakkında iddialarda bulunmayan bazı işletim sistemleri için çok zorlayıcı olması nedeniyle eleştiriler aldı.

Gerçek zamanlı hesaplamayı desteklediğine dair makul bir iddiada bulunan her işletim sistemi veya çekirdek altında uygulanabilme hedefi göz önüne alındığında, RTSJ elinden geldiğince çok şey gerektirir: 28 önceliğe (artı 10 genel olarak tanımlanmış önceliğe) sahip sabit öncelikli bir önleyici planlayıcı. normal Java spesifikasyonu) ve bu öncelik planlayıcının üzerine eklenebilen periyodik bir zamanlama sistemi.

RTSJ’nin bir son tarih planlayıcısı gerektirmesi durumunda, uygulanması, popüler gerçek zamanlı platformlardan (VxWorks, OS-9, QNX, Neutrino, LynxOS, PSOS ve Linux gibi) herhangi birinde çekirdek çalışması gerektirecektir.

Bunun yerine, RTSJ, dinamik öncelik zamanlama algoritmalarını barındıracak şekilde tasarlanmış zamanlayıcı API’lerine sahiptir. Hatta bugün bilinen hiçbir şeye benzemeyen çizelgeleme paradigmalarını tahmin etmek için çaba sarf ediyor. Amaç, OS/JVM satıcılarının yeni planlayıcılar oluşturmasına ve bunları RTSJ API’leri aracılığıyla erişilebilir hale getirmesine izin vermekti.

Ne yazık ki, RTSJ, bir programcının yeni bir zamanlayıcı oluşturmasına izin verecek arabirimleri göstermeye çalışmaz. Bu, JVM’nin içindekilere ve destekleyici sistem yazılımına erişimi olan birinin işidir.

JVM her zaman varsayılan sabit öncelikli önleyici planlayıcı etkin olarak başlar, ancak herhangi bir iş parçacığı (Java güvenlik kısıtlamalarına tabidir) zamanlayıcıyı değiştirebilir.

Varsayılan sınıf yolunda özel bir zamanlayıcı olabilir veya zamanlayıcının tam yolunu ve sınıf adını biliyor olabilirsiniz, ancak yeni bir zamanlayıcı bulmanın genel yolu, gösterildiği gibi sistem özelliklerinden geçer.

Zamanlayıcı’daki örnek yöntemi statiktir, bu nedenle bir nesne parametresine ihtiyaç duymaz ve bağımsız değişken almaz, bu nedenle instance.invoke parametreleri null, null’dur.

Zamanlayıcı’daki örnek yöntemi, o sınıfın tek bir örneğine bir başvuru döndürür.

(a) Zamanlayıcı sınıfını bulan, (b) içindeki örnek yöntemini bulan ve (c) örnek yöntemini çağıran kodun etrafındaki try yan tümcesi, geniş bir istisna koleksiyonu oluşturabilir. Çoğu, sınıfın orada olmadığını, göremediğinizi veya beklediğiniz türden bir sınıf olmadığını söylemenin çeşitli yollarıdır. Bunların tümü için null değerini döndürün.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın