Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Fizibilite ve Maliyet – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Fizibilite ve Maliyet – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

İşleyicisiz Periyodik Konular

Varsayılan planlayıcı sabit öncelikli önleyici olsa da, RTSJ, varsayılan öncelik planlayıcıda periyodik programlama hizmetlerini içerir. Listelendiği gibi, öncelik planlayıcının çeşitli özellikleri periyodik programlamayı destekler.

Periyodik iş parçacıkları standart bir yapıya sahiptir. Periyodik bir iş parçacığının zamanlama özelliklerinin çoğu, gösterildiği gibi yayın parametresi aracılığıyla yapıcıya iletilir veya gösterildiği gibi Gerçek Zamanlı İş Parçacığının kendisinde yapılabilir.

Release parametresi aşağıdakileri belirtir:

• start — Periyodik iş parçacığının yürütmeye başlaması gerektiğinde. Bu, 1 Ocak 2004 2:30 AM gibi mutlak bir zaman veya iş parçacığında start yöntemini çağırdıktan sonraki 200 milisaniye gibi göreli bir zaman olabilir.

Örnek, göreli zamanın en basit biçimini göstermektedir. Boş kurucu, kısaltmasıdır.
hemen.

• dönem — Döngünün yinelemeleri arasındaki süre olduğu için dönem göreli bir süre olmalıdır. Bitişten başlangıca değil, baştan başlangıca kadar geçen zamandır.
• maliyet — Örnekte boş bir maliyet gösterilmektedir. Bu, maliyet değerinin varsayılana gitmesine neden olur. Varsayılan değer son tarih değeridir. Bu, iş parçacığı için mümkün olan maksimum maliyettir, çünkü daha yüksek herhangi bir maliyet mutlaka son teslim tarihlerini kaçıracaktır. Son tarih, döneme eşitse, varsayılan maliyet, bu iş parçacığının kullanılabilir CPU süresinin yüzde 100’ünü kullandığı anlamına gelir.
• son tarih — Örnek 12-7’de son tarih, sürenin onda biri olarak ayarlanmıştır. Bu, iş parçacığının saniyede bir kez dönmesi gerektiği, ancak hesaplamasını saniyenin ilk onda biri içinde bitirmesi gerektiği anlamına gelir. Dönem, son tarih için varsayılan değerdir.
• overrunHandler — Bu, iş parçacığı belirtilen maliyetten daha fazla işlemci süresi kullandığında çağrılacak eşzamansız bir olay işleyiciyi belirtebilir, ancak örnek bir boş değer sağlar.
• missHandler — Bu, iş parçacığı son tarihini kaçırırsa çağrılacak eşzamansız bir olay işleyiciyi belirtebilir. Örnek yalnızca null sağlar, bu nedenle platformun arayacak hiçbir şeyi yoktur.

Periyodik iş parçacığı, miss veya overrun işleyicileri kullanmayan herhangi bir basit periyodik iş parçacığının yapısını gösterir. Kontrol, yayın parametrelerinde belirtilen başlangıç zamanında iş parçacığına girer ve ilk yinelemesini yürütür. waitForNextPeriod çağrısına gelene kadar çalışır, ardından bir sonraki periyot için hesaplama zamanı gelene kadar durur.

Her şey doğru çalıştığı sürece, kontrol yalnızca iç do-while döngüsü etrafında çalışır, ancak örnek, sürekli olarak genişleyen bir yükle donatılır, bu nedenle sonunda teslim tarihini kaçırır veya belki de maliyetini aşar.

Bu noktada, bu iş parçacığıyla hiçbir işleyici ilişkilendirilmediğinden, waitForNextPeriod, bir sonraki dönemin başlamasını beklemeden hemen false döndürür.

İş parçacığının zamanlaması ciddi şekilde yanlışsa, iş parçacığı o kadar uzun süre çalışabilir ki bir son tarihi ve sonraki dönemler için son teslim tarihlerini kaçırabilir. Bu durumda, waitForNextPeriod art arda birkaç kez hemen geri dönebilir.


Yazılım maliyet hesaplama
Yazılım proje maliyet tahmin yöntemleri
yazılım adam/gün ücretleri
Yazılım maliyet hesaplaması
Proje Maliyet HESAPLAMA Excel
COCOMO modeli hesaplama
Finansal etüt Nedir
Yazılım Maliyetinde hangi sınıflandırma ağır


İş parçacığı, waitForNextPeriod’dan yanlış bir dönüşe birkaç şekilde yanıt verebilir:

• İyi vatandaş — İleti dizisi süresini aştıysa veya teslim tarihini kaçırdıysa, muhtemelen başka bir ileti dizisinin zamanını kesiyor. Iskalama ve taşma işleyicilerini kullanmadan neyin yanlış olduğunu söylemenin kolay bir yolu yoktur, ancak iş parçacığı, yapabiliyorsa yükünü biraz hafifletmeye çalışmalıdır.

İş parçacığı ayrıca, bir sonraki yinelemenin başarılı olma şansının olduğu yeni bir dönemle başlayacağından ve istenmeyen bir bozulmaya neden olacağı bir dönemin yarısında başlamadığından emin olmak için true dönene kadar Wait For Next Periyodu çağırmalıdır.

• Kanun kaçağı — Son tarih döneme eşitse, periyodik bir ileti dizisi NextPeriod’dan dönüşü yoksaymayı düşünebilir.

İş parçacığı daha sonra hemen bir sonraki yineleme için hesaplamaya başlayacaktır. İleti dizisi bir teslim tarihini kaçırdı ve şimdiden bir sonraki son teslim tarihi için geç başlıyor. Bu, sistemi bir teslim tarihini kaçırmaktan tamamen çökmeye zorlamanın bir yolu gibi görünüyor, ancak bu son tarihler önemliyse, belki de bu iyi bir stratejidir.

Bu, son tarihin döneme eşit olduğu bir iş parçacığı için yalnızca marjinal bir anlam ifade eder. Son tarih, süreden azsa, son tarihini kaçıran ileti dizisi, bir sonraki dönem başlamadan önce bir sonraki dönem olduğunu düşündüğü süre için serbest bırakılabilir.

Bir saniyelik bir periyot ve saniyenin onda biri kadar bir son teslim tarihi olan iş parçacığını düşünün. Hesaplamayı bir periyodun başlamasından saniyenin onda ikisi kadar sonra tamamlarsa çok geç, sonraki hesaplamaya başlarsa saniyenin onda sekizi kadar erken başlamış olur. Belki çaresiz ileti dizisi, bir eksiklik algıladığında önceliğini yükseltmeyi deneyebilir.

Fizibilite ve Maliyet

RTSJ’nin minimum uygulaması, maliyeti göz ardı edebilir ve herhangi bir yükü uygulanabilir olarak kabul ederek fizibilite analizini uygulayabilir. Bu Java platformu sınıfı için tasarlanan programların, taşma tespiti ve fizibilite analizi uygulayan bir platforma sorunsuz bir şekilde geçmesi olası değildir.

Örneğin, kaçırma ve taşma işleyicileri olmayan periyodik iş parçacığı örneklerini düşünün. Bu iplikler, temel RTSJ implantasyonu için zar zor yeterlidir, çünkü waitForNextPeriod dönüşü yanlış olduğunda, bu bir son tarihin kaçırıldığı anlamına gelir. Aynı zamanda bir maliyet aşımına da işaret ediyorsa, Çaresiz vatandaş stratejisi ciddi şekilde kusurludur ve iyi vatandaş stratejisi, maliyet tahminini yükseltmeyi içermelidir.

Fizibilite Analizi

Sınıf iki teknik gösterir. Kendi yayın parametrelerini ayarlayan, böylece kendisini sıradan bir öncelik programlı iş parçacığından periyodik bir iş parçacığına dönüştüren periyodik bir iş parçacığıdır. Bunu, iş parçacığının yapıcısı tarafından yapılandırılma şekliyle karşılaştırın.

Ayrıca fizibilite analizi ile işbirliği yapmanın en kolay yolunu gösterir. Kendisi için yeni ReleaseParameters nesnesini oluşturur, Scheduler nesnesine bir başvuru alır ve thread nesnesinde setRelease ParametersIf Fizibilite yöntemini çağırır.

Bu yöntem, yeni zamanlama özniteliklerinin uygulanabilir olup olmadığını atomik olarak kontrol eder ve uygunsa bunları günceller.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın