Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Manuel Teklif Verme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Manuel Teklif Verme

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Otomatik Teklif Verme ve Manuel Teklif Verme

AdWords, size biri otomatik, diğeri manuel olmak üzere iki teklif verme sistemi arasında seçim yapma olanağı sunar.

Otomatik müzayedeler uygulanması en kolay seçenektir ve varsayılan seçenektir. Bir bütçe belirlersiniz ve AdWords algoritmalarının, tıklama sayısını en üst düzeye çıkarmak amacıyla reklamlarınız için maksimum teklifleri otomatik olarak ayarlamasına izin verirsiniz. Ancak, örneğin bir anahtar kelime için elde edilebilecek maksimum teklifi sınırlayarak, bu otomatik açık artırmalarda belirli sınırlar belirleyebilirsiniz.

Tersine, manuel teklif verme için reklamlar, anahtar kelimeler veya yerleşimler için maksimum teklifleri duruma göre kendiniz belirlersiniz.

Her iki durumda da, aşılmaması gereken bir günlük bütçe tanımlarsınız: Bu bütçeye ulaşıldığında, siz bu tavanı değiştirmediğiniz sürece reklamlarınız o gün için gösterilmez.

Kalite Düzeyi

Bir reklamın kalite düzeyi, dağıtımında ikinci belirleyici faktördür. Her reklamveren için özellikle ilgi çekicidir: Aslında, bir reklamın sıralamasını iyileştirmek için daha fazla kaldıraç sağlar ve en iyi yerleri işgal etmek için yetersiz bir maksimum teklifi telafi etmeyi mümkün kılar. Bu kalite seviyesi nasıl hesaplanır? Reklamverenleri her türlü dolandırıcılığa karşı korumak için kesin algoritma yayınlanmaz.

Bununla birlikte, dayandığı unsurlar bilinmektedir:

• reklamın mevcut tıklama oranı;
• reklam metninin anahtar kelime ve açılış sayfasıyla alaka düzeyi;
• açılış sayfası yükleme süresi;
• anahtar kelimenin performans geçmişi;
• Hesap performans geçmişi.

Hesabınızı oluşturduğunuzda, tıklama oranı ve performans geçmişi değerleri, mevcut reklamverenlere kıyasla size avantaj sağlamayacak veya sizi cezalandırmayacak şekilde ayarlanır.

Kalite düzeyinin bu şekilde hesaplanması birkaç şeyi yansıtır. Birincisi, reklamınız, anahtar kelimeniz ve tanımlanan açılış sayfası arasında tutarlılık olması gerektiğini gösterir. Açıkçası, sitenizle veya reklamınızla ilgisi olmayan popüler anahtar kelimelere teklif vermenin bir anlamı yok: aksine, anahtar kelimeleri “ele geçirme” girişimi olduğu için bu süreç tarafından cezalandırılacaksınız.

Geçmişin Kalite Puanı hesaplamasına dahil edilmesi, kampanyaları doğrusal bir süreç olarak değil, sürekli bir iyileştirme süreci olarak düşünmenin ne kadar önemli olduğunu da gösterir. İyi bir kampanya yönetimi metodolojisinin, yukarı yönlü planlama ve elde edilen sonuçlara göre hedeflerin kalıcı olarak gözden geçirilmesi anlamına geldiğini biraz sonra göreceğiz.

AdWords hesabınızın yönetim arayüzü, anahtar kelimelerinizin yönetim tablosunda size kalite seviyelerinin bir göstergesini sağlar. Bu bilgiyi daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.


Google Ads TBM ayarlama
Manuel TBM
AdSense


AdWords Arayüzü

AdWords arayüzü düzenli olarak gelişmektedir ve öğrenmesini ve kullanmasını kolaylaştırmak, aynı zamanda daha iyi organize edilmiş ve daha hızlı hale getirmek için yakın zamanda büyük bir revizyondan geçmiştir. Bu bölümde, ana özelliklerini sunuyoruz.

Hesap, fatura bilgileri (ödeme para birimi dahil), toplam bütçe ve bağlantı kimlik bilgileri (oturum açma adı ve parola) ile ilişkilidir. Bir veya daha fazla kampanya içerebilir.

Bir kampanya, günlük bütçenin yanı sıra yayın seçeneklerine (reklam yayını için başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, dil veya coğrafi hedefleme seçenekleri) karşılık gelir. Bir veya daha fazla reklam grubuna sahiptir.

Bir reklam grubu, bir dizi anahtar kelime veya yerleşimle (reklamın görüntü bağlamını tanımlayan) ilişkili bir veya daha fazla reklamdan (yani iletilecek reklam mesajı) oluşur. Gruptaki anahtar kelimelerin her biri için geçerli olacak maksimum teklifinizi bu düzeyde tanımlarsınız (ancak, sonuçlarınızı optimize etmek için belirli anahtar kelimeler için belirli teklifler tanımlamak mümkündür).

Anahtar kelime, reklamlarınızın hangi aramalarda görüneceğini tanımlayan bir terimler grubudur. Her bir anahtar kelime için, bir bakıma, kullanıcı sorgusunun terimleri ile anahtar kelimeniz arasındaki yazışma üzerinde hassas bir imleç olan hedefleme seçeneklerini tanımlayabilirsiniz.

Son olarak, bir reklam, kullanıcının tarayıcısında görüntülenen gerçek reklam içeriğidir. Bir reklam, bir başlık satırı, iki açıklama satırı, bir görünen URL ve bir etkili hedef URL’den oluşur. Bu küçültülmüş alan hem tüketicinin ilgisini çekmeli, hem onu ​​sitenize başvurmaya teşvik etmeli, hem de satılan ürün hakkında bilgilendirmeli… Bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağımızı bu kitabın ikinci bölümünde göreceğiz.

Hesabınızı kampanyalar ve reklam grupları halinde en iyi nasıl düzenleyeceğinizi göreceğiz: organizasyon ölçütleri, kataloğunuzun dökümüne göre değişiklik gösterebileceği gibi yılın zamanına da bağlı olarak değişebilir.

Bu yapıyı göstermek için, kıyafet satan bir çevrimiçi mağaza hayal edebilirsiniz. Mağaza, AdWords kampanyalarını yönetmek için bir hesap ve ardından erkek, kadın ve çocuk departmanlarının her biri için bir kampanya oluşturur. Ardından set, ürün ailelerine (erkek gömlekleri, kadın pantolonları, çocuk tişörtleri vb.) ayrılmış reklam gruplarına göre rafine edilir.

Örneğin şirket, kadın pantolonlarıyla ilişkili reklam grubu için “kadın pantolonları” anahtar kelimesini seçebilir: Bir İnternet kullanıcısı bu terimleri Google arama motoruna girer girmez ve yeterince yüksek bir teklif vermiş olması koşuluyla, reklam sponsorlu bağlantılarda görünecektir.

Google AdWords’ün kendi içinde yalnızca kampanya ve reklam grubu yapısını sağladığını unutmayın; Bu kitapta verdiğimiz birkaç yönergeye uymanız tavsiye edilse de, bu yapıyı nasıl kullandığınız kesin değildir.

Bir yandan reklam işlemlerinin somut unsurlarına karşılık gelen net bir yapıya sahip olması hesabın yönetimini kolaylaştırır. Ayrıca, bu aynı zamanda tutarlı anahtar kelime kümelerine ve aynı kavramla ilgili ve kolayca veri eklenebilen reklamlara sahip olmayı mümkün kılar.

Bu nedenle hesabınızı yapılandırmak, genel verimlilik elde etmenizi ve kampanyalarınızın her birinin performansını optimize etmenizi sağlar.

AdWords’e bir öğe eklemek istediğinizde, bunu hangi düzeyde yapacağınızı kendinize sormalısınız. Halihazırda AdWords tarafından tanıtılan mevcut bir ürün için bir anahtar kelime veya reklam eklemek, genellikle mevcut bir reklam grubunda yapılır. Yeni bir ürün grubunun ortaya çıkması, mevcut bir kampanya içinde yeni bir reklam grubuyla sonuçlanabilir.

Kendi bağımsız bütçesi veya yeni bir ürün türü ile sezonluk bir operasyon, yeni bir kampanyanın görünümünü görecektir. Şirketten bağımsız, kendi ödeme araçlarına sahip bir kuruluş, kendi iç ihtiyaçları için yeni bir hesap açacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın