Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Görüntülü Reklam Ağı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Görüntülü Reklam Ağı

Mobil İçerik Kullanımı

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü Reklam Ağı, parasal bir karşılık karşılığında sayfalarında hedefli reklamlar görüntülemek için Google (AdSense) ile ortaklık kuran web sitelerinden oluşur. Sunulan reklamlar, yine bulundukları sayfaların içeriğine uygunluk kriterlerine göre belirlenir. Bu ağda, örneğin GMail hizmetinin web arayüzünü ve aynı zamanda çok çeşitli geçmişlere sahip birçok siteyi buluyoruz.

Reklamların, sayfa içeriğinin bir parçası olmadığı yine açıkça belirtilir.

Varsayılan olarak, reklamların göründüğü web siteleri, bir yandan hedef sayfanın içeriğine, diğer yandan kampanya anahtar kelimelerine ve reklamlara göre otomatik olarak hedeflenir. Ancak, belirli siteleri manuel olarak hedeflemeyi veya diğerlerini hariç tutmayı veya belirli açık artırmaları kullanarak belirli sitelerdeki gösterimi duruma göre yönetmeyi de seçebilirsiniz.

Varsayılan olarak konumlar, sitede mevcut olanlara göre otomatik olarak belirlenir; ayrıca herhangi bir otomatik yönetimi kaldırmaya ve reklamlarınızı yalnızca tanımladığınız yerleşimlerde göstermeye karar verebilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı ayrıca daha çeşitli reklam sunma biçimleri sunar. Reklamların büyük bir kısmı burada, arama ağına benzer şekilde metin biçiminde gösterilir. Ayrıca çeşitli boyut ve formatlarda (statik resim, animasyonlu afiş ve hatta video) afişler dağıtabilirsiniz.

Son olarak, Görüntülü Reklam Ağı, Alexa1 tarafından belirlenen aylık sıralamaya göre dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü sitesi olan YouTube platformunu entegre eder. 

Bu tür reklamlar, sektör patlama yaşarken hala çok az kullanılmaktadır. Bu nedenle, daha düşük bir giriş maliyeti ile ilginç bir fırsatı temsil edebilir. Görüntülü Reklam Ağı’nı, biçimlerini ve ilgili hedefleme seçeneklerini daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Araştırma ve İçerik Ağları Arasında Tamamlayıcılık

Genel olarak, sundukları web sitelerinin kapsamı sayesinde bu iki ağ, Fransa’daki beş İnternet kullanıcısından dördünden fazlasına ulaşmayı mümkün kılmaktadır.

Ek olarak, bu iki ağ, etkinlikleri ve İnternette geçirdikleri süre açısından İnternet kullanıcılarının önemli bir kapsamını sunar: ortalama olarak, içerik sitelerinde %95’e kıyasla zamanlarının yalnızca %5’ini arama motorlarında geçirirler. Bu nedenle, Görüntülü Reklam Ağı, arama motorlarının dışında geçirilen bu %95’lik süreden yararlanmanıza ve gösteriminizi optimize etmenize olanak tanır.

AdWords Reklamı Nedir?

Kullanıcının ekranında görüntülenen bir AdWords reklamı şunlardan oluşur:

• reklam kancası işlevi gören bir başlık;
• teklif veya tanıtılan site hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi amaçlayan iki açıklama satırı;
• ilişkili web sitesinin adresi.

Görüntülü Reklam Ağı’nda banner şeklinde reklamlar oluşturmak da mümkündür.


Görüntülü reklam örnekleri
Görüntülü reklam nedir
Google Görüntülü Reklam Ağı
Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası
Görüntülü Reklam Ağı örnekleri
Reklam Ağı Nedir
GDN Reklam örnekleri
GDN örnekleri


Reklamlar Nasıl Görüntülenir?

Size bir Google arama sonuçları sayfasındaki reklam alanlarının genel dökümünü gösterdi. Göstermediği şey, reklamların bu yerleşimler arasında ayrı ayrı nasıl dağıtıldığıdır.

Belirli bir sorgu veya sayfa için, AdWords sistemi mevcut reklamların bir sıralamasını yapar. Her bir reklamın konumu, giriş bölümünde verilen formül kullanılarak hesaplanır: Reklam konumu = Maksimum teklif × Kalite puanı. Maksimum teklif, belirli bir reklamverenin reklamına yapılan bir tıklama için ödemeye razı olduğu maksimum tutardır. Kalite Puanı, reklamın arama terimleriyle veya web sayfası içeriğiyle ne kadar alakalı olduğunun bir göstergesidir.

Reklamlar bu konum sırasına göre sıralanır ve ilk N reklam (N, sayfada bulunan yerleşim sayısıdır) daha sonra bu sıraya göre ilk sayfadaki yerleşimlere dağıtılır. Varsa aşağıdaki ilanlar, her zaman pozisyon sırasına göre takip eden sayfalarda dağıtılmaktadır.

Bu nedenle, bir Google arama sonuçları sayfasında, arama sonuçları sayfasında en fazla üç sözde “premium” bağlantı dahil olmak üzere en fazla 11 ticari bağlantı vardır (premium ve klasik ticari bağlantılar arasında temel bir fark olmadığını unutmayın. sıralamadaki konumları). Reklamlar gösterildiği gibi dağıtılır.

Doğal referansların sonuçlarından ayırt etmek için, her bir reklam grubundan önce “sponsorlu bağlantılar” ifadesi yer alır. Sarı bir arka planla tanımlanan premium bağlantılar, doğal referans sonuçlarının üzerinde görünür.

Bazı göz izleme çalışmalarının (bir web sayfasını okurken göz hareketlerinin analizi) Google2 sonuç sayfalarının “altın üçgeni” olarak tanımladığı yerde, yani kullanıcının dikkatini odaklayan yerlerde bulunurlar. Bu konumlar bu nedenle yüksek görünürlükten yararlanır.

AdWords’ün Temelleri

Artık reklam görüntülemeyle ilgili temel bilgileri ele aldığımıza göre, AdWords’ün nasıl çalıştığına daha yakından bakalım. Temel bilgisayar algoritmaları karmaşıktır, ancak formülü oluşturan öğeleri analiz etmeye çalışacağız.

Bu nedenle bir reklamın konumu, bir yandan açık artırmalar yoluyla kendisine tahsis edilen maksimum bütçe, diğer yandan da genel kalitesi ve bir arama bağlamındaki alaka düzeyi tarafından belirlenir. Bu nedenle, en iyi konumu işgal eden reklam, en yüksek konum puanına sahip reklamdır ve en yüksek maksimum teklife sahip olması gerekmez.

AdWords’ün temel ilkelerinden biri açık artırmadır. Reklam yerleşimleri, bir anahtar kelimeyle (veya Görüntülü Reklam Ağı durumunda bir yerleşimle) ilgilenen farklı liderler arasında gerçek zamanlı olarak tahsis edilir.

Arama ağının bir parçası olarak, reklamlar yalnızca tıklama başına maliyet (TBM) temelinde faturalandırılır. Bunun aksine, Görüntülü Reklam Ağı’nda reklamlar, tıklama başı maliyet (TBM) veya bin gösterim başı maliyet (BGBM) temelinde fiyatlandırılabilir. Bu durumda ilanlar aynı müzayede sistemi üzerinden rekabete açılır.

Birimlerdeki farka rağmen bunu mümkün kılmak için, TBM’ler eBGBM’ye, yani etkin bin başına maliyete dönüştürülür. AdWords sistemi bu değeri, bin gösterimde elde edilen tıklama sayısından ve her tıklamaya verilen tekliften tanımlayarak, iki faturalandırma sisteminde karşılaştırılabilir bir değer elde etmeyi mümkün kılar.

İnternet kullanıcısı TBM’de faturalanan reklamlardan birine tıklarsa, teklife karşılık gelen tutar reklamverenin hesabından borçlandırılır. Teklife karşılık gelen tutarın maksimum teklif değil, müzayedeyi kazanmayı sağlayan en düşük tutar olduğuna dikkat edilmelidir.

Açıkçası, aynı kalite düzeyinde, 0,60 Euro’luk bir maksimum TBM belirlerseniz ve en yakın rakibiniz yalnızca 0,50 Euro ödemeye razıysa, tıklama için yalnızca 0,51 Euro ücretlendirilirsiniz.

BGBM ile faturalandırılan reklamlar ise gösterime girer girmez faturalandırılır. Benzer şekilde, ücretlendirilen tutar mutlaka maksimum teklife karşılık gelen tutar değil, açık artırmayı kazanmak için gereken minimum tutardır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın