Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Pazarlama İlkeleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Pazarlama İlkeleri

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Fiyat Karşılaştırması Örnekleri

Fiyat karşılaştırma uzmanları genellikle satın aldıkları ürünler ve mağazalarla ilgili deneyimleri hakkında kullanıcı geri bildirimi toplar. Bu, onları geri bildirim arayan tüketiciler için mükemmel bilgi kaynakları yapar.

Karşılaştırıcı ile kayıt, katalogdaki tüm ürünlere atıfta bulunulmasını gerektirir. Bazı siteler, Excel veya OpenOffice.org Calc türü dosyalardan toplu olarak ilerlemenize izin verir, ancak yine de sıkıcı olabilen bilgileri toplamanız ve biçimlendirmeniz gerekir.

Diğer bir kötü şöhretli dezavantaj, ürün sıralamalarının alaka düzeyine göre değil, öncelikle fiyata göre yapılmasıdır. İnternet kullanıcısı biraz fazla geniş kapsamlı arama yaparsa, ürününüz onların beklentilerini mükemmel bir şekilde karşılayacağı sırada yanıtlar yığını içinde boğulabilir.

Ayrıca, fiyat karşılaştırma sitelerinin şeffaf olmaması bu araçların itibarını biraz zedelemiştir. Her zaman net olmayan faturalandırma, belirli mağazaları listelemenin bazen sorgulanabilir seçimi (kötü itibarlarına rağmen oldukça görünür olmaya devam ediyor), fiyatlardaki hatalar, İnternet kullanıcılarını bu araçlardan uzaklaştıran nedenlerdir. Haziran 2008’de FEVAD ve bir dizi karşılaştırmacı, bazı vicdansız sitelerin uygulamalarını sarsacağını umabileceğimiz bir etik kuralları imzaladı.

Doğal Referans İlkeleri

Doğal referans iki teknolojiyi kapsar: sitelerin tematik kategoriler ve alt kategoriler halinde sınıflandırıldığı dizinler ve sitelerin sıralamasının belirli bir aramayla ilgili bir alaka ihtiyacını karşıladığı arama motorları vardır.

Bir web dizinine abone olmak için, bir sitenin sahibi genellikle bir veya daha fazla kategoride kabul edilmeden ve sınıflandırılmadan önce editörler tarafından analiz edilecek bir talep sunmalıdır. Piyasaya birkaç genel dizin hakimse, aslında uzmanlaşmış veya uzman olmayan binlerce dizin vardır.

Bir dizine kabul edilebilmek için site içeriğinin dizinin temalarıyla uyumlu olması ve belirli bir kaliteyi göstermesi gerekir. Bu kalitenin göstergelerinden biri, çoğu zaman, büyük arama motorlarındaki sıralamadır.

Arama motorları farklı çalışır. Her şeyden önce, sitenizi arama motoruna göndermek zorunlu değildir: genellikle arama motorunun herhangi bir yeni belge aramak için internette dolaşan robotlarının sitenizi bulması ve ‘otomatik olarak dizine eklemesi’ için beklemek yeterlidir.

Ancak, sitenizin URL’sini veya site haritasını göndermek, süreci hızlandırabilir ve tarayıcıların işini kolaylaştırabilir. Bir sitenin indekslenmesi, siteye göz atma ve içeriğinizi açıklayan çeşitli bilgileri ve anahtar kelimeleri çıkarmayı mümkün kılacak içeriği analiz etme işlemidir.

Bu anahtar sözcükler (sitenizin diğer özellikleriyle birlikte) daha sonra sitenizin İnternet aramalarıyla ilgisini belirlemek ve böylece mevcut diğer sitelere göre sıralamak için kullanılacaktır.

Dizinlerde, sitelerin konumlandırılması tematiktir: Bu nedenle, İnternet kullanıcısı ne aradığını ve bu bilgiyi nasıl bulmayı planladığını bilmelidir ki bu, ilk bakışta aşikar olmayabilir. Genel dizinlerin, içeriğin alaka düzeyi üzerinde çalışarak herhangi bir İnternet kullanıcısının bilgi arama görevini büyük ölçüde kolaylaştıran arama motorları lehine düşüşünü açıklayan sebeplerden biri kuşkusuz budur.


pazarlama ilkeleri kitabı
Kotler PAZARLAMA ilkeleri PDF
PAZARLAMA İlkeleri Ders Notları
Pazarlama İlkeleri
PAZARLAMA İlkeleri PDF
PAZARLAMA İLKELERİ Ders Notları PDF
pazarlama ilkeleri


Alaka belirleme algoritmaları, kötü niyetli kişiler tarafından kötüye kullanılmalarını önlemek için genel halk tarafından bilinmemektedir. Bu, Google bombalaması (bir siteyi çok sayıda bağlantı kullanarak sonuçların en üstüne çıkarmak) veya Page Rank hırsızlığı (bu siteye bir yönlendirme oluşturarak bir sitenin sıralamasından yararlanmak) gibi belirli uygulamaları ışığı görmek için engellemedi. günün.

Ancak bu tür bir dolandırıcılık girişimi keşfedildiği anda site büyük olasılıkla kara listeye (kara liste) alınır ve SEO’dan kaybolur. Algoritmalar ayrıca bu etik dışı eylemlere karşı koymak için sürekli olarak değiştirilir.

Doğal referanslama, gezegende barındırılan hemen hemen tüm web sitelerini kapsadığından, böyle bir bilgi hacminde kalabalığın arasından sıyrılmanın zorluğunu hemen görüyoruz. Bir sitenin sıralamasını iyileştirmeyi amaçlayan arama motoru optimizasyonu (SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu) adı verilen teknikler vardır.

Bu teknikler temel olarak sitenin kalitesinin, organizasyonunun, içeriğinin ve ilgili HTML kodunun iyileştirilmesine dayanmaktadır. Bu optimizasyonların maliyeti ilk bakışta sıfır gibi görünse de, genellikle metin yazarlığı ve biçimlendirme çalışmaları için önemli bir zaman ve enerji yatırımı gerektirir.

Ayrıca, faturası yüksek olabilecek ve kendini “uzman” ilan etmekten kaçınmak için referanslarının dikkatlice kontrol edilmesi gereken bir dış danışmanın (SEO uzmanı) müdahalesini de içerebilirler.

Bir sitenin arama motorunda sıralaması, görünürlüğü için çok önemli bir unsurdur. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının %60 ila 90’dan fazlası ilk sayfa sonuçlarından öteye geçmiyor. Yerler bu nedenle pahalıdır ve sonuç rastgeledir. Doğal referans gerekliyse, genellikle bir çevrimiçi reklamcılık programını tamamlayıcı niteliktedir.

Arama Pazarlama İlkeleri

Arama Pazarlaması veya Arama Motoru Pazarlaması (“arama motoru pazarlaması” veya “arama pazarlaması” olarak çevrilebilir), sponsorlu bağlantılar veya ticari bağlantılar olarak adlandırılanlara karşılık gelir. Doğal referans verme gibi, arama motorlarına bağlıdır, ancak biraz farklı yöntemler izler.

Her şeyden önce, bu şekilde sunulan bağlantılar, sayfanın doğal referans için ayrılan yerlerden oldukça farklı olarak tanımlanmış alanlarında görüntülenir. Buna ek olarak, reklam sıralaması kriterleri finansal bir boyut içerecek şekilde farklılık gösterir: bir reklamverenin, reklamının göze çarpacak şekilde görünmesi için ödemeye razı olduğu fiyat vb.

Bu fiyat bir açık arttırma sistemi ile belirlenir: Bir arama motoru pazarlaması kampanyası oluşturduğunuzda, reklamlarla ilişkilendirdiğiniz anahtar kelimeleri seçersiniz ve ardından size göre sponsorlu bağlantılar sıralamasında iyi bir yer olan fiyatı belirlersiniz. Bununla birlikte, daha düşük bir eşik yoktur, bu nedenle kuruşluk anahtar kelimeler satın almakta özgürsünüz.

Soru, bu miktarın reklamınızın görüntülenmesini garanti edip edemeyeceğidir ve bu anahtar kelimedeki rekabetin saldırganlığına bağlı olacaktır.

Bu fiyat kriteri, İnternet kullanıcısının aramasıyla ilgili olarak reklamın alaka düzeyine eklenir. Bu alaka düzeyi çeşitli parametrelerden hesaplanır: İnternet kullanıcısının aramasıyla reklamla ilişkili anahtar kelimelerin yeterliliği, reklamın geçmişteki başarısı (tıklanma oranı), hedef web sitesinin kalitesi ana kriterlerdir.

Böyle bir kampanyanın maliyeti yine sektöre ve anahtar kelimelerin rekabet gücüne bağlı olarak oldukça değişkendir, ancak ilgili maliyetleri kontrol etmek için kampanya herhangi bir zamanda optimize edilebilir. Faturalandırma genellikle tıklama sayısına, daha nadiren gösterim sayısına veya satın alma sayısına (satış, haber bülteni aboneliği, siteye kayıt vb.) göre yapılır. Bu son seçenek, bir dönüşüm izleme sisteminin uygulanmasını gerektirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın