Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

AdWords İlkeleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

AdWords İlkeleri

AdSense Reklamlarını Kullanma

Arama Motoru Pazarlaması

Bir arama motoru pazarlaması reklam kampanyası oluşturmak, bu kitabın konusu olan belirli bir çalışma ve derinlemesine düşünmeyi gerektirir. Ancak, böyle bir kampanyanın faydaları dramatik ve hızlı olabilir.

Yatırım getirisinin diğer medyaya kıyasla çok yüksek olmasının basit bir nedeni var: Görüntülenen reklamlar ile kullanıcının araması arasındaki eşleşme, sunduğumuz tüm reklam medyaları arasında muhtemelen en önemlisidir.

Ayrıca, internet kullanıcısını günlük olarak bombardıman etme eğiliminde olan afişler veya e-postaların aksine, bu yolla yayılan reklamlar daha az müdahaleci olarak deneyimlenir.

Sponsorlu bağlantıların büyük çoğunluğu, İnternet kullanıcısının beklentilerini karşılayan oldukça gizli metin reklamlarından oluşur (bunlar, aramasının bir parçası olarak, yani “bilgi” aramaya gittiğinde görüntülenir). Bu strateji kendinizi çok fazla dayatmanızı engeller ve dolayısıyla imajınızı da korur.

Arama Pazarlamacılığı

Bu bölümde sunulan çözümlerin hiçbiri mükemmel değil: okuyucularımızdan bazıları için engelleyici olan maliyet, bazıları için düşük yatırım getirisi, bazıları içinse çözümün karmaşıklığı. İdeal olan, doğal olarak finansal bir maliyeti olan ve karmaşıklık açısından bu çözümlerden birkaçını birleştiren küresel bir strateji benimsemektir.

Arama pazarlaması yine de nitelikleri açısından kendine ait görünüyor:

• İnternetteki bilgi yoğunluğuyla karşı karşıya kalındığında alaka düzeyi, reklamveren kadar İnternet kullanıcısı için de kilit bir yanıttır: arama ağı pazarlamasının hedeflenmesi, ele alınan reklamcılık yöntemlerinin en kesinidir ve size yüksek bir kârı garanti eder – doğru zamanda doğru kişiye ulaşma yeteneği.
• Giriş maliyeti düşüktür ve platformlar genellikle gelişmiş bütçe kontrol araçları sunar.
• Arama pazarlaması araçlarının kullanımı kolaydır ve küresel pazarlama düşüncesini ve kampanyaları pazar gerçeklerine uyarlama dinamiğini besleyebilecek, neredeyse gerçek zamanlı olarak ayrıntılı ve yararlı bilgiler sunar.

Arama Pazarlamacılığının günümüzde İnternet’te bulunan çeşitli reklam ortamları arasında ilk sıradaki yerini açıklayan şüphesiz bu nitelikleridir.

IAB’nin İnternet reklamcılığı geliriyle ilgili son raporu3, Amerika Birleşik Devletleri’nde Arama Pazarlamacılığının 2009’da çevrimiçi reklam gelirinin %47’sini oluşturduğunu gösteriyor (ikinci sırada yer alan afiş reklamcılığının yalnızca %22’sine karşı). 2004 yılından bu yana lider çevrimiçi reklamcılık formatı olmuştur ve pazar payı o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyümüştür.

Burada listelenen avantajlara ek olarak, AdWords’ün banner tipi pazarlama kampanyalarını yönetmenize de olanak tanıdığını ilgiyle belirtmek gerekir: böylece kampanyalarınızı iki ana çevrimiçi reklam ortamında merkezi olarak yönetebilirsiniz. Bir sonraki bölüm bu nedenle ona ayrılmıştır.


Google Ads
Reklam politikaları nedir
Reklam politikaları nelerdir
AdWords
Google Ads yasaklı Kelimeler
Google adwords giriş
Adwords feedback
Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti


AdWords İlkeleri

Bu kitabın oldukça genel olan ilk iki bölümü, İnternet dünyasını ve çevrimiçi reklamcılığı tanıttı. Artık bir arama pazarlama kampanyasının değerine ikna olmuş olmalısınız. Google’ın sponsorlu bağlantılar programı olan AdWords’ün nasıl çalıştığını, neler sunduğunu ve bir çevrimiçi pazarlama kampanyasında neden akıllıca bir seçim olduğunu size göstermenin zamanı geldi.

Bir önceki bölümde sunduğumuz çözüm tipolojisinde, Google AdWords, arama pazarlamasına karşılık gelir. Bu, içeriğe dayalı reklamlara dayalı bir reklamcılık programıdır: reklamların görüntülenmesi, bir yandan, tıklama başına maliyet tekliflerine ve diğer yandan, bu reklamların alaka düzeyine tabidir. İnternet kullanıcısını arayın. AdWords adı, reklamcılık (Reklam) ve anahtar kelimeler (Kelimeler) kavramlarını bünyesinde barındırır.

Önceki bölüm, arama motoru pazarlamacılığının maliyet, kolaylık, alaka düzeyi ve İnternet kullanıcısıyla iletişim açısından en uygun uzlaşmayı temsil ettiği fikriyle sona erdi. AdWords programı bu çerçeveye mükemmel bir şekilde uyar ve ek avantajları vardır.

Aslında, Google birkaç yıl içinde İnternet aramasında dünya devi haline geldiği sürece, AdWords mevcut pazarda mümkün olan en geniş kitleye erişim sağlıyor. AdWords, hedefleme ağları (arama ortakları ve Görüntülü Reklam Ağı) sayesinde, Fransa’daki İnternet kullanıcılarının nüfusuna yönelik benzersiz bir kapsama alanı sunar.

Ağları Hedefleme

Bir AdWords reklamı, iki ana hedefleme ağı türünde görünebilir: arama ağı ve görüntülü ağdır.

Arama ağı, Google ve onun arama ortaklarından, yani Google arama motorunu entegre eden ve işleten sitelerden oluşur. Böylece, örneğin Orange ve Free erişim sağlayıcılarının arama motorlarında görüntülenen reklamlar, Google AdWords arama ağı tarafından yönetilir. Reklamlar, arama anahtar kelimeleriyle ilişkilendirilir.

Google’ın sayfa reklam alanlarını gösterir. AdWords reklamlarının bir arama iş ortağında görüntülenmesini gösterir. Google arama motorunda veya ortaklarından birinde yapılan bir aramanın sonuçları aslında iki bağımsız “sıralama” verir: doğal referansların sonuçları ve reklamların sonuçları.

Bu iki bağımsız sıralama, arama sonuçları sayfasında ayrı ayrı gösterilir. “Doğal” sonuçlar sayfanın orta kısmında gösterilir ve diğer şeylerin yanı sıra PageRank algoritması tarafından yönetilir. Bu, indekslenen sayfaları seçilen anahtar kelimelerle alaka düzeyine göre sıralamayı mümkün kılar.

Reklamlar, belirli bir reklam için anahtar kelimelerle ilişkili tekliften (genellikle maksimum tıklama başına maliyete veya belirli teklifler çerçevesinde bin gösterim başına maliyete karşılık gelen maksimum teklif) hesaplanan bir kritere göre sıralanır ve reklamın arama terimleriyle alaka düzeyi (Kalite Puanı olarak bilinir). Bir reklamın konumunu hesaplayan ve AdWords kampanyalarınız boyunca aklınızda bulundurmanız gereken ilgili formüller de vardır.

Bu formülü ezberlemek neden önemlidir? Bunun nedeni, Kalite Puanının, yani reklamınızın ve sitenizin alaka düzeyinin reklamınızın konumunda önemini göstermesidir. Böylece, reklamverenler arasında teklifiniz en yüksek olmadan, belirli bir anahtar kelimede birinci sınıf reklam sıralamasını işgal edebilirsiniz. Teklifler ve kalite seviyesi kavramlarını biraz sonra da detaylandıracağız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın